Skocz do zawartości

RTX 4070Ti czy szukać używki 3090?


Recommended Posts

10 godzin temu, Artok napisał:

Wypadałoby kupić sonometr, aby zmierzyć poziom decybeli, nieprawdaż? 


No już nie rozdrabniałbym się tak żeby wykorzystywać urządzenia pomiarowe, co do głośności w zamyśle miałem raczej komfort dla ucha bo ponad 300rpm różnicy na jeden wentylator to już sporo :D

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, invok3d napisał:

 co do głośności w zamyśle miałem raczej komfort dla ucha bo ponad 300rpm różnicy na jeden wentylator to już sporo :D

Moje uszy nie zgłosiły reklamacji. Pod dużym obciążeniem np. Wiedźmin 3 z RayTracingiem to ja bardziej słyszę pisk cewek niż szum wentylatorów. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 16.01.2023 o 20:14, Artok napisał:

np. Wiedźmin 3 z RayTracingiem to ja bardziej słyszę pisk cewek niż szum wentylatorów.


Nie wiem czy to sarkazm ale u mnie na szczęście do tej pory nie zaobserwowałem żadnego piszczenia. Wiem, że sztuka sztuce nie równa i jedna może piszczeć a inna nie ale miałem podobny problem kilka lat temu z Radeonem R9 390, w niektórych grach się buntował i przy generowaniu wysokiego FPS piszczał niemiłosiernie.

 

23 godziny temu, zbiku90 napisał:

1500rpm na zotacu też nie powinno być tragedii. Można sobie mniej agresywną krzywą ustawić tak żeby hotspot do 90st C dobijał.


No właśnie tragedii nie ma, dlatego zdziwiłem się kulturą pracy tego MSI Trio od Artoka. Widziałem, że zegary nieco niżej idą niż u mnie ale 300rpm różnicy to już jest coś, w każdym razie ja u siebie nie słyszę żadnego dyskomfortu. Mój poprzedni Radeon RX580 od Gigabyte przy dużym obciążeniu robił już za odkurzacz w obudowie i było go słychać niemiłosiernie. Jeżeli chodzi o ustawienia to narazie zostawię wszystko na stocku, ciekawy jestem jedynie kwitu z Taurona za miesiąc czy też dwa bo mam do ogrania kilka tytułów ;D

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, invok3d napisał:

Nie wiem czy to sarkazm ale u mnie na szczęście do tej pory nie zaobserwowałem żadnego piszczenia.

To nie był sarkazm, pod małym obciążeniem karta jest bezgłośna, ale gdy wejdzie na obroty to trochę ją słychać, gdy się zdejmie słuchawki. 

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Artok napisał:

To nie był sarkazm, pod małym obciążeniem karta jest bezgłośna, ale gdy wejdzie na obroty to trochę ją słychać, gdy się zdejmie słuchawki. 


No to dziwna sprawa, bo albo ja jestem już tak przewrażliwiony słuchowo po mojej poprzedniej karcie i nie słyszę różnicy albo ta moja karta jest tak cicha. Przerobiłem już kilka godzin gry w Metro, teraz nadrabiam Cyberpunka w którego swoją drogą jeszcze nie grałem w ogóle i generalnie nie słyszę różnicy między idle a obciążeniem, a wszystko staram się ogrywać na ultra. A z tego co obserwuję to chyba najbardziej w palnik dostała przy tym teście w Furmarku, gdzie tam też nie było sytuacji, żeby wentylatory jakoś mocno się rozkręciły.

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, invok3d napisał:

najbardziej w palnik dostała przy tym teście w Furmarku

Furmark odżywia się prądem elektrycznym - to tak w kontekście Taurona. Ile karta ma dozwolonego poboru mocy tyle weźmie. A co się dzieje, gdy karta dobija do limitu mocy? Obniża wówczas napięcie, aby się w rzeczonym limicie zmieścić. 

13 minut temu, invok3d napisał:

Przerobiłem już kilka godzin gry w Metro, teraz nadrabiam Cyberpunka

I są to dobre testery stabilności GPU. Dorzuciłbym jeszcze Wiedźmina 3 z RayTracingiem jeżeli komuś bardziej leży klimat fantasy. 

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Artok napisał:

Furmark odżywia się prądem elektrycznym - to tak w kontekście Taurona. Ile karta ma dozwolonego poboru mocy tyle weźmie. A co się dzieje, gdy karta dobija do limitu mocy? Obniża wówczas napięcie, aby się w rzeczonym limicie zmieścić.


Furmark raczej nie nie odżywia się prądem elektrycznym jako program tylko zasobami mocy oblicznieniowej pc, reszta zależy chyba od konfiguracji sprzętu i zasilacza. Nawiązałem do Taurona bo jak wiemy, zmieniły się teraz taryfy za prąd po nowym roku więc jestem ciekawy jak to wyjdzie w praniu.

 

15 minut temu, Artok napisał:

Dorzuciłbym jeszcze Wiedźmina 3 z RayTracingiem jeżeli komuś bardziej leży klimat fantasy


Wiedźmin to nie moja bajka :)

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, invok3d napisał:

reszta zależy chyba od konfiguracji sprzętu i zasilacza

Tak jak napisałem wcześniej:

21 minut temu, Artok napisał:

Ile karta ma dozwolonego poboru mocy tyle weźmie

Chodziło mi o to, że w grach zobaczysz wyższy zegar niż w Furmarku właśnie przez to, że gra nie będzie przez 100% czasu leciała na limicie mocy karty graficznej. 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Artok napisał:

Chodziło mi o to, że w grach zobaczysz wyższy zegar niż w Furmarku właśnie przez to, że gra nie będzie przez 100% czasu leciała na limicie mocy karty graficznej.


No i to są konkreciki :D Schodząc trochę z tematu GPU, widzę, że jesteś tutaj doświadczonym użytkownikiem. Pozostaje mi kwestia CPU i chłodzenia, gdybym chciał trochę podkręcić tego mojego i5 12600k, czy AIO będzie dobrym wyjściem? Mam również problem z zasilaczem z tego co się dowiedziałem i zaobserwowałem, gdyż mój SilentiumPC nie ma dodatkowej wtyczki do płyty głównej, która chyba przy OC będzie nieodzowna.

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, invok3d napisał:

mój SilentiumPC nie ma dodatkowej wtyczki do płyty głównej, która chyba przy OC będzie nieodzowna.

 Tak jak pisałem w innym temacie:

W dniu 9.01.2023 o 13:16, Artok napisał:

Te dodatkowe cztery piny to tzw. sense. Zasilanie tamtędy nie płynie i nie są niezbędne do działania komputera. 

 

22 minuty temu, invok3d napisał:

gdybym chciał trochę podkręcić tego mojego i5 12600k, czy AIO będzie dobrym wyjściem?

Z pewnością będzie cicho, choć ja podkręconego 13600K trzymam na średniej klasy chłodzeniu powietrznym - Fortis 3 - i też nie ma pożaru w obudowie. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Rebelmind napisał:

71°C na hot spot przy wentach @31% max tj rewelacja :o Czyli nawet Paździerzward potrafi zrobić poprawną konstrukcje! 

 

no okazuje sie ze sa całkiem spoko i chyba lepiej wypadają od asusa, u mnie zero spiewu cewek i cisza :)

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, gustine napisał:

Mój 4070ti piszczy jak głowę przyłożę do karty, pobędę z nim trochę pogram w Wieśka czy Spider mana i zobaczymy czy coś słychać z obudowy

 

Czyli w sumie pewnie będzie to niezauważalne, odpal cos z bardzo wysokim FPS wtedy wychodzi czy masz śpiewaka czy nie :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...