Skocz do zawartości

RTX 4070Ti czy szukać używki 3090?


Recommended Posts

17 minut temu, Artok napisał:

W czwartek odesłałem swój egzemplarz MSI na zwrot, więc obserwuj konto X-KOM na allegro, można rzucą ze 100 złotych taniej :menda:

hah, mam czas to poczekam co sie pojawi :D

Lekkie tzn?
Po zwiększeniu wirtualnej pamięci śmiga na ultra z OC wszystko bez problemu, dzięki!
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, gustine napisał:

Po zwiększeniu wirtualnej pamięci śmiga na ultra z OC wszystko bez problemu, dzięki!

Jeśli nie planujesz w bliskiej przyszłości przesiadki na DDR5 i masz aktualną syganturkę to polecam wymienić ram na 32GB. Można kupić nowe za niecałe 400zł, swoje sprzedasz za 150-200zł. Coraz więcej nowych gier nie mieści się w wysokich ustawieniach na 16GB, o modach nie wspominam nawet.

Link to post
Share on other sites
Jeśli nie planujesz w bliskiej przyszłości przesiadki na DDR5 i masz aktualną syganturkę to polecam wymienić ram na 32GB. Można kupić nowe za niecałe 400zł, swoje sprzedasz za 150-200zł. Coraz więcej nowych gier nie mieści się w wysokich ustawieniach na 16GB, o modach nie wspominam nawet.
Sek w tym że planuje i czekam na nowe ryzen x3d tylko się nie mogę doczekać, jak nie to w Intela trza iść :)
Link to post
Share on other sites

Miałem brać 4080 ale musiałbym czekać tydzień na zamówienie więc w tym czasie zabrałem 4070ti na testy jak mi będzie odpowiadać to może zostawię ;)

Też od Gainwarda ten phantom reunion. Cewki o dziwo nie piszczą wcale albo tak minimalnie, że nie słyszę. Na razie testuje na taktowaniu 2820 mhz i napięciu 1V. Zobaczmy jak będzie w Wieśku.

Edytowane przez drunk
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, drunk napisał:

Na razie testuje na taktowaniu 2820 mhz i napięciu 1V. Zobaczmy jak będzie w Wieśku.

A zobacz jak podkrecisz wiecej jaki skok fps bedziesz miał. Bo ja tam chyba chwilowo wbilem 2960mhz to było 3fps więcej. To nie warte zachodu.

Link to post
Share on other sites
No to nie ma sensu faktycznie.
A ja czekam aż stary spadnie poniżej 1500 i biere
Nie tak do końca bo bije się z myślami czy pojsc w starego 5800x3d plus jakaś b550 i tam dokupić taka operacja nie była by tak kosztowna jak cała nowa platforma am5. Ale dalej człowiek się zastanawia czy pchać się w martwa platformę czy zainwestować w am5.
Link to post
Share on other sites

Raczej nie zamierzam go jakoś hardcorowo kręcić. Zresztą po wyjęciu z pudełka boost był na 2865mhz. Nieco obniżyłem i oscyluje mi w granicach 2820-2835 mhz i napięciu z 1.1 na 1v. Temperatura max spadła o jakieś 5-6 stopni. A max pobór prądu z 255 na 210W. Zresztą Wiedźmin RT ma skopaną optymalizację więc raczej mierzenie tam klatek sensu nie ma. W większości miejsc z włączoną generacją klatek mam powyżej 60 fps w 1440p.

Btw. teraz tak stwierdzam, że MSI Afterburner żyje własnym życiem i co chwilę potrafi zmienić minimalnie ustawienia :wariat:

Link to post
Share on other sites

cóz, trochę się pobawiłem - zostawiłem na uv 0.925V i zegarach 2650 mhz - wiedzmin działa stabilnie, o wiele mniej prądu ciągnie a spadek fps ~5 oczek, więc raczej ta sztuka zostanie u mnie bo dopłata 500 zl + do innych producentów i trafić na cewki grające hymn raczej słabo wygląda. 

Panowie, widzieliście gdzieś dostępnego pełnego phantoma bądź phoenixa od gainwarda w sklepie?

Link to post
Share on other sites

Też dzisiaj przetestuje w Wieśku. Ustawiłem 2600mhz i 0,9V - zobaczymy jakie wynik i czy będzie stabilnie. Bo obniżenie na 1,0V dało 45W mniej ;)

Wszędzie widzę tylko reunion.

Po szybkim 15 minutowym teście wyniki są całkiem niezłe (wieczorkiem pogram dłużej i zobaczę czy będzie stabilnie). Ale póki co pobór prądu spadł z max 255W do 170W

A temperatura z max 66 stopni na 53 stopnie. Zobaczymy jak to będzie wyglądać po 1-2h grania. W przypadku fps większych spadków nie zauważyłem rejon oxenfurtu średnio ponad 60.

Edytowane przez drunk
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, drunk napisał:

Też dzisiaj przetestuje w Wieśku. Ustawiłem 2600mhz i 0,9V - zobaczymy jakie wynik i czy będzie stabilnie. Bo obniżenie na 1,0V dało 45W mniej ;)

Wszędzie widzę tylko reunion.

Po szybkim 15 minutowym teście wyniki są całkiem niezłe (wieczorkiem pogram dłużej i zobaczę czy będzie stabilnie). Ale póki co pobór prądu spadł z max 255W do 170W

A temperatura z max 66 stopni na 53 stopnie. Zobaczymy jak to będzie wyglądać po 1-2h grania. W przypadku fps większych spadków nie zauważyłem rejon oxenfurtu średnio ponad 60.

u mnie cyberpunk napiecie 0,9 2600mhz temp max 55 stopnie, z dlls fps do 100 + dochodza, bez oscyuluja w okolicy 60 generalnie jest dobrze, zaznaczam mam stary procesor 9700k, po zmianie platformy powinny byc zauwazalne roznice. 

Link to post
Share on other sites

Ja mam 10700k i nie planuje zmieniać w ciągu najbliższych 2-3 lat. Na ten moment w zupełności wystarcza do tych potrzeb jakie mam. Co do 4070ti jestem po dłuższym testowaniu. Jest w pełni stabilnie na 2620mhz na napięciu 0,9V - tydzień działa bez najmniejszych problemów. Max pobór prądu to 170W a średnio wychodzi 130W w Wiedźminie. Testowałem również dłużej w Dead Space Remake tam to jest średnio 120W poboru a temperatury to średnio wychodzi 50-55 stopni gdzie przy 50 stopniach pracuje totalnie pasywnie a jak już wentylatory pracują to są ledwo słyszalne (max 1200 obrotów). Cewki nie piszczą, pobór prądu i temperatury są na wystarczająco niskim poziomie a wydajność w porównaniu do fabrycznych ustawień spadła minimalnie. Miałem brać 4080 ale koniec końców zostanę po 4070ti a 12GB vram minimalnie odczuwam jego brak w renderze 4K z masą efektów jest nieco wolniej niż w przypadku 3090. Sprzedaż 3090 była dobrą decyzją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, smoothjoe napisał:

Dużo jest informacji o piszczących cewkach.

Powinienem się tego obawiać?

 

Kupię.. przetestuję pod obciążeniem i najwyżej zwrócę?

Piszczeć może każda karta, loteria.

 

Podobno w ADA'ch najbardziej piszczą MSI i Asus. 

Link to post
Share on other sites
@gustine@drunk (nie mogę oznaczyć, sorry).
Jest jeszcze opcja na Janusza - zgłaszacie zwrot i macie dodatkowe 14 dni na ostateczną decyzję. 
No ale w tym okresie można że tak powiem zrezygnować z rezygnacji? Nie zdążyłem się zalapac kupić jeszcze jednego gainwarda w tej cenie t_t, mam kupon na morele 250 ziko, może pora wykorzystać..
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...