Skocz do zawartości

Możliwie tania karta graficzna do najnowszych tytułów


Recommended Posts

2 godziny temu, maxxam97 napisał:

Wezmę pewnie tego Gigabyte'a, ale słyszałem @Artok, że możesz mieć jakiś kod rabatowy do moreli.

Eldorado w morelach się skończyło, na dzień dzisiejszy nie ma tam żadnych fajnych akcji promocyjnych :/

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Artok napisał:

Eldorado w morelach się skończyło, na dzień dzisiejszy nie ma tam żadnych fajnych akcji promocyjnych :/

Aj szkoda, szkoda. Ale dzięki za info ;) 

 

13 godzin temu, xylom napisał:

teraz patrzę i widzę rx 6700 xt powercolor za około 1550 zł.

Ale to jest ten Figher. Z tego co czytałem chociażby w tym wątku to najgorsze chłodzenie ze wszystkich dostępnych. 

 

W dniu 13.07.2023 o 09:49, zbiku90 napisał:

Fighter i Eagle jednak bym omijał, to jedne z najgorszych wersji. Jak już czekasz tyle czasu to poluj na okazje, ta była bardzo dobra

 

Będę dalej obserwował rynek. Najbliższy miesiąc będę miał dość zajęty więc nie będę miał czasu na granie, natomiast do połowy sierpnia/września definitywnie chciałbym już coś wybrać.

Edytowane przez maxxam97
Link to post
Share on other sites

Z Radeonami już teraz jest ten problem, że one się systematycznie lecz powoli wyprzedają. Zobacz jak mało sklepów (oraz przez to w jakich cenach) oferuje np Nitro+ od Szafira. Może być tak, że we wrześniu tych kart będzie jeszcze mniej. 

 

Z drugiej strony we wrześniu ma być premiera 7800 XT i 7700 XT i jestem niemalże pewien iż ten drugi okaże się minimalnie szybszy od 6800 (nonXT) i powinien kosztować ~2000 PLN. 

 

https://videocardz.com/newz/amd-navi-32-based-radeon-rx-7800-7700-series-reportedly-targeting-september-launch

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Rebelmind napisał:

Z Radeonami już teraz jest ten problem, że one się systematycznie lecz powoli wyprzedają. Zobacz jak mało sklepów (oraz przez to w jakich cenach) oferuje np Nitro+ od Szafira. Może być tak, że we wrześniu tych kart będzie jeszcze mniej. 

 

2000zł to jeszcze byłbym w stanie zapłacić.

No ale ustawiłem sobie na pepperze alert na "6700 XT" oraz "6800". Miejmy nadzieję, że pojawi się coś ciekawego do tego września ;) A jak nie to 7700XT też brzmi fajnie :D 

Link to post
Share on other sites

7700 XT jako jedyną "wadę" ma moim zdaniem 12GB VRam. Chociaż z drugiej strony więcej mu nie potrzeba. Przypuszczam, że jeśli Navi32 dowiezie z wydajnością to mogą go z początku wycenić nawet pod 2400 PLN (bo to ma być konkurent dla 4060 Ti 16GB).

Edytowane przez Rebelmind
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Czyli potencjalnie, jeżeli znajdę 6700XT w dobrej cenie (<1600zł) i w dobrym chłodzeniu (Pulse w górę) to brać, a nie zajmować głowy 7700XT. No nic, czas pokaże :D 

Dzięki za pomoc wszystkim. Jak coś znajdę/ kupię to będę tu wrzucał jeszcze.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Rebelmind napisał:

Przypuszczam, że jeśli Navi32 dowiezie z wydajnością to mogą go z początku wycenić nawet pod 2400 PLN (bo to ma być konkurent dla 4060 Ti 16GB).

Jak będzie minimalnie szybszy od 6800 to raczej konkurent dla 4070 i te okolice 2500zł za lepsze wersje niemal pewne. Poczekamy, zobaczymy. A 4060ti 16gb to taki bubel że nawet do recenzji tego nie rozsyłają i liczą na to że jelenie się na duży vram nabiorą :D

https://ithardware.pl/aktualnosci/geforce_rtx_4060_ti_16_gb_bez_recenzji_na_premiere_nawet_partnerzy_nvidii_nie_chca_wspolpracowac-28257.html

4 godziny temu, maxxam97 napisał:

Czyli potencjalnie, jeżeli znajdę 6700XT w dobrej cenie (<1600zł) i w dobrym chłodzeniu (Pulse w górę) to brać, a nie zajmować głowy 7700XT. No nic, czas pokaże :D 

Na twoim miejscu bym tak zrobił. Patrząc na resztę nowych kart to raczej nie będzie bardziej opłacalnie od starszych.

Link to post
Share on other sites

7900xt jest gdzieś w pół drogi między 4070ti a 4080, przynajmniej wydajnościowo, bo cenowo to praktycznie to samo co ten pierwszy. Pełne Navi 32 (7800(xt)) powinno być wyraźnie szybsze od 4070 w podobnej cenie (naturalny następca 6900-6950xt), natomiast 7700(xt) obstawiam że analogicznie ale względem 4060ti-4070. Czyli wydajnościowo mniej więcej  6800xt ale w cenie 6800, kiedy te jeszcze były jeszcze jako tako dostępne (ok. 2200-2300zł). Ewentualnie coś między 6750xt a 6800 ale znacznie poniżej 2000zł żeby względem 7600 nie było zbyt dużej dziury. Po obecnej generacji nic więcej bym się nie spodziewał bo to rozczarowanie na każdym kroku, więc czemu tym razem ma być inaczej?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Razem ze starfieldem? - jak bez to słaby deal:)

Owszem. Na starfielda mam już kupca, oferującego 100zł, ale pewnie zanim gra przyjdzie (2 tygodnie) to facet się już rozmyśli ;) 

 

1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

Dopłaciłeś zatem praktycznie za lepszą kulturę pracy. Przyjdzie, potestujesz to napisz jak wrażenia (hałas, temperatury przy jakich RPM, płynność z rozgrywki). 

Sądzę, że nie będę narzekał. 200 zl (12%) więcej za parę fpsów i lepsze chłodzenie. Czy ma to sens? Zobaczymy. W międzyczasie jak coś się pojawi z 6700XT to najwyżej tamtą zwrócę. 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Ta gra ma kosztować ponad 300zł to za 100zł na pewno ktoś kupi, pewnie i za 200zł ktoś kupi, ale tu juz nie wiem

Wszystko zależy od tego w jakiej formie będą to klucze. Czy steam key czy jakieś magiczne uwierzytelniania. Nie mniej, zawsze coś się może uda z tego zarobić ;)

Link to post
Share on other sites

Bundle od AMD są od lat rozdawane tak samo. Aktywujesz na specjalnej stronie AMD, na kompie z kompatybilna kartą. Powinno bez problemu Ci zejść za 200 PLN więc licząc 1550 pln za nowego 6750 XT tj bardzo dobry deal - szczególnie że z konkurencji w tej cenie z nowych są paździerzowate 4060.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Rebelmind napisał:

Powinno bez problemu Ci zejść za 200 PLN więc licząc 1550 pln za nowego 6750 XT tj bardzo dobry deal - szczególnie że z konkurencji w tej cenie z nowych są paździerzowate 4060.

Nie licząc RT i FG to 6750xt raczej konkuruje z 4060ti. A tam lepsze wersje zaczynają się powyżej 2000zł.

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, zbiku90 napisał:

Nie licząc RT i FG to 6750xt raczej konkuruje z 4060ti

Wydajnościowo, cenowo (po sprzedaży Starfield) jest bardzo blisko premierowej ceny 4060 nonTi. A że najtańszy paździerz Jensenowy już zdążył potanieć i to sporo... 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Rebelmind napisał:

A że najtańszy paździerz Jensenowy już zdążył potanieć i to sporo... 

W najbardziej paździerzowych wersjach, te lepsze wciąż zaczynają się ok. 1500zł. Chociaż z drugiej strony karta z takim poborem nie stawia jakichś dużych wymagań chłodzeniu.

Link to post
Share on other sites
W dniu 17.07.2023 o 10:04, maxxam97 napisał:

Wziąłem właśnie 6750XT Gigabyte OC za 1750 zł. 

Ewentualnie było jeszcze Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 6700 XT EAGLE, ale mówiliście, żeby nie brać tej wersji (1530zł).  

Widzisz ja zamówiłem 6700 XT Pulse i odesłałem :)   Zakupiłem właśnie tego Gigabyte i powiem Ci że temperatura i kultura pracy to inny level w porównaniu do tego Sapphire + zakupiłem wraz z kodem na Starfielda Premium więc chyba dobry deal.  A i kod do gry przychodzi do AMD Rewards, ściągasz oprogramowanie weryfikujące, a potem dostajesz info że kod przyjdzie, gdy będzie już dostępny (wersja Steam)

Edytowane przez grimm3r
Link to post
Share on other sites
W dniu 17.07.2023 o 10:04, maxxam97 napisał:

Ewentualnie było jeszcze Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 6700 XT EAGLE, ale mówiliście, żeby nie brać tej wersji (1530zł).  

A ja wziąłem - z ciekawości. Ostatnia moja przygoda z Gigabyte & Radeon to Vega 56, więc w teorii powinienem się nastawić na najgorsze, ale to już wyjdzie "w praniu". 

Link to post
Share on other sites

Podłączę się pod temat, czy rx 6600 od gigabyte poniżej 1k zł jest godne uwagi jako tania karta(pod monitor 24` 144hz)?

 https://www.komputronik.pl/product/737264/gigabyte-radeon-rx-6600-eagle-8gb.html?saids=_&gclid=Cj0KCQjwk96lBhDHARIsAEKO4xYD3VCA5TQcoGUDHgxAttUI98kfnFs2r_3-S153UpvkxGBwN_8GsuQaAsO0EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Edytowane przez mateusz19191010
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...