Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych NAVI 3 / RDNA3


Recommended Posts

@RebelmindNie wiem kolego, ale użytkując kartę graficzną AMD jedyną różnicę jaką bardzo odczułem(w porównaniu do Nvidia) to instalacja sterowników. Za każdym razem kiedy jest nowy update, stare stery trzeba odinstalować w systemie awaryjnym(jest specjalny soft do tego) a później zainstalować na czysto. Inaczej, sypie błędami. Gdzie w Nvidia instaluje się wszystko jak leci.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Systemie awaryjnym, mówisz? :menda: Korzystałem z DDU zanim AMD wprowadziło Wattman'a mając praktycznie przynajmniej po kilka Radeonów z każdej generacji od czasów architektury Polaris, także ten...

 

Większą część życia spędziłem dłubiąc przy PC, o czym też często się dyskutowało (nie tylko na tym forum ale sporo i tutaj) więc proszę - nie wmawiaj mi, że wymyślam sobie problemy. 

 

Poza tym w znakomitej większości gier Radeony od dłuższego czasu są bezproblemowe - pech chce, że jednak w tytule, w którym najwięcej grałem i gram akurat jest i była lipa. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś może pojęcie o co tu chodzi?

 

765553591_AMDerror.thumb.jpg.ff36c0dde63eccefa70da588f5ac2cbc.jpg

 

Od kilku ładnych dni komp się zaczyna narowić, potrafi odpalać się przez kilka minut, po czym wywala w menedżerze urządzeń coś jak wyżej, Adrenaline nie widzi karty graficznej (system działa na wbudowanej w CPU grafie), nawet przy prawidłowym odpaleniu systemu (krótko po zalogowaniu do Windy) potrafią się pojawić niebieskie ekrany śmierci z komunikatem o "Driver Power State Failure".

 

Próbowałem wyczyścić sterownik do grafy (DDU i tryb bezpieczny) i zainstalować wcześniejszą wersję (obenie mam najnowszą - 23.9.3, to po jej instalacji zaczęły się te dziwactwa, ale może to tylko przypadek), wszystko się tak powaliło, że proszę siadać ("stabilne" 23.9.1 w trakcie reinstalowania "napotkało niespodziewany błąd", czy jak to tam mi zakomunikowało, musiałem jeszcze raz wszystko usuwać i ostatecznie jestem znowu na 23.9.3).

Co najdziwniejsze, czasami wszystko wstaje normalnie, a komp działa cały boży dzionek katowany w grach i jest stabilny.

No tak... rozdzielczość screena jest cudna wręcz.

Jeszcze raz, tym razem z linka: https://imgur.com/a/w4ObRJg

Edytowane przez Nuratar
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Podzielę się z wami ciekawymi info, kupiłem jakiś czas temu 7800XT nitro+, karta od początku na stock była gorąca. Po moim ustaiweniu tzn core 2800MHz 1.075V, powet limit +10%(300W) miała temperatry na poziomie ~70* GPU i hot spot 110* powyżej 290W do tego wentylatory 3000rpm, sam musiałem ręcznie ustawić 1500rpm żeby dało się tego używać, także poszedł zwrot.

Nie mam pojęcia co się z tymi kartami ostatnio dzieje, albo na jaki egzemplarz trafiłem. Poprzednim razem był tuf 7800XT, który miał z kolei swierszcze i do tego od nowości rozwalone łożysko, Dwa 7800XT, które miałem to była tragenia , siedzę obecie na zapasowym RX580 8GB i cieszę się że pozbyłem się tego masakrycznego tworu jakim było ww nitro+, myślę sobie czy może Hellhound 7800XT nad, którym się zastanawiam będzie lepszy. 

 

Jakby ktoś był ciekawy tak to wyglądało podczas gry w The Divison 2, jakość słaba bo robione na szybko przed zwrotem.

 

20231113-232919.jpg
20231113-232519.jpg

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Właśnie dzisiaj robiłem znajomemu upgrade z RX 5700 na RX 7900 GRE.
Na sucho bez grzebania OC/UV itp. 3Dmark Timespy wypluł 20,500 pts. Dla porównania zoptymalizowany RX 7900 XTX (z kagańcem uV i max frequency) wyciska 32500 (+58%). 

Wstępnie tylko 10 minut bawiłem się z UV i na razie mam bardzo mieszane uczucia co do możliwości tego krzemu (stabilność po nawet małym uV). Ale więcej czasu będę miał dopiero za tydzień by do tego siąść u niego. VRAM'u (największego bottlenecka) jeszcze nie ruszałem.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Miałem brać 6800, ale po postach Rebelmind, które przypomniały mi pewne problemy z Radkami to się wyleczyłem. Czekam na 4070 Ti Super (wieczny hold %-))

Link to post
Share on other sites

Znam wielu ludzi @CrisPell, którzy obecnie z RDNA2 i RDNA3 nie mają żadnych problemów.

 

Ale ja + kilka osób jednocześnie ma - i to dokładnie te same problemy w tych samych grach, przy kompletnie różnych konfiguracjach komputerow. Sprawdź, może u Ciebie będzie ok? 

Link to post
Share on other sites

Może i bym sprawdził, ale to oferta która jest dobra tylko z ratami, więc słabo tu widzę ewentualny zwrot :)

 

Mam tu na myśli XFX Radeon RX 6800 SWFT319 16GB. Podobne spostrzeżenia miała osoba co tą kartę kupiła (stutter). Co prawda zestaw na intelu jak u was. Nie wiem jak by u mnie to zagrało. Ale generalnie ostatni Radeon jaki miałem przed laty miewał podobnie wieczna walka ze sterami.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co wy macie z tymi sterownikami AMD. Mam ich karty od 2012 roku i wszystko działa poprawnie z potężnym OC. A ja grałem głównie szybkie strzelanki gdzie każde błędy były wyolbrzymione a nie miałem żadnych. 

 

Za to przy nvidii się męczyłem bo tam  zawsze było coś nie tak, i 1070 i 1080 ti i 2070. 

 

26 minut temu, Artok napisał:

Dzisiaj w xkomie był 7900 XT od XFX za 2850 zł. Ktoś się na niego skusił? 


Nie ma MPT nie ma ciągu a jeszcze blok bym musiał kupić za 600pln. 6950xt referenta bo blok pasuje) bym przytulił w małych pieniądzach. Chociaż ciężko mi uzasadnić zakup przy moim 6800xt.

 

v2gFAFB.jpg

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

 

5 godzin temu, ernorator napisał:

Nie wiem co wy macie z tymi sterownikami AMD. Mam ich karty od 2012 roku i wszystko działa poprawnie z potężnym OC. A ja grałem głównie szybkie strzelanki gdzie każde błędy były wyolbrzymione a nie miałem żadnych. 

 

Za to przy nvidii się męczyłem bo tam  zawsze było coś nie tak, i 1070 i 1080 ti i 2070. 

 

Ja miałem podobnie wrażenia z Radeonami . Miałem RX580 , później RX5700. Zawsze oc i uv . W te gry co miałem wszystko działało ok. Kupiłem na premierę RTX3060Ti w grudniu 2020 i ciągle jakieś problemy XD. Chyba po pół roku albo po roku ogarnęli sterowniki i gry do tego RTX. Nie wiem skąd te teksty że stery od AMD są albo były złe.  Nie wspomnę że to tej pory w jakiś grach pojawiają się gliche itp. Gram w CoD Warzone to ostatnio była jakaś tragedia na RTX . Co chwila wywalało do pulpitu albo jakeś bugi graficzne.

Zresztą wystarczy wejść w Release Notes sterowników Nvidii i AMD i poczytać Fixed Issues i Known Issues, na obydwu kartach zawsze coś jest ;) 

  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Problemy sa raz u jednych raz u drugich. Ktoś zawsze musi dac ciała.

Wystarczy podłączyć drugi monitor do ostatniej serii Radeonow żeby pobór mocy w idle skoczył z 18W do 100W, w ostatnich sterownikach piszą ze to naprawili, ale chyba cos im nie wyszło.

I o ile przy graniu staram się bardzo zrozumieć blisko 400W dla karty, tak kiedy nic się nie dzieje na ekranie 100W to raczej lekka przesada, karta wykręca wtedy maksymalne taktowanie dla pamięci i tylko dla pamięci.

Od końca 2022 przeszedłem przez 1070, 1070SLI, 1080TI, 3070, 4070 i w zasadzie problemów nie było, czasami tylko po jakimś update cos się porobiło z sterownikami i trzeba było kombinować, a ze generalnie piec dla mnie to zabawka wiec instalowałem jedne sterowniki na drugich i w 99% działało bez problemu.

Być może były jakieś spadki mocy ale przy 60Hz to było pomijalne.

No i ja nie gram online gdzie potrzeba pincet klatek.

 

Edytowane przez Etranger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...