Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Ehh, ubezpieczenie. Jaka to logika płacić roczną ratę, przekraczającą wartość auta? Przecież to jest rozbój w biały dzień, czysta kradzież. Jak to się ma do ceny auta? Ktoś płaci 1200 za auto warte 20 czy 30 tysięcy, a ktoś inny 4 tysiące za auto warte 3? Przecież takie nonsensy w ogóle powinny być zabronione, bo w razie wypadku taka osoba nawet nie ma najmniejszej szansy uzyskać chociaż połowy kwoty ubezpieczenia tej drugiej, a tak w zaaadzie to ona powinna być podstawą wyliczania składki. O pojemnościach już nie wspominam - tak, jakby w podatkach nie płaciło się już na ekologię, z którymi to pięniędzmi oczywiście nie wiadomo co się dzieje. Szkoda słów. Żal mi tylko ludzi, którzy potrzebują aut dużo bardziej niż ja i nie będzie stać ich na utrzymanie. Sam ubezpieczam z rodzicem (od roku, 1. auto), a i tak moje zwyżki niwelują wszystkie zniżki. Jeszcze mama załatwiając chciała do PZU bo tam ma wszystko, i wyszło 1200 coś. I niby podpisała umowę, a w Allianz ( gdzie auto było ubezpieczone od poprzedniego właściciela) wyszło 800 niecałe. Chciała zmienić, a baba na bezczela w PZU jej powiedziała, że umowy się już rozwiązać nie da. No to się pomyliła, hihi :)

 

Btw. Ile kosztowałoby nałożenie warstwy hydrofobowej na tylną szybę (citroen c5 przypomnę)? Jakie są warunki utrzymania tego/użytkowania itp? Nie mam wycieraczki i tak się zastanawiam czy by mi to nie pomogło. Czy nie mając o tym pojęcia, można to robić samemu? Czy nie polecacie?

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

 

 

bo płaciłem 1400

 

Duże miasto. Widzę po znajomych że mocno dostali po tyłkach właśnie w dużych miastach. Ja tam jak co roku- 890€ z pełnymi zniżkami (w opcjach tylko ochrona zniżek i podstawowy assistance-zgarniają z bahny).  Polska wstaje z kolan i równa do Europy tam gdzie trzeba ;)

Link to post
Share on other sites

Polska wstaje z kolan i równa do Europy tam gdzie trzeba

Równa zawsze od tej drugiej strony :wariat:.

 

Będe chyba musiał coś wykombinować na ostrego cwaniaka w następnym roku z oc bo prognoza cenowo to 2000- ze zniżkami.

Link to post
Share on other sites

Po 1. taka warstwa hydrofobowa nie jest żadnym cudem, więc nie będzie działać zawsze, musisz jechać te 50 km/h+ żeby woda spływała samoczynnie.

2. Nie jest to droga sprawa, chyba w każdym studiu detailingu jest robiona w pakiecie podstawowym.

3. Możesz sobie to sam zaaplikować, nie jest to trudne, bo polega tylko na dokładnym umyciu szyby, nałożeniu środka na szybę i wypolerowaniu mikrofibrą. W tym miejscu polecam się zaopatrzyć w wysokogramaturowy ręcznik, bez tego ani rusz w car detailingu ;)

To tyle, żadna filozofia.

4. Jeśli o pielęgnację chodzi, to według producentów powinno się używać cleanerów dedykowanych do szyb oraz nieinwazyjnego płynu do spryskiwaczy (czyli najlepiej takiego i neutralnym pH). W praktyce to wygląda tak, że dbanie o takie powłoki wydłuża ich trwałość, pozostaje kwestia o ile, czasem wychodzi na to, że bardziej opłaca się nałożyć nową warstwę powłoki niż dbać o starą (mam na myśli OFC takie tanie powłoki jak sealant na szyby za 50 zł).

 

Dobre opinie ma Carchem Glass Sealant V2, kosztuje 50 zł, jest w płynie co daje prostą aplikację.

 

Może wypowie się jeszcze ktoś z większym doświadczeniem.

 

A jak szukasz na prawdę fachowej rady, to polecam forum kosmetykaaut.pl

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites
Zdaje się, że to miało być na tylną szybę .

W sumie...

Diametralnie to nie zmienia działania powłoki, jest tylko jeden problem, w autach z jakimi miałem styczność zazwyczaj na tylnej szybie szybko zbiera się brud i wtedy żadna powłoka nie pomoże, tylko wycieraczka wspomagana spryskiwaczem, a najlepiej szczotka.

Aczkolwiek przyjmując, że szyba będzie czysta, a problemem jest tylko deszcz, to jak najbardziej lepiej mieć powłokę niż jej nie mieć :D

 

Ja też mam pytanie do Was, polecicie jakąś pianownicę ręczną?

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Łysy prawidłowo zorał. Co to jest za debil, który jeszcze upublicznia takie rzeczy? Daje to furtkę dla innych pijany za kierownicą.

Druga sprawa, że nasi osłowie powinni się zająć tym w takim samym trybie jak kolejnymi ustawami o trybunale konstytucyjnym i załatać te przepisy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...