Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych NAVI 3 / RDNA3


Recommended Posts

Tj coś, czego nadal nie potrafię pojąć: 

W dniu 23.07.2023 o 21:31, radosuaf napisał:

Poszukaj pod Eastern Europe, Poland

Finlandia czy Szwecja, które to kraje geograficznie leżą na tej samej długości geograficznej (lub nawet bardziej na wschód!) są przypisywane do Europy centralnej lub zachodniej - a PL nadal do wschodniej.... 

Link to post
Share on other sites

Pod względem gospodarczym czy politycznym dużo bliżej im do zachodu. Już pomijam fakt że dokładniejszy podział byłby na 5 części z północną (Skandynawia, Islandia, WB, Irlandia) i południową (Iberia, Włochy, Bałkany, Cypr, Malta)

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, MiK napisał:

Grałeś w W3 z RT na tej 6800? 

Zainstalowałem zaraz po premierze ale stuttering był nie do zniesienia. Chyba poprawili to w którymś patchu czy wersji sterowników ale nie miałem już W3 na dysku żeby sprawdzić. Ogólnie z włączonym RT grałem tylko w FH5, BF V, Metro Exodus EE, Control i CP2077, ale te 2 ostatnie tylko chwilę.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, zbiku90 napisał:

Chyba poprawili


Tak poprawili i to znacznie. 4.04 wersja. 
 

Na rx 6600 wyciągam na konsolowych ustawieniach z RT stabilne 30 klatek z dynamicznym FSR 2.1 czyli jakieś 720-1220p. Zastanawiam się czy z 6800 wyciągnę 60? 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, MiK napisał:


Tak poprawili i to znacznie. 4.04 wersja. 
 

Na rx 6600 wyciągam na konsolowych ustawieniach z RT stabilne 30 klatek z dynamicznym FSR 2.1 czyli jakieś 720-1220p. Zastanawiam się czy z 6800 wyciągnę 60? 

Jak odpaliłem Wieśka po nowemu na mojej 6950xt to ledwo miałem 30fps w 4k.

Wieśman wyleciał do kosza po 10 minutach grania.

 

Link to post
Share on other sites

@zbiku90

 

RT i AA dokładnie jak na zdjęciu. Hairworsk na off. Reszta na wysokie/high. 1080p klatki odblokowane. Pełen ekran bez vsync. Postporcesy typu vinietowanie, blur i bloom na on. 

 

Lokacja jakiś lasek np. w białym sadzie - pierwsza lokacja. Bo wtedy najbardziej obciąża. 

 

Witcher-3-48.jpg

 

sgfdgfdgdgdguke6n.jpg

Link to post
Share on other sites

@MiK Trochę pojeździłem, trochę powalczyłem, trochę porobiłem screenów. Nie wiem czemu nakładki AMD na nich nie widać, więc są bezużyteczne, musisz uwierzyć mi na słowo bo nie chce mi się powtarzać.

Ustawienia takie jak podałeś, stałe 1080p (DSR wyłączony), wbudowane wysokie, HDR włączony - nie widzę opcji wyłączenia ale wpływ ma niewielki.

1. Obóz bandytów w gęstym lesie między Białym Sadem a Opuszczoną Wioską: 55-60fps, w walce okazjonalne spadki do 50

2. Biały Sad, skrzyżowanie obok tablicy z zadaniami: 50-55fps podczas obracania kamerą

3. Zwykła jazda Płotką po otwartym terenie: 65-70fps

Bonus 1: 1440p Uber bez RT, fps jak powyżej lub ciut wyższe, gra subiektywnie wygląda sporo ładniej.

Bonus 2: jw ale FSR na jakość, fps ok. 80-90fps średnio, wizualnie coś pomiędzy powyższymi IMO.

 

Jak ktoś wie co zrobić żeby nakładka AMD się wyświetlała na screenach to proszę o porady. MSI AF nie ma i w najbliższym czasie nie będzie, mam uraz od czasów 5700xt.

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna ciekawostka. Karta była ustawiona na default, w 1080p z RT brała ok. 180W, w 1440p bez RT ok. 200W.

4 minuty temu, MiK napisał:

W opcjach nakładki w sterownikach nie ma?  

No właśnie nie widzę, w googlach na szybko też nic nie ma.

OK już ogarnąłem. Zrzuty trzeba robić przez nakładkę MS gamebar, domyślny skrót win+alt+prtscr. Nawet HDR normalnie widać, zwykłe screeny są strasznie wyblakłe :)

Na gotowych nastawach RT, czyli uber zamiast high, fps taki sam. Ten ambient occlusion co masz włączony zżera ponad 10% klatek. Mimo wszystko o stałych 60fps bez FSR można zapomnieć, ale przynajmniej gra jest już płynna bez zacięć.

 

3jV3t4H.png

YWZvmcl.jpg

BxLRuPD.jpg

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

I wracamy zatem do tej samej dyskusji co wcześniej, i to wielokrotnie powtarzanej: co lepsze, jakość czy płynność. Pomijam już fakt, że nowa technologia, która dodana do 8-letniej gry zarzyna GPU za 2500 PLN w 1080p i która jednocześnie NIE SPRAWIA, że widząc te nowe efekty wyskakuje się z kapci to imho o kand doopy technologia. Moim zdaniem poprawa jakości obrazu w W3 jest zbyt mała żeby uzasadnić aż taki spadek klatkażu. Co więcej, nadal też uważam, że wyższa rozdzielczość + paczka modów podkręcających detale WYGLĄDA LEPIEJ podczas ROZGRYWKI niż DLSS + RT w Wiesławie (ale to moje zdanie). 

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Rebelmind napisał:

jakość czy płynność


Żadne. Responsywność najważniejsza. Co z tego że mam 60 klatek jak postać reaguje z opóźnieniem. 
 

100x wolę responsywny tytuł w 30 niż takiego rdr2 w 120 klatkach. 
 

AnchoredLazyFiddlercrab-max-1mb.gif

 

Link to post
Share on other sites

Responsywność a płynność to 2 różne kwestie. 
 

Na konsoli mogę mieć nawet 120 klatek z generatorem. Co z tego jak steruje się tym jak czołgiem przez imput lag. 
 

W dniu 26.07.2023 o 18:01, zbiku90 napisał:

Trochę pojeździłem, trochę powalczyłem

 

A750 za 1180 zł, czy RX 6800 za 2450 zł :rotfl:

 

obraz_2023-07-27_1819ftcim.png

 

obraz_2023-07-27_1821aie5o.png

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, MiK napisał:

A750 za 1180 zł, czy RX 6800 za 2450 zł :rotfl:

Jakbym miał grać tylko w W3 to odpowiedź oczywista :D Ale mam już 180h na liczniku i nie zamierzam wracać, chyba że w 4k z RT za jakieś 10 lat jak karta ze średniej półki będzie dawać 60fps w tych ustawieniach ;)

obraz.png.29fa5b1e6f41056fe0152f1defc46872.png

Link to post
Share on other sites

To moje 5 podejście razem z DLC. Czyli pewnie już coś pod 300h.

 

Z DLSS na ultra wydajność można grać w 4K z RT na 4070ti w ponad 60 klatkach. Przynajmniej na TV, bo przy monitorze jednak trochę mydli obraz.

 

Darowałem sobie tego RX 6800 / XT.  Może jak będą przeceny jakiś normalnych wersji a nie assrocka z 3 złączami zasilania czy innego 2 metrowego XFX który nie wejdzie do żadnej normalnej budy.  

 

 

.

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

DLSS 3 trochę słaby to fakt. Jednak DLSS 2 w 4K jest praktycznie nie do odróżnienia przy ustawieniu balans na moim TV nawet w ruchu. I zapieranie się na tą technologię bardziej szkodzi niż pomaga. No ale jest też druga strona medalu gdzie używają tego jako darmowej optymalizacji. 

Link to post
Share on other sites

Widzieli koleżanki i koledzy 4. kartę z serii RDNA3, RX 7900 nonXT? 

 

https://www.purepc.pl/amd-radeon-rx-7900-gre-premiera-karty-graficznej-oznaczenie-rx-7800-xt-byloby-chyba-bardziej-adekwatne#comment-1207936

 

Wydajność odrobinę wyżej niż RTX 4070 nonTi @2K, @1080p przegrywa, ogólnie wolniejsza od 6950 XT.  Cenowo jest to 649$ (250$ taniej od 7900 XT), czyli jakieś 3250 PLN z podatkiem, bez marży. Karta jak na razie jest China exclusive ale podobno ma być w późniejszym czasie globalnie dystrybuowana jednakże w niedużym, wolumenie. 

 

https://www.techpowerup.com/311816/amds-radeon-rx-7900-gre-gets-benchmarked

 

To co mnie w związku z premierą 7900 nonXT zaczyna niepokoić jest zbliżająca się 7800 XT. Skoro dzisiejszy "bohater" tj praktycznie poziom 4070 nonTi to 7800 XT - mający jednak słabszą specyfikację wg przecieków - powinien wypaść zauważalnie słabiej... Czyli zaczynamy wchodzić w rejony 6800 XT wydajnościowo, a wątpię by ten 7800 XT był tańszy od RTX 4060 Ti 16GB :/

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Rebelmind napisał:

Cenowo jest to 649$ (250$ taniej od 7900 XT),

Tylko że 7900xt kosztuje 770$ i leci w dół, na promocjach w USA po 720$

Ceny premierowe są oderwane od rzeczywistości :)

No i w teorii to 7800xt w przebraniu:)

Link to post
Share on other sites

Dziś, prawdopodobnie z okazji premiery tego nowego 7900, trafiłem na kolejny już artykuł tego samego typu: "chciałbym w końcu dać szansę Radeonom, ale Team Red znowu taką premierą nawet nie próbuje mnie przekonać do swoich produktów". A ja się pytam "dlaczego mają Cię przekonać?". Wydali by dobry produkt to by się sam obronił. Coraz bardziej czuje zażenowanie kolejnymi premierami GPU, i to nie tylko czerwonych :/

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

"chciałbym w końcu dać szansę Radeonom, ale Team Red znowu taką premierą nawet nie próbuje mnie przekonać do swoich produktów". A ja się pytam "dlaczego mają Cię przekonać?"

Mieli świetną okazję w końcu urwać swój kawałek tortu, bo NV wydało najgorszą generację od co najmniej dekady, ale wolą bezpośrednią konkurencję to mają za swoje. MCM w GPU to chyba niewypał i ślepa uliczka. Plus taki że sporo osób kupiło ostatnio RDNA 2 i może chociaż część się przekona że nie taki diabeł straszny... Zauważyłem że sporo mitów jest powielanych przez osoby które z czerwonym sprzętem przez lata nie miało do czynienia. To tak jakby odradzać nowe Ryzeny, bo przecież Bulldozer to była porażka.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...