Skocz do zawartości

Nowy tv 65-75 cali do 7000zł.


Recommended Posts

Tak poczytałem sobie o tym szajsung s95b i niby spoko opcja. Teraz jeszcze 1000zl cashbacku dają. Czyli wyrwał bym go za 6700okolo. Lg c2 65cali w głównych siecuoekach to około 8000zl. Powaliło ich z tą cena. Może warto wziąć tego szajsung co? W sobotę podskoczę do sklepu i obejrzę na żywo. 

Link to post
Share on other sites

Mam tizena na 55nu8042 więc znam ten system. Teraz się naczytałem że coś z powłoka na tym samsungu jest nie halo. Niby po przetarcia matrycy szmatką z mikrofibry jakieś plamy zostały czy coś. Ehh jutro będę w sklepie sprawdzę na żywo to może będę mądrzejszy. 

Link to post
Share on other sites

Bez przesady, nie demonizuj tak tego Samsunga. Że komuś coś się przytrafiło, bo nieumiejętnie czyścił, to nie znaczy, że wszystkie tak mają.
Ja mam swojego od czerwca, żadnych plam nie mam po czyszczeniu mikrofibra z odrobiną wody, świeci pięknie, nic się nie wypala, a technologia qled robi robotę.
Nie zmieniłbym na żadnego LG

  • Haha 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, rezjjel napisał:

Mam tizena na 55nu8042 więc znam ten system. Teraz się naczytałem że coś z powłoka na tym samsungu jest nie halo. Niby po przetarcia matrycy szmatką z mikrofibry jakieś plamy zostały czy coś. Ehh jutro będę w sklepie sprawdzę na żywo to może będę mądrzejszy. 

To ten ktoś musiał mieć czymś ubrudzoną tą ścierkę, mój Samsung nie ma żadnych plam po czyszczeniu ścierką z mikrofibry.

  • Że co, proszę? 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dziwne podejście niektórzy mają. Jak ja wybieram TV, to liczy się jakość obrazu, a nie jakie apki można zainstalować. Obrazu w TV nie poprawisz (no dobra, kalibracją można), ale smart możesz dodać do nawet starego TV jakąś przystawką. Mam Samsunga na QLED ze 3 lata i był to bardzo dobry wybór. Jak idę do kogoś i patrzę na TV z tradycyjną matrycą, od razu to widać po "wyblakłych" kolorach.

 

Czerń jest czarna, bo ma strefowe wygaszanie, dźwięk taki, że na co mi soundbar? W pracy kupili LG (IPS), na białej stronie efekt brudnej kartki. Wiem, że OLED ma lepszy obraz, ale ja używam TV kiedy chcę i jak chcę, a jak piszą oledowcy - przy oledzie trzeba zmienić nawyki i nauczyć się poprawnego oglądania :rotfl:.

 

Jak chcę sobie jakieś apki poinstalować, to przez Nvidia Shield TV. Pomimo tego, że ta przystawka jest chyba najmocniejsza na rynku, to jednak jest to Android i ma przycięcia. A co dopiero android w TV, gdzie są "bieda" procesory.

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, rezjjel napisał:

Tak poczytałem sobie o tym szajsung s95b i niby spoko opcja. Teraz jeszcze 1000zl cashbacku dają. Czyli wyrwał bym go za 6700okolo. Lg c2 65cali w głównych siecuoekach to około 8000zl. Powaliło ich z tą cena. Może warto wziąć tego szajsung co? W sobotę podskoczę do sklepu i obejrzę na żywo. 

Samsung szybko się wypalił:/

 

https://www.rtings.com/tv/tests/longevity-burn-in-test-updates-and-results

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Taki tam test, który trwa kilka lat:

https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled

 

Na oledzie pierwsze efekty już po kilku tygodniach.

 

Diody led są wytrzymałe. Jednak nie lubią temperatury i podwyższonego napięcia. Pod wpływem tych czynników skraca się ich żywotność. HDR, to chwilowe podnoszenie napięcia, czego diody nie lubią, dlatego ta podwyższona jasność działa tylko przez krótki czas. Producent oledów zapewnia, że telewizory mają zaawansowane technologie przeciw wypalaniu. Tak naprawdę polega to na tym, żeby diody wypalały się równomiernie, dzięki czemu nie będzie widać różnic w obrazie. Samo LG nie ukrywa, że ich panel po x latach będzie miał 50% jasności (czy ileś tam). Po prostu z biegiem lat jasność się zmniejsza, a chodzi o to, żeby ta jasność była zmniejszona równomiernie na całym panelu. Nie ma różnic w jasności na panelu - jest dobrze, klient przecież nie zmierzy jasności jaka była po zakupie.

 

Co ciekawe, LG daje gwarancje na panele w PL, gdzie w wielu krajach wypalenie nie jest uznawane za wadę.

 

Moje wywody nie mają za zadanie zniechęcać do oledów. Każdy sprzęt ma wady i zalety, warto znać ciekawostki.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry wybór - gratki
Po pierwsze zainstaluj najnowszy firmware 1520, a po drugie jeśli masz tel Samsung to zainstaluj apke SmartThings i będziesz mógł sterować TV oraz zrobić kalibrację.
W tym TV masz 4 tryby dla sdr, 4 tryby dla HDR i chyba 8 trybów dla game mode. Nie ma szans pokazać wszystkich.
Moje ustawienia dla trybu FMM sdr (film maker mode)
Balans bieli jest dla mojego panelu, u ciebie może być inaczej. Ja zrobiłem kalibrację telefonem i taki balans bieli zastosowałem we wszystkich trybach.9f9e9529b629a7352a1902938d4a6b70.jpgec08c310429586b14e6bc1deadd59666.jpg3799e3c2e1282924487bad5cc17b1462.jpg018aaf484efbfc0f6aa5169d14f76062.jpg32d11529af0533e1bdc0631a5300e8fe.jpg

f248214ce42a340428e78ac5fa48ea72.jpg

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@drVanSteiner  dziękuję bardzo za odpowiedź. Ściągam ze strony samsunga jakąś paczkę 3gb z firmware. Na tv mam 1430 i nie pokazuje mi nowych aktualizacji. Tak samo w sumie miałem na nu8052 więc się nie denerwuję nawet. Jak zainstaluję paczkę to posprawdzam twoje ustawienia. To mój pierwszy oled i robi robotę. Ta czerń. Od razu posprawdzałem sobie filmy blu-ray uhd. Na nu8052 wyskakiwały czasem artefakty. Na tych samych filmach i scenach w S95B nie ma artefaktów jak do tej pory więc już jestem bardzo zadowolony. Zobaczymy jak będzie dalej. Te ustawienia oszczedzanie energii i optymalizacja jasności wyłączyć czy zostawić?

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem twoje ustawienia dla sdr i w sumie nawet spoko. Chyba i tak wezmę prof kalibrację. Nawet z ciekawości czy będzie duża różnica. A jak z upłynniaczami? Odpalasz na kablówce itp czy całkowicie wyłączone? I mam pytanie co do konserwacji panelu. Włączałeś tą opcję "odświeżanie pikseli"? Jak często tego używać? Czy jest to co jakiś czas automatycznie odpalane? Zdarza ci się, że tizen na chwilę przymuli? Szczerze to przy 55nu8052 to się zdarzało bardzo rzadko. Tutaj jest to, że tak powiem nagminne. To tylko u mnie?

Link to post
Share on other sites



Kalibracji nie warto, bo z nowym firmware Samsung może zmienić balans bieli i inne rzeczy. Miałem kalibrację (taka pseudo prof), ale już jest nieaktualna, bo Samsung poprawił parametry.
Uplynniacz jak kto lubi. Ja mam wrazistość i rozmycie na 0 lub na 10 i 4, reszta wyłączona.
W trybie gry jest wyłączona (wyszarzona - nie można zmieniać)
Tak włączałem odświeżanie. Ale tv sam tego pilnuje, chyba co ileś godzin święcenia, bo jak wiecej grałem, to częściej chciał odświeżać.
Zdarzały mi się przycinki tizena, ale z 1520 jest lepiej.

Link to post
Share on other sites

Jak na razie jestem zadowolony. Oled wgniata w fotel lcd. Dzisiaj sobie dokończyłem film Na skraju jutra. I jest moc. Problem mam z jedną rzeczą. Przez apkę canal+ oglądam ekstraklasę. Gdy oglądam mecz w jakości hd nie ma problemu. Jednak transmisje w 4k co jakiś czas łapią zawiechę i trzeba od nowa odpalić mecz. Tylko w jakości 4k. Nie wiem co może być przyczyną. Aplikacja czy może jakieś ustawienia? Na wszelkiej maści hbogo, netflixy czy amazony wszystko bangla idealnie. Tylko te nieszczęsne mecze 4k w canal+ zacinają się.

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.08.2023 o 11:13, drVanSteiner napisał:

Bez przesady, nie demonizuj tak tego Samsunga. Że komuś coś się przytrafiło, bo nieumiejętnie czyścił, to nie znaczy, że wszystkie tak mają.emoji4.png
Ja mam swojego od czerwca, żadnych plam nie mam po czyszczeniu mikrofibra z odrobiną wody, świeci pięknie, nic się nie wypala, a technologia qled robi robotę.emoji106.png
Nie zmieniłbym na żadnego LGemoji16.png
 

Ogrom ludzi się skarży na tą scierajacą się powłokę na której wyskakują niebieskie plamy, u ciebie wszystko ok? Prosty panel masz? 

23 godziny temu, rezjjel napisał:

Jak na razie jestem zadowolony. Oled wgniata w fotel lcd. Dzisiaj sobie dokończyłem film Na skraju jutra. I jest moc. Problem mam z jedną rzeczą. Przez apkę canal+ oglądam ekstraklasę. Gdy oglądam mecz w jakości hd nie ma problemu. Jednak transmisje w 4k co jakiś czas łapią zawiechę i trzeba od nowa odpalić mecz. Tylko w jakości 4k. Nie wiem co może być przyczyną. Aplikacja czy może jakieś ustawienia? Na wszelkiej maści hbogo, netflixy czy amazony wszystko bangla idealnie. Tylko te nieszczęsne mecze 4k w canal+ zacinają się.

Prosty panel dostałeś, bo to też problem w tym tv? Oled to jest to, a qd-oled to już w ogóle, tylko ta scierajaca się powłoka..... 

W dniu 11.08.2023 o 15:56, ODIN85 napisał:

Ten test nie ma nic wspólnego z realnym użytkowaniem. No chyba, że oglądasz 18h dziennie w kółko to samo

 

W dniu 11.08.2023 o 11:22, BlackCoffe napisał:

To ten ktoś musiał mieć czymś ubrudzoną tą ścierkę, mój Samsung nie ma żadnych plam po czyszczeniu ścierką z mikrofibry.

S95b, ile cię wyszedł? 

 

W dniu 11.08.2023 o 12:11, wodego napisał:

 

 

Czerń jest czarna, bo ma strefowe wygaszanie, dźwięk taki, że na co mi soundbar? W pracy kupili LG (IPS), na białej stronie efekt brudnej kartki. Wiem, że OLED ma lepszy obraz, ale ja używam TV kiedy chcę i jak chcę, a jak piszą oledowcy - przy oledzie trzeba zmienić nawyki i nauczyć się poprawnego oglądania :rotfl:.

 

Jak chcę sobie jakieś apki poinstalować, to przez Nvidia Shield TV. Pomimo tego, że ta przystawka jest chyba najmocniejsza na rynku, to jednak jest to Android i ma przycięcia. A co dopiero android w TV, gdzie są "bieda" procesory.

 

Oj wyplułbyś te jakbyś zobaczył czerń w oled. Dźwięk w tv, że nie trzeba soundbar? Niezły żart 

Przy normalnym użytkowaniu nie trzeba zmieniać nawyków, no chyba że jesteś fanem tvpis info 24. Gugl tv to bardzo szybki system, tizen to przy nim śmiech 

 

W dniu 11.08.2023 o 13:43, rezjjel napisał:

DIeki za odpowiedzi. Mam jeszcze tylko jedno pytanie do użytkowników tego samsunga. Przy zapalonym jasnym świetle albo w dzień da się oglądać tv? Nie ma wtedy problemów z czernią albo odbiciami?. Podobno z oledami jest różnie w tej kwestii. 

Tak to wygląda, nie przeszkadza ci ta siwa czerń w praktyce? 

 

 

 

IMG-20230402-113656.jpg

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites
W dniu 6.08.2023 o 13:01, wrobel_krk napisał:

Sam mam 48 cali jeszcze LG C1 i mogę polecić. Wielu znajomych kupiło C2 na plus serwis jak komuś padła matryca przyjechali i wymienili.

To się ceni w lg, ciekawe, czy samsung uznaje wypalenia. Ile cie c1 wyszedł? 

Link to post
Share on other sites





siwa czerń w praktyce?


Nie ma żadnej siwej czerni w praktyce, jest czarna, a jak ktoś oglada tv bez włączania, to tak ma

Mnóstwo osób ze zdartą powłoką to ile? 1? 2?. Nigdzie nie znalazłem takich rewelacji.
O plamach czytałem, ale to też ilość takich postów można policzyć na palcach jednej ręki.
Poza tym nikt chyba nie liże tv, żeby nie wiadomo co trzeba było czyścić. Co najwyżej kurz i może czasem ślad palca, jeśli ktoś co chwilę przedstawia tv. Więc nawet i sucha mikrofibra wystarczy

Z tym pokrzywionym panelem, też bez przesady. To też jakieś sporadyczne przypadki. I moim zdaniem wynikają z nieumiejętnego rozpakowywania i ustawiania.
U mnie jak montowali (fachowcy) to też nieumiejętnie stawiali. Oczywiście z instrukcji nie korzystali, a tam wyraźnie jest narysowane jak i gdzie chwytać.
Na szczęście nic się nie wygięło.
65" panel waży koło 20kg, więc może się wygiąć pod własnym ciężarem. A jak ktoś ma instrukcję w poważaniu, to niech się nie dziwi, że panel krzywy.

A dźwięk jest naprawdę bardzo dobry. W porównaniu do mojego poprzedniego 5 lat starszego tv (Sony), to niebo a ziemia. Tam nie dało się oglądać na tych głośniczkach, a na Samsungu jest bardzo spoko i czasem się zastanawiam, czy włączyłem ampli, czy nie.
Link to post
Share on other sites

Na hdtv jest całkiem sporo osób, które mają/mieli problem z powłoką. Raz na jakiś czas przecież trzeba przetrzeć matryce na mokro.

Dźwięk jest dobry jak na tv, ale żeby pomylić go z nagłośnieniem to słaby sprzęt chyba masz. Za ile udało Ci się go wyrwać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...