Skocz do zawartości

RTX 4070Ti czy szukać używki 3090?


Recommended Posts

51 minut temu, emilstw napisał:

Czym się kierowaliście przy zakupie

Ceną oraz dostępnością. Po prostu trzy lata temu nie było 32 cali IPS 144 Hz za 1400-1500 zł. Monitor oczywiście smuży, ale całe szczęście to widać wyłącznie na czarnych elementach. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

IPS jest bardzo dobry w dzień lub przy dobrym oświetleniu. W nocy IPS glow czy BLB irytują strasznie. No i zakrzywione są chyba tylko wyłącznie VA, a przynajmniej tak kiedyś było. Ze smużeniem to fakt, u mnie jest na tyle widoczne że wyleczyło mnie z grania w FPSy online, no po prostu się nie da :D

Link to post
Share on other sites

A ja polecam ultra wide, jak dla mnie duzo lepsze proporcje, w 21:9 w grach mam duzo lepsze pole widzenia, idealnie nadaje sie do wszelkiego rodzaju symulatorow, strzelaniek (latwiej zobaczysz wroga), wyscigow takze do gierek w ktorych mamy widok izometryczny. Nie bez powodu do wyscigow, symulatorow lotniczych, kosmicznych itd entuzjasci dodaja drugi monitor, tutaj mamy prawie dwa monitory. Do pracy tez rewelacja, mozna sobie latwo podzielic ekran, pracuje sie bardzo komfortowo, nie jest to tylko moja opinia ale mamy w biurze kilka takich sztuke i wszyscy sobie chwala jak pozyczylem kolezance na 2 tygodnie bo bylem na urlopie to mi juz nie oddala.

 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Genghis Khan napisał:

A ja polecam ultra wide, jak dla mnie duzo lepsze proporcje, w 21:9 w grach mam duzo lepsze pole widzenia, idealnie nadaje sie do wszelkiego rodzaju symulatorow, strzelaniek (latwiej zobaczysz wroga

 

Tylko ciekawe dlaczego wszyscy PRO zawodnicy E sportowi grają na monitorach 16:9 w strzelanki?

Link to post
Share on other sites

Regulamin zawodów to raz, co dostarcza sponsor to dwa, a trzy - csgo nadal ludzie grają 4:3.

 

Ja również polecam ultra wide. 5120x1440 w takim PoE czy Wiedźmine wygląda zaiście, a jak odpalę w CSGo 2560x1440 full screen stretched to postacie na środku są szeroooookie :menda:

Link to post
Share on other sites

Testuj @kampers, ja wiem że jak zobaczę OLED 170Hz na własne oczy to go nie odeślę. Mam teraz inne wydatki ale gdyby nie one to bym szykował się na wymianę na nowego Odyssey G9 OLED - tyle że ptaszki ćwierkają, że to będzie $2000....

Link to post
Share on other sites

JA czekam aż 34 cale Oled będzie kosztować poniżej 5k, kusi dell AW3423DW, 3 lata gwarancji na wypalenie dają, co znaczy że raczej się tego nie boją. Mam 34 IPS 3440x1440 i tv 4k oled tv 48 podpinałem. Wole szeroki ekran ale jakość Oleda to jednak inna liga niż Ips wiec po prostu 34 cale - OLED to mój plan. Ostatecznie kupie sobie na mikołaja;)

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wrobel_krk napisał:

JA czekam aż 34 cale Oled będzie kosztować poniżej 5k,

Dell Alienware AW3423DW bywały już w promocjach poniżej 5000 PLN (Amazon sprzedawał za ~4700 PLN); trzeba pilnować ;)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dalej drogo i mało opłacalne jak Oledy Lg 48 były poniżej 4000.

3 godziny temu, wrobel_krk napisał:

JA czekam aż 34 cale Oled będzie kosztować poniżej 5k, kusi dell AW3423DW, 3 lata gwarancji na wypalenie dają, co znaczy że raczej się tego nie boją. Mam 34 IPS 3440x1440 i tv 4k oled tv 48 podpinałem. Wole szeroki ekran ale jakość Oleda to jednak inna liga niż Ips wiec po prostu 34 cale - OLED to mój plan. Ostatecznie kupie sobie na mikołaja;)

Taka zmiana robi większego banana na twarzy niż nowe gpu.;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Właśnie z nim piszę.Na pytania kiedy karta była kupiona, w jakim sklepie, ile ma gwarancji, jaka gwarancja, czy jest rękojmia i jaki jest powód sprzedaży jeżeli nie była otwierana odpisał mi że na wszystkie pytania odpowie na miejscu przy odbiorze osobistym. Napisałem mu że muszę mieć odpowiedzi teraz bo być może wybiorę opcję za pobraniem.Czekam na odpowiedź. Coś dziwnie mi to wygląda.

 

 

Z łaski mi odpowiedział tłumacząc się że wszyscy pytają o to samo. Kusiło mnie napisać że jeżeli coś sprzedaje to jest zobowiązany odpowiadać na podstawowe pytania a nie robić focha... kupione w Amazonie, jest faktura, dwa lata gwarancji.

Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, login1969 napisał:

Kusiło mnie napisać że jeżeli coś sprzedaje to jest zobowiązany odpowiadać na podstawowe pytania a nie robić focha...

Aż dziwne, że nie odpisałeś w ten sposób. 

47 minut temu, login1969 napisał:

kupione w Amazonie, jest faktura, dwa lata gwarancji.

Gaming Trio to bdb wersja, miałem, polecam. 

To ta oferta? Link w spoilerze

https://allegrolokalnie.pl/oferta/msi-geforce-rtx-4070-ti-gaming-x-trio

Link to post
Share on other sites

Tak. Rozmowa z nim wyglądała tak:

 

Dzień dobry. Mam kilka pytań: kiedy karta była kupiona, w jakim sklepie, ile ma gwarancji, jaka gwarancja, czy jest rękojmia i chciałbym też wiedzieć jaki jest powód sprzedaży jeżeli nie była otwierana. Pozdrawiam.
Przeczytano

10:28

Odpowiem na miejscu na pytania

10:42

Przy odbiorze osobistym

10:43

Ale gdybym chciał za pobraniem tak jak napisane jest w ofercie to muszę to wiedzieć teraz. To dziwne że robi Pan z tego taką tajemnicę. I jeszcze jedno, czy jest faktura?
Przeczytano

10:56

Robię tajemnice bo setki osób pyta o to samo marnując czas

10:58

Amazon pl

10:59

2 lata gwarancji

10:59

Rękojmia zawsze trwa lata od zakupu

10:59

Dwa lata*

10:59

Jest faktura

11:00

Straciłem właśnie czas żeby panu odpisać i nagle 0 odpowiedzi

11:13

wlasnie przez takie sytuacje nie odpisuje

11:13

No nie wierzę. Stracił pan 2 minuty czasu żeby mi odpisać i ma pan pretensje??? Jeszcze odpisał mi pan z wielką łaską! To ja sprzedaję czy pan? Przecież to są podstawowe informacje o których każdy kupujący chciałby wiedzieć a sprzedający powinien odpowiedzieć jeżeli chce sprzedać towar! Może trzeba było po prostu o wszystkim napisać w ofercie wtedy nikt nie zajmowałby panu cennego czasu. Proszę już nie odpowiadać.
Przeczytano

11:25

Podalem

11:27

Informacje i zero odzewu, tak mam pretensje

11:27

Jak Pana nie stać to niech pan nie kupuje w ogóle.

11:28

Tylko czas marnuje innych osób

11:28

Z takim podejściem do klienta trudno będzie panu sprzedać. Chyba że mam do czynienia z dzieckiem bo odpowiedzi typu: "Jak Pana nie stać to niech pan nie kupuje w ogóle" są na poziomie 13-latka. Kończę rozmowę.
Przeczytano

11:32

Nie jest pan moim klientem, nie prowadzę działaności gospodarczej. To proszę kupić w sklepie a nie żebrać
 

Odpuściłem bo z kimś takim nie ma sensu. On łaskę robi że sprzedaje tę kartę.Cyrk. "Setki osób pyta" a karta nie sprzedana. Po za tym coś to pudełko wygląda mi na uszkodzone.

Edytowane przez login1969
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...