Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych NAVI 3 / RDNA3


Recommended Posts

3 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Laptopowe 3050/60/70 it'd są osobno w zestawieniu

Większość ludzi nie ogrania co kupuje, jeszcze kilka lat temu w USA czy nawet zachodniej Europie iphone był wyrazem równoznacznym ze smartfonem, zero refleksji było, chce smartfona to kupuje iphonea. 

 

To samo jest z gpu, dla 99% ludzi reklama typu rtv euro agd to rzetelna informacja, grafika gfors 6 giga = o będzie dobre. 

 

Wystarczy popatrzeć na GPU teraz, połowa komentarzy po recenzjami jest o RT a większość z RTX'ami nawet tego nigdy nie włączyła, ci co włączyli to może w 3 grach z 20 jakie ograli ostatnio, jeszcze lepiej jak zaczniesz ludzi pytać jaką zobaczyli różnicę. Ale jak patrzą za nowym GPU do kupna to tylko RTX bo RT, uj że trzeba dołożyć 30%+ do co ceny RX'a z podobną wydajnością a potem jest zaskok, że jak to 6700xt jest na poziomie wydajności 3070 a kosztuje tyle co 3060.

 

A jeszcze gorzej jest na dolnej półce wydajnościowej gdzie te kilka fps robi naprawdę duża różnicę a najpopularniejsze są same zielone paździerze gdzie taniej można mieć lepsze karty od czerwonych. 

 

edita:

Dane sprzedażowe mindefactory z 33 tygodnia (sierpień 2022)

Radeon Top 5 Selling Brand Line!

  1. RX 6600 = 370 units

  2. RX 6700XT = 300 units.

  3. RX 6800XT = 120 Units.

  4. RX 6900XT = 90 units.

  5. RX 6800 = 80 units.

Nvidia Top 5 Selling Brand Lines!

  1. RTX 3060 = 670 units.

  2. RTX 3070 = 490 units.

  3. RTX 3060 TI = 380 units.

  4. RTX 3080 = 285 units.

  5. RTX 3080 TI = 190 units.

  • Dzięki 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

46 minut temu, ernorator napisał:

Dane sprzedażowe mindefactory z 33 tygodnia

No na takim mindfactory to widać inny stosunek rtx 2-3x więcej niż nvidia a nie ponad 10 razy ja na steam.
Stawiam że gotowce maja w sobie w większość rtx 3050, że tyle ich jest :) no i ankieta steam to jest ogólnoświatowa, a nie tylko bogate kraje jak w ue.

 

Masz dane o rtx3050 i 6600xt  i dane o gotowych pc z tego mindfactory, albo źródło?

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, MiK napisał:

A może to amd tak troszkę temu winne? Ich sterowniki w latach 2015-2020 trochę kulały. 
 

Popatrzmy na rynek cpu gdzie pomimo hegemoni intela to potrafili jednak coś ugrać. Pomimo gorszej pozycji startowej. 

Ktoś z YT robił zestawienie i wychodzi, że sterownik gpu AMD są lepsze i stabilniejsze niż sterowniki NV. 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Sterowniki nie są zUe; AMD po prostu nie chce żebyś grał w zabytki na DX11 lub starszych API. A że nikt mi nie będzie mówił w co mam grać... 

 

Tyle że na Amperze tez nie bywało kolorowo, @MiKeszu... PoE, odpalone na obu nowszych, dostępnych API (DX12, Vulcan), ale też na DX11 wyglądało u mnie tak:

 

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/3283766/page/1

 

Podmiana na gtx 1080 i problem znika. 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, ernorator napisał:

sterownik gpu AMD


Nie wiem jak jest teraz. Ale za czasów gdy miałem 270, 390 i fury to jednak brakowało im pewnych funkcjonalności. Jak blokada klatek, odświeżanie adaptacyjne czy narzut sterownika na cpu. Gdy chciałem grać w 30 fps to musiałem wspomagać się innymi programami.  

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Artok napisał:

Ślicznie obcięty został ten 7800 XT 7900 XT.

A ja pragnę zauważyć, iż wyniki dla 6950 XT w Cyberpunk ze slajdu AMD pokrywają z wynikami z testu PurePC:

 

https://www.purepc.pl/test-karty-graficznej-nvidia-geforce-rtx-4090-kosmiczna-wydajnosc-w-kosmicznej-cenie-mocna-premiera?page=0,8

 

Stąd wniosek, że 7900 XTX może być faktycznie tylko 10% wolniejszy od 4090 :o

 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

A ja pragnę zauważyć, iż wyniki dla 6950 XT w Cyberpunk ze slajdu AMD pokrywają z wynikami z testu PurePC:

 

https://www.purepc.pl/test-karty-graficznej-nvidia-geforce-rtx-4090-kosmiczna-wydajnosc-w-kosmicznej-cenie-mocna-premiera?page=0,8

 

Stąd wniosek, że 7900 XTX może być faktycznie tylko 10% wolniejszy od 4090 :o

 


To dość dobre info, lubimy konkurencję.


Teraz żeby jeszcze raytracing podciągnęli, bo w pewnym momencie zacznie on być kluczowy.

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, zbiku90 napisał:

więc ta funkcja o której mówisz jest już przestarzała i niepotrzebna.

 

Freesync działa u mnie dopiero od 48. 

 

A chciałem pograć w cp77 właśnie w tych 37,5. Na poprzednim RTX działało poprawnie. 

Link to post
Share on other sites

Nie masz LFC w monitorze? U mnie od 24 fps freesync działa ale zbyt grywalne to to nie jest.

14 godzin temu, MiK napisał:

A chciałem pograć w cp77 właśnie w tych 37,5. Na poprzednim RTX działało poprawnie. 

Wniosek jest prosty i logiczny, wracaj na RTX, Radeon nie jest dla ciebie.

Link to post
Share on other sites

FSR 2.1 wjechało w ostatnim patchu, pobaw się i pewnie ustabilizujesz te min. 48fps. U mnie na RX 6800 1440p RT low FSR quality jest 45-60fps i spadki ledwo odczuwalne (tak jak różnica między RT low a zwykłym ultra). Na pełnym RT to już nawet FSR performance nie pomaga, cinematic experience ;)

9 minut temu, joker5513 napisał:

Granie przy 37 fps to masochizm. Toż to oczy boleć muszą.  

Kolega jest do konsol przyzwyczajony ;)

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, joker5513 napisał:

Granie przy 37 fps to masochizm

 

2 minuty temu, zbiku90 napisał:

Kolega jest do konsol

 

Jak gra jest dobrze "zrobiona" to 30 FPS na konsolach a pc to dwie różne sprawy. Wystarczy odpalić Uncharted 4 lub HZD na ps4 aby się o tym przekonać. FPS to nie jedyny wyznacznik płynności. 

 

RT na low to nawet nie opłaca się włączać, bo chyba tylko cienie są tam lepsze. Odbicia i oświetlenie robi robotę. 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, MiK napisał:

30 FPS na konsolach a pc to dwie różne sprawy

Pewnie dlatego że większość nowych TV ma "upłynniacze" które generują dodatkowe klatki. Czyli coś jak LFC w monitorach z Freesync Premium. No i na konsolach starej generacji większość gier miała te 30fps stale, na PC to kwestia ustawień. Lepsze stałe 30fps niż skaczące 25-35.

9 minut temu, MiK napisał:

Odbicia i oświetlenie robi robotę.

Tu się zgodzę. Ale 60fps robi jeszcze lepszą ;) BTW w CP2077 możesz ustawić v-sync na 1/2 albo 1/4 odświeżania. Więc z 37,5fps nie powinno być problemu ;)

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, zbiku90 napisał:

że większość nowych TV ma "upłynniacze"

 

No właśnie, że nie przez to. Ta funkcja wprowadza masakryczny imputlag. A najlepiej grać bez żadnych ulepszaczy, z jak najniższym imputlagiem. Na konsolach masz równe i stałe klatki z małym poluźnieniem. I nawet przy 30 robi to robotę. O ile gra jest ogarnięta. Bo wszystko można spaprać. 

Link to post
Share on other sites

Kolejny przeciek nt RDNA3: 

 

https://videocardz.com/newz/custom-radeon-rx-7900-series-rumored-to-launch-1-to-2-weeks-after-amd-reference-design

 

Na premierę 13/12 tylko referenty, wersję autorskie tydzień do dwóch później. Zważywszy na fakt, że dwa lata temu pierwsza dostawa RDNA2 niektórych producentów (~Szafir) miała miejsce tuż przed Sylwestrem ma to sens. 

 

Jednocześnie wersję AiB miałyby być wyraźnie droższe od referentów, niebezpiecznie zbliżając się do cen 4080...

 

But one interesting thing mentioned by the source is that the AIB partner cards will be much more expensive than the reference variants."

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...