Skocz do zawartości

pomoc z wyborem karty


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

4 godziny temu, Rebelmind napisał:

Ale 4070 wazy tyle co nic, w porównaniu do 3070 a już nie mowie o 1070 czy 1080ti, to raz.

A dwa ze podstawki czy inne suporty do dużych i ciężkich kart kosztują grosze. Co nie oznacza ze polityka Gigabyte w tym temacie nie wydaje się być wyjątkowo hu***a. 

Sam fakt nieuznawania reklamacji z kolei wydaje się być normalny, inaczej narazili by się na koszmarnie droga akcje serwisowa, a tego nie chcą. 

A ze rynek sprzętu komputerowego to nie to samo co rynek samochodowy, to jest nikła szansa na jakiś pozew zbiorowy.

No coz na Ebay jest sa teraz tylko trzy z tym uszkodzeniem, i sa to modele 3090 i 3080, więc qrewsko ciężkie, trzeba być ku****m w fazie terminalnej żeby do takiej karty nie dokupić duperela za kilka euro.

Szukając dalej, znaleźć można Zotac 3090 z takim uszkodzeniem, więc coś mi się wydaje ze to bicie piany jest li tylko

 

Edytowane przez Etranger
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Etranger napisał:

Sam fakt nieuznawania reklamacji z kolei wydaje się być normalny, inaczej narazili by się na koszmarnie droga akcje serwisowa, a tego nie chcą. 

A ze rynek sprzętu komputerowego to nie to samo co rynek samochodowy, to jest nikła szansa na jakiś pozew zbiorowy.

No faktycznie, lepiej oszczędzić na wymianie X kart, ale narazić się na shadow bana od X kupujących. GB u mnie od dawna jest na czarnej liście i mój prywatny komputer nigdy nic od nich nie zobaczy, o czym pisałem tu na forum nieraz. Ostatnie afery z ich udziałem utwierdzają mnie w przekonaniu że postąpiłem słusznie.

5 godzin temu, Etranger napisał:

No coz na Ebay jest sa teraz tylko trzy z tym uszkodzeniem, i sa to modele 3090 i 3080, więc qrewsko ciężkie, trzeba być ku****m w fazie terminalnej żeby do takiej karty nie dokupić duperela za kilka euro.

Producent mógłby pomyśleć i dorzucić taki duperelek za kilka euro gratis do sprzętu za 1000E, nie uważasz? Ale teraz modne jest cięcie kosztów na każdym kroku, widać że niektórym już to zaczyna wychodzić bokiem.

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Rebelmind napisał:

xddddddddddddd

Ja jeszcze za czasów "niepamiętnych" - 8800GTX, to sznurkiem wiązałem za kable zasilające PCI-E do poprzeczki w górnej części obudowy :D

Bo logicznym wydawało mi się, że jak karta ciężka(bo z blokiem wc i radiatorem fullcover) - to trzeba pomóc jej wisieć...

Edytowane przez wid3l3c
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, zbiku90 napisał:

No faktycznie, lepiej oszczędzić na wymianie X kart, ale narazić się na shadow bana od X kupujących. GB u mnie od dawna jest na czarnej liście i mój prywatny komputer nigdy nic od nich nie zobaczy, o czym pisałem tu na forum nieraz. Ostatnie afery z ich udziałem utwierdzają mnie w przekonaniu że postąpiłem słusznie.

Producent mógłby pomyśleć i dorzucić taki duperelek za kilka euro gratis do sprzętu za 1000E, nie uważasz? Ale teraz modne jest cięcie kosztów na każdym kroku, widać że niektórym już to zaczyna wychodzić bokiem.

Widzisz a oni (Gigabyte) maja tak głęboko w d.... twój komputer jak skrzyżowanie Frediego Mercury z Eltonem Johnem posypane Piaskiem.

Żeby było ciekawiej, większość ludzików na różnych forach też ma w d... wszelkiego rodzaju informacje tego typu.

Czasami zrobią wielkie oczy, ale zaraz potem zapominają i kupują to co akurat w danym momencie jest najtańsze a spełnia ich wymagania.

 

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Pewnie, bo ludziki jako masa to zasadniczo ciemne sa. I tylko wylacznie z tego powodu Gigaszajsz przykladowo jeszcze nie poszedl z torbami. Jasne, ze cena ma znaczenie, dlatego takie Strixa omijam zazwyczaj szerokim wooookim, ale TUF, XTrio, czy tam ostatnio Gej-mrok od Palita nie sa na tyle drozsze od najtanszej pazdzierzy zeby nie wiadomo ile trzeba bylo doplacac a zazwczyja nadal jednak trzymaja poziom.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Rebelmind napisał:

dlatego takie Strixa omijam zazwyczaj szerokim wooookim, ale TUF, XTrio, czy tam ostatnio Gej-mrok od Palita nie sa na tyle drozsze od najtanszej pazdzierzy zeby nie wiadomo ile trzeba bylo doplacac a zazwczyja nadal jednak trzymaja poziom.

A jest gdzieś sensownie wytłumaczone, które modele od których marek sa do bani a które sa dobrze zrobione i w czym jest różnica? Na youtubach nagrywają swoje wypierdy tylko dla kasy wiec za specjalnie nie ma kogo posłuchać.

Tutaj na benchmarku tez redaktory potrafią się spocić i napisać tak ze zęby bola już od przeczytania tytulu.

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Rebelmind napisał:

Gej-mrok

Dobre, tego jeszcze nie słyszałem :D

1 godzinę temu, Etranger napisał:

A jest gdzieś sensownie wytłumaczone, które modele od których marek sa do bani a które sa dobrze zrobione i w czym jest różnica?

Różnice są w chłodzeniu i sekcji zasilania oczywiście. Dual bios jest fajnym bajerem, wygląd dla niektórych też ma znaczenie. Mimo wszystko dobre chłodzenie to podstawa, zwłaszcza jak ktoś chce mieć ciszę.

O ile topowe modele mają sporo "fachowych" recenzji i można je w miarę bezpośrednio porównywać, to te słabsze czy mniej popularne niestety nie i trzeba się opierać na opiniach i komentarzach kupujących. Pełne, obiektywne zestawienie nie istnieje bo musiałaby jedna redakcja przetestować wszystkie modele w identycznych warunkach, praktycznie niewykonalne ze względu na czas i pieniądze jakich to by wymagało. Na dodatek wersja która jest topowa w jednym modelu karty, może w innym albo w następnej generacji mieć np. wadę fabryczną i nie będzie polecana.

Link to post
Share on other sites

Jw, dlatego najpierw się decydujesz na konkretną kartę np 4070 i szukasz najlepszej cena/jakość albo  szukasz najlepszej w danym budżecie, np nie musisz mieć mega cicho kupujesz np 3070 z wentylami zamiast 3060ti z 3 bo wydajność lepsza

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Etranger napisał:

Tutaj na benchmarku tez redaktory potrafią się spocić i napisać tak ze zęby bola już od przeczytania tytulu.

Zwróć uwagę, że "tutaj na benchmarku" tj forum, na którym okazjonalnie udzielają się redaktorzy z portalu Benchmark.pl ale w większości masz tutaj wpisy użytkowników. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Rebelmind napisał:

Zwróć uwagę, że "tutaj na benchmarku" tj forum, na którym okazjonalnie udzielają się redaktorzy z portalu Benchmark.pl ale w większości masz tutaj wpisy użytkowników. 

Coś mi umknęło? Użyłem gdzieś słowa forum? Nie wydaje mi się.

Co nie zmienia rzeczy ze forum jest integralna częścią całego benchmarka.

22 godziny temu, zbiku90 napisał:

Dobre, tego jeszcze nie słyszałem :D

Różnice są w chłodzeniu i sekcji zasilania oczywiście. Dual bios jest fajnym bajerem, wygląd dla niektórych też ma znaczenie. Mimo wszystko dobre chłodzenie to podstawa, zwłaszcza jak ktoś chce mieć ciszę.

O ile topowe modele mają sporo "fachowych" recenzji i można je w miarę bezpośrednio porównywać, to te słabsze czy mniej popularne niestety nie i trzeba się opierać na opiniach i komentarzach kupujących. Pełne, obiektywne zestawienie nie istnieje bo musiałaby jedna redakcja przetestować wszystkie modele w identycznych warunkach, praktycznie niewykonalne ze względu na czas i pieniądze jakich to by wymagało. Na dodatek wersja która jest topowa w jednym modelu karty, może w innym albo w następnej generacji mieć np. wadę fabryczną i nie będzie polecana.

No, czyli wszystko to fugazi, że zacytuje klasyka. Za każdym razem, z każdą nowa generacja a nawet nowa wersja tego samego produktu może coś być bardziej lub mniej uwalone. 

A ja powinienem jak te miriady much?

Czyli kupować to co jest koszerne?

Wyjątkowo nudne jest czytanie wybroczyn, gdzie na każde pytanie o sprzęt wymienia się jedna, góra dwie marki i tyleż samo modeli.

No weź i wybacz.

Od zawsze kupowałem najtańsze podzespoły do pieca i nigdy na tym źle nie wyszedłem, no może za wyjątkiem jakiegoś mx200, gdzie filtry przed złączem vga w tym konkretnym ekstremalnie tanim modelu noname były wyjątkowo parszywe. Ale to było przeszło dwadzieścia lat temu.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Etranger napisał:

Od zawsze kupowałem najtańsze podzespoły do pieca i nigdy na tym źle nie wyszedłem

W takim razie polecam MSI Mech/Ventus, GB Eagle albo Asus Dual, może zmienisz zdanie. Chyba że jesteś przyzwyczajony do szumu wentylatorów i ci wszystko jedno.

Godzinę temu, Etranger napisał:

Wyjątkowo nudne jest czytanie wybroczyn, gdzie na każde pytanie o sprzęt wymienia się jedna, góra dwie marki i tyleż samo modeli.

Jak ktoś się pyta o dobre wersje to się poleca te które historycznie były najbardziej udane, co w tym dziwnego? Mogę ci wymienić po 5 modeli Dżiforsów i Radeonów które brałbym w ciemno bez czytania recenzji. A jak się trafi bubel to są przecież zwroty od tego.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Etranger napisał:

Coś mi umknęło? Użyłem gdzieś słowa forum? Nie wydaje mi się.

Co nie zmienia rzeczy ze forum jest integralna częścią całego benchmarka.

Nie jest integralną częścią całego benchmarka - jest dokładnie wręcz przeciwnie. Administracja forum nie ma absolutnie nic wspólnego (kadrowo przynajmniej) z portalem, a od całkiem dawna forum jest samodzielnym bytem (który to byt zaś przeszedł jakiś czas temu pod skrzydła WP). 

 

@sid viciouswytłumaczyszvicious wytłumaczysz proszę troszkę lepiej? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Benchmark jako spółka (marka i wszystkie jej pomioty) została kupiona przez grupę medialną WP. W tym forum. Biorąc pod uwagę, że od kiedy WP weszło na fotel prezesa to jedyne co się zmieniło na forum to +ilość reklam i -update skryptu, to sądzę że nikogo nie obchodzi co się tu dzieje, czyli nihil novi.

 

6 godzin temu, Etranger napisał:

Co nie zmienia rzeczy ze forum jest integralna częścią całego benchmarka.

Nie jest. Portal sobie popierduje jakieś banialuki i pseudo-redaktorskie pomyje, my tutaj robimy swoje. Z ludzi z renomą którzy zostali (nie zanudzili się tym wolonariatem) można wyciągnąć jeszcze dobre info. Powodzenia w tej podróży.

 

 

Edit: He, hehe. Update

 

W momencie pisania tego posta pojawiła się informacja, że komputronik na bazie umowy z WP (komputronik który to sprzedał benchmarka WP) wjeżdża tutaj z marketingiem i reklamami, wrzuca sobie banerki oraz gwarantuje nietykalność sklepowego naganiacza który będzie tu postować sklepowe reflinki.

 

Niniejszym ja nie mogę gwarantować dalej niezależności oraz jakości informacji.

  • Smutne 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, sid vicious napisał:

Benchmark jako spółka (marka i wszystkie jej pomioty) została kupiona przez grupę medialną WP. W tym forum.

Czyli tak czysto teoretycznie, jeżeli właścicielowi się nie spodoba "narracja" forum, to potencjalnie może zrobić czyszczenie z niewygodnych treści / osób?

Link to post
Share on other sites

Tak czysto teoretycznie, patrz update posta.

 

W praktyce, 10 ubiegłych lat bywało różnie, ale forum pozostawało relatywnie niezależne - tj. minimum reklam, zero ukrytego marketingu, praktycznie zero jawnego marketingu, kompletny brak nacisków na kierowanie na sklep komputronika przez forum, jakości porad i ekspertyzy pilnowali ludzie zorganizowani samorządowo - przez administracje, moderacje, zespół ekspertów. 

 

Teraz się to zmienia - właśnie się dowiedziałem, że wjeżdża tu marketing na pełnej. Ja o tym nie wiedziałem, nic z tym też nie zrobię. 

  • Smutne 2
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, sid vicious napisał:

W momencie pisania tego posta pojawiła się informacja, że komputronik na bazie umowy z WP (komputronik który to sprzedał benchmarka WP) wjeżdża tutaj z marketingiem i reklamami, wrzuca sobie banerki oraz gwarantuje nietykalność sklepowego naganiacza który będzie tu postować sklepowe reflinki.

No to Pan Moderator z proline będzie miał w końcu konkurencję :D

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, zbiku90 napisał:

W takim razie polecam MSI Mech/Ventus, GB Eagle albo Asus Dual, może zmienisz zdanie. Chyba że jesteś przyzwyczajony do szumu wentylatorów i ci wszystko jedno.

 

Nigdy na takie drobiazgi jak szum wentylatorów nie zwracałem uwagi. Poza tym gram w 2K i 60Hz wiec nawet Phoenix GS V1 którego miałem jeszcze kilka tygodni temu nie chodził na maksymalnych obrotach o 4070 teraz już nie wspomnę.

Nie interesują mnie strzelanki wieloosobowe, Cyberpunki i inne czarodzieje, cala reszta goni na absolutnych max ustawieniach. 

Ten 4070 od nieszczęsnego Gigabyta nawet jak kreci wiatraki na max to go nie słyszę (3dmark zapętlony), może jestem przygłuchy a może po prostu mam w du**e i dobre głośniki HIFI ze wzmacniaczem z epoki robią swoje.

Nie traktuje sprzętu z boską czcią, jest to jest, jak się sp******i to się sp******i, póki co jeszcze nie miałem poważnego problemu. Ostatnio padł mi po tygodniu jeden z NF-A14 iPPC, napisałem do serwisu producenta, wysłałem scan faktury, wysłałem zdjęcie z wyłamanym wirnikiem, po tygodniu dostałem nowy brzydki jak zwykle u tego producenta wiatrak. Wracając do hałasu, jeśli w obudowie masz takie wiatraki to halas powodowany przez kartę graficzna jest zupełnie pomijalny :)

 

9 godzin temu, Etranger napisał:

 

 

Ewidentnie masz problem ze zrozumieniem słowa pisanego, w dużym skrócie to mam w du**e dźwięki wydobywające się z obudowy mojego komputera. 

Ale ja rozumiem ze ty możesz mieć z tym problem.

Dla tego też nie mam dziwnie wyglądającego fotela do "gamingu" a duży wygodny i ciężki fotel skurzany.

Nie mam bzyczkow koło monitorów a dwie sporej wielkości kolumny Yamahy podłączone do dobrego wzmacniacza.

Nie musze się prosić rodziców.

Kiedy doszedłem do wniosku ze biurko 1500mmx800mm jest za male to sobie zbudowałem takie na 3.5 metra długości.

Kiedy kilka lat temu składałem platformę na 2011-3 to do E5 2690 v3 kupiłem radiator za 5 euro od żółtych majfriendow i działał tak jak Noctua za 70 euro.

Wiec zrozum, nie jestem jak miriady much i nie mam ślepego pędu na wybieranie podzespołów najdroższych, czyli w teorii najlepszych, bo producent tak napisał, a zaraz za nim powiedzieli czy też nagrali swoje video "znaFcy" za pieniądze.

Kiedy masz dużą budę i wchuj wiatraków to karty graficznej nigdy nie usłyszysz, no chyba ze to GeForce ze suszarka sprzed wielu lat

 

 

 

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Też mam podobne podejście: nie wydaję za dużo na pierdoły, czasem korzystam z tańszych alternatyw i myślałem że ludzie przesadzają pisząc o jakichś krzywych wentylatorów i innych duperelach bo im karta hałasuje. Zawsze miałem dosyć głośne grafiki i niezbyt mi to przeszkadzało, dopóki nie usłyszałem jak działa moja obecna grafika przy sporym obciążeniu. No i musiałem zapoznać się z krzywą wentylatorów, bo bez stoperów czy głośników ustawionych do absurdalnego poziomu nie dało się komfortowo grać w nic bardziej wymagającego. Także albo nie słyszałeś jak "cudowne" potrafią być nowe konstrukcje w tym aspekcie, albo faktycznie masz to w tyle i wykazujesz się niebywałą tolerancją.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
W dniu 14.06.2023 o 06:28, 40rozbojnik napisał:

Też mam podobne podejście: nie wydaję za dużo na pierdoły, czasem korzystam z tańszych alternatyw i myślałem że ludzie przesadzają pisząc o jakichś krzywych wentylatorów i innych duperelach bo im karta hałasuje. Zawsze miałem dosyć głośne grafiki i niezbyt mi to przeszkadzało, dopóki nie usłyszałem jak działa moja obecna grafika przy sporym obciążeniu. No i musiałem zapoznać się z krzywą wentylatorów, bo bez stoperów czy głośników ustawionych do absurdalnego poziomu nie dało się komfortowo grać w nic bardziej wymagającego. Także albo nie słyszałeś jak "cudowne" potrafią być nowe konstrukcje w tym aspekcie, albo faktycznie masz to w tyle i wykazujesz się niebywałą tolerancją.

4070, duży piec, kupa wentylatorów w tym dwa absolutnie nie opracowane po to  żeby być super ciche i karta graficzna przestaje być problemem.

Nie gram w gry gdzie musisz orientować z której strony ktoś się skrada, ale do tych to chyba na dobrych słuchawkach się zasiada.

Kolumny Yamaha plus  wzmacniacz robią odpowiednia atmosferę, a jeśli przypadkiem zona odczuwa dyskomfort od wrzasków zarzynanych i strzałów to ubieram słuchawki.

Jak łatwo się domyślić, halas z komputera, jaki by nie był, dla mnie nie istnieje.

 

 

Edytowane przez Etranger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...