Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych NAVI 3 / RDNA3


Recommended Posts

4 minuty temu, Rebelmind napisał:

6400 za 4080 od Janusza, któremu nie poszczęściło się z re-sellingiem to imho nie jest dobra cena za 4080

Dziś rano RTV Euro AGD miało za tyle 4080. Na Allegro również wiszą za 6400 zł - ze sklepu, nie od Janusza. 

Link to post
Share on other sites

Podtrzymuję to, co pisałem wcześniej: nie dam 5000 PLN za kartę do gierek, mój "próg bólu" w okolicach portfela kończy się na kwotach rzędu 2500 PLN ±10% za jakąś wypas wersję, ewentualnie dopłatę typu 500 PLN do zwrotu po sprzedaży 3080 (którego nie planuję, bo w takim budżecie nie kupię nawet 3080 Ti to o next gen nie ma co marzyć). 

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Rebelmind napisał:

Szlo w Proszopie szwedzkim zamówić 7900 XT Hellhound od PowerColor za 5400 PLN :o Sklep nie miał towaru ale przyjmował zamówienia. Dostępność premierowa RDNA3 w Se = 0szt.

Tu wychodziło 5480

 

https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/asrock-karta-graf-asrock-rx7900xtx-24gb-gddr6.bhtml#afterSearch-7900 xtx||||product

Teraz, Rebelmind napisał:

Podtrzymuję to, co pisałem wcześniej: nie dam 5000 PLN za kartę do gierek, mój "próg bólu" w okolicach portfela kończy się na kwotach rzędu 2500 PLN ±10% za jakąś wypas wersję, ewentualnie dopłatę typu 500 PLN do zwrotu po sprzedaży 3080 (którego nie planuję, bo w takim budżecie nie kupię nawet 3080 Ti to o next gen nie ma co marzyć). 

Jak nie grasz w 4k to na luzie za tyle coś dobrego kupisz.

Link to post
Share on other sites

Chwała mu za to.

22 minuty temu, Artok napisał:

Dostępność 6 stycznia. Trzech Króli przyniesie ze sobą? 

 

BTW. Porównanie TUFa z MERCem. https://www.techpowerup.com/review/xfx-radeon-rx-7900-xtx-merc-310-oc/35.html

 

XFX jest stosunkowo chłodny, ale wentylatory kręcą się 60% szybciej. 

Czyli albo głośno, albo ciepło...w obu przypadkach drogo :)

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Silver Arrow napisał:

Chwała mu za to.

Z tymi peanami to bym nie szalał. SAM / RE-BAR tj po prostu rynkowy standard i dla ludzi, którzy siedzą już na 2-3 letnim sprzęcie testy bez tego sporo tracą. Jasne, nie działa wszędzie oraz często daje niewielkie przyrosty ale w przypadku #PCMR nie ma czegoś takiego jak "niewielkie przyrosty". Są ludzie, którzy będą maxować swoje konfig korzystając z każdego dostępnego środka. 

 

Dzięki @Artokbo ja już do tamtych testów na Pure raczej nie zaglądam (a komentarzu już szczególnie, gdy połowa tj spam debili robiących sobie jaja dla hecy (...)) 

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Silver Arrow napisał:

Chwała mu za to.

Czyli albo głośno, albo ciepło...w obu przypadkach drogo :)

Oj przepraszam, Asus jest bardzo apetyczny jeśli chodzi o kulturę pracy i temperatury też dobre jak na tą kartę. Merc kosztuje jedyne 6850 PLN, więc brać bo za chwilę nie będzie. 

 

Edytowane przez Silver Arrow
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Rebelmind napisał:

Dzięki @Artokbo ja już do tamtych testów na Pure raczej nie zaglądam (a komentarzu już szczególnie, gdy połowa tj spam debili robiących sobie jaja dla hecy (...)) 

Akurat TrzyKropek vel Misio1999 doskonale się do nich dopasował. Na Portalu Polskiej Cebuli [© Gosu] wystarczy, że napiszesz coś niepochlebnego o AMD i już cię zasypują łapkami w dół. A gdy do tego dodasz pronvidiowską propagandę to już są po całości uruchomieni. 

 

Przecież on non top pisze co samo, opiera się na wyświechtanych zarzutach o gorszym RayTracingu, gorszej współpracy z programami do grafiki. Mimo to motłoch codziennie prowadzi przeciw niemu krucjatę z taką samą zapalczywością. 

Link to post
Share on other sites

Co z tego, że mam tego oszołoma w ignorowanych, jak on ciągle skutecznie triggeruje ludzi i leci lawina komentarzy. Smutne jest jednak to, że to chyba faktycznie było 10.000 szt na całą EMEA :/ bo daty dostaw z Proszop (zazwyczaj konkretne i faktycznie mające pokrycie w rzeczywistości) sugerują, że nic nie dojechało. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Co z tego, że mam tego oszołoma w ignorowanych, jak on ciągle skutecznie triggeruje ludzi i leci lawina komentarzy. Smutne jest jednak to, że to chyba faktycznie było 10.000 szt na całą EMEA :/ bo daty dostaw z Proszop (zazwyczaj konkretne i faktycznie mające pokrycie w rzeczywistości) sugerują, że nic nie dojechało. 

A nie miało ich być 200 000 na premierę?

 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, gustine napisał:

Wszystko to takie zwariowane sie robi, liczył człowiek na RDNA3, wyszła lipa, teraz znów czytam że premiera rtx 4070 w styczniu zaś nie, brać coś teraz czy czekać na 6600 ? tyle dylematów :/

Bierz 6600 i nie miej dylematów. Swoją drogą rozumiem dylemat rtx 4090 brać czy nie a nie gpu za taką niską cenę xD

Link to post
Share on other sites

Przy takiej różnicy w cenie rzeczywiście lepszą opcją jest RTX 4080, który swoją drogą też jest wyceniony fatalnie.
Ale jak to zwykło się mówić w ostatnim czasie  - Tanio już było. ;)

Co do tych wieszczów prawdy z Pure...
Nieprawdopodobne jest to, że ludzie łapią się w sieć kropek i dolewają oliwy do ognia.
I pomyśleć, że są to z reguły dorośli osobnicy. ;)
 

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Te nowe premiery tylko pokazały, że jak kogoś ciśnie na granie 4K z fruktami to powinien sobie kupić serię 40 nV, a ci co teraz czy w przeciągu dwóch lat kupili serię 30 albo cokolwiek z serii RX6000 to nie ma sensu zmian, bo jeżeli to tak wygląda to mid/entry level nie wniesie niczego ciekawego i pewnie ceny też nie będą powalać. Jak ktoś może sobie obciąć RT i poświęcić enkodowanie to RX'y 6000 są naprawdę atrakcyjne.

 

Jak AMD chce konkurować to uważam że 7900XT powinna być po 700$, a 7900XTX za 850$ wtedy faktycznie by wyglądało na jakąś alternatywę. Może i sterowniki coś zmienią bo wygląda na to że mają jakieś problemy i muszą się ogarnąć aka Intel DX9/DX11 syndrome w arc. Niestety obecny obraz nie powala, a wręcz jest rozczarowujący. Najpierw nV odpala wyceny "Turing like" ale tylko w przypadku RTX4080, bo akurat 4090 faktycznie jest tutaj progresem ta karta ma identycznie MSRP jak 3090 albo 3090Ti jeżeli mnie pamięć nie myli. Ostateczny sens propozycji AMD już będzie wynikał od premiery 4070 i jej ceny oraz jak faktycznie mocno skrojona Ada sobie da radę w RT bo może w przypadku tego dla kogoś kto składa od zera i myśli na nowym genem będzie jakaś alternatywa. Ale w porównaniu do takiego 4080 która na zachodzie jest takim sztandarowym modelem bo grania jeszcze bez wkraczania we wszystko czyli 4090 słabo jest.

 

Jakoś to mawiają że każda ma swojego potwora i że każdy ma swoją truciznę czy jakoś tak. Tutaj jeszcze na zachodzie widzę, że nastawienie do skrojonych ada też nie jest dobre przez to że nvidia odpaliła etykietki jak dla turinga co pewnie u jakiejś części populacji tego grobu spowoduje że przełkną tą ceną XTX'a i wezmą to zamiast ady. Nie mi oceniać, słupki z excela wsjo za jakiś czas rozjaśnią.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...