Skocz do zawartości

RTX 4070Ti czy szukać używki 3090?


Recommended Posts

Panowie kupiłem MSI 4070Ti X Trio i chciałem przetestować temperatury po Furmarku i porównać z waszymi wynikami ale nie do końca wiem jak to ustawić żeby test był poprawny. Puściłem furmarka na 5 min dając rozdzielczość 2560x1440 i Anti-aliasing 8x MSAA po czym wcisnąłem przycisk GPU Stress test ale wyniki wyszły nierealistycznie dobre więc pytam co skopałem w ustawieniach? 

 

aYibWpO.png

 

Co do pracy samej karty siedziałem z uchem przy niej ze ściągniętym bokiem obudowy żeby sprawdzić czy cewki słychać i sam nie wiem. Czasem wydawało mi się że słyszę delikatne brzęczenie ale im bardziej się wsłuchiwałem tym bardziej nie byłem pewny czy to cewki czy tylko wentylatory. 

Jak założę szkło na bok to nic nie słyszę tylko delikatny szum wentylatorów więc nawet jak to cewki były to raczej karta i tak zostaje.

Edytowane przez Asaqq
Link to post
Share on other sites

A no tak synchronizacja pionowa w NVidia włączona. Puszczę jeszcze raz. Wiem że to sztuka dla sztuki, tak chciałem tylko z ciekawości porównać. 

 

EDIT:

Już nie jest tak optymistycznie ale pomimo tak wysokich obrotów wentylatorów nadal nie powiedziałbym że jest głośno.  No i były praktycznie 2 testy po 5 min pod rząd. 

Karta przetestowana też w PoE, nawet nie dobijała do 100% i wenty kompletna cisza. 

 

ALBQLqA.png

 

 

Edytowane przez Asaqq
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

w temacie zgłasza się Rebel. Pacjent: Asus RTX 4070 Ti TUF z outletu za ~3740 PLN.

 

15 min Furmark stock:

4070-Ti-fmark-Stock.jpg

 

15 min Furmark UV -100 mV:

4070-Ti-fmark-UV.jpg

 

15 min CSgo po UV:

4070-Ti-Csgo-UV.jpg

 

Jestem mega pozytywnie zaskoczony temperaturami, hałasem i poborem mocy po UV :o W PoE widziałem max pobór 205W w 5120x1440, karta wydawała lekki szmer ale w CSgo tj po prostu pogrom vs 3080...  I przy tych 126W wenty kręciły się na 33%, totalnie ich nie było słychać przy otwartej budzie. Zostaje 4070 Ti.

Edytowane przez Rebelmind
Link
Link to post
Share on other sites

U mnie max pobór po UV na 0,9V to max 170W a wydajności na minimalnie niższym poziomie od fabrycznych ustawień. A  wentylatory czasem nie pracują i w grach potrafi parę minut chodzić pasywnie ;) Ja mam porównanie do 3090 gdzie wentylatory chodziły jak F16 :wariat: 

Link to post
Share on other sites

Siema.Czytam te wasze posty i cholernie kusicie mnie zakupem jakiejś RTX 4070Ti.Od 6 lat mam kartę ze stopki czyli MSI GTX 1080 Gaming X z której jestem bardzo zadowolony. Mam już swoje lata (w gry gram od pojawienia się Playstation 1 czyli chyba już ponad 20 lat) i wystarcza mi w tej chwili granie w rozdzielczości 1080 i jeżeli kupowałbym 4070Ti to do rozdzielczości 2K. I teraz pytanie do tych którzy już pykają w 2K. Czy warto na tę rozdzielczość przejść, to znaczy, czy różnica w jakości obrazu warta jest dopłaty tych paru tysięcy po ewentualnej sprzedaży starej karty. Oprócz grywalności i fabuły w grach,bardzo lubię też dobrą grafikę. Aktualnie czekam  z niecierpliwością na The Last of Us. Grałem w nią na pożyczonej PS5 i ta gra pod każdym względem wymiata. Także pod względem graficznym. Na PC efekty graficzne będą jeszcze lepsze. Dlatego pytam czy warto przejść na wyższą rozdzielczość, jak Wasze wrażenia z 2K.Byłbym wdzięczny za wszystkie sugestie. Oczywiście monitor też do wymiany. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej. Podobną radość do kupna nowego monitora dał mi uchwyt za jakieś ok. 150zł dzięki któremu mogę sobie ekran przybliżać i oddalać i regulować we wszystkich osiach. 27" byłoby już pewnie za mało jakby stał na podstawce ;)

Link to post
Share on other sites
46 minut temu, drunk napisał:

2 lata temu przesiadłem się z 24" 1080p na 27" 1440p i jedyne na przyszłość co bym zrobił to przesiadka na 4k :wariat:

Nie ma porównania. Dla mnie jest to jak najbardziej warte dopłaty ;) 

Lepiej na 4k oled;)

Link to post
Share on other sites

Szanowny kolego @login1969, nie idź w 2K w 2023 roku. U mnie wyglądało to tak:

 

27" 1080p 60 Hz TN -> 32" 2K 144 Hz VA -> 49" 5120x1440 240 Hz ultra VA i... Oled kusi strasznie teraz. Jeśli zamierzasz kupić monitor na kilka lat to 32" 4K lub 34 3440x1440, serio - nic niżej nie ma sensu do grania. 

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Rebelmind napisał:

32" 2K 144 Hz VA

Mój AOC o powyższych parametrach w tym miesiącu skończył trzy lata i też się zastanawiałem nad ewentualną wymianą. Aczkolwiek nie za bardzo mam na co wymieniać - w pełni zadowolony byłbym z 21:9 od 40" w górę. Z drugiej strony ciężko samego siebie przekonać do racjonalności zakupu, gdy aktualny monitor jest w pełni sprawny. Chciałbym w sumie na własne oczy zobaczyć możliwości OLED, ale znowu - ceny są wysokie. 

 

Coś czuję, że 2K zostanie na całą kadencję RTX 4070 Ti. 

Link to post
Share on other sites

AOC AG322QCX był u mnie 2017 - 2021. Wczoraj podobny do obecnego u mnie (tylko starszy) Odyssey G9 poszedł na rynku wtórnym za 7000 Sek, ja dałem za mojego 8700 Sek. 

 

Alienware ze zwrotu z jednym martwym pikselem 9000 Sek 

https://www.inet.se/produkt/x188219/dell-34-alienware-aw3423dw-qd-oled-21-9-175-hz-g-sync-hdr

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, ODIN85 napisał:

Weź sobie na testy jak Rtxy;)

:->

Branie sobie "na testy" monitora to nie to samo co karty graficznej. GPU możesz wsadzić do paczkomatu i do widzenia, a zwroty monitorów to już bardziej zaawansowana operacja. Także spasuję i poczekam, aż jakieś fajne monitory będą w okolicy 2000 zł. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...