Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

2 godziny temu, droid napisał:

Panowie,  Corsair HX1200 Platinum z białym logo jest ok pod 4080/4090 + i9 13 gen?

Poradzi bez problemu?

Na spokojnie :)

Ten myk z RTX 4080 12 GB aka RTX 4070 i jej anulowaniem wygląda mi na zaplanowane wcześniej działanie. Nie było tej karty nawet w wariancie FE, tylko i wyłącznie jako AIB miała być dostępna co już samo w sobie dawało do myślenia. Może być to przemyślana strategia żeby dać ludziom iluzję rodzaju zwycięstwa poprzez bojkotowanie tej karty co pozytywnie wpłynie na sprzedaż RTX 4080 16 GB (jaki może jeszcze do premiery dostanie obniżkę ze 100$), potem pojawi się 4070 w cenie niższej od 4080 12 GB i z podobną specyfikacją (jakieś zmiany pewnie będą miały miejsce dla przykrycia tematu) jednak z ceną startową wyższą od RTX 3070. Co i tak na tle w sumie niemałego skandalu z RTX 4080 12 GB spowoduje efekt łagodniejszego przełknięcia ceny RTX 4070 i zaowocuje lepszą sprzedażą. Tak mi się to układa w całość, przy czym nie można zapomnieć o nadwyżkach RTX 30xx jakie sklepy muszą popychać. Niezłe jaja towarzyszą premierze RTx 40xx, nie ma co :)

 

E:

 

Niezłe jaja, nowe dostawy RTX 4090 mają w sklepach stać nawet po 15 000 zł, info z dystrybucji. Zerknąłem sobie na proshop, i tu proszę jakie info przy każdym RTX 4090. Niezłe jaja się dopiero zaczną, powtórka z rozrywki nawet bez szału krypto :)

 

obraz.thumb.png.d652734116cbfa7f99df3ec170724240.png

 

obraz.thumb.png.a9caba7982ee400671e4eaeb0ea9e2c3.png

obraz.thumb.png.17a9c6bd95bac1ac82d4799a83d3fcb7.png

 

obraz.thumb.png.3838dca6a76868c58cfd2a1132f4ba9a.png

 

obraz.thumb.png.fbf80b35c1ea0ef9703e6f186c5f5935.png

 

 

obraz.thumb.png.d86d1dc65effd14290511ee93831ed62.png

 

 

 

Edytowane przez EH_Gosu
  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites

@EH_Gosu Dziękuję. Jeszcze myślę o  HX1000. Różnica wynosi 30 euro tylko, chyba warto dopłacić do HX1200 i mieć spokój?  

 

Czy ten HX1200 zmieści się do tej obudowy? https://www.corsair.com/us/pl/Categories/Products/Obudowy/Mid-Tower-ATX-Cases/iCUE-5000X-RGB-QL-Edition-Mid-Tower-ATX-Case/p/CC-9011233-WW

Edytowane przez droid
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiem, ale wszystkie moje poprzednie GPU też leżały na tym dywanie. Nikt nimi nie szura po frędzlach. Dotknę kaloryfera, bo na innym forum też się o to martwią. ;)  Poza tym montaż jutro, bo nie upakowało się kablami ozdobnymi od CableMod i dzisiaj mi się już nie chce wybebeszać wszytskiego.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Karister napisał:

Wiem, ale wszystkie moje poprzednie GPU też leżały na tym dywanie. Dotknę kaloryfera, bo na innym forum też się o to martwią. ;)  Poza tym montaż jutro, bo nie upakowało się kablami ozdobnymi od CableMod i dzisiaj mi się już nie chce wybebeszać wszytskiego.

 

Cóż, dywan ten zaznał wiele miłości :) Dobrej zabawy i niech karcioszka pięknie służy, podziel się wrażeniami. Powrzucaj jakieś benche do compare jeśli masz 3D Mark Advanced, to 3DM FSE / FSU. TSE / TSU, PR.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, mirai99 napisał:

NA PEWNO wyjdzie jako 4070, pewnie z 2-4 tygodnie później.

No nic ale skucha :lol: pójdzie na wymianę mój asus rog strix 3080 oc (choć szkoda bo cieszy mi bardziej oko w budzie phanteks evolv x silver) za dopłatą na model 4080 16, chyba też będzie to model rog strix, choć taki brzydki jest z niego ciosany kloc :hahaha:ale ma większą moc :P

2 godziny temu, EH_Gosu napisał:

Niezłe jaja, nowe dostawy RTX 4090 mają w sklepach stać nawet po 15 000 zł, info z dystrybucji. Zerknąłem sobie na proshop, i tu proszę jakie info przy każdym RTX 4090. Niezłe jaja się dopiero zaczną, powtórka z rozrywki nawet bez szału krypto :)

Prawdziwy żer dla skner :wariat: karuzela dopiero się rozkręca :hahaha:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm... RTX 4090 polecam ludziom z poważnym niedosłuchem wysokich tonów bądź z baaaardzo dobrze wytłumioną obudową. Ależ to piszczy i skwierczy! Z włączonym V-sync u mnie cisza, ale pewnie po zmianie monitora zrobi się głośniej.

 

Jeszcze fotki przed i po. Ładne kabelki w oplotach póki co idą do szafy.

IMG-0585.jpg
IMG-2441.jpg

Edytowane przez Karister
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
51 minut temu, Karister napisał:

Hmm... RTX 4090 polecam ludziom z poważnym niedosłuchem wysokich tonów bądź z baaaardzo dobrze wytłumioną obudową. Ależ to piszczy i skwierczy! Z włączonym V-sync u mnie cisza, ale pewnie po zmianie monitora zrobi się głośniej.

 

Jeszcze fotki przed i po. Ładne kabelki w oplotach póki co idą do szafy.

IMG-0585.jpg
IMG-2441.jpg

 

Daj się karcie nacieszyć, że znalazła przyjaciela. Ona śpiewa i okazuje wdzięczność :) Estetycznie to u Ciebie wygląda, pozytyw duży.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wojciech spychała napisał:

Piszczenie cewek to niestety loteria - ale fakt, że im więcej FPS tym bardziej sprzęt skwierczy... 

Jest jak, jest. To wynika bezpośrednio z FPS, czy z obciążenia GPU? Bo 60 FPS w 8K to nie jest duży klatkaż, ale z GPU wyciśnie max. Na obecnym monitorze 4090 się nudzi i jest cisza. Na full throttle Define 7 ładnie to tłumi, ale jednak wciąż słychać w cichym pomieszczeniu. Ciekawe, co będzie, jak upoluję nowy monitor. Chcę 40" UltraWide w 5120 x 2160 od LG. 

 

2 godziny temu, wojciech spychała napisał:

Btw. Dramat jak te adaptery psują wygląd wnętrza

No, ale mam tajną broń. Obudowę bez okna. :)

 

2 godziny temu, wojciech spychała napisał:

Sprawdzałeś czy producent nie przygotował do Twojego zasilacza długiego kabla 16-pin? 

Jak najbardziej Corsair przygotował taki kabel. Powodzenia z kupnem. :D Plan mam już inny. Póki co zostaje to, co jest. Pewnie do połowy przyszłego roku pojawi się 7950X z 3D cache. Wtedy update CPU, MOBO, RAM i zasilacza na taki w pełni zgodny z 12VHPWR. Może i do tego czasu pojawią się przedłużki 16pin od CableMod. Zobaczymy.

 

Jeszcze temperaturki podrzucam. GPU na 100% power limit i 5950X ścięty do 4.0GHz all cores @ 1.05V. VRAM 80°C.

2.png
1.png 

Edytowane przez Karister
  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dla tych co się zastanawiają nad DLSS 3.0 i tym, że tylko RTX 40xx może to odpalić:

https://developer.nvidia.com/blog/opencv-optical-flow-algorithms-with-nvidia-turing-gpus/

 

Przypominam, że sam "Optical Flow Accelerator" jest z nami już od RTX 20xx :), podczas kiedy większość źródeł sugeruje, że to nowy element.

Rozumiem, że nowy akcelerator jest szybszy, może dokładniejszy, natomiast zupełnie nie rozumiem, dlaczego potrzeba tego nowego akceleratora do działania DLSS 3.0. Wersja 2.0 działa szybciej z Amperami niż z Turingami, ale to nie wyklucza używania DLSS 2.0 na Turingach. Obecnie brakuje jeszcze info dot. co dokładnie zmieniło się w API / HW, że te nowe akceleratory są takie zajefajne.

 

image.thumb.png.e0ab997bbfd20a91b61ca17eed7e4af7.png

 

A tu jeszcze tabelka z dokumentacji NVidii, dot. wydajności :

image.png.9c995b68998998a6bdbb8802f8899368.png

Taki mały pstryczek:

image.thumb.png.61e07a5801772f332ff7dc5aed4d978f.png

Więcej można poczytać na: https://docs.nvidia.com/video-technologies/optical-flow-sdk/nvofa-application-note/

 

 

To takie moje luźne rozważania, czy DLSS 3.0 ma szansę pojawić się na RTX 20/30 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...