Skocz do zawartości

Nowy dysk SSD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Specyfikację mam w profilu, budżet nie wiem, miałem nadzieję, że może ok 200 PLN się uda, nie wiem jakie teraz są ceny takich dysków. Zastosowanie domowe, amatorskie. 

Edytowane przez jimix
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Specyfikację mam w profilu, budżet nie wiem, miałem nadzieję, że może ok 200 PLN się uda, nie wiem jakie teraz są ceny takich dysków. Zastosowanie domowe, amatorskie. 
Więc nie pomogę ja i inni nie korzystający z pc do przeglądania forum.

Nie widać twojego profilu. Tak ignorancko podszedles. Trudno.

Wracając . Za 200 zł ciężko cokolwiek sensownego nie mówiąc o dobrym. Zmień budżet o 2 zestawy z burger Kinga. Albo o kino we dwoje, wtedy to już w ogóle bajka.
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Wytłumaczyłem Ci kolego co należy zrobić, aby przejrzeć spec mojego pc, wyobraź sobie, że jak klikniesz paluszkiem na mój nick to przeniesienie Cie w takie magiczne miejsce, gdzie zobaczysz to, czego wcześniej nie dostrzegłeś - lub dostrzec nie chciałeś - hmm, ignorancja? 

Próbujesz rzucać śmieszne grypsy, ale jesteś tylko żałosny. Powiedziałem, że nie znam cen, dlatego właśnie napisałem z prośbą o pomoc. Skoro nie masz do dodania nic w temacie to oszczędź mi czytania tych bredni. 

 

Wracając do tematu, ten KC3000 to jest NVMe czy też M.2, obecnie mam SSD goodram-irdm-pro-240gb-irp-ssdpr-s25b. Nie będą się gryzły? Będzie pasował mi do płyty głównej ten KC3000? Gdyby faktycznie było warto, no i miałbym ten 1 TB mógłbym wydać 300 - 350 PLN. 

 

Jeszcze tak zapytam, hipotetycznie - gdybym wymienił mój SSD na KC3000 pod system, odczułbym różnicę? 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że odczujesz różnicę. Może nie wykorzystasz go w pełni ale i tak będzie progress.

Wszelkie ścinki w grach znikną.

Zawsze może zostać pod następnego kompa.

Nic sie nie będzie gryzło.

1tb to tak 250mb pod system a reszta na gierki.

 

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

@jimix Spokojnie, zoltan2 mówi prawdę. Przy użyciu Tapatalka nie widać spec PC, nawet jak się wejdzie na twój profil. Dlatego nie irytuj się, że ktoś to wypomina, chcąc ci pomóc.  

Specyfikacja PC
Procesor: i5 2500K 3.30GHz -> 4.5 GHz
Karta graficzna: MSI GeForce GTX 960
Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3
RAM: DDR3 Corsair 8GB PC1600 4x2GB CL9 XMS3
Zasilacz: XFX Core 750W
Obudowa: ATX Midi SilentiumPC Gladius 800W
Inne podzespoły: Asus Xonar D1

Na AsRock P67 PRO3 B3 masz jedynie dostępne 3 porty PCIe 2.0 x1 (realnie koło 360 MBps max na takim można wyciągnąć, wiem bo sam jechałem tak przez dłuższy czas). 
Systemu też nie da rady boot-ować od tak z SSD M.2 NVME  (pomijam już potrzebę zakupu adaptera PCIe x1 do M.2), ale są sposoby aby to obejść (np bootować nie wprost, a np przy użyciu starego menadżera bootowania Windowsa na tym goodram-ie ) 

Ja bym raczej spróbował bezpiecznie coś na SATA III kupić (twoja płyta ma 2 x SATA III i 4 x SATA II), np MX500 1TB ale trzeba koło 250zł wydać (dobry kontroler SM2259, dobry NAND 176l TLC microna, lub 96l TLC zależy którą generację trafisz i DRAM)
 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Nieśmiertelne Fortisy dobre na wszystko :)

Albo Samsunga 870 Evo (Evo!).

Trochę droższy ale dobry kontroler (nowa rewizja nieśmiertelnego MJX czyli 8-ch MKX) i 128L kostki Samsunga.

WD zakombinowało i Blue strącone półkę niżej ma denny kontroler dramless (SA510 na  SanDisk A101 i BICS5 ale to drugie to akurat OK), a Red niby spadkobierca starego Blue 3D ale za drogi jak na  BICS3 na  Marvellu 88SS1074 więc nie warto.

Link to post
Share on other sites

Też bym wybrał mx500. Jak wspomniano wyżej. Bezpieczna opcja. Dobra i sprawdzona.

I wypraszam sobie obelgi w moim kierunku. Zignorowałes prośbę i o tym napisałem. Jak też wyżej napisano, nie każdy widzi co jest w profilu. Stąd prośba. Zignorowana.

Życzę miłego weekendu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, jimix napisał:

Wytłumaczyłem Ci kolego co należy zrobić, aby przejrzeć spec mojego pc

Acha.

 

Powiedziałem, że nie znam cen - pierwszy lepszy sklep online, magiczne hasło "ssd sata 1TB" i już ceny znane. Tego "dostrzec nie chciałeś - hmm, ignorancja?"  Chyba, że masz sądowy zakaz przeglądania ofert sklepów, ale o tym nie pisałeś.

 

@zoltan2jak najbardziej prawidłowo i grzecznie zwrócił uwagę o podstawowych brakach w pierwszym poście. Ja olewam kombinowanie z wchodzeniem na czyjś profil i analizę konfigu, bo pytającemu się nie chce i niech użytkownicy sobie klikają. Szkoda jeszcze, że nie podałeś swojego konta, aby każdy odpowiadający musiał wpłacić 5zł przed udzieleniem pytania czy odpowiedzi.

 

Próbujesz rzucać śmieszne grypsy - on nie rzuca śmiesznych grypsów, tylko pomaga za darmo poświęcając swój czas, a tu roszczeniowa postawa:

- klikajcie, szukajcie mojego konfigu, ciągnijcie za język jaki budżet, a ja bede sobie siedział i krytykował, że śmiecie ode mnie wymagać jakieś dane. Każdy powinien się domyśleć, że kcem tanio.

 

Takie postawy powinny być piętnowane. Zniechęcają innych do pomagania.

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, jimix napisał:

Wytłumaczyłem Ci kolego co należy zrobić, aby przejrzeć spec mojego pc, wyobraź sobie, że jak klikniesz paluszkiem na mój nick to przeniesienie Cie w takie magiczne miejsce, gdzie zobaczysz to, czego wcześniej nie dostrzegłeś - lub dostrzec nie chciałeś - hmm, ignorancja? 

Próbujesz rzucać śmieszne grypsy, ale jesteś tylko żałosny.

Wersja mobilna strony forum różni się od wersji komputerowej to po pierwsze. A po drugie to tobie zależy na dostaniu odpowiedzi na twój problem i tobie powinno zależeć by wszystkie potrzebne dane były dostępne by można było ci pomóc. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...