Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

42 minuty temu, janek20 napisał:

Będzie ci latać dobrze z 4070s ,jest cale mnóstwo procenta gier gdzie siedzi mocniej na gpu. Tutaj jeszcze trzeba dokupić drugi kanał ram albo 2x16 jak nie ma miejsca

 

Jest miejsce, tylko szkoda trochę pchać się w DDR4 jak nowe MOBO to na pewno juz DDR5 będzie ;/

 

41 minut temu, wrobel_krk napisał:

A jaką miałeś tą 1060 jaki model, bo duża szansa jest że 2 wentyle 4070 super będą i tak cichsze, a gpu zawsze warto mocniejsze brać.

 

Gigabyte GeForce GTX 1060 OC 6GB GDDR5

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, janek20 napisał:

Mówiłeś że nie masz kasy,w całej rozpiętości gier może się zdarzyć że gdzieś dropnie z powodu 16 GB ram

 

Bo nie mam kasy żeby ładować w PC na coś co wymienię w ciągu roku, teraz potrzebuję kupić GPU żeby posłużyła na lata. Domyślam się, że może za rok zaczną wychodzić gry, których już nie uciągnie ale mogę ponadrabiać to co wyszło do tej pory. Jak mam zapłacić 2600 za 4070 to lepiej chyba zapłacić 2900 za 4070 Super, a przynajmniej to zrozumiałem z różnych recenzji i porównań kart. Zaczynałem w ogóle od 4060 za 1400zł ale wydaje mi się, że nie spełni oczekiwań więc chyba lepiej dołożyć trochę kasy

Zresztą jak ze wszystkim, człowiek coś ogląda a potem i tak wydaję o wiele więcej niż zamierzał na początku, czy to rower, telewizor czy właśnie teraz GPU

 

Edytowane przez dmrk94
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, wrobel_krk napisał:

W tej cenie koło 350zł masz seasonica dużo lepszy niż spc:

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-750-80plus-gold-750w-p1401082

https://proline.pl/?n=promocja-seasonic-kwiecien-2024

 

Tylko musisz zamówić już dziś bo promocja do dziś

 

Szkoda, że nie zauważyłem wiadomości wczoraj :( ale i tak nadal jest w lepszej cenie niż Endorfy w x-kom.
To teraz pytanie bo już różnica w cenie żadna


Inno3D GeForce RTX 4070 Super Twin X2 12GB czy Gigabyte GeForce RTX 4070 SUPER WINDFORCE OC 12GB

 

Oglądałem różne testy i Gigabyte wypada nieznacząco lepiej, 1-2 stopnie mniej, 2-3 fps więcej oraz cichsza o całe 0.4 dB :D
Może są jakieś elementy, których jako laik nie dostrzegam. Kompletnie nie znam się na UV ale być może warto to zastosować i któraś z nich ma "większe" możliwości.

Link to post
Share on other sites

Większy cooler, niższe temperatury i minimalnie wyższe taktowania. Co do oceny głośności, to od siebie dodam, że nie tylko ważna jest maksymalna głośność, ale także ton tego szumu. Taki np Asus PROArt nie jest cichy, ale jego ton jest przyjemny, co sprawia że sama karta mniej irytuje niż inne cichsze konstrukcje. Dlatego niektórzy jutuberzy nawet nagrywają dźwięk karty, chodź to nie oddaje tego co słyszymy, kiedy kartę mamy bezpośrednio u siebie (problemy dynamiki mikrofonu i głośnika). 

 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko zdecydowałem się na Inno3D i zostanie parę złotych żeby dołożyć do RAMu.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i cierpliwość do mojego niezdecydowania
Smacznej kepasy i udanej majóweczki !!

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...