Skocz do zawartości

Ankieta - ile trzeba zapłacić za dobrze grające słuchawki?


Czy dobry dźwięk jest drogi?  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile trzeba zapłacić za dobrze grające słuchawki?



Recommended Posts

2 godziny temu, sid vicious napisał:

Mi fex kazał kupić takie słuchawki za ~2k i jestem zadowolony w sumie.

 

Mi nikt nic nie kazał, Sid dał na uszy na 1min i po przesłuchaniu jednego kawałka, który znam - i'm all in 

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, sid vicious napisał:

HD660s

Tydzień temu sprzedałem HD660S bo nie zrobiły na mnie aż takiego wrażenia. No a kupiłem je za 1300.... 
Osobiście postawiłbym je gdzieś pomiędzy AKG K712 Pro a Beyerdynamic DT880 600 Ohm. A te słuchawki są zdecydowanie lepiej wycenione.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Wiesz co, na pewno są lepsze słuchawki. Na pewno są też słuchawki lepsze dla innych. Ja się przesiadłem z innych senków (PC360), szukałem czegoś w tym charakterze tylko półka wyżej bo mi się osłuchały przez ostatnie 9-10 lat. 660s okazały się w punkt więc nie szukałem miodu w du**e i przestałem kombinować.

Dodeł też chwycił na chwilę i się zauroczył

Link to post
Share on other sites

Może na mnie nie zrobiły takiego wrażenia bo znam już to granie. Ta seria od czasu HD545 i pochodnych brzmi bardzo podobnie. Polecam jakby się nadarzyła okazja odsłuchać sobie  Sennki HD560S. Niby niższa półka i materiały gorsze ale zrobiły na mnie o wiele lepsze wrażenie. A już na pewno maja lepszy stosunek ceny do oferowanych możliwości.

Link to post
Share on other sites

Ja od dłuższego czasu słucham na sprzętach z przedziału 300 - 500 zł i absolutnie nie widzę potrzeby wydawania więcej, tzn. z perspektywy kogoś, kto owszem lubi posłuchać muzyki w przyzwoitej jakości, ale nie szuka kwadratowych jaj i nie doszukuje się szczegółów, których i tak nie jest w stanie wychwycić. Bardzo dobrze wspominam podstawowy model Phonaków Audeo (nie pamiętam oznaczenia), z piankami Comply zamiast silikonowych nakładek, które dawały bardzo głębokie brzmienie, ale bez dudnienia basem kosztem tonów średnich czy wysokich, taka optymalna równowaga, gdzie jest fajny bas ale i szczegóły tonów średnich i wysokich można wyraźnie usłyszeć. Teraz mam JBL Reflect Flow Sport na BT, bo gniazdo słuchawkowe w telefonie mi padło i tu jest nieco więcej basu, choć wciąż na akceptowalnym, jak dla mnie, poziomie. Wiadomo, zależy czego chcemy słuchać. Stacjonarne HD555, które lata temu kosztowały ok 300 zł wciąż dają radę i mają super neutralne brzmienie, świetne zarówno do słuchania muzy jaki i filmów czy grania.

Link to post
Share on other sites

Powiedzcie prawdziwemu adiofilowi, że za 300-500 da się kupić dobrze grające słuchawki to Wam zrobi : Ha, ha! Oni wydają dużo większe pieniądze na okablowanie. Lubią, mają kasę to OK - każdy ma jakieś hobby.  Tylko, że wiele osób jest pseudo audiofilami i myślą, że kupi kabel za większe pieniądze to poprawi mu się dźwięk. Za nic mając prawa fizyki. Dobre słuchawki muszą dobrze grać. Dla jednego to będzie byle co, co daje dźwięk i głośno gra, dla drugiego sprzęt, który odpali słyszy zupełnie coś innego niż na zwykłym, nawet nietanim zestawie audio. 

 

 

Edytowane przez mistela222
literówka
Link to post
Share on other sites

Ja to sidowi wręcz odradzałem HD660s :) Dla mnie one są po prostu dziwne. Mają słabsze zejście basu niż HD600 i HD650, do tego ta wyższa średnica i góra przytemperowana. To jest taka melomańska wersja, bo tam nie ma co drażnić ucha, basu nie ma, góry też zbytnio, po prostu zakładasz i słuchasz :)

 

Mi bardzo do elektroniki podchodziły R70x, znacznie bardziej niż jakiekolwiek Sennheisery.

Link to post
Share on other sites

Do dzisiaj pamiętam artykuł, gdzie grupa zapalonych audiofilów w ślepym teście nie wychwyciła znaczącej różnicy między drogimi kablami Monster, a drutem z wieszaków z pralni. W dodatku w obu przypadkach stwierdzili, że dźwięk jest po prostu świetnej jakości.

 

W pewnym momencie zaczyna się audiovoodoo. Jeżeli kogoś stać i chce iść dalej i drożej, jego sprawa. Byle tylko nie uzależniał jakości od ceny, bo nie zawsze jedno idzie w parze z drugim.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, mistela222 napisał:

Powiedzcie prawdziwemu adiofilowi, że za 300-500 da się kupić dobrze grające słuchawki to Wam zrobi : Ha, ha!

Niestety, to jakieś mity o audiofilach, których jest pełno, a mało co mają wspólnego rzeczywistością Jeden z nich jest tutaj. https://hifiphilosophy.com/ .Ten gościu potrafi docenić słuchawki za 150zł i się nimi cieszyć np. słynne słuchawki fostex-(Creative Aurvana Live!) .Naprawdę nie popadajcie w skrajność. Jasne ,jest tam dużo wyimaginowanych pod wpływem wyobraźni rzeczy ale nieprawdą, że audiofile;

 

-nie słuchają tańszego sprzetu,

-nie kupują tańszego sprzetu,

-zawsze kupują najdroższy sprzęt.

 

Audiofile to bardziej stan umysłu, jak stan wydawania portfela.Chociaż jedne i drugie pod tym względem są ze sobą mocno sprzężone, w zależności od zasobności.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, dodo napisał:

Szybkie pytanie HD650 czy dopłacić parę PLN do 660S? Zamówiłem iFi Audio ZEN DAC v2, który będzie je napędzać.

 

 

Na to nie ma szybkiej odpowiedzi. Wskazany jest odsłuch słuchawek w takiej kwocie, bo HD650 czy HD660S patrząc na techniczne aspekty będą naprawdę dobre, ale ich charakter jest nieco inny. HD650 będą jaśniejsze, ciut bardziej energiczne, natomiast HD660S to takie trochę usypiacze, bardziej przeznaczone do relaksu niż wyciągania detali z muzyki. Niemniej dla mnie HD650 już są muzykalne i zawsze kojarzyły mi się ze słuchawkami do wieczornej posiadówki z muzyką w fotelu.

 

Nie wiem jak to teraz wygląda, ale często z Dropa do wyrwania były HD6XX w dość śmiesznych pieniądzach.

 

graph (3).png

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, FeX napisał:

Dropa

 

Wole kupić w PL i mieć w przeciągu 2 dni. Moje zamawianie z USA nigdy nie kończyło się dobrze (klawiatura mechaniczna, backplate do GPU)

26 minut temu, FeX napisał:

Na to nie ma szybkiej odpowiedzi. Wskazany jest odsłuch słuchawek w takiej kwocie

 

Nie bardzo mam gdzie, słuchawki będą służyły do grania w online FPS i trochę do słuchania muzyki, głównie Hip-Hop.

 

32 minuty temu, kombajn napisał:

 

Dziękuje za odnośnik ale nie wiele mi to mówi, mają inny nr są tańsze (w teorii) 

Link to post
Share on other sites

HD6XX i HD58X to najbardziej opłacalne słuchawki Sennheisera obecnie, jednak przez fakt, że to towar z USA, zakup staje się to problematyczny. HD58X mają więcej niskiego basu, więc w teorii do hip-hopu będą najlepsze. Ich strojenie to nadal szkoła Sennheisera, więc nie będzie się w sumie do czego przyczepić.

 

HD660S podobno słuchałeś, nie sprawdziłeś jak się mają w hip-hopie? Ogólnie zawsze z Sennheiserami miałem ten problem, że brakowało mi w nich basu i trochę średnica zbyt mocno wysunięta, co sprawiało, że nadawały się do rocka, instrumentalnej muzyki z wokalami. Jeśli chodzi o hip-hop, elektronikę brakowało nieco tego zejścia, nie było tej energii w dźwięku. Tutaj słuchawki Audio-Technica R70x były dla mnie po prostu lepsze.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, FeX napisał:

Audio-Technica R70x

 

Będę szczery, za 6xx przemawia również kwestia estetyczna, przywiązanie do marki.

 

Godzinę temu, FeX napisał:

HD660S podobno słuchałeś, nie sprawdziłeś jak się mają w hip-hopie?

 

Sprawdzałem i mi pasowało, nie był potężny ale był bardzo czysty, miał sporo detalu. Warto nadmienić, że u mnie źródło będzie inne niż u Sida. Nie wiem czy gorsze czy lepsze, inne.

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.02.2022 o 18:22, FeX napisał:

 

Ty paździerzu oszukany!

 

Podoba mnie się już ten temat, zaraz w ruch pójdą inwektywy i argumenty ad persona xD

 

A Hitler pojawi się w okolicach 5 strony.

  • Haha 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...