Skocz do zawartości

[MULTI] METRO - seria


Metro Exodus  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Nie da rady 120 fps utrzymać, Titan ze wszystkim na ful detail w 1920x1080 miał średni 67 fps do 120 trzeba 2 takie titany a do 120 minimalny 3.

Takie monitory potrzebują już kawał kompa, bo jak to niby ma wyglądać v-sync 120hz i minimalny 40fps hehe.

Adaptive v-sync nawet by nie zadziałał zrobił by tylko imput laga nic więcej.

Przy monitorze 60 hz do 1080p wystarczy GTX780 do każdej gry bo to tylko 60 fps.

Do takiej rozdzielczości najlepiej brać GTX670/680/760TI/770/780 identyczna sytuacja jak kilka lat temu z fermiakiem.

Pod warunkiem że na pokładzie będziesz miał i7 3930K wykręconego pod 5GHz i że karty w 3-Way SLI będą miały dobre skalowanie... Nie zapominając o narzucie na CPU sterownika (gdzie przy 3x TITAN będzie on ogromny)

 

21 fps :cry:  w zadymie na max wszystko full hd 680 i i5  

Wyłącz SSAA a wielkiej różnicy nie zobaczysz a będziesz miał płynniusio.

Link to post
Share on other sites

Skoro są monitory to są i komputery które pociągną gry w 120fpsach.



Znalazłem zbugowaną szmate jak się wchodzi do pierwszej osady ludzkiej trzeba pzejść przez korytażyk a w przejsciu wisi szmata i trzeba przez nią przejść jak w nią wszedłem i zaczęła falować i zacząłem chodzic i ruszać kamerą cała gra się zbugowała na 30 fps i dopiero jak przestała szmata sie ruszać fps wszkoczył znowu na 60, i czy v-sync czy nie było za każdym razem dawałem radę szmatą zbugować grę, dopiero zaawansoany physX dał rade szmacie i nie było spadków ruchy szmaty zostały przełożone na kartę z procesora.

Śmieszny motyw.

Edytowane przez Skitles
Link to post
Share on other sites

To że są monitory to nie znaczy że sprzęt pociągnie w tylu... Bo nie widziałem sprzętu który by ciągle nie schodził poniżej 120fps w 3D z FullHD a ba! nawet bez 3D w samym FullHD czy 2560x1600. Wszystko zależy od CPU i samych kart jak się będą skalowały... Bo im więcej GPU tym gorsze skalowanie... ale też jest to uzależnione od sterów które jak wiemy jakieś wybitne nie są... i ma się to i do NVIDII i do AMD.

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanko, daleko jeszcze mam do ukończenia gry ? Jestem na tych bagnach, gdzie trzeba było znaleść benzynę do silinika który później przycholował kładkę, tuż przed tymi bagnami była "wenecja" gdzie obmacywało się te panienki z teselowanymi cycami. Ogólnie nie wiem jak to jest, metro 2033 nie za bardzo mnie ciekawiło, a tutaj coś przyciąga do dalszej gry. Chyba po przejścu tego LL odpale znowu metro 2033.. dla porównania. 

Link to post
Share on other sites

 

@up

Masz jeszcze klika ciekawych miejsc do odwiedzenia. :)

pograłem od tego wspomnianego miejsca o które pytałem jeszcze 3 godziny i wciąż gierka się nie kończy. Po takich kruciutkich singlach jak w najnowszym cod czy crysis te metro pozytywnie zaskakuje długością gry.

 

 

To pierwsza gra, która ( UWAGA ! ) powoduje,że moje GPU ma max 72C:!)

 

Ale tylko pod warunkiem jak włącze SSAA 4x.

 

 

Grafa to 680 Twin Frozr. A u was jak temperaturki w tej grze?

W rozdzielczości 4K (ssaax4) każda nowa gra rozgrzeje ci tak grafike.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To że są monitory to nie znaczy że sprzęt pociągnie w tylu... Bo nie widziałem sprzętu który by ciągle nie schodził poniżej 120fps w 3D z FullHD a ba! nawet bez 3D w samym FullHD czy 2560x1600. Wszystko zależy od CPU i samych kart jak się będą skalowały... Bo im więcej GPU tym gorsze skalowanie... ale też jest to uzależnione od sterów które jak wiemy jakieś wybitne nie są... i ma się to i do NVIDII i do AMD.Łe

Przecież do jednego kompa można wsadzić 4 karty, pooglądaj na YT jakie ludzie mają kompy nagrywają z włączonym frapsem.

To że nie widziałeś takiego kompa to nie znaczy że nie ma.

Jak wychodził Crysis 2 typek dawał na YT gamplay z 4xGTX580.

Max Payne 3 widziałem na yt na 2x GTX590.

Jak sie ma kase to można złozyć taką machinę że to się w pale nie mieści.

 

To pierwsza gra, która ( UWAGA ! ) powoduje,że moje GPU ma max 72C:!)

 

Ale tylko pod warunkiem jak włącze SSAA 4x.

 

 

Grafa to 680 Twin Frozr. A u was jak temperaturki w tej grze?

U mnie 78 z włączonym vsync-85hz, bez v-sync 90.

Może nie wybuchnie ;)

Ja chłodzenie przerobiłem z referenta bo w tym szumie nie słyszałem własnych myśli.

Ja mam Gainward GTX470.

Edytowane przez Skitles
Link to post
Share on other sites

Multi-GPU nie jest, nie było i długo nie będzie idealne :)
Duży narzut sterowników... + karty nie skalują się w 100% etc...

Lepiej mieć jedną dwurdzeniową (np. 590/690/6990/7990) niż dwie karty w SLI (bo działa to na innej zasadzie i nie ma takich problemów z np. texturami [sprawdzone na przykładzie WoW]).

Link to post
Share on other sites

Chyba nie wiesz z jakimi kompami pracowałem i się bawiłem ;) Pamiętaj im więcej GPU tym gorsze skalowanie i wydajność wcale nie musi być wyższa...

A niby skąd ma wiedzieć?? no z jakimi pochwal się.

Na YT typek Grał w max payne w 1080p prawie full detale na 2x GTX590 i miał minimalny 150 a max 300 więc do 120hz 120 fps spokojnie wystarczało więc do metro tez spokojnie można taki komp złożyć.

 

Zaczęło się wymyslanie że nie ma kompa na świecie co pociągnie metro w 120 fpsach.

 

wystarczy taki komputer i w 1080p metro wyświetla 120fps.

Nie ma bata na takjego kompa.

Edytowane przez Skitles
Link to post
Share on other sites

A stać cię na 2 x GTX 690? Bo mnie nie...

Jeszcze po paru miesiącach (6+) bym wyskrobał coś na 7990... ale na pewno nie na dwa LOL.

 

"Czymam kcjuki" za ceny GTX 780... bo jestem nim zainteresowany. Jak zmiana karty to na kolejne 4 lata. Boję się tylko że te złe koboldy dadzą cenę 700$... stać mnie na to będzie przy max 600$ a to spora różnica w przeliczeniu na PLN + VAT + marża.

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites

cholera... przy 1,5kW to ja chyba bym poszedł z torbami przy cenach prądu na Lubelszczyźnie... Ja chce elektrownie atomową a 60% jełopów, gnid, ćwierćinteligentów nie chce bo jełopy myślą że to nie bezpieczne. W wyniku Czarnobyla zmarło mniej niż 200 osób. Co roku w europie ginie około 6 tysięcy osób przy samym wydobyciu węgla. Teraz sa inne normy i technologie ale kretynów nie przekonasz.

 

Wracając do tematu, pozdrawiam wszystkich którzy mają 3way/4way SLI/CF. Bo gry obsługują max 2way lub beznadziejnie skaluje się 3 i 4 karta... (chyba że dwie dwurdzeniówki, tutaj inna rozmowa).

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites

Osobiście metro 2033 przechodzilem raz a nawet nie pamiętam na jakim poziomie i tak nie wiem który wybrać... bo nie chce latać jak rambo ale też nie mam zamiaru się denerwować że zginąłem 10 raz w tym samym miejscu  :>

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...