Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

2 minuty temu, r1023 napisał:

 

:D szczerze to fajnie jest mieć ten komfort psychiczny ze ma się cały czas spoko kartę i można się nie spinać. Do samego grania na bank bym takiej karty nie kupił.

Niech kupują.

A wtedy Ja, Wielki Lord rozbije świnke i kupie 3090 po taniości bo jakiś maniak CS:GO zapragnie mieć 2183 FPS :menda:

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Ten komfort psychiczny tj takie "bogactwo mentalne": stać mnie na to, żeby NIE KUPIĆ 4090 na premierę więc wyczekam i za półtora-dwa lata wezmę używkę. 

 

Śledzę ceny RTX 3090 od dłuższego czasu i przez większość swojej kariery rynkowej prawie topowy Amper stał po ~10.000 PLN (w Se raczej nie przekraczał tej bariery). Teraz, jeszcze przed dostępnością następców bez problemu kupi się używkę na gw poniżej ~5000 PLN. Myślę, że na podstawie tego można założyć, że z 4090 będzie podobnie. 

 

A już totalnie utwierdza mnie w przekonaniu akcja z 3090 Ti: zjazd cenowy z $2200 na $1200 za EVGA RTX 3090 Ti FTW3. 

 

Zatem, razem z moim 3080, czekam™. 

9 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

wtedy Ja, Wielki Lord rozbije świnke i kupie 3090 po taniości bo jakiś maniak CS:GO zapragnie mieć 2183 FPS :menda:

Dokładnie to 1023 fpsy ;)

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Karister napisał:

No dobra, ale w ten sposób zawsze jesteś generację do tyłu. Dla jednego to jest komfort (?), dla drugiego nie.

Przerobiłem podczas tej generacji kilka różnych, nowych GPU (3080, 3070, 3060 Ti, 6900 XT, 6800 XT, 6800, 6700 XT) we własnej budzie i mając pierwszy raz w życiu Topowe GPU (Liquid Devil Ultimate, Navi 21 XTXH) dosłownie widziałem jak z tej karty wypływają pieniądze. Co z tego, że było mnie na nią stać jak mój wewnątrzny Janusz przy każdym spojrzeniu na PowerColora pytał "serio, nie szkoda Ci tych 1900€?". 

 

Tj chyba kwestia osobistych preferencji i indywidualnych potrzeb, ale nie potrafię po prostu zaakceptować takiego wydatku nawet na własne hobby :(

 

Czy kupujac teraz 3090/Ti/3080/Ti jesteś tak właściwie generację w plecy? Jak robisz przesiadkę z 1080 Ti lub jeszcze słabszych modeli? Pokaż mi co mogę w takim razie kupić teraz za te 3000 no max 4000 nowego? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...