Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych NAVI 3 / RDNA3


Recommended Posts

Też niedługo zamierzam kupić jakąś nową kartę. Jeśli będzie za głośna albo temperatury nie będą mi odpowiadać to oddam w ciągu 14dni  . Oczywiście nie zdzieram przez ten czas z niej tych foli ochronny itp, aby wyglądała jak najlepiej .;) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Kawabonga napisał:

HAGS masz włączone w Windowsie? 

No tak, przecież to się aktywuje samo po instalacji sterowników.

A skoro pisze przy tej opcji ze śluzy ona do polepszenia wydajności, to przecież nie wyłączał bym jej :)

Ale testowałem tylko w duch tytułach, CP2077 a tam już mam mod który używa innego mechanizmu, ale wyłączenie lub włączenie nic nie zmienia mimo ze adrenalin zgłasza ze jest włączone FM, no i ja mam odpal na suwaki na prawo oprócz Path tracing bo to powoduje dziwne efekty graficzne.

Drugi tytuł to Wiedźmin ale ten wraca do pulpitu bo właśnie zainstalowałem ten mod z CP2077.

 

 

Dobra sprawdziłem w RDR2, działa miodzio.

Pozostałe tytuły jakie mam i tak działają wymaxowane idealnie wiec nie ma jak porównać, a CP2077 jest skopany od zawsze, począwszy od reżysera ścieżki dialogowej aż do castingu no i jeszcze ten typ co nazywa V Chica, dlaczego nie ma opcji żeby mu odstrzelić za to ten zadrutowany leb?

Tu jest przebieg z włączonym ficzerem, wersja HD pojawi sie za godzine, moze mniej.

Tu jest video bez ficzera, wszystkie suwaki na max, jak to niektórzy piszą, jestem niewolnikiem suwaków na max.  Ale ze trzydzieści kilka  lat temu kiedy gry wyglądały jak kilka kresek, zwłaszcza kiedy był to symulator lotu myśliwca, to puryści pisali ze grafika się nie liczy a liczy się realizm symulacji.

No żeby było ciekawiej byli to redaktorzy poczytnych pism o tematyce growej.

Jak z takimi typami dyskutować?

Video pojawi się pewnie tez za jakaś godzine.

Link to post
Share on other sites

Podobne, zgadza się, sa male różnice, teraz przed chwila  odpaliłem  test jeszcze raz tym razem wyłączając pozostałe monitory i nie nagrywając.

Nie jestem youtuberem wiec video nagrywało się przy pomocy adrenaliny, a zdaje się to ma wpływ.

Z drugiej strony, przeglądałem youtuby to goście mieli na podobnym sprzęcie w 4K blisko 100% różnicy, to albo oni w kulki leca albo ja postawie system od nowa. DDR4 na pewno nie ma takiego wpływu na wydajność, ostatnie wideo porównawcze pokazywało w4K i absolutnym max 200Fps.  

image.png

Ahan byłbym zapomniał ja nadisnstalowalem sterowniki ;) zaraz zrobię poprzez DDU, jesli to ma jakis wplyw oczywiscie.

Link to post
Share on other sites

Na tym drugim dodanym filmiku widzę że FMF w adrenalin jest wyłączone , na pierwszym nie widać czy włączyłeś ;)

Btw znalazłem na oficjalnej stronie AMD polskie sklepy które dają grę Avatar po zakupie sprzętu od AMD :

 

amd avatars game partners.png

Link to post
Share on other sites

No ale chyba przeoczyłeś mój post z przed kilku dni gdzie ci pisałem ze jest lista na stronie AMD.

Było włączone, ale jako ze po raz pierwszy robiłem takie cos to nie do końca wyszło jak powinno, ale na pewno było włączone.

Wiec, zrobiłem DDU w trybie awaryjnym ja bozia przykazała.

Zainstalowałem adrenaline ja bozia przykazała, zrestartowałem na wszelki wypadek pieca, odpaliłem test i nagrywanie, niestety kiedy Artur wjeżdżał ukradzionym wozem na most, sterownik się wykrzaczyl i wszystko poszło się paść.

Ale była różnica, wiec licznik Afterburner i licznik benchmark pokazywał polowe tego co pokazywał licznik adrenaliny, na drugim monitorze dodatkowo miałem włączona adrenaline z pokazywaniem parametrów a na video w teorii powinien być licznik w prawym dolnym rogu, z tym ze się nie nagrał, chyba cos złe ustawiłem.

Final jest taki ze klatki dobijały do 250 według adrenaliny. 

Wiec jeśli to będzie tak działać, to jest wypas po całości.

Oczywiście ja nie potrzebuje 250fps, ale tytuły napisane na kolanie możliwe ze beda grywalne.

Wieczorem spróbuje jeszcze raz puścić Artura w ruch i nagrać to, co by było widać różnice.

Jest jeszcze jeden znak zapytania, Hesus w swoim video mówił ze adrenalina będzie pokazywać dwa razy więcej klatek a reszta programów nie, ale czy to naprawdę jest taki przyrost czy AMD gra w kulki jak dawno temu Nvidia ze sterownikami do 3Dmarka które wycinały kilka kamieni które normalnie wyskakiwały spod kol pickupa tylko po to żeby wypaść lepiej niż ATI.

 

Na szybko odpaliłem CP2077, wszystkie suwaki na Max, Afterburner pokazywał 80 a adrenalina 160, path tracing jest nie używalny, pomimo tego ze jest blisko dwa razy więcej klatek to tego się nie da oglądać, kupa szumów. Nie wiem czemu, nigdy mnie to nie interesowało za bardzo, wcześniej miałem 4070 wiec ta opcja tez była poza moimi możliwościami.

Sans titre.jpg

Edytowane przez Etranger
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Etranger napisał:

 

Jest jeszcze jeden znak zapytania, Hesus w swoim video mówił ze adrenalina będzie pokazywać dwa razy więcej klatek a reszta programów nie, ale czy to naprawdę jest taki przyrost czy AMD gra w kulki jak dawno temu Nvidia ze sterownikami do 3Dmarka które wycinały kilka kamieni które normalnie wyskakiwały spod kol pickupa tylko po to żeby wypaść lepiej niż ATI.

Chodziło mu o MSI afterburner . Nie jest on tak często aktualizowany jak kiedyś. Robi go rusek i nie dostaje już kasy od MSI przez nawożone embargo na ruskich .

Póki go nie poprawi, nie będzie działał prawidłowo z FMF.

1 godzinę temu, Etranger napisał:

No ale chyba przeoczyłeś mój post z przed kilku dni gdzie ci pisałem ze jest lista na stronie AMD.

 

Widziałem , widziałem ale dopiero teraz sprawdziłem na stronie amd ;)

1 godzinę temu, Etranger napisał:

Wiec, zrobiłem DDU w trybie awaryjnym ja bozia przykazała.

Zainstalowałem adrenaline ja bozia przykazała, zrestartowałem na wszelki wypadek pieca

Do tej wersji sterowników jest wymagana czysta instalacja . 

Link to post
Share on other sites

No tak ale licznik w benchmarku RDR2 tez pokazuje dokładnie to samo co afterburner, a żeby było ciekawiej to jest ciągle dokładnie dwa razy więcej.

Musiałbym video przeglądać sekunda po sekundzie ale tak zasadniczo, pobieżnie :) to wychodzi ciągle dwa razy więcej. 

Dziwne troche.

Próbowałem puścić jeszcze dwa razy Artura ale za każdym razem się wykrzaczalo, mało tego nie chce nagrywać teraz nakładki z adrenaliny, nie wiem czemu.

Za ostatnim razem wykrzaczylo się dokładnie tak samo, dostałem komunikat o sterowniku , co wydaje się normalne, a kilka minut potem nagle BSOD, wiec sterownik jest jeszcze we wczesnej fazie.

 Tylko czy do 24 stycznia zdąża go napisać dobrze ? Wątpię.

Będziemy się bujać do usranej śmierci, taka mam koncepcje.

 

Link to post
Share on other sites

Na razie się sypie, Flight Simulator 2020 nawet nie zdążył załadować scenerii i już dostałem błąd sterownika, a zależało mi sprawdzić jak działa na Manhattanie .

Sterowni zawiesił się do tego stopnia ze wyłączył mi drugi monitor i dalej wisi, musze zrestartować pieca.

Link to post
Share on other sites

No tego to ci nie powiem, to znaczy nie wiem kto to wyprodukował.

To było kupione w sklepie AMD jako ich produkt, wiec na pudelku mam napisane AMD Radeon RX 7900XTX i tyle, a w środku to ze mnie witają po czerwonej stronie :)

 

Edytowane przez Etranger
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Etranger napisał:

No tego to ci nie powiem, to znaczy nie wiem kto to wyprodukował?

Referencyjne karty AMD są produkowane przez firmę PC Partner - do nich należą również  takie marki jak ZOTAC, Manli oraz Inno3D (klepią pod ich szyldem karty NVIDII). 

Link to post
Share on other sites
W dniu 13.01.2024 o 16:31, Etranger napisał:

Na razie się sypie, Flight Simulator 2020 nawet nie zdążył załadować scenerii i już dostałem błąd sterownika, a zależało mi sprawdzić jak działa na Manhattanie .

Sterowni zawiesił się do tego stopnia ze wyłączył mi drugi monitor i dalej wisi, musze zrestartować pieca.

Tu gościu włączył FMF w Apex Legend , widać że działa bez problemu , choć nie oglądałem całego filmu . Z tego co kojarzę RX7800Xt w 1440p , detale max, średnio ma 240-280 FPS, tu dobija do 400FPS.

 

 

Apex Legend FMF

Link to post
Share on other sites

Obczajałem tą kartę już wcześniej. Ciekawa opcja, kusi.:D 

Tylko nie ma nigdzie testów, nie wiem jak temperatury, hałas. Wygląd średni. 

Kompa mam na biurku. 

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Kawabonga napisał:

Obczajałem tą kartę już wcześniej. Ciekawa opcja, kusi.:D 

Tylko nie ma nigdzie testów, nie wiem jak temperatury, hałas. Wygląd średni. 

Kompa mam na biurku. 

E tam opowiadasz.

https://pausehardware.com/test-xfx-amd-radeon-rx-7900-gre/

 

XFX 7900 GRE Nuisances

Edytowane przez Etranger
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

40 decybeli , trochę głośna jednak . Szkoda że w Polsce nie ma RX7900GRE Pulse ,wygląda ciekawiej.

RX7900GRE Sapphire Pulse

Zaraz założę nowy temat w sprawie kupna nowej karty, zawsze ktoś coś ciekawego podpowie , doradzi . Pytałem się was jakiś czas temu w sprawie nowej płyty głównie, dzięki wam wybrałem lepszą opcję :) 

Link to post
Share on other sites

https://www.pccomponentes.fr/sapphire-pulse-amd-radeon-rx-7900-gre-gaming-oc-bulk-16-go-gddr6?utm_source=269979&utm_medium=afi&utm_campaign=www.dealabs.com&sv1=affiliate&sv_campaign_id=269979&awc=66382_1705465326_74ff28342d378c6d184b523b813683c1

 

Dość agresywne ceny maja jak na rynek w moich rejonach,  działają we Francji, Hiszpani, Włoszech i u Portosow. Ewentualnie jak już jesteś napalony bezgranicznie to poszukaj czy nie masz kogoś z rodziny w tych krajach. 594 euro z darmowa dostawa do Francji.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...