Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Co możnaby zmienić lub dodać.
 

 

tak długo jak nie będą to ćwiczenia o odpowiedniej intensywności to możesz sobie o wydolności pomarzyć, a robiąc po 10 pompek to już w ogóle

 

tak wygląda przykładowy set:

 

100 pompek

100 brzuchów

100 podciągnięć

100 ppp (padnij powstań podskocz)

100 wyciskopodrzutów do pełnego siadu (ass to grass)

100 swingów ketlą

 

czas na wykonanie godzina, jazda

Link to post
Share on other sites

Okk

Na czym polegają dwa ostatnie ??

 

Podciągnięcia odpadają bo jak wspominałem nie mam jak zamontować. Cegła i do tego pustak -.-

 

Drachen i by nie było. Ja Ci tego nie zrobię bo padne w 1/3. Tak źle u mnie z mięśniami i kondychą.

 

Edytowane przez Luciferus
Link to post
Share on other sites

Jak nie umiesz to zmniejsz sobie na początek o połowę do 50 powtórzeń i rozbij sobie to co zostało na 5 serii po 10 powtórzeń :) , a co tydzień dodawaj sobie po 1 serii i tak do 100 chyba że 5 serii to dalej zbyt wiele to zmniejsz sobie np do tych 3/4 serii i co 7 dni dodawaj 1 serię aż bd ich 10 :) 

Link to post
Share on other sites
Okk Na czym polegają dwa ostatnie ??

 

zarzucasz sztangę, nie za ciężką ale tak, żeby nie była łatwa do wyciśnięcia nad głowę, następnie wykonujesz pełen siad (ciężar w ~60% na pięty, jak będziesz cisnął z palców to będą bolały kolana), a podczas wstawania łączysz ruch z wyciskopodrzutem, jak ten gość na filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=seYRFmE1fpE

 

jeśli chodzi o swing to przejrzałem trochę filmików instruktażowych, ale to co tam odstawiają... szkoda komentować, zobacz sobie, taki ruch jest ok, ale jako facet powinieneś kontrolować ciężar, nie pozwolić mu uciekać do tyłu i ciągnąć do wysokości wzroku, nie ma potrzeby machania nad głowę, co tam piętnują jako błąd, ale wszystko zależy od wagi ketli, jak jest na tyle lekka, by sobie machać nad głową to ćwiczenie (IMO) trochę nie ma sensu, a jak jest odpowiednio ciężka to nie machniesz, proste

http://www.youtube.com/watch?v=rJqPgV681Hg

 

 

 

Podciągnięcia odpadają bo jak wspominałem nie mam jak zamontować. Cegła i do tego pustak

 

drążek do framugi i bez wymówek, podciągnięcia (szczególnie z nachwytu szerokiego) są szalenie istotne 

 

taki

http://proint.net/430-1300-large/drazek-drzwiowy-body-sculpture.jpg

 

albo taki

 

http://www.abfitness.pl/images/product/334_03_01.jpg

 

 

 

Ja Ci tego nie zrobię bo padne w 1/3.

 

 

ja też nie, gdy mamy wydolność na zajęciach jeszcze nigdy nie skończyłem całego setu w 100%, ale z tygodnia na tydzień są postępy,

robisz na maksa ile dasz radę (najwięcej ćwiczeń) w założonym czasie, nie ma jakiejś ustalonej kolejności, możesz nimi żonglować

i co 1-2 tygodnie zmieniasz set dla urozmaicenia

Link to post
Share on other sites

 

 

To bierzesz długi drąg, układasz go na krzesłach, włazisz pod spód i podciągasz się na wzór odwrotny do pompki - da się? da.

 

tylko, że to całkiem inne ćwiczenie, ale lepszy rydz niż nic

 

co do zakupów zgadzam się z przedmówcą, znajdź jakieś używki, gryf prosty, długi (20kg) do tego obciążenie 2x2,5, 2x5 i 1x10 (oczywiście na stronę) na początek wystarczy, potem ewentualnie dokupisz

Link to post
Share on other sites

Jak się chce mieć siłownie w domu, to trzeba kupić rack i stertę żelastwa - wtedy można działać.
Przysiady, wyciskania, dociskania, pulle, ciągi, zarzuty, drążki, cuda... 

Swego czasu się nad tym zastanawiałem, ale to jednak spory wydatek, zwłaszcza że studencką siłkę mam za darmo a posiada to czego mi potrzeba (stojaki pod przysiady).

Link to post
Share on other sites

Panie, na wojo to Ty musisz być jak strzała - wiesz jakie tam są testy wydolnościowe?

Zakasuj kiecę i marsz na siłownie, bo sobie wstydu narobisz. 

Waga to nie problem - masz mieć tyle abyś bez problemu podciągał się na drążku, z tego co pamiętam to masz podciąganie techniczne nie siłowe więc dopomożesz sobie pracą nóg.

Karnet, cardio i dobra micha - a z czasem przyjdą efekty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...