Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zobacz sobie ryż brązowy lub czarny. Osobiście te smakują mi lepiej niż biały. Czasami nie mam już siły jeść tego ryżu i wtedy kładę sobie koperek na kurczaka i ryż w dosyć dużych ilościach. Smakuje o wiele lepiej :D

 

Tutaj masz Insanity

http://pollystreaming.com/search_result.php?query=insanity

Cardio z P90X

http://pollystreaming.com/search_result.php?query=p90x

Focus T25

http://www.dailymotion.com/video/x16accf_core-cardio_lifestyle

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

Hmm ten czarny ryż to składem mało co się różni od brązowego ;)

Będę musiał sobie go wypróbować, bo od 3 tygodni jem tylko ryż na obiad i 4. posiłek i co ciekawe wcale mi się nie znudził :D

 

:D

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2014/06/960114f0f939af7f0f893246bd5c0c36_original.jpg?1402405624

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie ryż brązowy lub czarny. Osobiście te smakują mi lepiej niż biały. Czasami nie mam już siły jeść tego ryżu i wtedy kładę sobie koperek na kurczaka i ryż w dosyć dużych ilościach. Smakuje o wiele lepiej :D

 

Tutaj masz Insanity

http://pollystreaming.com/search_result.php?query=insanity

Cardio z P90X

http://pollystreaming.com/search_result.php?query=p90x

Focus T25

http://www.dailymotion.com/video/x16accf_core-cardio_lifestyle

Ćwiczenia nie wydają się zbyt ciężkie - zainteresuje się nimi, a rower dorzucę wieczorami w wolnych chwilach ;)

 

Chyba będzie trzeba przekonać się do ryżu. Ponoć ryż z warzywami i kurczakiem jest dobry... spróbuje w sobotę ;)

Jakie warzywa można do tego dorzucić? Myślałem nad papryką, cebulą i fasolą w strączkach.

Edytowane przez Kacperq
Link to post
Share on other sites

Ćwiczenia nie wydają się zbyt ciężkie - zainteresuje się nimi, a rower dorzucę wieczorami w wolnych chwilach ;)

 

Chyba będzie trzeba przekonać się do ryżu. Ponoć ryż z warzywami i kurczakiem jest dobry... spróbuje w sobotę ;)

Jakie warzywa można do tego dorzucić? Myślałem nad papryką, cebulą i fasolą w strączkach.

Nawet nie wiesz jak się mylisz :D Sama rozgrzewka jest w stanie zwalić z nóg a co dopiero reszta treningu :D ( mówię o insanity, bo cardio z p90x czy focus t25 nie robiłem. )

 

http://forum.benchmark.pl/topic/131082-forumowe-przepisy-na-niekoniecznie-zdrowe-posi%C5%82ki/page-4?do=findComment&comment=1442066

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio, z uwagi, że mamy sezon warzywny żywię się głównie kalafiorem (nigdy mi nie smakował, ale nagle zaczął :D ), pomidory, ogórek. Lubię też fasolkę zieloną z puszki Bonduelle, a za niedługo świeżą, papryka oczywiście, sałata, kapusta. W zasadzie to sporo warzyw prawie nie ma kalorii ;)

 

Taa, też tak myślałem o nie jednych ćwiczeniach, a tu 40 min fat burningu na bieżni mnie potrafi zmęczyć.

 

 

 

BTW. Najbardziej to ja się teraz boję, że nie powstrzymam się od arbuzów... W upalne lato standard to 1kg dziennie... A to sama woda i cukier :C

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites
Chyba będzie trzeba przekonać się do ryżu.

 

wiele osób nie lubi ryżu, bo nigdy nie jadło prawidłowo ugotowanego (to co się u nas w kraju tradycyjnie podaje jako ryż to jakaś pomyłka), ja też nie lubiłem, do czasu

 

ryż płucze się i moczy się przed gotowaniem, biały (czyli łuskany) trzeba szczególnie dobrze wypłukać, bo ten biały osad to między innymi talk używany w procesie technologicznym do polerowania ziaren

spore znaczenie ma też gatunek, IMO ryż krótko ziarnisty jest smaczniejszy 

w każdym razie, po wypłukaniu

- biały ryż zalewasz wrzątkiem dosypujesz trochę soli, mieszasz i zostawiasz na 20-30 min, wody ma być ok 1cm ponad poziom ryżu, po tym jak nasiąknie gotujesz go (w tej samej wodzie i pojemniku) pod szczelnym przykryciem (nie wolno otwierać pokrywki) na bardzo wolnym ogniu aż wchłonie wodę całkowicie (ok 10min), tylko nie za długo bo wyjdzie ciapa, a nie ryż

 

ryż niełuskany (brązowy) i inne wynalazki wymagają dłuższego moczenia (2-3 godzinki) i nie wymagają wrzątku, zalewa się zimną, ale detale zależą od tego co gotujesz

 

PS ryż w torebkach to nie ryż, jest drogi za to do kitu

Link to post
Share on other sites

 

 

wiele osób nie lubi ryżu, bo nigdy nie jadło prawidłowo ugotowanego (to co się u nas w kraju tradycyjnie podaje jako ryż to jakaś pomyłka), ja też nie lubiłem, do czasu
Daj spokoj, kilka godzin zabawy zeby ryz ugotowac? Jakie to szczescie ze mi smakuje gotowany normalnie. Najlepiej basmanti. Niestety mozna go kupic tylko w torebkach, a ja pozniej go z nich przesypuje do pojemnika...

 

 

tak samo jak przy redukcji zero Izotoników same cukry
To zalezy. Jak sie zapiernicza godzine czy dwie na rowerze zdrowym tempem, to te 100 kcal z cukrow nie powinno przeszkadzac.
Link to post
Share on other sites

 

 

Daj spokoj, kilka godzin zabawy zeby ryz ugotowac?

 

jakiej zabawy? będziesz mu pomagał się moczyć czy jak? brązowy to i na noc czasami zostawiam jak chcę go na śniadanie, wówczas jeszcze krócej się gotuje, dla mnie to bardziej oszczędność czasu

 

plus zaopatrzyłem się w ryżowar także robię tylko klik i potem mnie woła jak już jest gotowy, mogę się spokojnie zajmować innymi rzeczami w tak zwanym między czasie

Link to post
Share on other sites

Wziąłem sobie do serca rady o ryżu.

 

W sobotę, niedziele, poniedziałek ew. wtorek na obiad kurczak z ryżem i warzywami wg. przepisu Okara (lekko zmodyfikowany ;))

 

4 małe piersi z kurczaka (ok. 800g) marynują się jedynie w przyprawie do kebaba i gyrosa z Prymata (nigdzie nie mogłem znaleźć Kamisa jak w przepisie Okara).

 

Warzywa: Kukurydza z puszki (400g), marchewka (300-400g - na oko), papryka czerwona (ok. 400-500g), dwie nieduże cebule (może z 150-200g), pęczek szparagów, dwa ząbki czosnku. Warzywa też delikatnie przyprawiłem szczyptą soli i tą samą przyprawą co piersi, wszystko już pokrojone stoi w lodówce i czeka do jutra.

 

Ryż kupiłem brązowy - 400g (4x100g w woreczkach). Pytanko: Ile ryżu powinienem dodać, dla tylu składników? Przypominam że to obiad na 3-4 dni. Jutro będę pichcił ;)

Edytowane przez Kacperq
Link to post
Share on other sites

Ilość ryżu, kurczaka i tłuszczy zależy od diety o ile ułożyłeś sobie jakąś. Ja sobie założyłem że moja dieta składać się będzie z 5 posiłków; w sumie190g węgli, 120g białka i 70g tłuszczy.

Na śniadanie zazwyczaj 50g węgli ( pita ), 25g białka ( jajka + szynka ) i ok 17g tłuszczy ( z jajek, pity, szynki oraz z odrobiny tłuszczu na którym smażę jajka ).

Resztę makroskładników rozbijam sobie na 4 posiłki z ryżem i kurczakiem ( + warzywa ).

 

Czyli mam po 35g węgli z ryżu ( ok 45g ryżu ), 23g białka( trochę ponad 100g kurczaka na posiłek ) i 13g tłuszczu ( ok 15ml oliwy z oliwek, oleju z pestek winogron )

 

Warto mieć wagę kuchenną bo takie obliczanie na oko różnie wychodzi.

 

 

Czyli zacznij od ustalenia Twojego zapotrzebowania kalorycznego. Następnie oblicz ile g węgli, białka i tłuszczy potrzebujesz a na końcu rozbij to na 5-6 posiłków. ( link do filmu podawałem wcześniej )

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

Hmm tak na mojej oko to chyba ta kukurydza nie jest zbyt dobra, bo za dużo węgla będzie. Ryż na 1. posiłek to też ok. 50g.

 

Ja jem przykładowo tak

 

180g piersi z kurczaka + 50g ryżu + 5-10g oliwy/oleju sojowego + warzywa (tak żeby nie być głodnym - typowo na zapchanie. Jestem najedzony to symbolicznie, głodny - jem więcej)

Link to post
Share on other sites

@okar19

Tzn. diety nie ułożyłem, po prostu odstawie "normalne" obiadki na lżejsze zamienniki - z mięsa jadł będę tylko drób, ziemniaki zamienię na ryż. Kolacja - trzy kanapki (chleb razowy) z odrobiną masła, pomidorem, serem w plasterkach z paczki "Warmia", solą i pieprzem.

 

@Johny3

Nic już nie zrobię, wszystko wymieszane stoi w lodówce :) Następnym razem zamienię kukurydzę na coś innego.

Link to post
Share on other sites

okar Jak będę na komputerze to napiszę ;) A tu tak na szybko obiad, bo nie miałem kiedy dzisiaj zjeść... http://img.tapatalk.com/d/14/06/13/qedy4y3u.jpg Kurczak

Ryż jasminowy

Ogórek

Pomidor

Cebula czerwona  

jogurt z czosnkiem, bo nie jadłem od rana i trochę trzeba uzupełnić, może i nie powinno się tak robić ale głodny jestem ;)

Edytowane przez Johny3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@okar19

Tzn. diety nie ułożyłem, po prostu odstawie "normalne" obiadki na lżejsze zamienniki - z mięsa jadł będę tylko drób, ziemniaki zamienię na ryż. Kolacja - trzy kanapki (chleb razowy) z odrobiną masła, pomidorem, serem w plasterkach z paczki "Warmia", solą i pieprzem.

 

Rób jak uważasz. Jeżeli nie dostarczysz tylu makroskładników ile powinieneś, organizm w obawie że nie dostanie ich, nie będzie oddawał tłuszczyku, który chcesz spalić :) Dieta to 70% sukcesu i warto ogarnąć i wyliczyć sobie wszystko. Będziesz jadł jak do tej pory ( tylko inne produkty ), zajeżdżał się na treningu a rezultatów nie będzie. Zainteresuj się tym :)

Edytowane przez okar19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A od Mariusza dostałem takie cuś.

 

1- 40g odżywki białkowej + 50g płatków owsianych 
2 -180g piersi z kurczaka + 50g ryżu brązowego +  oliwa (5ml) + warzywa
3 -180g piersi z kurczaka + 50g ryżu brązowego +  oliwa (5ml) + warzywa
4 -180g piersi z kurczaka + 50g ryżu brązowego +  oliwa (5ml) + warzywa
5- 180g piersi z kurczaka   + warzywa  
 
 
Zamienniki dla PIERSI Z KURCZAKA :
- pierś z indyka(lub inne chude mięso, cięlęcina, wołowina itp(ważne żeby miało nie więcej niż 3g tłuszczu na 50g)) - 180g 
- białka z jaj 300g
- 40 g odżywki białkowej
- chude ryby 180g  (mintaj,dorsz,morszczuk,sandacz), tuńczyk w sosie własnym
- owoce morza, np. 180g  krewetek
- 180g   twarogu(czasem serek wiejski light 300g)
- wędlina z piersi z kurczaka lub innego mięsa -180g
 
Zamienniki dla RYŻU BRĄZOWEGO :
-ryż basmati 50g
-kasza gryczana 50g
-makaron pełnoziarnisty 50g
-płatki owsiane górskie 50g
-chleb żytni 100g
 
WARZYWA :
-jakie lubisz, najlepiej świeże (papryki, pomidory ogórki itp.)
-mrożonki bez ziemniaków i kukurydzy
-konserwowe unikamy
-pamiętaj żeby był w prawie każdym posiłku
 
OLIWA :
-możesz stosować oliwy smakowe, albo od czasu do czasu inne oleje, np. rzepakowy albo lniany.
10 g oliwy = 15g orzechów, polecam włoskie 
 
NAPOJE :
-pij jak najwięcej wody, ok 3l dziennie, może też być niesłodzona herbata, kawa,
napoje light bez cukru
 
 
Trening:
10 min rozgrzewki
 
1.Wyciskanie na Klatkę 2(3) x 10-12
2.Rozpiętki na ławce 2(3) x 10-12
4.Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 2(3) x 10-12
5.Szrugsy z hantelkami 2(3) x 10-12
6.Przysiady ze sztangą na karku 2(3) x 10-12
7.Martwy Ciąg na prostych nogach 2(3) x 10-12
8.Scyzoryki 2(3) x 15-20
9.Brzuszki 2(3)x 25
10.[HANTLE] Uginanie przedramion z suplinacja(BICEPS) 2(3) x 10-12
11.Prostowanie przedramion ( TRICEPS) 2(3) x 10-12
12. Unoszenie hantli bokiem(na barki) 2(3) x 10-12
 
40 min aerobów
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jak lubisz tak robisz ;)

Możesz ugotować/upiec - wtedy oliwa do sałatki idzie na przykład

możesz usmażyć na tej oliwie

 

Ja używam oleju sojowego, bo jakoś nie każda oliwa mi smakuje, a nie będę wydawał 60 zł za butelkę tylko po to żeby ją puścić z dymem, bo częściej smażę tego kurczaka niż leję oliwę do sałatki. A tak to mam dobry olej sojowy.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie. Doszedłem już do takiego momentu, że bez odpowiedniej diety nic dalej nie ruszy. Wyliczyłem sobie zapotrzebowanie dzienne dzięki filmikowi trenera Mariusza Mroza. Ważę aktualnie 72 kg przy wzroście 175 cm i chciałbym wagę utrzymać jednocześnie zamieniając zbędny tłuszczyk na masę mięśniową. Jest jakiś sposób, żeby łatwo wyliczyć sobie, ile mam jeść tak jak Johny3 pisał danych produktów, czy trzeba wszystko ważyć i obliczyć ile w danym jedzeniu będę miał białka, węglowodanów, tłuszczy ?

Link to post
Share on other sites

@@Johny3, sorki, ale ta dieta od Mariusza to jedna wielka lipa jest. Totalne nieporozumienie. Co to ma byc ze podaje cyca, ryz i oliwe i zamienniki jakies?  W ogole nie ma w niej morskich ryb, w ogole nie ma jakiegokolwiek uwzglednienia proporcji wielonienasyconych do jednonienasyconych kwasow tluszczowych o zaleznosci pomiedzy omega 6, a omega 3 nie wspominajac. Poza tym jak pisal by zamieniac oliwe z oliwek olejem lnianym to mogl laskawie wspomniec ze olej lniany powinien byc nierafinowany, niefiltrowany, zimnotloczony, wysokooleinowy oraz nie powinien byc poddawany jakiejkolwiek obrobce termicznej.

Poza tym kasza gryczana to nienajlepszy zamiennik ryzu, bo ma inne makroskladniki.

Link to post
Share on other sites

 

 

ta dieta od Mariusza to jedna wielka lipa jest

Sam trening rozpisany też po amatorsku. 
FBW wypchane po brzegi ćwiczeniami izolowanymi, które o zgrozo są na początku treningu, przysiady i martwy gdzieś we środku - kompletne pominięcie prawidłowego priorytetu ćwiczeń "dynamiczne->złożone->izolowane".
Brak jakiegokolwiek założenia odnośnie progresji ciężarów, progresji serii 3x 10-12 to typowe cliche.

Wiosłowanie, przysiad i martwy jednego dnia...
Shrugsy przed przysiadami tylko obciążą mięśnie stabilizujące sztangę na plecach...

Napchane wszystkiego po trochę, bez ładu i składu, byle się naskakać jak małpa i objąć każdą większą partię mięśniową w jednym treningu, nawet kosztem potencjalnego przeciążenia czy kontuzji. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...