Skocz do zawartości

Allegro lokalnie


Recommended Posts

Hej, znalazłem kartę graficzną w bardzo przystępnej cenie na allegro lokalnie. Jednak obawiam się trochę oszustwa. Czy kupowanie na allegro lokalnie jest bezpieczne? Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie? Jak mogę zabezpieczyć sie przed oszustwem?

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Oszczędny dwa razy płaci. Z reguły jeśli cena wydaje się podejrzanie atrakcyjna to jest to oszustwo. A co do programu ochrony kupujących: nawet na "dużym" Allegro w przypadku zakupu towaru używanego to w zasadzie nie działa. A jak jest na Allegro Lokalnie? Zapewne jeszcze gorzej. Na olx przykładowo wystarczy, że sprzedający wyśle towar. Nieważne, że inny model, widocznie uszkodzony, nie działający prawidłowo. Jak wysłane to żadna ochrona nie działa i zgłaszaj Pan sobie na policję.

Także moja rada: cenisz swoje pieniądze to unikaj podejrzanych ofert. Albo przynajmniej umawiaj się na odbiór osobisty i sprawdzenie działania. W przeciwnym wypadku jest spora szansa, że kupisz szrota albo zostaniesz z niczym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Venox napisał:

Hej, znalazłem kartę graficzną w bardzo przystępnej cenie na allegro lokalnie. Jednak obawiam się trochę oszustwa. Czy kupowanie na allegro lokalnie jest bezpieczne? Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie? Jak mogę zabezpieczyć sie przed oszustwem?

Z góry dzięki za pomoc.

Nie wiem jak kupowanie, ale ja w wakacje 2022 na allegro chciałem coś sprzedać i mnie okroili przez to mimo programu ochrony kupujących i sprzedających co nigdy mi się nie przydażyło na zwykłym Allegro z PAyu.

 

Oskubali mnie na tysiąc złotych, czekam na policje, ale raczej szanse nikłe bo nawet im się tym zajmować nie chce. W styczniu przysłali, że oczekuje na realizacje dalszą

 

Nie kupie nic na Allegro Lokalnie bo to jest zawsze zhakowane jak OLX i Vinted.

Na zwykłym Allegro wszystko idzie przez PAyu i PAyu Pro, a na Allegro Lokalnie to chusteczka wie co kto tam robi.

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Karister napisał:

Płatność kartą i tyle.

Tak i tak chciał kupić ode mnie tylko nie jemu ukradło temu co chciał kupić ode mnie tylko mi i nawet policja nie wiedziałą o co chodzi czemu mnie oskupali jak kupujący płacił kartą i jak widać dalej nie wiedzą jak to magicy hakierzy zrobili. Wiadomo, ze nie było to przez PAyu mimo loga.

Link to post
Share on other sites

Chyba się nie zrozumieliśmy. Odpisywałem ogólnie na główne pytanie w wątku - "Jak się zabezpieczyć przed oszustwem". Odpowiedź brzmi: płacić w Internecie kartą, bo można skorzystać z chargeback.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Trochę tutaj głupoty piszecie  :) OLX - Sprzedający dostaje pieniądze dopiero wtedy jak potwierdzisz że jest wszystko ok.Masz na to 24 godziny.

Na allegro jak coś jest nie tak.To oddają Ci pieniądze i wyjaśniają sobie reszte ze sprzedającym ...

Na olx miałem kilka razy sytuacje że towar nie był taki jak w opisie,darmowy zwrot paczki,a pieniądze wracają na Twoje konto.

Allegro znowu stoii praktycznie zawsze po stronie kupującego,sam jesem sprzedawcą i wiem jak to wygląda i jak traktują kupującego a jak sprzedawce :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...