Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

No nawet ładnie się prezentuje ;)

 

BTW. Pomyka/ł ktoś może Saabem 9-5 rocznik 2002-2004 w 2.3 T 250 KM? Bo ostatnio wpadł mi w oko i chyba go dopiszę jako alternatywę do zakupu AR 156 2,4/2,5.

 

Autko fajne, ale silnik porażka

Link to post
Share on other sites

Nie no silnik jest mocny, elastyczny, nawet dużo nie pali jak na to co oferuje ale ma wadę w układzie smarowania wału korbowego. Nie pamiętam tylko czy to była panewka 1 czy 4 korbowodu, ale wystarczyło trochę dynamiczniej polatać i zaczynała stukać

Link to post
Share on other sites

No tak, jest z tym problem, dlatego trzeba szukać albo pewnego egzemplarza licząc, że szybko się nie zatrze albo z silnikiem do remontu za dużo niższą kwotę.

Dużo też zależy kto, jak i za ile taki silnik by naprawił, bo jak oglądam fora Saaba to koszt remontu ma spore widełki 2-6 tys. zł, jednak większość za ok. 3 tys to ogarnia.

W zasadzie podobna w skutkach przypadłość jak w alfowskich TSach - mając auto kilka lat możesz być pewnym, że zetrą się panewki...

Trochę szkoda, bo kasę na ewentualną naprawę trzeba mieć odłożoną, a autko jest ciekawe, bo w miarę młode, wygodne, w rozsądnej kasie, a na dodatek mocny silnik palący relatywnie niewiele.

Link to post
Share on other sites

Moja mazda zaliczyła zgon. Nie działa centralny zamek, po przekręceniu kluczyka w stacyjce zero reakcji, nic się nie zapala, elektryka nie daje znaku życia. Myślicie, że to akumulator tak z dnia na dzień wyzionął ducha? Akurat przed świętami jak miałem jechać do rodziny, no kur...

Edytowane przez Amok2
Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany. Jak ktoś jest z okolic Warszawy, to polecam sklep AMAR-AUTO z Pruszkowa. Dzisiaj rano do nich dzwoniłem i zamówiłem akumulator Varta D47 z darmową dostawą pod dom. Około 13 sprzedawca był już na miejscu, wymienił akumulator, posprawdzał wszystko miernikiem i hula. Jestem mega zadowolony z serwisu, bardzo mili ludzie. Stary akumulator po sprawdzeniu okazał się być trupem. Nowa sztuka:

 

http://www.agropolo.pl/userdata/gfx/70ee68cc70b6beaaf05512aa9344dfff.jpg

Edytowane przez Amok2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...