Skocz do zawartości

Realme 7 5G - bardzo słabe zdjęcia


Recommended Posts

Witam.

 

Podkusiło mnie by kupić w/w smartfona i o ile z samego jego dzialania jestem zadowolony, o tyle zdjęcia robione za jego pomocą wychodzą po prostu tragiczne i nieważne czy robimy portretowe, 48 M, czy po prostu zwykłe zdjęcia. Co  dziwnego, to te dodatkowo okropnie tracą jeszcze bardziej na jakości, gdy dodaje się jakieś zdjęcie do wysyłki za pomocą MMS-a ( nie ma opcji by udało się przeczytać jakikolwiek tekst ze zdjęcia, gdyż obraz to jedna wielka pikseloza ) i nie ma tu znaczenia za pomocą jakiego aparatu się robi fotkę. I tutaj moje pytania. Czy ten smartfon tak po prostu m, czy jednak jest coś z nim nie halo? Przeglądałem ustawienia, ale nie widzę ani 1 opcji dzięki której można by było np. zwiększyć rozdzielczość robionych zdjęć. Proszę o pomoc co może być nie tak, chyba że ten typ tak po prostu ma.

Link to post
Share on other sites

Dziwnym trafem na moim starym telefonie jakość zdjęć  była zachowana, tzn jakie dodałem, takie było wysłane. Obecnie tak nie jest więc to musi być wina telefonu.

 

worm no właśnie szału  nie ma, a to rozmiar oryginalny, a biorac pod uwagę wysyłkę przez mms to wysyła się kolorową, nieczytelną plamę.

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

MMS-y od zawsze miały górny limit wielkości. Kiedyś to było tylko 30KB. Sugerujesz, że kiedyś limitu nie było, a teraz zrobili? Skoro korzystasz z MMS-ów, wyślij sam do siebie i sprawdź wielkość po wysłaniu. A potem napisz reklamacje do operatora.

 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, worm napisał:

Szału nie ma, ale myślę że fotka jest ok. Obstawiałbym obcinanie jakości przy wysyłce MMS

szału nie ma ? zdjęcie jest tragiczne , nokia 6500 robiła dużo lepsze zdjęcia , a co do samego mms to pliki są automatycznie zmniejszane do 150/300kB wystarczy wysłać takie zdjęcie do siebie i porównać z oryginałem , więc z fatalnego zdjęcia robi się jeszcze gorsze.

Link to post
Share on other sites

@cyna76 ta średnio nokia robiła lepsze. Owszem jak na tamte czasy dobre ale to jak wspominanie młodości - w naszej pamięci działa algorytm upiększający ;)

Kompresja skompresowanego kiepsko zdjęcia. Niestety realm chyba nie ma zmiany jakości czy sposobu kompresji zapisywanego zdjęcia. Pozostawienie łączenia pikseli w gorszych warunkach często pomaga niż szkodzi. 12MPx wystarczy by obraz był czytelny, a zbierze więcej światła niż w pełnych 48MPx

 

Edytowane przez anemus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat mam zdjęcia z tej noki wiec mogę wrzucić dla porównania , swoją drogą ten realme ma albo tak kiepski aparat albo soft lub to i to , ja bym się pobawił kamerą od google gcam moze to coś zmieni

https://revision.lukasz.cc/view/9BBEfXz8V8cLi2CuZJceFqn4wAsYw9mL

tutaj przykład zamiany standardowej aplikacji mojego mi a3 na gcam (kiepskie warunki oświetleniowe)

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, cyna76 napisał:

nokia 6500 robiła dużo lepsze zdjęcia

Mój Sony Ericsson K770i też robił lepsze niż to, ale to tylko 3,2Mpix było. Reszta, jak anemus napisał. Co po tych 48Mpix, skoro wszystko wygląda jak wygląda.

https://www.mgsm.pl/pl/katalog/sonyericsson/k770i/zdjecia/

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajmy. Te zdjęcia z galerii z K770i są akurat fatalne, gorsze i to znacznie od tych z tego realm o ile się oczywiście kliknie by pokazał w pełnej rozdzielczości bo kompresja na wrzutce robi masakrę. ;P

Mniejsza o to, tu raczej chodzi o kompresję kompresji więc lepiej zostawić w 12MPx. Plik będzie o 70-80% mniejszy. Skoro algorytm dialera sobie nie radzi to nie warto zdawać się na niego. Zwiększenie liczby pikseli nie polepszy natomiast ilości szczegółów, nie w takim oświetleniu i nie przy pikselach 0,8um. Tym bardziej, ze mediateki mają dobre npu, a oppo (więc może i choć trochę realm) umie to wykorzystać ale tylko gdy ma na czym pracować tu niskie iso i długi czas naświetlania wskazuje, ze automat się męczy przy 48MPx.

 

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...