Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dwie ostatnie są już raczej nie aktualne, robiło się to przy pierwszej generacji SSD, z TRIM to bzdura, w Win7 natywnie zawsze jest włączony TRIM no chyba że ręcznie go wyłączysz, AHCI w większości przypadków płyt głównych jest włączone a zwłaszcza w lapkach.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj tak z ciekawości sprawdzałem i rzeczywiście w Win7 automatycznie jest włączony TRIM a AHCI to jedynie tylko na XP nie działa. Trzeba osobno zainstalować stery do AHCI. Jak kupiłem kompa to nie mogłem dojść co jest grane. Przy instalacji XP cały czas wywalało BSODy a później przeczytałem że to wina trybu AHCI którego XP nie obsługuje. W Win7 jest już ok :)

Link to post
Share on other sites

To można normalnie najechać na dysk właściwości i odznaczyć indeksowanie tak?

 

Dysk już mam w kompie i powiem tak jest ogromna różnica w wydajności komp uruchamia się błyskawicznie i można od razu pracować a nie, że zamula i wczytuje programy w trayu 5min. Jak dam właściwości na dysku to jest opcja indeksowanie zaznaczona mam ją odznaczyć??

 

Wczoraj zainstalowałem system wszystko poustawiałem zgodnie z opisem w poradniku komp sie uruchamił pare razy ponownie i wszystko ok dzis odpalam i wyskakuje komunikat

 

Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

 

O co chodzi zmieniłem znowu z ahaci na ide ale nie pomogło ratunku;/

Link to post
Share on other sites

Może musisz w bootowaniu ustawić ssd jako główny dysk, bo ja miałem taką sytuację że kilka razy ssd mi wywaliło z pierwszej pozycji przy bootowaniu a zamiast niego wskoczył hdd. Wgraj koniecznie najnowszy firmware, bo na tym standardowym są problemy m.in. tego typu co piszesz.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...