Skocz do zawartości

Przesunąć dane na SSD aby go podzielić.


Recommended Posts

Mam dysk SSD o pojemności 256 GB, podzielony w ten sposób że 136 na C - rozruchowy i 100 na D (Patriot Scorch M2?).

Gdy chcę z C wydzielić 50 GB i dołączyć go do D, nie mogę tego zrobić bo dane są tak ułożone.

Czy można jakimś sposobem dane na C przesunąć na początek dysku, żeby końcówka była do urwania i dołączenia do D?

Czy może ja źle interpretuję całą sytuację?

 

 

Dzięki.

 

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Etranger napisał:

Wiec mówisz ze chce ci się kombinować jak koniowi w drodze do Morskiego Oka a nie chcesz wydać 50 zł na drugi dysk?

Jeszcze zrozumiał bym gdyby to było 50 euro, ale 50 PLN?

No widzisz, nie mam wolny gniazd w lapku żeby nowy SSD dołożyć. A wymiana i konfigurowanie wszystkiego na nowo mi się nie chce.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, tom_1984 napisał:

No widzisz, nie mam wolny gniazd w lapku żeby nowy SSD dołożyć. A wymiana i konfigurowanie wszystkiego na nowo mi się nie chce.

No ale właśnie wymiana i konfigurowanie od nowa to najfajniejsza rzecz przy zabawie z komputerem, pod warunkiem ze tego nie robisz codziennie. Poza tym nowy dysk, to jak wymiana opon w samochodzie, od razu silnik lepiej pracuje, podobnie jak wymienisz wycieraczki.

Pomijam sytuacje kiedy nie masz samochodu.

Ale wracając do meritum, chcesz zrobić cos o czym nie masz pojęcia, ze względu na to ze nie chce ci się "konfigurować od nowa"

Moja rada to tak jak pisali poprzednicy, zrób kopie a może ze trzy, a potem zbootuj laptopa z USB gdzie będziesz miał narzędzia do tego typu operacji, z tym ze jak cos nie pójdzie, to stracisz piec razy więcej czasu.

 

A już zupełnie subiektywnie dodam od siebie, partycje ? ale ze co ? partycje?

Wydawało mi się ze partycje to się miało na HDD 850mega pod dosem/win95/98, kiedy trzeba było mieć miejsce na tzw. instalki, na tzw.gify i na gry naturalnie a w późniejszych latach na robienie kopii Internetu i jeszcze na xvid.

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.09.2023 o 18:58, tom_1984 napisał:

A wymiana i konfigurowanie wszystkiego na nowo mi się nie chce.

 

Robisz kopię dysku na zewnętrzny, a następnie przywracasz na nowym i zero konfigurowania. Tylko trochę czasu trzeba, żeby to zostawić na przemielenie danych. Żadna filozofia.

 

Link to post
Share on other sites

Jest też opcja klonowanie dysku bez robienia kopii bo robisz z dysku na dysk. Zachowaniem rozmiaru mniejszych partycji niewidocznych w mój komputer a ze zwiększeniem D czy też C jak masz potrzebę czy nie. Co do zmian rozmiaru partycji i niemożności operacji na przykład dołączenie do D z wydzielonego z C. Niemożność może wynikać że C nie sąsiaduje z D układ partycji widoczne w zarządzaniu dyskami. Czy czasem między C a D nie ma partycji z nieprzydzieloną literą woluminu. Bądź wydzielone miejsce z D a C oddziela D to systemowym narzędziem tego nie zrobisz. Na koniec to że przy klonowaniu nie musi być kopii jest jak najbardziej wskazana żeby mieć jak koledzy podpowiadają ku przestrodze. Opcja kolegi CrisPell też dobra przy okazji będzie zrobiona kopia tak wskazana.

Edytowane przez golin
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, golin napisał:

Jest też opcja klonowanie dysku bez robienia kopii bo robisz z dysku na dysk.  Opcja kolegi CrisPell też dobra przy okazji będzie zrobiona kopia tak wskazana.

 

Z miejsca napisałem taką opcję, bo to laptop i raczej zapasowego złącza m.2 na klonowanie nie posiada.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Są obudowy na dyski i można zrobić jako dysk przenośny usb. Wtedy jest możliwość na nowy dysk do laptopa z klonować zawartość starego dysku. Potem przełożyć dyski i uruchomić laptop z nowym dyskiem jak dobrze się z klonowało. Obudowa na dysk natomiast może posłużyć do wykorzystania starego dysku jako przenośny. Ostateczna decyzja należy do autora co zrobi ze starym dyskiem. Czy zostawi nie ruszając zawartości jako dysk z systemem. Albo zrobi dysk jako przenośny na dane.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...