Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam jaki dysk z ssd jest najszybszy bo szlag mnie trafia, że wszystko powinno mi chodzić na wysokich a dysk zamula bo nie nadąża doczytywać.

Proszę podajcie jaki dysk ssd jest najszybszy a jaki ma najlepszy stosunek szybkości do ceny. Myśle nad większym niż 64GB żeby z 2-3 gry móc tam zainstalować ale nie o pojemność pytam ;)

 

Konfig jak w sygnaturce czyli sata 3 wchodzi w gre

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites

Witam jaki dysk z ssd jest najszybszy bo szlag mnie trafia, że wszystko powinno mi chodzić na wysokich a dysk zamula bo nie nadąża doczytywać. Proszę podajcie jaki dysk ssd jest najszybszy a jaki ma najlepszy stosunek szybkości do ceny. Myśle nad większym niż 64GB żeby z 2-3 gry móc tam zainstalować ale nie o pojemność pytam ;) Konfig jak w sygnaturce czyli sata 3 wchodzi w gre

NIe wiem ale super specem nie jestem z tego co do tej pory wyczytałem z testów różnych portali to chyba OCZ Vertex 3 jest najszybszy

ja sam mam w notebooku OCZ Vertex 2 60 i nie narzekam chociaż ostatnio miał zamrożenia na 30 sek ale jeszcze nie wgrałem nowego biosu do tego dysku

 

Poczytaj trochę testów w necie policz i sam sobie odpowiesz ;)

Link to post
Share on other sites

hmm Corsair nawet w przystępnej cenie 600zł za 120GB. Ogólnie jestem zwolennikiem samsunga ale puki co w dyskach ssd coś nie bardzo im idzie bardzo słabe odczyty chyba, że bym gdzieś bardzo tanio samsunga nabył.

 

Dlaczego jedne mają zapis 120 a inne 515 o co chodzi? Naprawdę jest taka przepaść czy to producenci podają zamiast szybkości dysku szybkość interfejsu?

Link to post
Share on other sites

Typ kontrolera oraz rozne rozwiazania sprzetowe, ktory w zasadzie wymuszaja stosowanie okreslonego interfejsu. To sie nazywa roznica w generacjach SSDkow - te z predkoscia 120 to poprzednia generacja.Przyjrzyj sie Kingston HyperX, OCZ Vertex 3/Agility 3 oraz Crucial M4 w pierwszej kolejnosci, Samsung i Corsair w drugiej, choc Samsung zaspal sprawe z flashami.

Link to post
Share on other sites

Mysle, ze biegasz naokolo tematu. Koniecznie chcesz trafic w jakas luke, pomimo klarownej sytuacji z liderami w dziedzinie SSD. Twoja wola, kontrarianie tez sa potrzebni, a co do napedu powiem tyle, ze w zasadzie cokolwiek nie wezmiesz, i tak odczujesz wielka roznice w porownaniu do HDD. Sam mam OCZ Agility 60 GB ("jedynke", nie "trojke"), tak wiec wiem, co gadam %-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wybór padł chyba na Corsair Force 3 60GB na allegro 430zł (JAK WIECIE GDZIE TANIEJ TO LINK POPROSZĘ)

 

1. Czy do dysku jest ta tacka co się w zatokę 3,5" mocuje i okablowanie?

2. Czy 60GB starczy na win 7(później 8 ) najpotrzebniejsze programy które uruchamiają się z systemem(STEAM, Xfire, avast i open office, sterowniki, itp.) i grę age of conan (25GB)

3. Czy może lepiej kupić 120GB (TEŻ BYM PROSIŁ LINK GDZIE NAJTANIEJ JEŚLI MOŻNA) ?

4. Czy moja płyta z sygnaturki ma na pewno SATA 3 z pełną przepustowością(pisze true sata 3 i są 2 oddzielne gniazda więc myślę, że tak ale wole się upewnić) ?

5. Czy są jakieś serie których lepiej nie brać?

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites

W eMarkecie też jest za 430zł :)

1. Tacka jest w zestawie

2. Zależy jeśli chcesz dużo instalować to polecam wersję 120GB, na sam system, programy i 1-3 gry 60GB wystarczy.

3. To już zależy od Ciebie jeśli chcesz dużo na nim instalować to weź 120GB od przybytku głowa nie boli :)

4. W/g specyfikacji producenta ma 2 sata 6Gb/s, te szare porty.

5. Ja napewno nie kupiłbym SSD od Intela.

Link to post
Share on other sites

Podobno te wszystkie posiadające SandForce mają problemy, mi już ze dwa razy zdarzyły się freezy i jeden BSOD nie wiem czy to z winny SSD ale wnioskuję że tak. Musiałem przepinać SSD do innego portu sata lub w efi trzeba było przestawiać SSD na pierwszą pozycje jako urządzenie bootujące bo zamiast niego wskakiwał HDD i windows nie startował. Nie próbowałem jeszcze wgrywać nowego firmware, możliwe że coś to pomoże trzeba będzie spróbować.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Bierz tego Corsaira i juz. Trafisz na problem, to go rozwiazesz.

Jak zainstalujesz Steama na SSD, to skonfiguruj go tak, zeby instalowac gry na dysku oraz przenies TMPy systemowe na jakis katalog twardego, a najlepiej jakas jego poczatkowa partycje. Szkoda zuzywac naped, a ze Steamem idzie to w zastraszajacym tempie - sprawdzaj programikiem SSDLife ;-)

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że ponoć wcześniejsze generacje mocno zużywają się przy częstym zapisywaniu. Teraz są jakieś zabezpieczenia, że pliki zapisują się równomiernie na dysku i jest z tym lepiej. Tak czy siak, nie przejmowałbym się tym. Miałem przez jakiś czas temp na HDD, ale doszedłem do wniosku, że jak się ma zepsuć, to i tak się zepsuje i nie ma co przesadzać.

Link to post
Share on other sites

Fajnie, że jesteś wszystkimi i możesz wypowiadać się za wszystkich. ;)

Jakoś nie poczułem wielkiego przyspieszenia po zamontowaniu SSD w swoim komputerze.

Komp na raidzie z HDD uruchamia się niewiele dłużej. Poza tym nie włączam komputera co 5 min., żeby mi to robiło różnicę.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...