Skocz do zawartości

Bezwarunkowy Dochód Podstawowy (BDP) - co Wy na to?


Recommended Posts

W dniu 15.10.2022 o 16:18, wodego napisał:

po 10 latach płacenia składek firma bankrutuje.

A z państwowego ZUS to ile będziesz miał po 69 latach posłusznego płacenia składek? :facepalm:Też tego nie wiesz, bo równie dobrze może pierdyknąć panstwowy kolos pokroju ZUS. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy posiada monopol, a "członkostwo" w socjalistycznej piramidzie finansowej jest przymusowe i narzucone odgórnie. Hajs, który mój pracodawca przekazuje do Zakładu Utylizacji Starców ja bym mógł np. zainwestować i mieć z tego zyski. Zwłaszcza, że to wcale nie są jakieś grosze.

W dniu 15.10.2022 o 16:18, wodego napisał:

jak wyżej, straż pożarna za każdy wyjazd kasuje zgłaszającego kosztami akcji. Ze służbą zdrowia też nie ma problemu, każde świadczenie płatne.

Taaaaa... Słyszałeś o czymś takim jak ubezpieczenie? Konto oszczędnościowe? Inwestycja? Nic ci te pojęcia nie mówią? Jak ktoś 3 dni po wypłacie ustawia się w kolejce do Providenta, to znaczy że taka osoba jest po prostu niezaradna życiowo. I nie jest to wina systemu, jaki by on nie był.

 

W dniu 15.10.2022 o 16:18, wodego napisał:

Wyjedź do któregoś kraju zwanego rajem podatkowym. Tam zostaniesz bogaczem, bo podatki tak niskie, że nawet ich nie zauważysz.


Na pewno będzie łatwiej niż w kraju rządzonym przez Patologię i Sekciarstwo…

Edytowane przez 030366
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
28 minut temu, 030366 napisał:

A z państwowego ZUS to ile będziesz miał po 69 latach posłusznego płacenia składek?

Nie wiesz? Popytaj wśród rodziny/znajomych jakie mają emerytury.

 

bo równie dobrze może pierdyknąć panstwowy kolos pokroju ZUS - albo złodzieje mogą ukraść z ZUSu pieniądze. O gwarancjach państwowych nigdy nie słyszałeś, więc złodzieje mogą ukraść twoje składki. Nie wiem jak będziesz teraz spał po nocach.

 

Zwłaszcza w sytuacji, kiedy posiada monopol - acha. Czyli jak firma ma monopol, to może zbankrutować. A jak są firmy działające na rynkowych zasadach i konkurują, to o bankructwie nie ma mowy:rotfl:

 

Hajs, który mój pracodawca przekazuje do Zakładu Utylizacji Starców ja bym mógł np. zainwestować i mieć z tego zyski - po sposobie rozumowania widzę, że zyski miałby ktoś inny.

 

Taaaaa... Słyszałeś o czymś takim jak ubezpieczenie? - a czytać umiesz? "różnego rodzaju ubezpieczenia od wszystkiego z mnóstwem wykluczeń drobnym drukiem"

 

Jak ktoś tydzień po wypłacie ustawia się w kolejce do Providenta, to znaczy że taka osoba jest po prostu niezaradna życiowo. I nie jest to wina systemu, jaki by on nie był - nauczyciele są niezaradni życiowo. Rozpoczynając pracę dostają tyle co konserwator powierzchni płaskich. Nie jest to wina systemu, tylko nauczycieli.

 

Na pewno będzie łatwiej niż w kraju rządzonym przez Patologię i Sekciarstwo… - dlatego zostajesz i nigdzie nie wyjeżdżasz. Po prostu lubisz dużo gadać i narzekać. Jakbyś zaczął inwestować w siebie, to i spojrzenie na świat by się zmieniło. A tak jesteś oderwany od rzeczywistości.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...