Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jestem głupi i jechałem na pamięć sporo się rozpędziłem i przy prędkości oko 30-40km/h wjechałem w jednokierunkową drogę pod prąd, na moje nie szczęście trasą którą nikt nie jeździ wyjechał samochód więc hamowanie na "szlak" i miałem do wyboru czołowe zderzenie z samochodem lub wpaść na betonowe doniczki wybrałem betonowe doniczki i z własnej głupoto o mało się nie zabiłem... ogólnie z tego wyszedłem bez szwanku jednie troszkę zadrapań i siniaków z lewego kciuka zszedł też paznokieć do połowy, no i po tomografii komputerowej głowy mam zakaz sparowania na treningach żeby mieć pewność że nic sobie nie uszkodzę. 

Link to post
Share on other sites

1 raz nie zabrałem kasku myślałem że jazda na pamięć bd okej, a teraz bez kasku to się już nie ruszę nigdzie bo lekarz mi powiedział że w życiu nie widział większego farciarza niż ja myślał że po podaniu co się stało bd miał coś złamane albo coś z głowa a tu tylko utrata paznokcia i siniaki, tak wiem szkoda by było ale całe szczęście mogę ćwiczyć ale bez basenu i siłowni i biegów strasznie zwiększających tętno czyli sprinty i interwały żeby się nie przeciążyć a na rower wrócę myślę w połowie października jak go poskładam do kupy, głupota boli i jest kosztowna bo naprawa roweru to jakieś 500-600 zł :(

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie się włączyć w temat kasków :)

 

Kask to podstawa nie tylko na rowerze - na nartach tym bardziej. Raz gdy jechałem dość szybko i podrzuciło mnie na muldzie oczywiście poleciałem przed siebie jak Małysz. Uderzyłem głową w lód - pęknięte gogle i kask. Co prawda na kasku było to małe pęknięcie ale widoczne. Teraz wyobraźcie sobie jazdę bez kasku i uderzenie w lód gołą głową przy takiej prędkości. Jest spora szansa, że wyjdzie się z tego jako roślinka albo wcale. Innymi słowy: kask to podstawa w każdym sporcie, a argument, że przejadę się tylko 200m to nie argument. Zdrowia dentor :P

Edytowane przez Klikacz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Macie jakieś godne polecenia ćwiczenia na biceps? Może robić drop sety na biceps? Wydaje mi się że mam największy problem z dopompowaniem tych mięśni. Wszystko inne fajnie się rozwinęło i czuć pompę po treningu ale biceps nic nie rośnie, pompy brak :/

 

http://i.imgur.com/3xFCF1x.jpg

Link to post
Share on other sites

Jezu maria nie dawaj fotek z takim zoomem bo ziarnistość wali po oczach, aż boli...

A co do meritum to dziwne, że nie czujesz pompy na bicepsach, bo to akurat partia, która po dobrze wykonanych kilku seriach pali i utrzymuje wyraźne napompowanie.

Co do zasady: 1. ćwiczenie na biceps wykonuj na stojąco ze sztangą (prostą lub łamaną) lub hantlami ze stosunkowo dużym ciężarem, traktując to ćwiczenie bardziej siłowo niż kolejne. Możesz trochę "oszukiwać" ciałem, byle nie przesadnie i pamiętaj o wykorzystaniu pełnego zakresu ruchu, to ważniejsze niż dołożenie ciężaru kosztem skrócenia ruchu. Kolejne 2 ćwiczenia (zakładając, że wykonujesz na biceps 3 ćwiczenia po 4 serie), wykonaj przede wszystkim dokładnie technicznie a 3. ćwiczenie wybierz takie, żeby dobrze wyizolować ćwiczony mięsień, takie przy którym łokieć ma oparcie i nie ma możliwości balansowania ciałem (modlitewnik, ugięcia ramion siedząc z hantlami z łokciem opartym o kolano itp.). 2. i 3. ćwiczenie wykonuj na małym ciężarze, tzn. na tyle małym, żeby wykonać je nienagannie technicznie, dokładnie z wykorzystaniem ruchu negatywnego i w pełnym zakresie ruchu. Poza tym dobierz ćwiczenia tak, żeby stosować różny chwyt: np. 1. ćwiczenie ze sztangą prostą stojąc, 2. z hantlami ze skrętami nadgarstków podczas ruchu (lewa i prawa ręka naprzemiennie) i 3. modlitewnik na łamanej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A propos bicka generalnie: to jest mały mięsień i wielu spala się nad nim bardziej, niż to warte. O objętości ramienia w większym stopniu decyduje triceps (bo jest zwyczajnie większy). Bicka większość katuje 12 seriami na trening, a robiąc nogi (o ile robi nogi, bo przecież w sumie to lato trwa krótko a i tak można nosić długie spodnie) na łydki zrobi 4 serie i zadowoleni. 

Od stycznia ćwiczę (po dłuuugiej przerwie) 3 razy w tygodniu, więc trening mam nieco okrojony objętościowo, żeby upchnąć wszystkie partie w 3 dni (3 ćwiczenia na duże partie, 2 ćwiczenia na małe, z wyjątkiem nóg bo to inna para kaloszy) i jestem zaskoczony tym, jak dobrze mięśnie reagują na taką (wydawałoby się) małą liczbę serii. Nie zauważam różnicy w przyrostach pomiędzy moim obecnym planem treningowym a tym, który zawsze stosowałem wcześniej zakładającym o 1 ćwiczenie więcej na każdą partię.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na kfd się nie doczekam chyba na odpowiedź a zależy mi na tym. 

Czy podczas treningu fbw mogę ukierunkować rozwój danej partii bardziej niż innych ? Mam dość słabe ręce oraz plecy chcę im poświęcić więcej czasu.Ale nwm czy pozwala na to trening fbw. 

 

tak się prezentuje obecny plan chcę dołożyć kilka ćwiczeń. 

 

Plan A

 

Nogi: Przysiady z sztangą 3 serie 

Plecy: Wiosłowanie sztangą 3 serie 
Klatka: Wyciskanie sztangi na ławce prostej 3 serie 
Barki: High pull 3 serie 
Triceps: Wyciskanie sztangi w wąskim chwycie 2 serie 

Biceps: Uginanie ramion z supinacją 2 serie

 

Plan B 

 

Nogi: wspięcie na palce ze sztangielkami 3 serie + wykroki ze sztangielkami 3 serie 
Plecy: MC 3 serie + podciąganie nachwytem

Klatka: wyciskanie sztangielek w skosie 3 serie 
Barki: wyciskanie żołnierskie 3 serie 
Triceps: odwrócone pompki 2 serie 

Biceps: Uginanie przedramion ze sztangą łamaną 2 serie

 

Link to post
Share on other sites

nie rób podciągania i martwych/żadnych angażujących mocno prostownik pleców na jednym treningu

 

a tak poza tym to mało tego, jak chcesz skupić się na plecach/grzbiecie sugerowałbym coś w tym stylu:

 

wszystkiego po 3 serie, ciężar na 15 powtórzeń na serię, wyjątek podciąganie, przerwy 60 sekund, tempo umiarkowane, nie ładujemy za szybko, ma być dynamicznie, ale miarowo i pod kontrolą, tak żeby to 15 powtórzeń zajmowało ok 25-30 sekund

 

A

przysiady ze sztangą na barkach x2 czyli 6 serii

podciąganie nachwytem szerokim do oporu + podchwytem do oporu 

wyciskopodrzut

ściąganie linki wyciągu górnego nachwytem szerokim, półleżąc do klatki

ściąganie linki wyciągu górnego za kark, szeroko

wyciskanie sztangi na płask

rozpiętki na płask lub krążenia ramion z hantlami na płask (w obie strony po 15 na serię)

 

B

przysiady ze sztangą na barkach

wiosłowanie oburącz końcem sztangi

martwy

wyciskanie hantli na ławce skosem

wyciskopodrzut

ściąganie klamry wyciągu dolnego (aka wioślarz)

arnoldki

winda sztangą lub ketlą lub krążenia ramion z hantlami stojąc (w obie strony po 15 na serię)

Link to post
Share on other sites

A to niby dlaczego nie ma robic MC i podciagania na jednym treningu? Przeciez podciaganie nie angazuje prostownika grzbietu.

Predzej to bym nie robil wyciskanai waskim chwytem po wyciskaniu na klate. Kata bedzie zmeczona i pomimo sily w tricepsach moze nie byc pary by wykonac powtorzenie. Waski chwyt co prawda angazuje oprocz klatki tricepsy, ale nie mozna go traktowac jak cwiczenia izolowanego. No chyba ze nie bedzie Cie klata ograniczala w tym cwiczeniu. Zamiast tego mozesz robic wyciskanie francuskie.

 

A w ogole to nejlepiej sprawdzic samemu czy Ci bedzie lezec wiecej cwiczen izolowanych w FBW czy nie.

Link to post
Share on other sites

 

 

A to niby dlaczego nie ma robic MC i podciagania na jednym treningu? Przeciez podciaganie nie angazuje prostownika grzbietu.

 

ale podciąganie naciąga kręgosłup, jak po tym szarpniesz martwy czy podobne ćwiczenie to łatwiej o kontuzję, w sumie bardziej chodzi o kolejność, ale...

druga rzecz dorzuciłbym jeszcze zarzut sztangą do tego treningu tak na dobicie

 

a z tą klatką się zgadzam, wyciskamy klasycznie albo lepiej znaleźć inne ćwiczenie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...