Skocz do zawartości

Recommended Posts

Trenuję Muay Thai i muszę mieć wytrzymałe bicepsy , tricepsy bo tam często brakuje sił do kontynuowania treningu ... tlen jest ale mięśnie opadają i ledwo nimi poruszam ... 

 

Mówiąc o wytrzymałości mam na myśli zwiększenie ogólnej wydolności ponieważ w sportach walki jest to ważne .. a o to trzeba dbać samemu ... 

Link to post
Share on other sites

 

 

Mówiąc o wytrzymałości mam na myśli zwiększenie ogólnej wydolności ponieważ w sportach walki jest to ważne .. a o to trzeba dbać samemu ...

 

że łapy ci opadają? to nie masz problemu z wydolnością tylko z dyscypliną, nie wiem na jaką sekcję chodzisz czego tam cię uczą, ale jak patrzę co czasami współcześnie uchodzi za sporty walki to mnie czasami śmiech ogarnia, 3 lata z haczykiem ćwiczyłem w tym rok wyczynowo btw

Link to post
Share on other sites

Podstawa to pasza dla świń i ciężka praca w polu :D

 

Skoro nie masz czasu na siłownię ogarnij sobie P90X ;)

Masz tam konkretne ćwiczenia na biceps, triceps, plecy, nogi, brzuch i co tam jeszcze potrzebujesz :D

Tylko musiałbyś się zaopatrzyć w ciężary... :/

 

Innym wyjściem jest Insanity - tutaj nie potrzeba ciężarów ale masz wszystko w jednym treningu czyli nogi biceps i różne inne wygibasy.

Link to post
Share on other sites
nie masz problemu z wydolnością tylko z dyscypliną

 

 

Nie akurat robię zawsze na 100% ponieważ zawsze podchodzę do treningu na 100% poważnie jak chcę myśleć poważnie o sporcie , a łapy same opadają jak dostanę oponę i mam skakać z nogi na nogę ... i przysiad zrobić 

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o konkretne ćwiczenia na rozciąganie. Rozciągać się ale w jaki sposób? :D

Nogę jestem w stanie np założyć za głowę bez żadnego rozciągania ale jeżeli chodzi o wysokie kopnięcie... :/

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

 

 

Nogę jestem w stanie np założyć za głowę bez żadnego rozciągania ale jeżeli chodzi o wysokie kopnięcie...

 

 

biodra cię trzymają

wymachy jak najbardziej, nie bez powodu w tradycyjnych sztukach walki mamy formy podstawowe, które nie służą aplikacji praktycznej tylko ćwiczeniom

naucz się je kopać - na początek po zwykłej rozgrzewce zrób sobie po kilkadziesiąt soto mawashi geri i ushi mawashi geri

http://www.youtube.com/watch?v=gblAVDsSzO4

 

potem yoko geri, jak wysoko potrafisz, niestety filmik nie pokazuje formy podstawowej ale wiadomo o co chodzi, też kilkadziesiąt

http://www.youtube.com/watch?v=C_FgD2_uvXY

 

a na koniec to o co ci chodzi czyli mawashi geri - oczywiście to co pokazują to karate tradycyjne, oni nie walczą tylko się bawią - mawashi nie kopie się palcami, bo można je sobie złamać itd ale jako forma do ćwiczeń jest ok

http://www.youtube.com/watch?v=ARcslTlD9eg

 

ale to nie wszystko, ze statycznych

szpagat boczny plus siad piłkarski i skłony do nóg w trakcie, do bólu (dosłownie), tylko nie przeciągnij struny (a konkretnie ścięgna) zerwałem sobie tak kiedyś zaczepy przy stawie biodrowym, dwa miechy kaleka, nie polecam

potem usiądź, stopy podeszwami do siebie maksymalnie przyciągnięte do ciała i łokciami przyciskaj kolana do ziemi, męczące, upierdliwe, ale daje efekty

 

w którymś momencie twoje biodra mogą powiedzieć dość (tak jak moje zrobiły) i tyle będzie z wysokich kopnięć, musiałem zrezygnować z wyczynu, a później po kontuzji (złamany mostek) całkiem z walk na 2 lata i już nie wróciłem, a biodra dalej potrafią pobolewać, taki sport

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Ciężka sprawa z kopnięciami, trzeba być dobrze rozciągniętym aby wykonywać je poprawnie technicznie. Inaczej to takie machanie ;)

Wprawdzie już nie trenuję KB, ale trzeba wrócić do rozciągania i worka coby nie zastygnąć.

Link to post
Share on other sites
ponieważ może się to zakończyć testem twardości podłogi.

 

 

dokładnie ... ostatnio ten test przeszedłem śpiewająco do teraz bolą mnie plecy ... 

 

@Okar możesz mi na PW lub tutaj rozpisać jak wygląda ten trening Insanity|(sorry jak literówka)  ? 

 

edit2 

 

teraz takie pytanie co myślicie o takich napojach izotonicznych ? wychodzą dużo taniej niż zakup odpowiedników w sklepie i starczają na dużo dłużej :

 

http://allegro.pl/vitalmax-ionto-vitamin-drink-500ml-izotonik-i3690914954.html

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites
teraz takie pytanie co myślicie o takich napojach izotonicznych ?

 

obstawiam, że na 99% wcale nie są izotoniczne, dobranie odpowiedniej osmolarności płynu do aktualnej błony komórkowej jest ciężkie do osiągnięcia bez badań, zwłaszcza, ze ta druga zmienia się w ciągu dnia i wraz ze wzrostem lub spadkiem wysiłku

 

ja próbowałem się suplementować isostarem, który jak wiadomo chwalony i w badaniach wypadł dobrze, tak poza tym IMO najbliższy temu co potrzebne sportowcom i skończyło się na ciężkim niedoborze magnezu, teraz łykam magne b6 oraz potas po treningu, rano i wieczorem, nie bawię się w izotoniki, to się nadaje dla kolaży i maratończyków czy innych wyczynowców, którzy mają wysiłek stały przez X godzin

Link to post
Share on other sites

Też mam zamiar się przenieść tylko jak już kupię z Polara to za ponad 300 zł żeby mieć więcej stref treningowych i inne funkcje których w tej sigmie nie mam , tylko jestem bardzo ograniczony ponieważ mam szkołę i ciężko mi załapać gdzieś robotę na weekend ... a muszę kupić sprzęt do "swojej" siłowni + różne suple i odżywki :) ogólnie mam wydatków za ponad 3000 zł .... 

Link to post
Share on other sites

Panowie, jak to mówią-"Masa jest, teraz rzeźbimy"

Nie chcę zaśmiecać nowymi tematami, dlatego piszę tutaj.

Jestem w stanie wydysponować 40-60 minut w ciągu dnia na ćwiczenia+dodatkowa godzinka w weekendy.

Teraz pytanie do głów dużo mądrzejszych od mojej w tej kwestii; Jakie ćwiczenia polecacie do wykonywania w domu, jaki sprzęt może mi się przydać i w co warto się zaopatrzyć. Wolałbym uniknąć odżywek i puszek koksu. Co chcę osiągnąć? Nabrać trochę muskulatury bez efektu cegły na zapałkach tzn. np. klata jak u goryla-nogi jak u małpki pigmejki. W skrócie-Albo wszystko, albo wcale.

Wzrost:175cm

Waga:60kg

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Najprostsze domowe wyposażenie - drążek i hantle (tak, z 10kg na sztukę, na początek). Jak chcesz przybrać masy, to musisz mieć dobrą dietę i dużo jeść (dużo wartościowego żarcia). 

Skup się na pompkach, podciąganiu, przysiadach, brzuszkach. Drachenfeles kilka stron wcześniej mówił o czymś całkiem fajnym - rób po kolei dane ćwiczenia, tyle powtórzeń ile dasz rady, przez te 40 minut.

przysiady -> podciąganie na drążku -> pompki -> brzuszki -- tu może być krótka przerwa -- przysiady -> podciąganie -> itd.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...