Skocz do zawartości

Nowy tv 65-75 cali do 7000zł.


Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić nowy tv do maksymalnie 7tyś zł. W grę wchodzi 65 albo 75 cali. Oglądam dużo filmów w 4k, gram na xboxie series x i ps5. Do tego sport. Co w tych pieniądzach jest wartego zakupu? Warto teraz kupować czy poczekać ze 2-3 miesiące? Nie wiem czy powychodziły już nowe modele na ten rok czy dopiero wyjdą? Miałem samsunga 55cali nu8042. Matryca va całkiem spoko do gier też git, jednak miał problem z dynamicznymi scenami np w lasach itp. Pojawiały się artefakty. Przez to jestem trochę uprzedzony do samsungów. No i ten system tizen. Wolałbym coś na androidzie. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Nie chcesz Tizen to Samsung odpada.

 

 

Nie ma co czekać bo nowości to będą kosztować odpowiednio coś jak 10k+ za 65 cali

 

Bezkonkurencyjny do gier będzie OLED oczywiście jest też super w innych zastosowaniach.

Wada matrycy OLED jest wypalanie się gdy wyświetlany statyczny obraz jednak tu muszą być spełnione warunki jak np oglądanie w kółko TVN24

 

LG C2 65 cali do 7000zl można kupić i to byłby mój typ. 120hz odświeżanie.

 

Sam mam 48 cali jeszcze LG C1 i mogę polecić. Wielu znajomych kupiło C2 na plus serwis jak komuś padła matryca przyjechali i wymienili.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, rezjjel napisał:

Nie wiem czy powychodziły już nowe modele

Zawsze wychodzą wiosną (premiera), późną wiosną już dawno w sklepach. Najlepsze ceny uzyskują wtedy zeszłoroczne modele, ale wiosna za nami i nie ma na co czekać.

 

Wolałbym coś na androidzie - ludzie narzekają, że andek na TV zamula po czasie. Nie ma co się dziwić, bo są tam biedne procesory (porównując do telefonów) i mało pamięci. Dlatego producenci bardzo niechętnie chwalą się tymi technicznymi parametrami. Bo czym się chwalić, że ramu jest 2GB? Nie wiem jakie teraz są trendy, ale jeszcze niedawno wypasione TV z androidem miały 2GB ramu i 8GB na dane.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

No ale jak zamula to chyba można zrobić coś ala format nie? Przywrócić ustawienia fabryczne, później pościągać apki i znowu na jakiś czas spokój. Plus to jednak otwarty system i duże możliwości. Tizen mnie ciągle męczył w samsungu. Do tego jak poblokowali możliwość oglądania streamów w samsungu to już w ogóle mnie wk...ili.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

To tak jak ze starym telefonem (a TV mają "stare" parametry). Po wyciągnięciu z pudełka działał szybko, a z biegiem czasu zamulał. Ludzie testowali TV w sklepach i zgodnie twierdzą, że przełączanie kanałów na TV z dedykowanym oprogramowaniem idzie szybciej niż na andku. Jednak zazwyczaj do TV podłączony jest jakiś dekoder i to on przełącza programy, więc w takim przypadku nie będzie to odczuwana wada. Włączanie się TV minutę po zaniku prądu, bo system (jak na telefonie) musi się załadować.

 

Mam Samsunga na Tizenie, kilka wad by się znalazło, ale nie zamula. To są moje opinie o telewizorach na andku na podstawie kilkukrotnego wyszukiwania podczas planowania kupna nowego TV na przestrzeni lat. Każdy sprzęt ma jakieś wady, warto poczytać, żeby nie było zaskoczenia.

 

Poczytaj w internecie, jest wiele opinii:

Nie jest to jednak system idealny, ponieważ niektórzy doświadczają różnych problemów związanych z aplikacjami, lub działaniem samego systemu, co potwierdzają opinie zamieszczone przez użytkowników

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, rezjjel napisał:

Boję się że mi się te paski powypalają.

Jak po parę godzin na dzień to odpuściłbym jednak OLED. Można wtedy iść w 75 cali 120hz minimum tv pod konsole.

 

Jakby upolować Sony x90k za 7000zl teraz 7900zl.

 

Ciekawy pokazał się HISENSE 75E7KQ Pro 75" QLED 4K 144HZ ale nie widzę jeszcze recenzji sensownego portalu

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Jak po parę godzin na dzień to odpuściłbym jednak OLED. Można wtedy iść w 75 cali 120hz minimum tv pod konsole.

 

 

Ogólnie tylko w weekendy się zdarza. Głównie to rzadko kiedy tv gra z 2-3h na jednym kanale jednak może czasem się zdarzyć. Nie chciałbym musieć tego pilnować. Patrzyłem na te hinsese. Jak tam jest z oprogramowaniem? Dużo bugów itp? Przewijał się też TCL 845. 65 albo 75 cali. Dobre toto?

Edytowane przez rezjjel
Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, rezjjel napisał:

Jak tam jest z oprogramowaniem? Dużo bugów itp

Z tego co wiem nie jest zła to VIDAA - chwalona nawet że dopracowana na polski rynek- ale to już musisz sam poszperać więcej zanim się zdecydujesz np na pewno nie ma wszystkich apek jak na android

34 minuty temu, rezjjel napisał:

Nie chciałbym musieć tego pilnować.

Jednak OLED to OLED raz zobaczysz nie chcesz wracać do innych paneli - ale co leci sam tv i nikt nie ogląda?

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Z tv głównie korzystam ja. Zdarza się, że siedzę przed kompem czy tam np. sprzątam, gotuję itp i słucham tego dziadostwa co w kanałach info nawijają. Gdybym zdecydował się na oleda to pewnie bym pilnował aby nie doszło do tego wypalania. Tylko czy do 7k wyrwę dobrego oleda? Warto będzie? A jak np z oglądaniem dłuższych wydarzeń? Np jakaś gala bokserska z logiem polsatu czy tvpsport? Trwa to często po 5h. To wtedy trzeba na jakiś czas zmienić kanał czy co aby uniknąć wypalania?

Link to post
Share on other sites

Za 7k, to góra 65".
Jeśli tylko ty oglądasz, to w czym problem wyłączyć, kiedy nie używasz, żeby nie świecił? Szkoda i tv i prądu.
Nowe oledy mają różne ficzery zabezpieczające, typu przyciemnianie stycznego obrazu (nawet samego logo), regularne przesuwanie obrazu o kilka pikseli, czy automatyczne odświeżanie pikseli.
Ja bym kupował telewizor z uwagi na jakość obrazu, a nie system operacyjny, no ale co kto lubi
Celuj w modele z zeszłego roku. Są już w dobrych cenach, a zazwyczaj znacząco nie odstają od tegorocznych.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupisz Lg Oled c2 65 cali do 7000zł - bardzo dobry model, pełne 4k 120hz,
jak to oled super czerń i nieskończony kontrast, bardzo dobry hdr, minimalny input lag itd, dobre kolory, z wad wiadomo wypalanie, błyszcząca powłoka, jak by stał

 

nie trzeba zmieniać kanału jak 5h, to problem byłby jak by był ten sam kanał i logo co dzień

 

Lg jeszcze z tego powodu że to oni produkują te panele i maja największe doświadczenie i dobry serwis

 

 

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, drVanSteiner napisał:

Za 7k, to góra 65".
Jeśli tylko ty oglądasz, to w czym problem wyłączyć, kiedy nie używasz, żeby nie świecił? Szkoda i tv i prądu.
Nowe oledy mają różne ficzery zabezpieczające, typu przyciemnianie stycznego obrazu (nawet samego logo), regularne przesuwanie obrazu o kilka pikseli, czy automatyczne odświeżanie pikseli.
Ja bym kupował telewizor z uwagi na jakość obrazu, a nie system operacyjny, no ale co kto lubiemoji16.png
Celuj w modele z zeszłego roku. Są już w dobrych cenach, a zazwyczaj znacząco nie odstają od tegorocznych.

Myk jest taki że często śmigam w delegację. Ja wiem jak użytkuję tv. Domownicy już nie koniecznie. Dzieciaki nie przypilnują a i kobita też się zapomina. Gdybym był sam to bym się nawet nie zastanawiał. A tak nie chcę wydać sporo pieniążków aby później się denerwować jakimś wypaleniem.

6 minut temu, wrobel_krk napisał:

Kupisz Lg Oled c2 65 cali do 7000zł - bardzo dobry model, pełne 4k 120hz,
jak to oled super czerń i nieskończony kontrast, bardzo dobry hdr, minimalny input lag itd, dobre kolory, z wad wiadomo wypalanie, błyszcząca powłoka, jak by stał

 

nie trzeba zmieniać kanału jak 5h, to problem byłby jak by był ten sam kanał i logo co dzień

 

Lg jeszcze z tego powodu że to oni produkują te panele i maja największe doświadczenie i dobry serwis

 

 

Robią te tv w Polsce? Chyba w Mławie? Wiem że ich matryce biorą też innni producenci. Ogólnie nic do firmy nie mam. Boję się tego wypalania. Co masz na myśli pisząc błyszcząca powłoka? Odbija się w słońcu? Akurat pokój jest dosyć mocno zaciemniony więc w tym aspekcie nie było by problemu.

Link to post
Share on other sites

Tu robią test 100 tv i puszczają 16h na dzień CNN i LG c2 wypada dobrze, niektóre zwykłe panele wypadają gorzej od Oledów
https://www.rtings.com/tv/tests/longevity-test

Naprawdę rodzina musiałaby tylko jeden ten sam kanał oglądać codziennie przez wiele godzin

 

Ja kupiłem Oleda ze świadomością że może nie przetrwa 10lat ale takie 7 na spokojnie;)

No ale problem wypalania jest, gwarancji nigdy nie ma że się coś nie stanie

Link to post
Share on other sites

W sumie 5 lat by było spoko. 7 to jeszcze lepiej. Coraz bardziej się skłaniam ku c2. Tylko tak patrzę to do 7k ciężko wyrwać w dużych sieciach. Wolałbym brać z jakiegoś euro czy mediaexpert. W razie odsyłania bo z tv to różne cyrki się dzieją. Samsunga sam musiałem odesłać na banding.

Link to post
Share on other sites

Ale to nie tylko samsung ten 75 cali Hisense 75E7KQ Pro też jest na qled, zawsze możesz isc do sklepu rtv i sobie popatrzeć:)

 

Naprawdę Oled to inna klasa panela,

Dopiero podwójny led powstał w Hisense U9DG, ale w Polsce go nie ma, a cena nieznana - 1000$ w USA - to może by i był za 7k :)

Wg rtings zbliża się do Oledów

Edytowane przez wrobel_krk
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Daje lepszy obraz ale nie w każdym przypadku:

Cytat

The Samsung S95B OLED and the LG C2 OLED deliver a somewhat similar experience, but they each stand out in different ways. Colors are significantly brighter on the Samsung, and it can display a wider color gamut with HDR content. Skin tones look better on the Samsung, but some colors sometimes look unnatural. On the other hand, the LG has better black levels in rooms with a bit of natural light, whereas the Samsung is best enjoyed in a completely dark room. The LG supports Dolby Vision and delivers a slightly more accurate HDR experience.

 

Dla mnie to oba tv maja swoje plusy i minusy - cena za 65 cali około 7600zł samsung, a 6800 LG, leszy system w Lg ja mam i nie maiłem problemów za bardzo - jak tak to jakieś drobnostki, nie wiem jak teraz - może poprawili - ale jak wychodziły te s95b to ludzie bardzo narzekali na tizen

Osobiście kupiłbym LG i tak :mim)o trochę lepszego obrazu na Samsungu

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Walić tego samsunga za tizena i blokowanie oglądania streamów. W tygodniu podskoczę do sklepu i obadam sobie tego lg C2. Mam nadzieję że w małej mieścinie będą mieli na stanie. Jakieś wady te tv mają? Na co zwracać uwagę? Głośniki fajnie grają?

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...