Skocz do zawartości

Sztuczna Inteligencja - ChatGPT - w rozmowie na temat "Wygórowany ryczałt za Wodę"


Recommended Posts

Napisano (edytowane)
W dniu 18.04.2024 o 14:03, FeX napisał:

... Problem w tym, że Ty chcesz wykorzystać opinię chata gpt jako argumentu w konkretnej sprawie, a to jest zwyczajnie głupota. ...
 

Nie zgadzam się z Twoją argumentacją tutaj. Czy możesz to jakoś sensownie uzasadnić?

 

Czy Ty stoisz na stanowisku, że cały dorobek naukowy w dziedzinie Sztucznej Inteligencji jest pozbawiony sensu, a ludzie, którzy to wszystko wypracowali i nadal nad tym pracują, a także ci, którzy w tą technologię inwestują ciężkie miliardy dolarów nie wiedzą co robią? Ale może Ty jesteś od nich mądrzejszy, nie przeczę, tylko to udowodnij po prostu.

 

Edytowane przez ipoco
drobna poprawka - dodałem "po prostu" na końcu
Link to post
Share on other sites

A ja się do AI w pracy programisty przyzwyczaiłem. Fajnie generuje typowe i powtarzalne rzeczy, zawsze to mniej klikania i kilka chwil do przodu do przodu. Ciężko by mi było teraz zrezygnować z braku konieczności klepania kilku nudnych linijek prostego kodu tu i ówdzie. Natomiast zaprzęganie jej do czegokolwiek kreatywnego czy wymagającego myślenia to czysta strata czasu. Przeszkadza, nie pomaga. Ewentualnie czasem jej coś ambitniejszego wrzucam już z podpowiedzią, jak ma to zrobić, żeby podpatrzeć składnię.

 

Nieźle sobie robi z obsługą ticketów supportowych do jakiejś aplikacji, gdy nakarmi się ją dokumentacją i historycznymi danymi. Wtedy tą jedną rzeczą radzi sobie przyzwoicie (~85% skuteczności). Być może, gdyby też postawić własnego chata i nakarmić go historią polskiej legislacji, coś by z tego wyszło. Aczkolwiek mam spore wątpliwości. Myślę, że wyniki jej pracy byłyby podobnie denne do wielu naszych prawników. XD Sorry, jak ktoś się poczuł urażony, ale jeśli istnieje potrzeba odwoływania się do x instancji, a te wydają różne wyroki, bo nie potrafią sensownie i jednoznacznie zinterpretować przepisów, to chyba coś jest tutaj nie tak. Żadna różnica dla mnie, czy bezsens wypluje AI, czy człowiek. Z drugiej strony wszystko się tutaj spina w logiczną całość, bo shit in, shit out.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Teraz, ipoco napisał:

Nie zgadzam się z Twoją argumentacją tutaj. Czy możesz to jakoś sensownie uzasadnić?

 

Czy Ty stoisz na stanowisku, że cały dorobek naukowy w dziedzinie Sztucznej Inteligencji jest pozbawiony sensu, a ludzie, którzy to wszystko wypracowali i nadal nad tym pracują, a także ci, którzy w tą technologię inwestują ciężkie miliardy dolarów nie wiedzą co robią? Ale może Ty jesteś od nich mądrzejszy, nie przeczę, tylko to udowodnij po prostu.

 

 

Nie musisz się zgadzać z moją argumentacją, nikt Ciebie do niczego nie zmusi, a moje posty i opinia mają raczej czysto logiczne podłoże.

 

Po raz kolejny znowu mi coś wmawiasz... Nie obejmuję stanowiska przeciw AI. Ja obejmuję stanowisko sprzeczne z Tobą i Twoimi poglądami, bo są po prostu głupie. No inaczej tego nie mogę nazwać. AI jest świetnym narzędziem jeśli potrafisz je zrozumieć i wykorzystać, a Ty nie potrafisz, bo uważasz, że ludzie inwestując miliardy stworzyli narzędzie doskonałe do wszystkiego, do każdej pierdoły i do skomplikowanych zadań. To narzędzie ma niewiele sensu przy wykorzystywaniu go w dziedzinie zwanej prawem, bo prawo samo w sobie nie jest jasne i klarowne. Ty już z góry wiesz, że to działania niezgodne z jakimiś regulaminami, ustawami czy czymkolwiek i tak sterujesz promptem, więc taką też dostaniesz odpowiedź. Czy ona cokolwiek zmienia w temacie? Totalnie nic, bo to tylko jakieś stwierdzenie chata AI. Ciężko mi uwierzyć w przydatność AI w najbliższym czasie w takich dziedzinach, bo bardzo dużo danych, zmiennych, czynników miałoby wpływ na wynik.

 

Ty masz tutaj w ogóle przykład prosty jak cep, masz opłatę X, a jej przekroczenie uważasz za niezgodne z regulaminem, czy do takiej sprawy potrzeba AI? xD

Link to post
Share on other sites
W dniu 21.04.2024 o 12:35, FeX napisał:

 

Nie musisz się zgadzać z moją argumentacją, nikt Ciebie do niczego nie zmusi, a moje posty i opinia mają raczej czysto logiczne podłoże.

 

Po raz kolejny znowu mi coś wmawiasz... Nie obejmuję stanowiska przeciw AI. Ja obejmuję stanowisko sprzeczne z Tobą i Twoimi poglądami, bo są po prostu głupie. No inaczej tego nie mogę nazwać. AI jest świetnym narzędziem jeśli potrafisz je zrozumieć i wykorzystać, a Ty nie potrafisz, bo uważasz, że ludzie inwestując miliardy stworzyli narzędzie doskonałe do wszystkiego, do każdej pierdoły i do skomplikowanych zadań. To narzędzie ma niewiele sensu przy wykorzystywaniu go w dziedzinie zwanej prawem, bo prawo samo w sobie nie jest jasne i klarowne. Ty już z góry wiesz, że to działania niezgodne z jakimiś regulaminami, ustawami czy czymkolwiek i tak sterujesz promptem, więc taką też dostaniesz odpowiedź. Czy ona cokolwiek zmienia w temacie? Totalnie nic, bo to tylko jakieś stwierdzenie chata AI. Ciężko mi uwierzyć w przydatność AI w najbliższym czasie w takich dziedzinach, bo bardzo dużo danych, zmiennych, czynników miałoby wpływ na wynik.

 

Ty masz tutaj w ogóle przykład prosty jak cep, masz opłatę X, a jej przekroczenie uważasz za niezgodne z regulaminem, czy do takiej sprawy potrzeba AI? xD

Niczego właśnie jednak nie zrozumiałeś. Jest dokładnie na odwrót. Po pierwsze to regulamin jest niezgodny z prawem, a jak dalej ChatGPT odpowiada to ci, którzy go świadomie stosują popełniają przestępstwo. Pozwala on na pobieranie wygórowanych opłat za zużycie wody i odprowadzanie ścieków, czerpanie nadmiernych korzyści kosztem lokatorów i właścicieli mieszkań. Regulamin ten pozwala wykorzystywać osoby chore oraz w starszym wieku, a także tych, którzy z różnych powodów po prostu na pewien czas wyjechali ze swoich mieszkań i nie byli w stanie w żaden sposób odebrać zawiadomienia o wymianie wodomierzy. A więc logicznie, działalność takich spółdzielni jest działalnością przestępczą. Jest też uzasadnione podejrzenie, że został on nieprawnie stworzony dla takich właśnie celów.

 

Choć zgodzę się z Tobą, co do wyrażonej przez Ciebie oceny samego prawa, to właśnie choćby dlatego my jako Polacy powinniśmy coś zrobić, żeby je uściślić, by nasze polskie prawo stało się klarowne i zrozumiałe dla każdego oraz by służyło naszym obywatelom jak najlepiej. Ale to już zadanie nie dla mnie a dla specjalistów. Ja, na razie rozpatruję czy odpowiedzi ChatGPT na poszczególne pytania są prawidłowe.

 

Też nigdzie nie powiedziałem, że jak piszesz, "stworzyli narzędzie doskonałe do wszystkiego".

 

Ale powiedz przede wszystkim, która odpowiedź ChatGPT Ci się nie podoba i dlaczego. Opisz która z nich jest głupia i dlaczego. Potrafisz to udowodnić? Bo na razie nie przedstawiłeś niczego poza prostym dziecinnym stwierdzeniem, że moje poglądy są głupie, choć w ogóle ich nie znasz. Załóżmy np., że są to pytania dla celów edukacyjnych.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Wiem. ChatGPT nie wyda wyroku.

11 godzin temu, Genghis Khan napisał:

... jak odpowiedz Ciebie nie satysfakcjonuje idziesz do sadu nie ma innej drogi.

 

Wiem. Przecież to oczywiste ChatGPT nie wyda wyroku. Nie ma takich uprawnień, ale można się nim podeprzeć by zdobyć szerszą wiedzę na temat przepisów prawnych.

 

Znajomy wydał na prawniczkę, specjalizującą się w temacie prawa mieszkaniowego, 300 zł. za wizytę tylko na to by ona zdołała zrozumieć cokolwiek o co w tym wszystkim chodzi. Za napisanie pisma do spółdzielni, którego skutek byłby bardzo wątpliwy, zażądała 1000 zł., a to już by przekroczyłoby 2/3 jego strat spowodowanych przez spółdzielnię. Jak można liczyć na takich specjalistów prawników?

 

Prezes spółdzielni ma ten komfort, że może beztrosko wydawać pieniądze spółdzielców (czyli nasze bo pochodzące z czynszów i przeznaczane na utrzymanie spółdzielni) na koszty sądowe przeciwko nam - nawet gdy nie ma racji i stosuje niezgodny z prawem i niesprawiedliwy regulamin. My jako spółdzielcy tego robić nie możemy. Musimy wydawać nasze własne pieniądze.

 

Edytowane przez ipoco
Dodałem tekst
Link to post
Share on other sites

Zmniejsz te czcionkę, chyba, że całe życie krzyczysz xD

 

Pytanie: 

Czy ryczałtowa opłata za wodę w lokalu mieszkalnym nieopomiarowanym w spółdzielni mieszkaniowej może wynosić aż 433 zł. na jedną osobę na miesiąc?

 

Odpowiedz chatagpt:

Ryczałtowa opłata za wodę w lokalu mieszkalnym nieopomiarowanym w spółdzielni mieszkaniowej może różnić się w zależności od wielu czynników, w tym od polityki cenowej spółdzielni, zużycia wody przez mieszkańców oraz kosztów związanych z dostawą wody i utrzymaniem systemu wodociągowego. Wysokość opłaty może być uzależniona również od lokalnych regulacji i umów zawartych między mieszkańcami a spółdzielnią.

Jeśli opłata wynosi 433 zł na jedną osobę miesięcznie, może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak wysokie koszty utrzymania infrastruktury wodociągowej, duże zużycie wody przez mieszkańców lub też zbyt wysoka marża na rzecz spółdzielni. Warto byłoby skontaktować się ze spółdzielnią mieszkaniową w celu uzyskania wyjaśnień na temat wysokości opłaty oraz ewentualnego podziału kosztów.

 

No świetnie mi pomógł xD

Ten temat jest tak nudny i bezsensowny, że aż sam się sobie dziwię, że cokolwiek tutaj napisałem...

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, FeX napisał:

Zmniejsz te czcionkę, chyba, że całe życie krzyczysz xD

 

Pytanie: 

Czy ryczałtowa opłata za wodę w lokalu mieszkalnym nieopomiarowanym w spółdzielni mieszkaniowej może wynosić aż 433 zł. na jedną osobę na miesiąc?

 

Odpowiedz chatagpt:

Ryczałtowa opłata za wodę w lokalu mieszkalnym nieopomiarowanym w spółdzielni mieszkaniowej może różnić się w zależności od wielu czynników, w tym od polityki cenowej spółdzielni, zużycia wody przez mieszkańców oraz kosztów związanych z dostawą wody i utrzymaniem systemu wodociągowego. Wysokość opłaty może być uzależniona również od lokalnych regulacji i umów zawartych między mieszkańcami a spółdzielnią.

Jeśli opłata wynosi 433 zł na jedną osobę miesięcznie, może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak wysokie koszty utrzymania infrastruktury wodociągowej, duże zużycie wody przez mieszkańców lub też zbyt wysoka marża na rzecz spółdzielni. Warto byłoby skontaktować się ze spółdzielnią mieszkaniową w celu uzyskania wyjaśnień na temat wysokości opłaty oraz ewentualnego podziału kosztów.

 

No świetnie mi pomógł xD

Ten temat jest tak nudny i bezsensowny, że aż sam się sobie dziwię, że cokolwiek tutaj napisałem...

> Zmniejsz te czcionkę, chyba, że całe życie krzyczysz xD

Nie krzyczę, tylko mam słaby wzrok, a lubię widzieć dokładnie co napisałem.

 

> Ten temat jest tak nudny i bezsensowny, że aż sam się sobie dziwię, że cokolwiek tutaj napisałem...

Dla jednych nudny i bezsensowny, dla innych krzywdzący.

image.png

image.png

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, ipoco napisał:

Nie krzyczę, tylko mam słaby wzrok, a lubię widzieć dokładnie co napisałem.

To sobie powiększ czcionkę w przeglądarce/windowsie tylko dla siebie,a nie dla całej reszty.

Bo jak ktoś jest niedowidzący to nie znaczy że wszyscy inni też są i chcą litery na cały ekran czytać:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, FeX napisał:

Zmniejsz te czcionkę, chyba, że całe życie krzyczysz xD

 

Pytanie: 

Czy ryczałtowa opłata za wodę w lokalu mieszkalnym nieopomiarowanym w spółdzielni mieszkaniowej może wynosić aż 433 zł. na jedną osobę na miesiąc?

 

Odpowiedz chatagpt:

Ryczałtowa opłata za wodę w lokalu mieszkalnym nieopomiarowanym w spółdzielni mieszkaniowej może różnić się w zależności od wielu czynników, w tym od polityki cenowej spółdzielni, zużycia wody przez mieszkańców oraz kosztów związanych z dostawą wody i utrzymaniem systemu wodociągowego. Wysokość opłaty może być uzależniona również od lokalnych regulacji i umów zawartych między mieszkańcami a spółdzielnią.

Jeśli opłata wynosi 433 zł na jedną osobę miesięcznie, może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak wysokie koszty utrzymania infrastruktury wodociągowej, duże zużycie wody przez mieszkańców lub też zbyt wysoka marża na rzecz spółdzielni. Warto byłoby skontaktować się ze spółdzielnią mieszkaniową w celu uzyskania wyjaśnień na temat wysokości opłaty oraz ewentualnego podziału kosztów.

 

No świetnie mi pomógł xD

Ten temat jest tak nudny i bezsensowny, że aż sam się sobie dziwię, że cokolwiek tutaj napisałem...

Odpowiadam na podstawie:

https://talkai.info/pl/chat/

ChatGPT po Polsku - Używaj za darmo, bez rejestracji - TalkAI

 

Nie jestem ekspertem od ChatGPT, ale mogę odpowiedzieć czego doświadczyłem. Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że ChatGPT ma tendencję do ogólnikowania. Jeśli nie postawisz mu pytania precyzyjnie, albo jeśli treść pytania nie wynika z całości poprzedzającej konwersacji, odpowie Ci ogólnikowo. Żeby otrzymać odpowiedź precyzyjną musisz precyzyjnie postawić pytanie. Np. jeśli nie wpiszesz, że chodzi Ci tylko o sprawy w Polsce, potraktuje Twoje pytanie jako dotyczące całego świata.

Tym samym jego odpowiedź może się znacząco różnić od tych, które otrzymają inni.

 

20 godzin temu, FeX napisał:

Zmniejsz te czcionkę, chyba, że całe życie krzyczysz xD

 

Pytanie: 

Czy ryczałtowa opłata za wodę w lokalu mieszkalnym nieopomiarowanym w spółdzielni mieszkaniowej może wynosić aż 433 zł. na jedną osobę na miesiąc?

 

Odpowiedz chatagpt:

Ryczałtowa opłata za wodę w lokalu mieszkalnym nieopomiarowanym w spółdzielni mieszkaniowej może różnić się w zależności od wielu czynników, w tym od polityki cenowej spółdzielni, zużycia wody przez mieszkańców oraz kosztów związanych z dostawą wody i utrzymaniem systemu wodociągowego. Wysokość opłaty może być uzależniona również od lokalnych regulacji i umów zawartych między mieszkańcami a spółdzielnią.

Jeśli opłata wynosi 433 zł na jedną osobę miesięcznie, może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak wysokie koszty utrzymania infrastruktury wodociągowej, duże zużycie wody przez mieszkańców lub też zbyt wysoka marża na rzecz spółdzielni. Warto byłoby skontaktować się ze spółdzielnią mieszkaniową w celu uzyskania wyjaśnień na temat wysokości opłaty oraz ewentualnego podziału kosztów.

 

No świetnie mi pomógł xD

Ten temat jest tak nudny i bezsensowny, że aż sam się sobie dziwię, że cokolwiek tutaj napisałem...

Ponieważ nie mogę poprawić poprzednio wysłanej informacji, ponawiam wiadomość ponownie:

 

Odpowiadam na podstawie:

https://talkai.info/pl/chat/
ChatGPT po Polsku - Używaj za darmo, bez rejestracji - TalkAI

https://talkai.info/pl/chat/
ChatGPT po Polsku - Używaj za darmo, bez rejestracji - TalkAI


Nie jestem ekspertem od ChatGPT, ale mogę odpowiedzieć czego doświadczyłem. Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że ChatGPT ma tendencję do ogólnikowania. Jeśli nie postawisz mu pytania precyzyjnie, albo jeśli treść pytania nie wynika z całości poprzedzającej konwersacji, odpowie Ci ogólnikowo. Żeby otrzymać precyzyjną odpowiedź musisz też precyzyjnie postawić pytanie, albo też niejednokrotnie "dopytywać", albo też nawet dodatkowo postawić to samo pytanie - wtedy ChatGPT sięgnie po dodatkowe źródła informacji. I tak np. jeśli nie zaznaczysz, że chodzi Ci tylko o sprawy w Polsce, potraktuje Twoje pytanie jako dotyczące całego świata. Tym samym jego odpowiedź na dane pytanie może się znacząco różnić od tych, które otrzymują inni.

Ponadto, żeby uszczegółowić odpowiedzi niejednokrotnie trzeba "dopytywać" szczegółowo powtórnie.

 

Edytowane przez ipoco
Link to post
Share on other sites

Tak mi się wydaję ze lepszą odpowiedz dostał od AI w jednej odpowiedzi niż w tym pierdolniku waszych.

Ile razy w ciągu roku rozliczają wam tą wodę?

Przy takich zaliczkach i niskim/normalnym  zużyciu powinny być spore nadpłaty, czasami to plus :D

Co nie usprawiedliwia naprawdę chorych zaliczek. Patrzę +- jest to 6m3 miesięcznie zaliczka 91,74zł

Reszta to prezes i ci co za tym głosowali ;)

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
W dniu 30.04.2024 o 05:49, wrobel_krk napisał:

To sobie powiększ czcionkę w przeglądarce/windowsie tylko dla siebie,a nie dla całej reszty.

Bo jak ktoś jest niedowidzący to nie znaczy że wszyscy inni też są i chcą litery na cały ekran czytać:)

I powiększyłem, nawet do BARDZO DUŻEJ - w przeglądarce Google Chrome. Lecz nic to nie dało. Wielkość czcionki pozostała taka sama, czyli ledwo widoczna.

 

Ale ok, nie na wszystkich stronach to działa ale tutaj jest ok, bo tekst się zawija. ctrl + i ctrl - załatwia tu sprawę. Tekst nie wyskakuje poza ramkę i pozostaje w jej wnętrzu.

W dniu 30.04.2024 o 09:36, RuLeR napisał:

Tak mi się wydaję ze lepszą odpowiedz dostał od AI w jednej odpowiedzi niż w tym pierdolniku waszych.

Ile razy w ciągu roku rozliczają wam tą wodę?

Przy takich zaliczkach i niskim/normalnym  zużyciu powinny być spore nadpłaty, czasami to plus :D

Co nie usprawiedliwia naprawdę chorych zaliczek. Patrzę +- jest to 6m3 miesięcznie zaliczka 91,74zł

Reszta to prezes i ci co za tym głosowali ;)

Patrz na rozliczenie. Po 3-ch miesiącach na ogół powinno nastąpić rozliczenie według faktycznego zużycia wody, np. na podstawie wodomierzy (lub ryczałtu, ale uczciwego) i te zaliczki też tam powinne być rozliczone. Z tego rozliczenia powinna wyniknąć nadpłata - jeśli zaliczki przez dany okres rozliczeniowy były wyższe od faktycznego zużycia to wtedy Twoja opłata za czynsz powinna być o kwote tej nadpłaty pomniejszona.

 

 

 

Edytowane przez ipoco
Dodałem 2 zdania na końcu.
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
W dniu 29.04.2024 o 10:18, FeX napisał:

 

 

W dniu 29.04.2024 o 10:18, FeX napisał:

Zmniejsz te czcionkę, chyba, że całe życie krzyczysz xD

 

Pytanie: 

Czy ryczałtowa opłata za wodę w lokalu mieszkalnym nieopomiarowanym w spółdzielni mieszkaniowej może wynosić aż 433 zł. na jedną osobę na miesiąc?

 

Odpowiedz chatagpt:

Ryczałtowa opłata za wodę w lokalu mieszkalnym nieopomiarowanym w spółdzielni mieszkaniowej może różnić się w zależności od wielu czynników, w tym od polityki cenowej spółdzielni, zużycia wody przez mieszkańców oraz kosztów związanych z dostawą wody i utrzymaniem systemu wodociągowego. Wysokość opłaty może być uzależniona również od lokalnych regulacji i umów zawartych między mieszkańcami a spółdzielnią.

Jeśli opłata wynosi 433 zł na jedną osobę miesięcznie, może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak wysokie koszty utrzymania infrastruktury wodociągowej, duże zużycie wody przez mieszkańców lub też zbyt wysoka marża na rzecz spółdzielni. Warto byłoby skontaktować się ze spółdzielnią mieszkaniową w celu uzyskania wyjaśnień na temat wysokości opłaty oraz ewentualnego podziału kosztów.

 

No świetnie mi pomógł xD

Ten temat jest tak nudny i bezsensowny, że aż sam się sobie dziwię, że cokolwiek tutaj napisałem...

FeX, muszę Ci odpowiedzieć, że postęp Sztucznej Inteligencji, którą Ty określasz jako GŁUPOTA, kroczy ogromnymi krokami.  Jeszcze niedawno musiałem wszystkie szczególy określać w jednym pytaniu. Dziś bierze on pod uwagę wszystko co jest zawarte w całej konwersacji. Przetestuj to. To ogromny postęp. Wejdź na stronę: bing.com kliknij na [Copilot] i zacznij rozmawiać z GPT 4. To znacznie silniejsza, lepsza i nowsza wersja niż dotychczasowa GPT 3. Powodzenia - i może w końcu zrozumiesz.

Edytowane przez ipoco
Poprawki
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, ipoco napisał:

że postęp Sztucznej Inteligencji, którą Ty określasz jako GŁUPOTA, kroczy ogromnymi krokami

https://cyfrowa.rp.pl/globalne-interesy/art40111461-tysiac-hindusow-w-roli-sztucznej-inteligencji-porazka-sklepow-amazona

Skad wiesz z kim gadasz xD

A googlle od 20 lat daje diagnozy lepiej niz 99 procent polskich lekarzy.No i co z tego

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.05.2024 o 09:19, ipoco napisał:

Patrz na rozliczenie. Po 3-ch miesiącach na ogół powinno nastąpić rozliczenie według faktycznego zużycia wody, np. na podstawie wodomierzy (lub ryczałtu, ale uczciwego) i te zaliczki też tam powinne być rozliczone. Z tego rozliczenia powinna wyniknąć nadpłata - jeśli zaliczki przez dany okres rozliczeniowy były wyższe od faktycznego zużycia to wtedy Twoja opłata za czynsz powinna być o kwote tej nadpłaty pomniejszona.

To ja mam patrzeć na rozliczenie czy ty ? :D

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, ipoco napisał:

 

FeX, muszę Ci odpowiedzieć, że postęp Sztucznej Inteligencji, którą Ty określasz jako GŁUPOTA, kroczy ogromnymi krokami.  Jeszcze niedawno musiałem wszystkie szczególy określać w jednym pytaniu. Dziś bierze on pod uwagę wszystko co jest zawarte w całej konwersacji. Przetestuj to. To ogromny postęp. Wejdź na stronę: bing.com kliknij na [Copilot] i zacznij rozmawiać z GPT 4. To znacznie silniejsza, lepsza i nowsza wersja niż dotychczasowa GPT 3. Powodzenia - i może w końcu zrozumiesz.

 

Po raz kolejny niczego totalnie nie rozumiesz i zachowujesz się bezmyślnie. Po raz kolejny wytłumaczę, jak dziecku w przedszkolu, uważam, że AI to fajna technologia, rozwija się szybciej niż się spodziewano, ale to nie jest narzędzie do wszystkiego, a tego zwyczajnie nie potrafisz zrozumieć.

 

Chcesz zaprząc chatgpt do interpretacji prawnych podczas, gdy cała ta konwersacja na dziesiątki pytań krąży wokół właściwie jednej przesłanki, że ryczałt za wodę był wygórowany... Zadałeś masę takich samych pytań, że aż czytać się odechciewa w połowie, bo drugą połowę już sobie sam człowiek wydedukuje.

 

Zakładam, że właściwie każdy mieszkaniec tego bloku po otrzymaniu rachunku za wodę ze spółdzielni już wiedział, że ryczałt był za wysoki nawet nie znając przepisów :D Zacznijmy od tego, że zadałeś debilne pytanie, bo jeśli masz z góry określone wartości ryczałtu to po co pytać pana Chata, skoro już wiesz, że są przekroczone. Co to zmieni, że chat jeszcze Ci to potwierdzi? Uwaga, może być zaskoczenie, ale totalnie niczego nie zmieni.

 

Mądrzejszym byłoby zapytać dlaczego ryczałt jest tak wysoki i z czego on w ogóle wynika. Czy to kwestia zwiększonego zużycia w całym bloku? Czy może kwestia jakiejś awarii, zwiększenia kosztów ogrzewania wody/przesyłu czy czegokolwiek...

 

PS. Ogarnij się z tym formatowaniem tekstu, bo mam wrażenie, że rzeczywiście piszę z przedszkolakiem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
W dniu 6.05.2024 o 15:46, jarrino napisał:

Tak wpadam tu czasem, czytam i nie wiem już o co autorowi chodzi? O ryczałt za wodę, czy o AI?

Pytania stawiane są dla celów edukacyjnych. Próbuję też zebrać jakieś cenne komentarze.

W dniu 6.05.2024 o 15:46, jarrino napisał:

Tak wpadam tu czasem, czytam i nie wiem już o co autorowi chodzi? O ryczałt za wodę, czy o AI?

Pytania stawiane są dla celów edukacyjnych.

 

Edytowane przez ipoco
Dodałem zdanie
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
W dniu 6.05.2024 o 09:13, janek20 napisał:

https://cyfrowa.rp.pl/globalne-interesy/art40111461-tysiac-hindusow-w-roli-sztucznej-inteligencji-porazka-sklepow-amazona

Skad wiesz z kim gadasz xD

A googlle od 20 lat daje diagnozy lepiej niz 99 procent polskich lekarzy.No i co z tego

Aaaaaaaaaaaaaaaa, widzisz. To jest wielka różnica. Jeśli mówisz o wyszukiwarce Google to wyszukuje ona na stronach internetowych tylko słowa które tam wpiszesz. Ale każde słowo ma też swoje synonimy , i to bardzo wiele, i nie myślę że brane są one w wynikach wyszukania. Tzw. "Google Search" daleko jeszcze stoi od "Sztucznej Inteligencji", choć ChatGPT też korzysta z informacji czerpanych ze stron internetowych, jak sądzę, ale też nie tylko, to bierze pod uwagę całe zdania. Teraz ChatGPT w nowszej wersji GPT 4, bierze już pod uwagę podobno całą treść rozmowy (ale to jeszcze testujemy). W każdym bądź razie, trzeba go jak gdyby zmuszać do "głębszego myślenia". Choć prawdziwym myśleniem to to jeszcze nie jest. On po prostu powtarza to co jest w stanie znależć w różnych źródłach informacji. Czyli jest to taka jakby lepsza wyszukiwarka. Jednak nie dedukuje, nie dokonuje analizy. Przypomina studenta, który nie analizuje a swoją wiedzę buduje na informacjach zapamiętanych tylko. Ale pamięć ma dobrą - obszerną. Tak wywnioskowałem na podstawie moich testów. Ale mogę też się mylić. Ekspertem od ChatGPT nie jestem.

 

Odpowiadam na niektóre stawiane mi tu pytania. Testuję ChatGPT. Dla celów edukacyjnych. Zadałem wiele pytań, takich samych lub prawie takich samych, ponieważ ChatGPT jest bardzo oszczędny w słowach i trzeba go zmuszać do szerszych wypowiedzi. Już to pisałem i nie chcę się powtarzać.

FeX pisze, że "Mądrzejszym byłoby zapytać dlaczego ryczałt jest tak wysoki, ...itd. Ale czy w ten sposób dowiemy się prawdy? W pułapkę tą wpadają zwłaszcza z ludzie starsi i chorzy, którzy nie byli w stanie na czas wymienić wodomierzy? (Choć powody mogą być różne, jak np. choroby, wyjazd na dłuższy czas, niekoniecznie za granicę, ale nawet w inne miejsce w kraju, co wiązało się z nieodebraniem pisma zawiadamiającego o wymianie wodomierzy).

Ale nie chodzi mi w o samą sprawę zużycia wody, ale raczej czy ChatGPT wywiązuje się dobrze z odpowiedzi na zadawane pytania i jest przydatny dla celów edukacyjnych.

 

Edytowane przez ipoco
Link to post
Share on other sites

Ponieważ już wiem o co chodzi, to mogę odpowiedzieć dość ogólnie, ale myślę, że rozsądnie. Wszystko co do tej pory człowiek stworzył, wynalazł czy odkrył, może mu służyć, pomagać. Może być też niestety odwrotnie. ChatGPT, odpowiednio używany jest przydatny, ale już się o tym przekonaliśmy w naszej historii, że różnie z tym bywało (rozbicie atomu). No i jeszcze jedno, wszystko co powie, nie może być skierowane przeciwko niemu....

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, ipoco napisał:

 Tak wywnioskowałem na podstawie moich testów. Ale mogę też się mylić. Ekspertem od ChatGPT nie jestem.

 

I z tego względu to co tutaj czytam traktuję tylko i wyłącznie jako subiektywną opinię, która nie niesie za sobą żadnej konkretnej wartości merytorycznej.

 

11 godzin temu, ipoco napisał:

FeX pisze, że "Mądrzejszym byłoby zapytać dlaczego ryczałt jest tak wysoki, ...itd. Ale czy w ten sposób dowiemy się prawdy?

 

Właśnie tak, wtedy dowiesz się co spowodowało podniesienie opłat, bo stwierdzić, że wzrosły to potrafi każdy bez żadnej tajemnej wiedzy.

 

11 godzin temu, ipoco napisał:

W pułapkę tą wpadają zwłaszcza z ludzie starsi i chorzy, którzy nie byli w stanie na czas wymienić wodomierzy? (Choć powody mogą być różne, jak np. choroby, wyjazd na dłuższy czas, niekoniecznie za granicę, ale nawet w inne miejsce w kraju, co wiązało się z nieodebraniem pisma zawiadamiającego o wymianie wodomierzy).

 

Co Ty tutaj wymyślasz znowu? Chyba z 2 miesiące temu miałem wymieniany licznik, informacja o tym, że taka akcja będzie miała miejsce była ogłoszona 2 tyg. wcześniej. Jeżeli ktoś na czas wymiany nie był obecny można było się umówić na inny termin, nikt nikomu problemów nie robił. Według mnie zaczynasz wymyślać argumenty pasujące do Twojego podejścia.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, FeX napisał:

 

I z tego względu to co tutaj czytam traktuję tylko i wyłącznie jako subiektywną opinię, która nie niesie za sobą żadnej konkretnej wartości merytorycznej.

 

 

Właśnie tak, wtedy dowiesz się co spowodowało podniesienie opłat, bo stwierdzić, że wzrosły to potrafi każdy bez żadnej tajemnej wiedzy.

 

Co Ty tutaj wymyślasz znowu? Chyba z 2 miesiące temu miałem wymieniany licznik, informacja o tym, że taka akcja będzie miała miejsce była ogłoszona 2 tyg. wcześniej. Jeżeli ktoś na czas wymiany nie był obecny można było się umówić na inny termin, nikt nikomu problemów nie robił. Według mnie zaczynasz wymyślać argumenty pasujące do Twojego podejścia.

> I z tego względu to co tutaj czytam traktuję tylko i wyłącznie jako subiektywną opinię, która nie niesie za sobą żadnej konkretnej wartości merytorycznej.

 

Możesz traktować jak chcesz. Ostateczny werdykt nadejdzie z sądu.

 

> Właśnie tak, wtedy dowiesz się co spowodowało podniesienie opłat, bo stwierdzić, że wzrosły to potrafi każdy bez żadnej tajemnej wiedzy.

 

Własnie o to pytać nie muszę. Odpowiedź tutaj jest jasna i jednoznaczna. Jest nią regulamin spółdzielni, który jednoznacznie narzuca stosowanie niezgodnego z prawem ryczałtu za zużycie wody - https://smgadow.pl/index.php?option=com_attachments&task=download&id=260, na 25,6 m3 na miesiąc na osobe. Regulamin ten jednak jest niezgodny z prawem, jak wykazuje ChatGPT 3 jak i ChatGPT 4 (Copilot).

 

> Co Ty tutaj wymyślasz znowu? Chyba z 2 miesiące temu miałem wymieniany licznik, informacja o tym, że taka akcja będzie miała miejsce była ogłoszona 2 tyg. wcześniej. Jeżeli ktoś na czas wymiany nie był obecny można było się umówić na inny termin, nikt nikomu problemów nie robił. Według mnie zaczynasz wymyślać argumenty pasujące do Twojego podejścia.

 

Wymyślam tylko te sytuacje, które mogą się zdarzyć wsród wielotysięcznej społeczności spółdzielni. Nie omawiam tu też ani Twojej sytuacji ani sytuacji w Twojej spółdzielni, w której przecież nie musi wszystko wyglądać tak samo. Do jakiej spółdzielni należysz?

Ale pomyśl co by było gdybyś przed tym ogłoszeniem nagle wyjechał za granicę, albo też zachorował - Przecież chyba Ci wolno - i nie byłbyś w stanie wymienić tych swoich wodomierzy, albo nawet byś to przeoczył, w nawale innych czynności? Czy Twoja spółdzielnia miałaby wtedy prawo ukarać Cię opłatą za wodę aż pieciokrotnie wyższą od średniej opłaty w Polsce? Niby za co? Za jakąś karę. Czy spółdzielnia ma prawo karać spółdzielców dla których dobra powinna pracować?

 

Edytowane przez ipoco
Drobne poprawki stylistyczne.
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
W dniu 10.05.2024 o 14:39, jarrino napisał:

Ponieważ już wiem o co chodzi, to mogę odpowiedzieć dość ogólnie, ale myślę, że rozsądnie. Wszystko co do tej pory człowiek stworzył, wynalazł czy odkrył, może mu służyć, pomagać. Może być też niestety odwrotnie. ChatGPT, odpowiednio używany jest przydatny, ale już się o tym przekonaliśmy w naszej historii, że różnie z tym bywało (rozbicie atomu). No i jeszcze jedno, wszystko co powie, nie może być skierowane przeciwko niemu....

Dlaczego ChatGPT miałby być dla nas groźny? Bo zawładnie ludzkością lub naszymi mózgami, przejmie nad nami władzę? ChatGPT to tylko program komputerowy, który wykonuje nasze polecenia. Nie myśli i nie działa na własną rękę. Podąża do celu, który my mu określimy. A konkretnie to odpowiada na pytania, które my mu stawiamy. Nic poza tym. Dopóki tak czyni możemy śmiało go wykorzystywać dla naszych celów - edukacyjnych przede wszystkim by czerpać wiedzę zjego baz danych.

Edytowane przez ipoco
Dodałem ostatnie 3 zdania.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...