Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/744f4a74eff045ba5be3b3832dbbdb29.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/4247026d6257819d611883c787d71db8.jpg

 

Pośladki i kręgosłup już odczuwają różnicę.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Zainteresuj się normalnymi oponami.

 

"Profesjonalne firmy zajmujące się oponami bieżnikowymi kontrolują bardzo dokładnie stan opon, które mają być użyte do bieżnikowania. Jednak nie ma 100-procentowej gwarancji, że wszystkie uszkodzenia zostaną wychwycone. Istnieje więc ryzyko pęknięcia opony. Ważną kwestią jest też mieszanka użyta w procesie bieżnikowania. Im tańsza opona tym niższej jakości jest tworzywo. Nie warto zatem oszczędzać na oponach."

 

http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=2/letnie,zimowe/t=1/osobowe/r=1/195-65-r15

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/osobowe/p=4/nokian,yokohama,toyo,vredestein/r=1/195-65-r15/ip=1/t/in=1/91#&&/wEXDwUOcGNrX1RyTFNTaXhJZHMFATEFFXBja19Mc3RTU29ydFBhcmFtZXRlcgUBOQUKcGNrX1RyTFNQRgUDMTgxBRVwY2tfVHJMU1NvcnREaXJlY3Rpb24FATIFCHBja19JT0ZQBQIyNQUJcGNrX1RyTFNSBQPilKQFC3Bja19QckxTUk9GBQPilKQFCnBja19UckxTUFQFAzIzNAUNcGNrX1RyTFNWVElkcwUBNAUOcGNrX1RyTFNTc25JZHMFATIFB3Bja19DUGcFATEFDnBja19UckxTTGl4SWRzBQMxMzgFDHBja19UckxTU0lkcwUDMjE1BQtwY2tfVHJJT25seQUD4pSkBQxwY2tfVHJMU1BJZHMFETQ04pSsNTXilKw1MOKUrDUzT9x6KwwM95ixn4RG20nU05tpjdg=

 

Panie weź kup coś normalnego jak człowiek.... ja mam Nokiany WR D4, kupione w zeszłym roku, zrobione na nich ponad 15tys a wiemy jak wyglądała ostatnia zima - i pomimo takich warunków z bieżnika tylko na dwóch zeszło 1mm. Polecam ubezpieczenie opon w oponeo - znajomy niedawno dostał zwrot ponad 1000zł za 2 opony które poszły gdy ten wjechał w mega dziurę w kałuży - a zwrot działa nawet jeśli padnie opona z naszej winy..

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Jak nie chcesz skończyć tak jak ja to nie jeździj na syfiatych oponach :D Ja na sezon ziomowy kupuję 4 nowe oponki i tobie też tak polecam zrobić. Nie muszą być z najwyższej półki, ale muszą być nowe. Po przesiace w golfie na dębice passio nowe różnica była jakbym nowym autem zaczął jeździć :D Tobie też to polecam, zdrowie i życie jest bardzo ważne.

Link to post
Share on other sites

ciekawostka taka, że te nokiany zimowe w temperaturach dodatnich +15*C po suchym aslfalcie jeździły dużo ciszej niż letnie firestony czy uniroyale, to samo tyczy się głośności podczas deszczu... szlak mnie trafia bo jadę jak jakimś czołgiem i gdyby nie fakt, że czekam na nowe auto do października to bym chyba kupił na lato też jakieś Nokiany, ale raczej letnie tym razem, nie?... ;)

 

EDIT:

 

a chyba może nawet kupię letnie Nokiany bo teraz promocje jakieś i komplet za 700zł jest...  http://allegro.pl/4-x-195-65r15-91t-iline-nokian-lato-tanio-i6242330139.html

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Ja mam właśnie Sport i są to najcichsze opony, jakie miałem - a jestem bardzo przeczulony na tym tle. Zresztą, w rozmiarze, który kupowałem - 225/45/R17 tylko Sava Intensa są cichsze (66 dB vs. 67 dB), ale za to mają gorszą przyczepność na mokrym (B vs. A).

Link to post
Share on other sites

W kebabie miałem sp 205/55/r16 i 205/45/r16, te drugie przez około dwa tysiące kilometrów i było głośno. Mijały kilometry aż wsadziłem taniutkie Zeetexy 102+ 205/45/r16 (bodaj 160 zł sztuka) i było znacznie ciszej ale na mokrym średnio, na suchym zaś lepiej sobie radziły niż sporo droższe Dunlopy. Zrobiłem na nich łącznie sześć tysięcy kilometrów bez żadnych przygód do czasu sprzedania autka.

Link to post
Share on other sites

Tenże rozmiar mam włożony w tej chwili do Peżota i też jest cichutko - a tam jest silnik tak cichy, że jak go kupiłem, to próbowałem przekręcać stacyjkę na uruchomionym silniku, bo myślałem, że nie odpalił :D.

Może udało Ci się je wyząbkować - ja miałem tak z Pirelli P7 w Alfie - były tak głośne, że ludzie myśleli, że mam z łożyskami problem.

 

EDIT: Te Zeeteksy są indeksowane F/E/72 dB - czyli wg suchych danych TRAGEDIA :).

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Zeetex Ice plus prykładowo- wyjeżdża to ze śniegu, ale o super trakcji na mokrej drodze nie ma, jak dla mnie idealne na coraz krótsze zimy i jazdę głównie po mieście - 640zł za 4x 215/60/16.

Z letnich rewelacyjne były Uniroyale Rainsport 3 i przy aucie 1200kg i 154KM zerwać przyczepność było mega często, a o aquaplanningu, słabemu hamowaniu na mokrym itd. można było z nimi zapomnieć.

Widziałem też testy bodajże Fifth Gear czy tam jakiegos magazynu i na mokrym dobre zimówki mają przykładowo dużo krótszą drogę hamowania od letnich (porównywalne półki cenowe).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...