Skocz do zawartości

Recommended Posts

Para, smazenie, jeden pies bo chodzi o temperature. Smazyc tez mozna na malym ogniu, nie trzeba dawac na max. No ale cos tam i tak pewnie sie utlenia bez wzgledu czy smazone czy z pary. Pomijam juz doniesienia, ze hodowlane lososie podobno maja znikoma ilosc omegi 3. W zasadzie zostawalyby dzikie ktore sa drogie i trudno dostepne, albo sledzie ktore sa slone jak diabli no chyba ze z octu lub drogie holenderskie mrozone.

 

Co do pary to ja lubie z niej warzywa. W mieso z pary sie juz nie bawie, bo jest o wiele mniej smaczne niz smazone lub pieczone. Moze i smazenie nie jest super zdrowe, ale tez nie ma sensu sie tym az tak przejmowac. Bo co innego podsmazyc kurczaka na odrobinie oleju kokosowego a co innego topic schabowego w podwojnej panierce w oleju na polowe glebokosci patelni ;)

Edytowane przez verul
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No ja w jakość ryb nie wnikam(zapewne wiekszość z hodowli tuczona bóg wie czym). Kupuje w biedronce świeżego pstrąga tęczowego(łososiowy) wrzucam w przyprawy, na parę z warzywami (mrożonka z suszonymi pomidorami hortexu). W smażalniach nie jadam bo jadą na najtańszych kostakch utwardzonego oleju palmowego do smażenia.

 

Mięso najlepiej podgrilwoane, albo z pieca :P  Próbowałem kiedyś na parze, ale nie dało się tego zjeść (jak mokra szmata)

Link to post
Share on other sites

No coz, oni pewnie nie beda sie w razie czego palic do zaplaty za dentyste albo wymiane podlogi. Podczas ruszania sztangielek dochodza przeciazenia ktore zwiekszaja realna sile dzialajaca na zacisk.

Zawsze mozna przewiercic koncowke takiego gryfa jakims dobrym iertlem, wkrecic duza srube tak zeby wystawala po obu stronach i w razie puszczenia sprezynki robila za bezpiecznik. Gorzej jak sie okaze ze zaciski generalnie niekoniecznie trzymaja, to wowczas bedzie gorzej, bo to zadna frajda cwiczyc hantlem z luznymi ciezarami.

Link to post
Share on other sites

Koksi ktoś coś regularnie? Osobiście ostatnio mam większą moc na treningu po 8 godzinach fizycznej roboty co wydaje się być dziwne. Takiego powera jeszcze nigdy nie miałem, przez wakacje obijałem się i średnio mi się ćwiczyło a jak teraz  doszła robota na nogach to trening jest o wiele lepszy 8-) Wcinam kurczaka z ryżem o 20:30, 2 miarki Cellucor C4 Extreme i o 21 dobry trening, po treningu daktyle + whey100, jeszcze jakiś posiłek o 24  i na noc 2 kapsułki valerian root'a.

 

Dziś 30 minut nogi , 25 minut podciągania na drążku ( szeroki nachwyt, wąski nachwyt i wąski podchwyt ) - 5 serii po max powtórzeń,

Link to post
Share on other sites

Ja suple wcinam raczej sezonowo (jesień/zima), jak najdzie szajba. Od wczoraj uzupełniam dietę potreningową mieszanką białkowo-węglowodanową SFD Complete Workout Support z dodatkiem aminokwasów i witamin. Dodatkowo w dni treningowe do płatków owsianych na 1. lub 2. śniadanie porcja odżywki białkowej i ewentualnie druga na noc, jeśli zgłodnieję przed pójściem w kimono. Kreatynę może walnę na początku przyszłego roku, ale na kredę muszę sobie zarezerwować 6-7 tygodni, żeby nie wypadła żadna przerwa w treningach.

A jak walisz stacka kreatynowego z dodatkiem kofeiny przed treningiem, to nic dziwnego, że cię nosi. Ze stacków przerobiłem tylko Storma i byłem bardzo zadowolony z efektu, bardzo szybko się rozkręcał, już na 3-4 treningu czułem przyrost siły, miło wspominam.

Jest w tym też odrobina efektu placebo. Ja, ponieważ po suplementy sięgam sporadycznie, zawsze mam lepsze samopoczucie i więcej chęci do treningu od samego kupna wiaderka paszy :) .

Link to post
Share on other sites

Powracam dopytać o kilka szczegółów. Jako przypomnienie - redukuje się, 3 razy w tygodniu siłownia, w reszte dni staram się mieć czas na cardio (rower przeważnie, 10-15 km). Endomorfik.

 

Kalkulator BMR na potreningu.pl (na każdej stronie wychodzą różne wyniki, ale nie ma jakiejś ogromnej różnicy) wyrzucił mi coś takiego:

 

Współczynnik BMR 2586.19
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3103.43
Węglowodany 55% 1706.89kcal = 426.72gram
Białko 15%% 465.51kcal = 116.38gram
Tluszcz 30% 931.03kcal = 103.45gram

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć:

- ile kcal sobie ustalić na początek?

- jakie proporcje węgli/białka/tłuszczu?

Wiem już od @drachenfeles, że mam raczej unikać węgli a białko nie więcej niż 2g/kg masy ciała.

 

2) Czy przelicznik ten jest prawdziwy (w spoilerze):

 

 

  • 1 gram białka: 4 kcal
  • 1 gram węglowodanów: 4 kcal
  • 1 gram tłuszczu: 9 kcal

 

 

 

Przeogromnie dziękuję za każdą pomoc, tymczasem uciekam na siłownie :)

Link to post
Share on other sites

 

 

2) Czy przelicznik ten jest prawdziwy (w spoilerze):

 

tak

 

 

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć: - ile kcal sobie ustalić na początek? - jakie proporcje węgli/białka/tłuszczu?

 

nie całe 3k przez co najmniej miesiąc, jeśli nie zaczniesz spadać ze smalcu zmniejsz do ok 2,5k odejmij ~250kcal co 2 tygodnie i znów przynajmniej miesiąc potrzymaj, żeby zobaczyć rezultaty

 

podziel to na 25% węgli 35% białek oraz 40% tłuszczy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

1m78cm i 75 kg dodam ze basen z instruktorem czyli cwiczenia beda wykonywane poprawnie
 

 

Z instruktorem to polecam korepetycje. Polskie znaki! Tego się nie da czytać.

 

Po drugie masy na basenie nie zrobisz. Podstawa to micha i odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Link to post
Share on other sites

Chlopaki jak myslicie 2 razy w tygosniu basen da jakiea efekty + 3 wf w szkolw (calkiem ciezki)

 

1m78cm i 75 kg

dodam ze basen z instruktorem czyli cwiczenia beda wykonywane poprawnie

Co to znaczy ciężki WF? Dla mnie kiedyś ciężkim WFem mogłem nazwać zrobienie 10 pompek czy przebiegnięcie 20 razy ściana-ściana.

 

Obliczasz swoje zapotrzebowanie kaloryczne, dodajesz do tego bądź odejmujesz 300-500kcal w zależności od tego czy redukujesz czy robisz masę. Ważne żeby były to pełnowartościowe produkty a nie "śmieci"

 

Masz w szkole siłownię?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...