Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Wawa jest fajna. Nocą :D Za dnia lepiej pociąg/ tramwaj albo unikać godzin szczytowych. Wracając z UK wpakowałem się z ojcem na jakiś event kolarski, ulice poblokowane, ludzie kluczą, barany trąbią a człowiek chciał tylko do domu dojechać ;) W takich momentach małe miastko jak moje (54k ludności) wydaje sie rajem do jazdy autem.

 

Jeszcze to wkleję

Edytowane przez fiend_
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wyobraź sobie sytuacje: skrzyzowanie, czerwone światło. Stoisz pierwszy a gość za Tobą omija Cię po chodniku i wjeżdża na dość ruchliwe skrzyzowanie. Czerwone światło trwa jeszcze z pół minuty a gościa już dawno nie widać. Takie coś widziałem tylko tutaj i to nie raz.

 

@UP,

Spokój jaki gość zachował...

Link to post
Share on other sites

Warszawa jest specyficzna. Ostatnio na rondzie 3 pasmowym jechalem lewym pasem wedlug linii na jezdni ktore prowadzily na drugi pas a drugi na trzeci... Przetrabiono mnie na maxa bo ten z 2 pasa jechal dalej drugim.. Na centymetry brakowalo. Ale mijanie skrzyzowan to wiele razy widzialem. Pare razy sytuacje w Raszynie gdzie ktos na prawym pasie stojac w korku wjezdza na chodnik, skreca na nim dalej przy krzyzowce, wpada na droge i nastepnie dalej juz jedzie sobie w prawo bez korku drogą. To sa mistrzowie..

Link to post
Share on other sites

Pewnie chodzi ci o to skrzyżowanie w Raszynie https://www.google.pl/maps/@52.1632596,20.9301069,3a,75y,85.76h,82.6t/data=!3m6!1e1!3m4!1sRwDvYbI6XptCW9HAjkOnxw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=pl

 

To jest standard. Ci co jadą prosto/lewo ustawiają się przy samej osi jezdni, żeby ułatwić skręt na strzałce w prawo. Jest to trochę łamanie przepisów, bo zachacza się o chodnik, ale przyśpiesza ruch.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ci co jadą prosto/lewo ustawiają się przy samej osi jezdni, żeby ułatwić skręt na strzałce w prawo.

 

Co drugie skrzyżowanie w Łodzi. Normalny człowiek jadący na prost albo w lewo stanie bliżej osi jezdni a ta jest naaaaprawde szeeeeroookaaa w niektórych miejscach, za to baran albo inaczej debil nie mający pojęcia o jeździe stanie tak, że blokuje i w lewo i w prawo. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak jak kolega,napisał Diesel Biturbo, ten sam silnik można spotkać w Ghilbi.

 

Ładny kociak, chociaż jak dla mnie dużo za duży. Wiki twierdzi, że to jednak nie jest silnik od Ghibli:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_VM_Motori_engines#A_630_DOHC

https://en.wikipedia.org/wiki/Ford_AJD-V6/PSA_DT17#3.0D.2FTDV6.2FSDV6.2FHDi

Link to post
Share on other sites

@Colin, rób tam wirusa! Ponad 300 spokojnie będzie.

@fiend, pewnie że daje, E60 535d taka sama moc, biturbo, i to świetnie jeździ. Ja w swojej dużo cięższej budzie mam podobną moc, moment ten sam 560, i to już jest banan na gębie, mi tam drugiego ślimaka nie brakuje, a tu jest i można jeszcze wirusa podać.

Edytowane przez Silver Fox
Link to post
Share on other sites

 Ale ty możesz kręcić benzyniaka :D


///////////
Najbardziej cieszą naprawy wykonane samemu, kupiłem wentylator do chłodnicy, bo stary był połamany. Okazało się, że kółko wewnątrz ma inną średnicę i elektromagnes nie łapie, a wiadomo czym się może skończyć jazda bez sprawnego wentylatora w lato. Pojechałem wymienić wentylator, ale mieli na szrocie tylko większe z odpowiednią średnicą koła. No to nic, wziąłem ten większy i profesjonalnie kątówką i pilniczkiem przerobiłem duży wentylator na mały, 2cm z każdej łopatki trzeba było przyciąć, doszlifować pilniczkiem odpowiednio i jest jak fabryka :D

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

No mogę i robię to z wielką przyjemnością ;) Dużo się nie kręci, bo zaraz po 6 tys. koniec, ale dźwięk rzędówki i wciskanie w fotel na wyższych obrotach - sama radość.

A co dopiero w takim M5 E39 z dwa razy większą mocą ;) Chociaż dzisiaj już te 399 koni wielkiego wrażenia nie robi, to te auto u mnie kiedyś zagości :)

Mejor majster.

Edytowane przez fiend_
Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie to trochę, że tak mało tutaj postów o jedno śladach. Jestem w trakcie robienia A2 to też trochę pojeździłem. Najpierw 

Suzuki gn 125

 

Suzuki_GN125_red_01.jpg

 

Fajnie mruczy jak na 125, ale ta kierownica  :/  nigdy sie do niej bym nie przyzwyczaił. Z pomocą przyszedł 

Suzuki gladius nie blokowany 

 

http://img38.otomoto.pl/images_otomotopl/829155053_1_1080x720_gladius-2011-r-ruda-slaska.jpg

 

Ja się nie dziwie, że sv'ka była hitem sprzedaży. Ten silnik tak idzie już od 3000 obr, że tego nie idzie się opisać słowami. Po przesiadce z mojego simsonka cały dzień zbierałem szczękę z asfaltu. Z 2 strony zastanawiam się kto jest tak odważny w Wordzie, że taki motocykl wybrał do sprawdzania umiejętność. Nie wiem co przemawiało za takim wyborem. Moc? ok jak na prawo jazdy A to rozumiem, ale charakterystyka bardzo wymagająca dla motocyklisty no i dlaczego na A2 jest taki sam motocykl? Nie ma motocykli na a2? Gs500 jest wręcz stworzony na A2, ale pewnie pieniążki się muszą zgadzać. Ktoś oprócz Patryka i Chudego jeździ na jednośladzie?

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Wzięte w maju 2015. Rocznik 2014, fabrycznie nowy, maksymalne dostępne wyposażenie. Cena dość okazyjna bo 50k PLN. Jest to już w sumie klasyk - nie jest już produkowany, ostatni chłodzony powietrzem Bokser BMW i ostatni R1200R z zawieszeniem na wahaczu z przodu :-) bardzo fajny sprzęt, jest to mój drugi R1200R, poprzedni (przed FL) kupiłem używany aby sprawdzić czy przekonam się do Boksera i dość specyficznych rozwiązań BMW (np. włączniki kierunkowskazów). Po sezonie stwierdziłem że BMW to jest to i kupiłem nowego w salonie.

Dodatkowo doposażyłem go w oryginalne magnezowe osłony cylindrów, customową - robioną na zamowienie kanapę, kufer centralny z oparciem Kappa oraz wydech Akrapovic. Polecam. Mnóstwo frajdy z jazdy. Ale raczej nie na pierwsze moto :-)

Edytowane przez mkforever1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...