Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

że jednak brakuje liczników czasu przy sygnalizatorach i kierowca często jest zaskakiwany zmieniającym się światłem.

 

Tutaj akurat można było bez większego problemu wywnioskować, że za chwile zapali się czerwone - wystarczyło zwrócić uwagę na idące równolegle przejście dla pieszych. :)

Nagrywająca nie zawiniła w najmniejszym stopniu - zmiana świateł w żadnym momencie jej nie zaskoczyła, nie było gwałtownego hamowania.

 

Sprawa z licznikami nie jest taka prosta, bo te nie są wolne od wad, co zresztą miałem okazję sprawdzić samemu podczas wyjazdu do Szczecina czy Torunia.

Link to post
Share on other sites

Nad każdymi światłami są takie małe kamerki. Nigdy nie wiem czy służą do obserwacji natężenia ruchu - i może są inteligentne, czy mają jakieś inne zadanie?

 

Choć ich inteligencja jest dziwna - raz przejadę 20 skrzyżowań na zielonym, a raz łapie mnie czerwone na każdym.

Odnośnie tych kamerek to kiedyś za małolata jak to zaczęli wprowadzać na wale miedzyszyńskim to jadąc nocą mrugaliśmy długimi światłami (udając pojazd uprzywilejowany) aby światło się na zielone zmieniło. To chyba nawet działało. A przynajmniej nam się tak wydawało.

 

 

Odnośnie odliczania czasu to w miejscowości obok mojej wprowadzili ostatnio takie ustrojstwa i powiem że to fajna sprawa.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Mogła pętla indukcyjna was wykryć, a że natężenie niskie to przełączyła na zielone :D

 

300-400 m przed światłami ?  %-)

Odnośnie tych kamerek to kiedyś za małolata jak to zaczęli wprowadzać na wale miedzyszyńskim to jadąc nocą mrugaliśmy długimi światłami (udając pojazd uprzywilejowany) aby światło się na zielone zmieniło. To chyba nawet działało. A przynajmniej nam się tak wydawało.

 

 

Odnośnie odliczania czasu to w miejscowości obok mojej wprowadzili ostatnio takie ustrojstwa i powiem że to fajna sprawa.

 

Otwock taki sławny, szkoda że połowa ludzi nie umie z tego korzystać

Link to post
Share on other sites

 

 

Odnośnie odliczania czasu to w miejscowości obok mojej wprowadzili ostatnio takie ustrojstwa i powiem że to fajna sprawa.

U mnie też wprowadzili to na kilku 'nieinteligentnych' skrzyżowaniach. IMHO super sprawa ale dalej trafią się ameby które albo nie wiedzą do czego to służy albo olewają te liczniki.

Na skrzyżowaniach 'inteligentnych' też mogliby zintegrować te liczniki z instalacją i włączać je na 5-10s przed zmianą świateł.

Link to post
Share on other sites

Jakby ktoś zastanawiał się nad wyborem niewidocznej wycieraczki to odradzam soft99 ultra glaco. Jako że po 7 msc skończyła mi się wycieraczka od rrc a glaco leżało w piwnicy dodane kiedyś jako gratis do którychś zakupów to stwierdziłem że dam jej szanse i niestety jest porażka. W porównaniu do rrc nie ma prawie hydrofobowości (większa jest po wrzuceniu qd na szybę), wycieraczka na niższych prędkościach ruchu ramion skacze po szybie i piszczy co jest mega denerwujące. No i najgorsze według mnie samo działanie, zadowalający efekt zaczyna się powyżej 120 km/h gdzie rrc zaczynała działać już przy 50km/h a przy 60 było już ekstra. Jedynie na plus to łatwość aplikacji,bo cały zabieg trwa ok 15-20 min, gdzie rrc to ponad godzinka przy żwawych ruchach 

Link to post
Share on other sites

Miałem nakładać ponownie rrc, ale zniechęcała mnie do tego procedura + zakup aplikatorów, bo te z zestawu rozpadły się po pierwszym użyciu  %-)

 

Ten zestaw do polerowania szkła jest średni, ale za to ich wsr jest genialny

Link to post
Share on other sites

W mojej 70mai i Xblitzie też nie było kart pamięci . Ale to w sumie wiedziałem . Ja mam 32gb kingstona (za 20pln), musi być co najmniej klasy 10 . 

Z tym że jeszcze nie testowałem bo mnie trochę przed wigilią połamało i nie montowałem kamerki .  Może jutro się wezmę za to bo już jak tako się poruszam ..

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
jaki rozsądny rozmiar karty do kamery? Ostatnio zakładałem i zaskoczenie, bo nie było w zestawie.

32GB jeżeli nie chcesz korzystać z trybów parkingowych (potrzebne jest jeszcze stałe zasilanie), jeżeli ma być tryb parkingowy to ja bym szedł w 128GB lub więcej o ile kamerka ogarnie.

Z modeli to Samsung Evo Plus (nie +).

 

To, że kart nie ma w zestawie to norma.

Link to post
Share on other sites

Mnie to osobiście zaskoczyło, bo to delikatnie mówiąc dziwne, że zakupione urządzenie przychodzi w stanie niezdolnym do pracy, spodziewałem się chociaż za małej, ale jakiejkolwiek karty. Będę celował w 32-64, zobaczę co na miejscu w sklepie będą mieli, bo nie będę kart za 70zł z neta zamawiał skoro są w każdym sklepie.

Link to post
Share on other sites

No tak ale żaden aparat czy kamera (czy to zwykła czy sportowa) nie ma kart w zestawie. Do tego nie możesz mieć pretensji. Tak jest i tyle.

Jeden mógłby być zadowolony z 16/32GB a drugi by się wkurzał, że niepotrzebnie przepłacał za kamerą bo i tak wsadzi do niej 128/256GB.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wyposażenie obowiązkowe nowych aut...

 

i bardzo dobrze. Dziś te systemy w większości już są w nowych autach, ale niestety tych droższych. Kupując autko za 40 - 50k nie uświadczymy tego, a osobiście uważam, że bezpieczeństwo to powinien być standard.

 

Z drugiej strony jak wchodziły pasy bezpieczeństwa, czy poduszki powietrzne (ee tam poduszki - poduszka, tylko jedna, dla kierowcy), to też występowały tylko w droższych autach (wręcz jako luksus były).

Link to post
Share on other sites

 

 

i bardzo dobrze. Dziś te systemy w większości już są w nowych autach
 

Moim zdaniem to bardzo źle bo im więcej elektroniki która odpowiada za prowadzenie tym mniej mamy do powiedzenia w tym samochodzie.

Odcinka mocy gdy znaczek zobaczy, nie można zmienić pasa bo samochód będzie chciał nas na nim utrzymać. ( Pewnie wymuszać będą korzystanie z kierunkowskazów. ) 

 

Jedynie można poprzeć blokadę alkoholową oraz system który wykrywa zmęczenie czy też zasłabnięcie/zaśnięcie kierowcy. Takie coś to jeszcze zrozumiem. 

Nowe auta to już tylko zabawki, jakość idzie w dół a jeszcze wypychanie ich po brzegi awaryjną elektroniką to jak strzał w łeb. 

Wystarczy zobaczyć jak papierowe są silniki "Profesor Chris" - w którymś z odcinków pokazywał różnice między starszą jednostką napędową a nową chyba w jakieś Skodzie. 

 

O dwóch rzeczach trzeba pamiętać, kupując nowy samochód z systemami "ratującymi życie" oddaje się w sumie własne w ręce programistów i inżynierów którzy zaprogramowali i zaprojektowali te wszystkie układy a jak wiemy dzisiaj elektronika jest bardziej krucha niż kiedyś, w dużej mierze dzięki regulacjom z UE. W sumie dzięki UE to nie jest już jakość tylko jakoś. 

Ktoś kto ma starszy samochód, który jest zadbany choćby i był 20 letni to przetrwa te wszystkie nowe auta i nadal będzie jeździł.

Link to post
Share on other sites

Miałem okazję jeździć autami z tymi wszystkimi wodotryskami.

W nowym sx4, w swifcie hybrid (autko żony), w mitsubishi eclipse cross i testowo w suzuki jimny (na jeździe próbnej) - działały bezbłędnie.

Jedyne czego bym się mógł doczepić, to że reagują nawet za dokładnie (i w korkach w mieście musiałem wyłączyć system przeciwkolizyjny - bo mi przy każdym dojechaniu do auta poprzedzającego łapał), ale to w zasadzie jedyna wada.

 

Poza tym większość można sobie wyłączyć jak masz takie obiekcje jak wyżej (oczywiście po ponownym odpaleniu auta wszystkie systemy mamy znów aktywne - przynajmniej w autach, którymi jeździłem).

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

 

 

Odcinka mocy gdy znaczek zobaczy, nie można zmienić pasa bo samochód będzie chciał nas na nim utrzymać

Jechałeś takim autem w ogóle? Lane assist nie betonuje Ci kierownicy, masz delikatny opór ale bez problemu nawet wątła 40 kilogramowa dziewczyna sobie z tym poradzi, 'asystenta prędkości' ma dezaktywować mocniejsze wciśnięcie pedału gazu... choć w mieście często gęsto brak takiej możliwości byłby zbawienny.

Link to post
Share on other sites

 

 

oza tym większość można sobie wyłączyć jak masz takie obiekcje jak wyżej (oczywiście po ponownym odpaleniu auta wszystkie systemy mamy znów aktywne - przynajmniej w autach, którymi jeździłem).

Taka opcja jest ale trzeba to wszystko odznaczyć na ekranie.

 

 

 

Lane assist nie betonuje Ci kierownicy, masz delikatny opór ale bez problemu nawet wątła 40 kilogramowa dziewczyna sobie z tym poradzi,

 

Efekt jest taki że dostajesz warning'a i auto samo ci koryguje tor jazdy.

Przykładowo chcesz przekroczyć pas no np. awaryjny czy tam środkowy to on wtedy bziub i sam wraca na środek pomiędzy pasy.

Odpowiadając na wcześniejsze, to tak w ogóle to miałem okazję jechać takim samochodem który ma takie "wodotryski".

Jak nietrudno się domyślić z grupy PSA w tym przypadku Citroenem C4, bo chcieli mi go wcisnąć i w sumie argument był podobny do tego Dżonyyego.
Że stary, nie warto robić lepiej kupić nowy.

Wygody zero, silnik to pieprzona kosiarka Piur Tech 1.2. Siedzenia i zawieszenie twarde czuć każdą dziurę na du**e. Chociaż bajer z adaptacyjnym wspomaganiem mnie urzekł, im szybciej jedziesz tym ciężej kierownica chodzi. Mniejsza o to.

 

W sumie myślę nad 208 GTi w tej wersji z 2020 (łezka pod reflektorami), zobaczy się jeszcze. 

 

 

 

Przecież wiadomo - stary peżot > nowe auto z nowoczesnymi systemami XD
 

A na Ciebie akurat szkoda liter.

Link to post
Share on other sites

Elektronika ratuje jednak życie , większość błędów popełnia człowiek . Zaśniesz za kierownicą to nie zjedziesz z pasa na czołówkę , lub do rowu , auto też Cię obudzi (a przynajmniej się postara ), osobiście znam kilka osób które to zrobiły , jedni najedli się strachu , ale dwóch kolegów rozwaliło fury , kolejny skończył w szpitalu z poważnymi urazami . Jak się coś popsuje z tej elektroniki to trzeba naprawić tak samo jak teraz to robimy z mechaniką . 

A stłuczek z najechaniem na tył w mieście to jest cała masa na "STOP CHAM"

 

Ja osobiście też nie na widzę każdego systemu wspomagającego i wyłączam jak wsiadam (na tyle ile się da) , ale to nie znaczy że jest to zło , wręcz odwrotnie .  Nieraz jest ślisko i chcę spokojnie dojechać bez większego skupienia to już zostawiam guzik z ESP w  spokoju . 

Odnośnie awaryjności to esp nawet w mojej 15 letniej alfie działa , fakt z poduszkami jest problem (ale to już wada fabryczna , którą się lutownicą usuwa ) . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...