Skocz do zawartości

pomoc z wyborem karty


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

witam
mój sprzęt
ryzen 5 5600
msi b550 tomahawk
ram 2x8gb 3600mhz
rtx 2070 super
i zasilacz seasonic focus 750w
używam monitora 1440p i celuje 60hz
odłożone mam trochę gotówki i myślę nad zmianą grafiki albo kupnem ps5 pod weekendowe ogrywanie exluziwów.
zastanawiam się nad zmianą grafiki na rtx 4070ti albo rx 7900xt
z chęcią bym przeszedł na amd ale z testów i innych tematów wychodzi że jest bardziej energożerna i ma wieksze problemy ze sterownikami
interesuje mnie czy mój procesor uciągnie nowe karty
która wersja jest najbardziej cicha  (najbardziej ciekawi mnie palit z rtx ponieważ posiadam już drugą kartę palita i nie zawodzi pod względem ciszy i temp)
oraz jak wygląda podłączenie pod zasilacz (adaptery pod nowe złącza są bezpieczne czy lepiej ich nie używać)
co do amd to nie wiem która firma robi dobre chłodzenie
z góry dziękuje za odp
pozdrawiam 

Edytowane przez desspo
Link to post
Share on other sites

Jeśli martwisz się przejściówką to kupując RTX 4070 nonTi możesz wybrać modele z standardowym wejściem 8 pin. Będzie to karta pod 1440p 60Hz w sam raz, a i skok z 2070S zauważysz zdecydowanie i to przy mniejszym poborze mocy. 

 

Z tego co widzę to jedynym model 4070, który ma jednocześnie 3 wentyle i stare wejście 8 pin jest Palit Jetstream. Jest to najlepszy prawdopodobie model pod względem kultury pracy spośród wszystkich podstawowych wersji na 8 pin. 

 

https://www.techpowerup.com/review/palit-geforce-rtx-4070-jetstream/37.html

Link to post
Share on other sites

IMHO nie ma sie co tej przejściówki bać. Jakaś wielka drama z tego wybuchła przez tylko i wyłącznie niechlujstwo użytkowników

 

Jak wszystko dobrze poodciskasz nie ma żadnego problemu. U siebie przez pierwszy miesiąc użytkowania karty co kilka dni otwierałem bude, oglądałem, wąchałem :D itp. Nic sie nie dzieje. 

Link to post
Share on other sites
59 minut temu, joker5513 napisał:

przez tylko i wyłącznie niechlujstwo użytkowników

No no Jokero, tylko jakoś przy standardowej wtyczce przez kopę lat to domniemane niechlujstwo o którym piszesz nie było problemem.... 

O ile dobrze mi się obiło i to prawda, to problem był tylko z wtyczkami od jednego dostawcy... wiec coś na rzeczy było i nie po to kupujesz GPU za gruby hajs, żeby "doglądać" wtyczek.  Ale było, minęło... na dzień dzisiejszy nikt problemów chyba nie zgłasza.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Rebelmind napisał:

Jeśli martwisz się przejściówką to kupując RTX 4070 nonTi możesz wybrać modele z standardowym wejściem 8 pin. Będzie to karta pod 1440p 60Hz w sam raz, a i skok z 2070S zauważysz zdecydowanie i to przy mniejszym poborze mocy. 

 

Z tego co widzę to jedynym model 4070, który ma jednocześnie 3 wentyle i stare wejście 8 pin jest Palit Jetstream. Jest to najlepszy prawdopodobie model pod względem kultury pracy spośród wszystkich podstawowych wersji na 8 pin. 

 

https://www.techpowerup.com/review/palit-geforce-rtx-4070-jetstream/37.html

GIGABYTE RTX 4070 WINDFORCE OC

GIGABYTE RTX 4070 WINDFORCE OC Specs | TechPowerUp GPU Database

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Etranger napisał:

Aha, a to twoje własne widzimisię czy też masz jakieś info?

Własne jak i cudze doświadczenia. W przeszłości modele Gaming OC / Windforce na trzy wentyle potrafiły oferować gorszą kulturę pracy niż lepsze modele konkurencji z 2 wentylami -> a to już trzeba się postarać żeby takie mistrzostwo odstawić. Nie sztuką jest schłodzić kartę, która ma dosyć niske TDP - a Gigabyte potrafi wtedy zaserwować Ci karty, które nadal pozostają głośne.

 

Są ludzie, którzy mają pozytywne doświadczenia z tą firmą ale na tym forum należą raczej do mniejszości. 

 

Przy modelach 4070 Ti natomiast Gigabyte się wyjątkowo przyłożył (czy też po prostu na tle Asusa, który zaliczył zjazd jakościowy po prostu zaczyna nie wypadać źle). Z resztą, nie wiem czego spodziewać się po firmie, która w całej praktycznie swojej gamie produktów potrafi zostawić backdoora. 

 

https://www.purepc.pl/firmware-licznych-plyt-glownych-gigabyte-ma-backdoora-ktory-stwarza-zagrozenie-dla-cyberbezpieczenstwa-uzytkownikow

 

Tak więc z dobroci serca i bez żadnych wymyślonych uprzedzeń szczerze nie polecam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A teraz rozumiem, pytałem się, bo sam ja kupiłem dwa tygodnie temu i zastanawiałem się właśnie czy nie wtopiłem. 

Kultura pracy mnie nie dotyczy, moja obudowa to nie coś co z nazwy przypomina hormon szczęścia a coś co z wyglądu przypomina stare czasy (Carbide Air 540), w dodatku oprócz trzech innych wiatraków 140mm z Chin mam dwa Noctua NF-A14 iPPC-3000 zamontowane na chłodnicy, więc nawet kiedy w pokoju mam 25 stopni, moja karta jest niesłyszalna. W dodatku grając w 2k 60Hz ona naprawdę rzadko włącza wiatraki przy takim przeciągu. Co za tym idzie, twoje propos tej karty zupełnie mnie nie dotyczy. Ale dzięki za odpowiedz.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...