Skocz do zawartości

Możliwie tania karta graficzna do najnowszych tytułów


Recommended Posts

Teraz, Artok napisał:

Brałym Sapphira z tego powodu, iż ma wentylatory na szybkozłączki i dużo łatwiej jest kartę wyczyścić z kurzu. Po prostu wyjmujesz wentylator i po obleceniu szmatką wkładasz znowu. W Red Devilu tego brak :X

Wątpię, że będę tak często ją czyścił, żeby miało mi się to przydać. Kartę czyściłem raz na rok- i tak była czysta (oczyszczacz powietrza w mieszkaniu, filtry w kompie itd). 

Red Devil może być lepszy wydajnościowo lub lepiej się chłodzić (2 wentylatory vs 3)?

W linku, który wrzucałeś nie było tego mojego modelu wyszczególnionego więc nie wiem jak go porównywać. 

Link to post
Share on other sites

Bez znaczenia. Nitro+ miał zawsze główną przewagę w zapasie OC i minimalnie niższych temperaturach, przy czym Pulse był baaardzo blisko. Jeśli dopłata do Devila jest symboliczna to bierz kartę od PowerColor ale moim zdaniem nie będzie ona w niczym zauważalnie lepsza od Sapphire. Innymi słowy: wybór należy do Ciebie (niespodzianka :p) ale tu nie ma moim zdaniem wyraźnego faworyta. Ja prywatnie jakoś bardziej ufam szafirowi, ale miałem też jakie czas temu PowerColora (6800 XT Liquid Devil) i nie było żadnych problemów. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@Rebelmind, no właśnie wychodziło by na to, że Devil może wyjść taniej. Zadzwonię i spytam się co i jak. Zobaczymy co odpisze facet. Ergo, jedna i druga wersja jest dobrym pomysłem. Dzięki za pomoc! 

 

Trochę zastanawiam się czy to dobrze, że jednak celuję w RX6700 XT , a nie 3070, ale cóż. Pożyjemy, zobaczymy. Na RT mi nie zależy. 

Link to post
Share on other sites

3070 jest symbolicznie szybszy ale i droższy. Na 3070 w tych cenach prawdopodobnie było kopane, na Radeonie szanse są mniejsze. Miałem obie karty u siebie (Asus RTX 3070 EK, referent 6700 z Blokiem od Alphacool) i nie było specjalnie różnic, bo podobnie jak ty niespecjalne niespecjalnie interesuje mnie RT / DLSS. 

Link to post
Share on other sites

@Rebelmind @Artok 
Red Devil za 1600 z mojego miasta niestety został sprzedany. Rano dzwoniłem do faceta, umówiliśmy się na jutro (o ile dzisiaj nie przyjedzie kupiec) Pech chciał, że akurat przyjechał. Miała jeszcze 2.5 roku gwarancji w sferisie więc całkiem fajna. 

 

Ten gość od Sapphire nie odzywa się na moją propozycję 1650 -> 1600zł, ale oferta nadal aktualna (za 1650zł)

https://allegrolokalnie.pl/oferta/amd-6700-xt-pulse-sapphire

 

https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-radeon-rx-6700-xt-red-devil-oc-12gb-gddr6-gwarancja-CID99-IDSuhT5.html

Ten Red Devil facet proponował, że zejdzie na 1700. Gwarancja do grudnia 2024. 

 

Co sądzicie o takiej, po taniości? -> https://www.olx.pl/d/oferta/zotac-gaming-rtx-3070-8gb-twin-edge-oc-white-CID99-IDT3aiF.html

Trochę boli "brak oryginalnego opakowania" i jakiejkolwiek informacji o gwarancji.

 

Czy któraś z powyższych jest atrakcyjną ofertą? Czy podsumowując są one "średnie" lub "słabe" (nawet ten sapphire za 1650) i lepiej poczekać na lepsze? 

Edytowane przez maxxam97
Link to post
Share on other sites

Szafir za 1650 z gw jest fajną ofertą 

 

Zotac 3070 za 1450 bez gw też, karta raczej 100% po koparce - jeśli nie boisz się towaru bez gw to możesz zapytać typa jaka jest historia karty i jeśli Ci powie szczerze to możesz of razu zakładać pastę i termopady do wymiany jak i rozejrzeć się za wentami nowymi. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
36 minut temu, Rebelmind napisał:

Zotac 3070 za 1450 bez gw też, karta raczej 100% po koparce - jeśli nie boisz się towaru bez gw to możesz zapytać typa jaka jest historia karty i jeśli Ci powie szczerze to możesz of razu zakładać pastę i termopady do wymiany jak i rozejrzeć się za wentami nowymi. 

Chyba jednak wolę dopłacić te 200 zł i mieć spokój. Właściwie nigdy nie musiałem reklamować sprzętu, ale zawsze człowiek spokojniej śpi. 

+ wolę nie mieć zachodu z wymianami wentylatorów itd - nie znam się na tym więc prawdopodobnie wyjdzie mi jeszcze drożej :D 

 

Coraz bardziej nastawiony jestem na tego szafira chociaż trochę zastanawia mnie kwestia chłodzenia dwoma wiatrakami (sapphire) kontra trzema (devil).

 

Znalazłem też taką -> https://www.olx.pl/d/oferta/sapphire-radeon-rx-6700-xt-CID99-IDTj7Ub.html

Sapphire za 1400zł. Wrzucony dzisiaj. Jest gwarancja (nie wiadomo do kiedy i nie wiadomo w jakim sklepie). Zapytałem, zobaczymy co odpowie. Szkoda, że nie ma numeru telefonu... Konto na OLX założone miesiąc temu.

 

https://www.olx.pl/d/oferta/rx-6700xt-red-devil-CID99-IDSWolq.html?chat=1&isPreviewActive=0 -> Red Devil 1650zł (do negocjacji) 5msc gwarancji. Spytałem gdzie ta gwarancja i do kiedy dokładniej.

 

https://www.olx.pl/d/oferta/power-color-radeon-rx-6700-xt-red-devil-12gb-CID99-IDShENb.html -> Red Devil 1580zł - używana rok. Spytałem o gwarancję.

 

https://www.olx.pl/d/oferta/radeon-6700-xt-saphire-CID99-IDT91AN.html?isPreviewActive=0 -> Sapphire 1500 zł używany 1.5 roku. Spytałem o gwarancję. facet kupował pełną skrzynkę w trochę no-nameowym sklepie. Ma jeszcze 4 miesiące gwarancji, ale nie wiadomo czy pojedyncze części będą respektowane czy gwarancja dotyczy całej budy.

 

 

Edytowane przez maxxam97
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, maxxam97 napisał:

Sapphire za 1400zł. Wrzucony dzisiaj. Jest gwarancja (nie wiadomo do kiedy i nie wiadomo w jakim sklepie). Zapytałem, zobaczymy co odpowie. Szkoda, że nie ma numeru telefonu... Konto na OLX założone miesiąc temu.

Najciekawsza z całego zestawienia ale tylko jeśli sklep od gw nie z marki "krzak" oraz jeśli miałbyś możliwość odebrać osobiście. 

 

Co zaś się tyczy chłodzenia w Pulsach: poprzednik tej karty, czyli model 5700 XT pulse też miał dwa duże wentyle i był chłodniejszy już większość kart z trzema z tym samym rdzeniem ;)

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że się wtrącę w wątek. Zastanawiam się co mogę kupić dla siebie bez wydawania milionów monet. Zbytnio nie mam też czasu na szperanie po necie i szukanie kart. Dopiero wczoraj odkryłem, że w europie 6600 xt są w ciekawej cenie XDDDDDD

 

@Rebelmind and others

Chciałem odświeżyć swój sprzęt. W gry już nie gram, a jak gram to w Dirta Rally2.0 albo Assetto Corsę na modach :D  Oglądam rynek i patrzę na ceny nvidii u nas w Europie i tego co one oferują - przynajmniej 1200zł dopłaty za 14% wydajności - zniechęca mnie to. Ponadto na horyzoncie zaczynają świtać 4060, chociaż nie liczę na dużo niższe ceny 3060 Ti. 

Kupując zasilacz szacowałem, że za kilka lat kupię lepszą i bardziej efektywną elektrycznie kartę. Całe szacunki rozwaliło "wiadomo-co" oraz koparki i zostałem na "słabszym" zasilaczu. Ponadto dzisiaj dochodzi problem walenia peakami prądowymi przez nowe karty graficzne - na to też trzeba zwrócić dodatkową uwagę.

 

Pytanie teraz do was - co polecacie kupić w mojej sytuacji :D Sprzęt używany raczej nie wchodzi w grę - karta ma działać jak najdłużej i nie być styrana kopaniem czy innymi wymysłami, o których nawet nie wiem :D 

 

Dlaczego nvidia - bo z zasady wszystko w nich działa.

Dlaczego amd - kwestia opłacalności zakupu w Europie.

Wymiany zasilacza nie planuję. Zmieniam tylko i wyłącznie dla odświeżenia elektroniki i lepszego wsparcia programowego. Jeśli będzie wydajniejsza - to fajnie. Jeśli nie (jak rx 6600) - to nic się nie stanie.

 

Budżet - kurde rozsądny :D jak mam dać 1000 zł za kartę, z której skorzystam dwa razy w miesiącu, to taki zakup mija się z celem. Taki hajs wolę włożyć w motor :D 

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Rebelmind napisał:

Najciekawsza z całego zestawienia ale tylko jeśli sklep od gw nie z marki "krzak" oraz jeśli miałbyś możliwość odebrać osobiście. 

 

Gwarancja w MediaExpert, 15 miesięcy jeszcze. Złożyłem już ofertę kupna. Czekam na potwierdzenie przesyłki. Trochę się obawiam, że może to być oszustwo, ale skoro jest gwarancja i ochrona kupującego... 

Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

 

2 godziny temu, Rebelmind napisał:

Co zaś się tyczy chłodzenia w Pulsach: poprzednik tej karty, czyli model 5700 XT pulse też miał dwa duże wentyle i był chłodniejszy już większość kart z trzema z tym samym rdzeniem ;)

O proszę, to ciekawe. Spodziewałem się raczej, że przy wiatrakach jest raczej "więcej znaczy lepiej".

Link to post
Share on other sites
44 minuty temu, maxxam97 napisał:

O proszę, to ciekawe. Spodziewałem się raczej, że przy wiatrakach jest raczej "więcej znaczy lepiej".

W poprzednich generacjach 3-wentylowy Gigabyte ze średniej półki - modele Gejming oraz Gejming OC, czy to z chipsetem 3070/3060 Ti czy z RDNA2 - były głośniejsze i cieplejsze od modeli konkurencji z dwoma wentylami. Co więcej, MSI Ventus i Gigabyte Eagle przy kartach serii 3000 były tak samo głośne jak konstrukcje na 2 większe wentyle, a raptem stopień czy półtora chłodniejsze. 

 

@Bichitsmusisz niestety przypomnieć swoją pełną specyfikację, bo nie pamiętam. Jeśli jednak myślisz, że kupisz nową w sklepie kartę poniżej 1000 to muszę Cię zmartwić - będzie to staroć. Najtańszy, nowy RTX 3050 w sklepie to 1300 PLN... Gdzie ten paździerz potrafi przegrać z dziadkiem gtx 1070 za 500-600 PLN używanym :/

Taki zaś gtx 1660S, czyli karta starsza ale niewiele gorsza trafia się w okolicach 1000 PLN... 

 

Na Twoim miejscu przeprasiłbym się z rynkiem wtórnym i zapolował na RTX 3060 12GB z Lhr oraz długa gwarancją za te półtorej tysia 

https://allegro.pl/oferta/outlet-karta-graficzna-zotac-geforce-rtx-3060-13279986490

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Karta kupiona. 1430 zł z przesyłką itd. Jednak ilość podejrzanych rzeczy jest trochę przytłaczająca. 

1. Na olx inne imię i nazwisko niż w etykiecie inpostu. 

2. Numer telefonu udostępniony przez Inpost zaczyna się od "452" - dawno już nie widziałem takich numerów i raczej przeważnie to jest spam... 

 

No ale mam tę ochronę kupującego. Z pewnością będę robił opening paczki z włączoną kamerą, żeby zobaczyć czy karta jest w środku. Macie jeszcze jakieś rady co mogę zrobić, żeby mieć więcej dowodów, gdyby miało być podejrzenie oszustwa?

Zadzwonię do sklepu i upewnię się co do tej faktury, że wszystko z nią jest w porządku i gwarancja faktycznie dalej ma miejsce.

 

Dodatkowo, chciałbym spytać o to jak ją porządnie przetestować. Problematyczny może być mój zasilacz- aktualnie mam dość stary "SilentiumPC Vero L1 600W". Wiem, że powinienem go zmienić, ale obawiam się, że grafika szybciej przyjdzie niż nowy zasilacz, a na przetestowanie jej i zgłoszenie uwag mam wyłącznie 24h... Mogę tę nową grafikę odpalić na tym zasilaczu? Aktualnie radzi sobie bez problemu z EVGA GTX970, na 8 + 6 pinów.

 

Pełna specyfikacja:

AMD 5600, stock

SSD M2 512

SSD SATA 120

2x 1TB HDD

Nagrywarka

Obudowa- trzy wiatraki. CPU- jeden

Edytowane przez maxxam97
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, maxxam97 napisał:

Mogę tę nową grafikę odpalić na tym zasilaczu? Aktualnie radzi sobie bez problemu z EVGA GTX970, na 8 + 6 pinów.

Możesz, 6700 XT pobierze max. 230W przy pełnym obciążeniem, więc nawet niesławne Vero L1 z tą kartą da sobie radę. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@AudiAWX, dzięki! Trochę mnie uspokoiłeś. Jak szukałem na innej stronce to nawet nie mogło znaleźć takiego numeru. 

 

@Artok, dzięki! W takim razie jak przyjdzie to nagram jak otwieram, zadzwonię do sklepu, który wystawił gwarancję, włożę do kompa, sterowniki i puszczę jakiegoś benchmarka. Coś konkretnego polecasz?

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.02.2023 o 20:39, Artok napisał:

Możesz, 6700 XT pobierze max. 230W przy pełnym obciążeniem, więc nawet niesławne Vero L1 z tą kartą da sobie radę. 


Max wyciągnąłem 232W z mojej. Tyle, że na zasilaczu Vero M2 też 600W i bez zająknięcia. W sumie z prockiem nie wiem czy do 400W dobijam. Cyberpunku nie ruszyłem dalej po czekam na wszystkie DLC...

Ale z Hogwartem sobie radzi na Ultra w 1080 i to nie jest jej ostatnie słowo więc w 2k pewnie też by przyzwoicie pograł. Muszę spróbować RT i czy jest jakaś różnica z tymi zabawkami FSR od AMD

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej wszystkim ponownie!

Udało mi się wyrwać Sapphire'a za 1400zł. Niestety, nie powiem, że to był wielce udany zakup- ogłoszenie było trochę naciągnięte, a niestety OLX nie poczuwa się do odpowiedzialności. 

Nie mniej- karta działa więc nie jest tak źle ;)

 

Mam jednak kilka pytań i sądzę, że może będzie lepiej tutaj niż zakładać osobne wątki:

1. Nie potrafię uruchomić grafiki na górnym slocie PCIE. Przy uruchomieniu komputera odpalają się wiatraki, słychać, że chce ruszyć, ale za chwilę się restartuje i tak w kółko. Na dolnym gnieździe startuje od kopa. Może to być powodem, że nie jest do końca dociśnięta? (Chociaż no dociskałem ją jak mogłem) Albo mi się wydaje, albo trochę porty SATA blokują. Stara EVGA GTX 970 bez problemu się uruchamia na górnym slocie. Nowa płyta główna Asus B550 TUF. 

2. Grafika miała dość piszczące cewki - zrobiłem undervolting na 100mv, używam często VSynca (mam monitor 165hz) więc trochę odpuściło.

3. Grafika się dość mocno grzeje, ale spodziewam się, że to wina dolnego portu (wiatraki z grafiki są zaraz przy piwnicy, zdjęcie poniżej).

 

iAKxXQZ.jpg


Nie mniej, grafika w idlu ma lekko ponad 50 stopni (!). Podczas stresu najczęściej ma do 80 (historical max = 83) stopni w msi burnerze... 

4. Czasami mignie mi coś na monitorze, tak jakby pasek, poziomy. Potrafi tak mignąć na wszystkich monitorach więc strzelam, że to nie jest wina kabla tylko grafiki jednak. Dosłownie milisekunda, w niczym nie przeszkadza, ale jednak boję się, żeby to się nie rozwinęło...

5. Próbowałem ustawić w afterburnerze krzywą mhz/volt ale wygląda jak kompletnie coś innego niż widzę na necie. To wina grafiki czy oprogramowania?

 

 

iNlqQX1.png

 

6. Mam problem z uruchomieniem nakładki z afterburnera w grach. Mam jedynie informacje co do ilości fpsów i obciążenia. Wiecie co może być problemem?

 

 

PT9fq1X.png 

Sprzedawca mówił o 15 miesiącach gwarancji w media expert. Niestety, okazało się, że mam jedynie potwierdzenie zakupu w jakimś serwisie. Gdy się z nimi skontaktowałem to powiedzieli mi, że oni nie są gwarantem, a w przypadku jakiś problemów musiałbym pisać do producenta. OLX umył ręce twierdząc, że "no przecież jest gwarancja", a to, że się różni okres gwarancyjny i sklep? Widocznie mało ich to obchodzi.

 

Faktu, że czuję się oszukany dopełnia to, że sprzedawca zablokowal mój telefon, a po zadzwonieniu z innego stwierdził, że "nie wie o co chodzi" i zablokował również ten.  

 

Od razu uprzedzając- tak, wiem, że mogłem kupić inną grafikę. Trudno. Nie oddam już jej facetowi bo nie jest przedsiębiorcą, a jednocześnie próba egzekwowania prawa mija się z celem- jak pójdę na policję i powiem, że chcę zgłosić przestępstwo bo grafika ma 8 msc gwarancji (a nie 15) i piszczy to mnie wyśmieją. Więc proszę, nie dobijajcie mnie tekstami "mogłeś dołożyć X i kupić nową" albo "trzeba było kupić na miejscu i ją wcześniej przetestować" bo dobrze wiem, że mogłem to zrobić ;) Mam nauczkę na przyszłość :)

Edytowane przez maxxam97
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, maxxam97 napisał:

Próbowałem ustawić w afterburnerze krzywą mhz/volt ale wygląda jak kompletnie coś innego niż widzę na necie. To wina grafiki czy oprogramowania? 

Takie coś robisz w Wattmanie (panel sterowników Radeon), a nie w Afterburnerze. 

7 godzin temu, maxxam97 napisał:

Nie mniej, grafika w idlu ma lekko ponad 50 stopni (!). Podczas stresu najczęściej ma do 80 (historical max = 83) stopni w msi burnerze... 

Trzeba ją w takim razie otworzyć, oczyścić z kurzu oraz zmienić pastę termoprzewodzącą i termopady. 

7 godzin temu, maxxam97 napisał:

Nie potrafię uruchomić grafiki na górnym slocie PCIE. Przy uruchomieniu komputera odpalają się wiatraki, słychać, że chce ruszyć, ale za chwilę się restartuje i tak w kółko. Na dolnym gnieździe startuje od kopa

Sprawdź z jaką prędkością działa ta karta w GPU-Z. Bo jeżeli podłączyłeś ją do slotu obsługiwanego przez chipset to masz tam zaledwie PCIE 3.0 x4. 

7 godzin temu, maxxam97 napisał:

niestety OLX nie poczuwa się do odpowiedzialności. 

Nie mniej- karta działa więc nie jest tak źle

Powiem więcej - nawet jakby nie działała to OLX by z tym nic nie zrobił i kazał iść do sądu. 

7 godzin temu, maxxam97 napisał:

Mam problem z uruchomieniem nakładki z afterburnera w grach. Mam jedynie informacje co do ilości fpsów i obciążenia. Wiecie co może być problemem?

OSD możesz ustawić również korzystając z HW Info 64, a poza tym w sterownikach Radeon znajdziesz bardzo dobrą nakładkę do włączenia. Będą tam wszystkie niezbędne parametry. 

7 godzin temu, maxxam97 napisał:

Więc proszę, nie dobijajcie mnie tekstami "mogłeś dołożyć X i kupić nową" albo "trzeba było kupić na miejscu i ją wcześniej przetestować" bo dobrze wiem, że mogłem to zrobić ;) Mam nauczkę na przyszłość :)

Nie zamierzam moralizować. Chcę tylko zasugerować, że możesz wystawić kartę na OLX taniej o 50 zł i pozbyć się gorącego kartofla. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za obszerną odpowiedź!

 

1. Właściwie to grzebałem na początku w afterburnerze, ale później wykorzystałem te nakładkę/ oprogramowanie od AMD. Na pewno jest lepiej niż było. Cewki nie piszczą, a jednocześnie nie widać spadku mocy.

 

2. Kurzu raczej nie widać. Spodziewam się jednak starej pasty i innych wyżyłowanych rzeczy. Pewnie z koparki, bo facet twierdził, że "jego prywatny komputer", a jednocześnie, jak się okazało miał kilka takich do sprzedania...

 

3. O co konkretnie pytasz? Odpalić grę i zrobić screena głównego ekranu z GPUz? Ja dopiero kiedyś sobie zdałem sprawę, że mojego GTX970 miałem tak samo podłączonego xD 

 

3a. Co może być problemem, że grafika nie może się odpalić u góry? Jak mówiłem, wiatraki ruszają, nie ma obrazu na ekranie i po chwili znowu się odpala. 

 

4. Niestety, wiem. Myślałem, że pakiet kupującego (płatny 20zl opłaty serwisowej), który ma wyłączenie "nie obejmuje przedmiotów uszkodzonych" oznacza, że gdybym kupował uszkodzony przedmiot to zrzekam się roszczeń... A nie że mogę kupić rozwalony telefon zamiast nowego. 

 

5. Dzięki, poszukam! 

 

6. Myślałem o tym. Natomiast cena 1400 to jednak "coś za coś". Z drugiej strony boje się, że będzie gorzej. Myślałem, żeby posiedzieć na niej dwa miesiące, sprawdzić jak się sprawuje i wtedy kupić coś innego. 

Według Ciebie - sprzedałbyś grafikę już teraz i szukał czegoś innego?

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, maxxam97 napisał:

O co konkretnie pytasz? Odpalić grę i zrobić screena głównego ekranu z GPUz? Ja dopiero kiedyś sobie zdałem sprawę, że mojego GTX970 miałem tak samo podłączonego xD 

Nie rób screena, po prostu włącz program i sprawdź co jest napisane w rubryce Bus Interface 

14 minut temu, maxxam97 napisał:

Co może być problemem, że grafika nie może się odpalić u góry?

A jak ustawisz w biosie na sztywno dla głównego slotu PCIE 3.0 lub 4.0 to będziesz miał tak samo? Podczas uruchomienia płyta musi ustalić jakiej generacji używać i może tutaj się wykłada. 

18 minut temu, maxxam97 napisał:

Według Ciebie - sprzedałbyś grafikę już teraz i szukał czegoś innego?

Uwaga, odpowiadam za siebie, ze swojej perspektywy: pogoniłbym ją w diabły. Zamiast na pastę i termopady wydawać 50 zł, a następnie doprowadzać ją do stanu używalności, to właśnie dałbym ją na OLX taniej. Kłamstwo w temacie pochodzenia karty to wisienka na torcie. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Artok napisał:

Nie rób screena, po prostu włącz program i sprawdź co jest napisane w rubryce Bus Interface 

PCIe x16 4.0 @ x4 3.0

 

6 godzin temu, Artok napisał:

A jak ustawisz w biosie na sztywno dla głównego slotu PCIE 3.0 lub 4.0 to będziesz miał tak samo? Podczas uruchomienia płyta musi ustalić jakiej generacji używać i może tutaj się wykłada. 

Jak coś to nawet nie miałbym możliwości wejścia do biosu na tej karcie. Musiałbym zamienić na starą, ustawić i dopiero wtedy włożyć nową.

 

7 godzin temu, Artok napisał:

Uwaga, odpowiadam za siebie, ze swojej perspektywy: pogoniłbym ją w diabły. Zamiast na pastę i termopady wydawać 50 zł, a następnie doprowadzać ją do stanu używalności, to właśnie dałbym ją na OLX taniej. Kłamstwo w temacie pochodzenia karty to wisienka na torcie. 

Też o tym myślałem, żeby ją sprzedać. Najbardziej boli mnie, że z tym facetem nie mogłem nawet pogadać co tam było zepsute w niej. 

Bo rozumiem, że zmiana pasty i termopadów to konieczność? Innymi słowy - czy te 80 (max 83 stopnie) przeszkadzają jej w czymś? Spodziewam się, że jakbym ją uruchomił na slocie u góry to byłoby trochę mniej...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...