Skocz do zawartości

Pytanie dot. zasilaczy w Dellach Optiplex


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Postanowiłem postawić sobie domowy serwer/router na bazie kupionego z drugiej ręki Della Optiplex 9020 w obudowie SFF i mam trochę wątpliwości odnośnie do zasilacza użytego w tej skrzynce. Jako, że sprzęt ma pracować 24/7, zależy mi na tym, aby był niezawodny, cichy i, co ważne szczególnie w obecnych czasach, energooszczędny. Czy ktoś wie jak te oczekiwania mają się do zasilaczy fabrycznie montowanych w Dellach? Czy powinienem w jakiejś perspektywie czasowej rozglądnąć się za innym niż domyślny zasilaczem (gdyby ktoś miał ewentualne sugestie dotyczące konkretnych modeli, będę bardzo wdzięczny) czy zwyczajnie się to nie opłaca?

Z góry dziękuję za info i sugestie.

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, wodego napisał:

Jakiego rodzaju są te wątpliwości?

 

Zwyczajnie, czy mogę ufać, że ten zasilacz nie "pieprznie" mi za kilka miesięcy i np. usmaży płytę główną (sprzęt jest, jak pisałem, z drugiej ręki) i czy rachunki za prąd nie będą jak za zboże. W tematyce zasilaczy kompletnie nie jestem zorientowany, poza tym, że gdzieś czytałem/słyszałem że producenci tną koszty oszczędzając właśnie na PSU i innych mniej widowiskowych podzespołach.

 

Link to post
Share on other sites

Dell tych optiplexów wypuścił miliony. Przy takiej ilości nie można sobie pozwolić na wadliwy produkt, bo popłynąłby na serwisie. Każda elektronika może się zepsuć, ale rynek sprzętu używanego też świadczy o jakości. Dobry produkt jako używany trzyma cenę, a te delle jak na 10-cio letnie komputery trochę kosztują.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 20.08.2023 o 16:06, Sceadugenga napisał:

Zwyczajnie, czy mogę ufać, że ten zasilacz nie "pieprznie" mi za kilka miesięcy i np. usmaży płytę główną (sprzęt jest, jak pisałem, z drugiej ręki) i czy rachunki za prąd nie będą jak za zboże. W tematyce zasilaczy kompletnie nie jestem zorientowany, poza tym, że gdzieś czytałem/słyszałem że producenci tną koszty oszczędzając właśnie na PSU i innych mniej widowiskowych podzespołach.

 

jak chcesz to wyślę Ci zdjęcia HX1200, który kosztował 1000 zł i ma popalone wtyczki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Podobnie jak kolega pendzel_3 mam w firmie sporo takich urządzeń (różne modele). Po kilku latach eksploatacji w 2 do tej pory padły zasilacze. Z czego oba posiadały standardowe gniazda, więc na czas przerwy w pracy poratowałem się zwykłym zasilaczem ATX. Mimo awarii zasilacza żaden dodatkowy podzespół nie został uszkodzony. Problemem z tymi zasilaczami jest fakt że są zazwyczaj relatywnie drogie w stosunku do zakupu całej stacji za paręset zł. 

Zobacz sobie czy twoim wymaganiom nie sprostałby jakiś NAS. Być może takie funkcje będą dla Ciebie wystarczające, plusem NAS jest mały rozmiar oraz niski pobór prądu. Z minusów, tanie wersje ze względu na słaby procesor męczą się z niektórymi operacjami. Jednak podczas standardowego użytkowania nie ma problemu osiągnąć max transfery.

Edytowane przez xiveris
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...