Skocz do zawartości

[MULTI] METRO - seria


Metro Exodus  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

gtx 670 1060/1795 - wszystko full, AA 4x. i5 3570k 4.5ghz - głownie stałe 15-23fpsy.

Ktos tam wyzej wspominal ze gra jest dobrze zoptymalizowana. Zalecam wizyte u psychiatry, wylaczenie tv i wlaczenie myslenia.

Do gry na max potrzeba minimum 2 titanow (7tys zł) +reszta podzespolow = >10000pln

 

Faktycznie, jest sie z czego radowac. Pare lat temu PC za 3-4tys zł uciagał wszystko na maksa. Czy wartosc pieniadza spadla 3 krotnie, czy tez zarabiamy obecnie 3 razy wiecej?

 

EDIT: jednak troche przesadzilem, w otwartych przestrzeniach czesto 10-15fpsów. Niegrywalne na gtx 670/680.

Edytowane przez forum_forum
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już widzę to Metro 2033 hulające w dniu premiery "na maksa" na zestawie za 3k... to samo tyczy się pierwszego Crysis (gdzie w dniu premiery właściwie NIE ISTNIAŁ konfig, na którym w to się dało tak pograć). Po prostu czasem trafiają się takie gry, które "żyłują" sprzęt i nic się z tym nie zrobi.

 

Trzeba sobie zdać sprawę z tego że obniżenie detali to żaden grzech, zwłaszcza że Metro LL na 'med' prezentuje się dużo lepiej niż taki Dishonored, czy inne na UE 3.0 ... 

Z jednej strony chcielibyście wszystko maksować na konfigach "middle-end" (bo GTX670 + i5 to żaden wypas), z drugiej narzekacie że gry są przestarzałe technologicznie... 

 

Zauważyłem też drobną ciekawostkę, po wyłączeniu HT dropy są częstsze - a więc gra ewidentnie "zapycha" CPU. Obciążenie CPU jest niewielkie, niewielkie, a momentami skacze do 100% i wówczas drop. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem skąd ta panika skoro wystarczy wyłączyć wygładzanie i PhysX by było o wiele płynniej :P Inna kwestia to to że na Radkach nawet na low jest kiszka jak pisze jareeecki :/

  Edytowane przez Znawca
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
gtxxor, przypomnij sobie czasy geforce 4, 64mb.

Trzeba byc bardzo bogatym czlowiekiem jak na Polskie warunki zeby sobie pozwolic na wydanie 20tys zl na zestaw komputerowy. Monitor 30* 2560x1600 + z 3 titany pod metro. Czy uwazasz ze 20tys zł to odpowiednia kwota za sprzet do grania w obecne tytuly?

Obecne gry wymagaja takich nakladow $. To nie jest wymysl.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale czy Metro nie odpala się w niższej rozdzielczości niż 2560x1600? Bo sugerujesz że chcąc grać w Metro to tylko "ultra" i tylko 2560x1600...

 

Dodatkowo powiem ci że "polskie warunki", to nie są warunki dla ogółu. Gry to rozrywka ekskluzywna, zaś w takim UK konfiguracja typu i5 + 670 (która u nas dla wielu jest szczytem marzeń) nie jest wśród entuzjastów niczym specjalnym. Tam idąc do domu entuzjasty gier komputerowych ujrzenie 3 kart graficznych, nie jest niczym dziwnym ani niespotykanym. 



Wystarczy wejść na Overclockers i popatrzeć jakie konfigi są w sygnaturach, potem zestawić to z tym co mamy tutaj. Na bmk mój PC uważany jest za jeden z "ciekawszych", tam 3820 + 670 nawet pod "wodą" nie robi żadnego wrażenia.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ktos tam wyzej wspominal ze gra jest dobrze zoptymalizowana. Zalecam wizyte u psychiatry, wylaczenie tv i wlaczenie myslenia.

Nie wypowiadaj się o myśleniu, bo sam ty nie jesteś wcale za inteligentny, nawet nie zauważyłeś braku MSAAx4. Jest co prawda SSAAx4 ale to jest ZUPEŁNIE CO INNEGO. SSAA to po prostu downsampling. Ustawienie x4 przy którym grasz oznacza, że uruchomiłeś grę w 4K i jest to później tylko przeskalowane do rozdzielczości 1080p :D!!!!!! Ty zaś narzekasz że w 4K masz 15 fps

 

 

Obecne gry wymagaja takich nakladow $. To nie jest wymysl.

 

 Jak to nie jest twój wymysł ? To niby do jakiej gry potrzebujesz 3 titanów ? Albo też monitora 2560x1600p ? Nikt ci nie każe ustawiać na pałe SSAA ani tez używać tak wysokich rozdzielczośći (które w zasadzie nadawaja się bardziej dla grafików niż dla graczy)

 

A co do jeszcze samego Metra, GRAFIKA jest tak dopracowana, ze sam nie wiem co ładniej wygląda, crysis 3 czy nowe metro.

Edytowane przez kapral.hicks
Link to post
Share on other sites

 

 

Wystarczy wejść na Overclockers i popatrzeć jakie konfigi są w sygnaturach, potem zestawić to z tym co mamy tutaj. Na bmk mój PC uważany jest za jeden z "ciekawszych", tam 3820 + 670 nawet pod "wodą" nie robi żadnego wrażenia.
  dokładnie tak jak mówisz
Link to post
Share on other sites

to samo tyczy się pierwszego Crysis (gdzie w dniu premiery właściwie NIE ISTNIAŁ konfig, na którym w to się dało tak pograć

Na 8800Ultra grałem komforotowo w VH detalach na winXP dzięki tweakowi, odblokowywującemu te detale. Co prawda przy w 1680x1050 było tylko średnio 27-30 fps JEDNAKŻE na xp i uwczesnych sterownikach Nv nie było problemu z inputlagiem, więc tam 30 fps naprawdę starczało do komfortowej gry. Do dziś pamiętam słowa znajomego co grając u mnie w tą gre zaskoczony był, jak ta gra chodzi płynnie przy takiej jakości grafiki. Dziś przy obecnych sterach nv i samym win7 30 fps był by wynikiem niegrywalnym.

Link to post
Share on other sites

Gra wygląda wyśmienicie... ze SweetFX jeszcze lepiej :D U mnie w 1680x1050 Wszystko NAJWYŻSZE - bez SSAA (OFF) od 45-90fps



Na 8800Ultra grałem komforotowo w VH detalach na winXP dzięki tweakowi, odblokowywującemu te detale. Co prawda przy w 1680x1050 było tylko średnio 27-30 fps JEDNAKŻE na xp i uwczesnych sterownikach Nv nie było problemu z inputlagiem, więc tam 30 fps naprawdę starczało do komfortowej gry. Do dziś pamiętam słowa znajomego co grając u mnie w tą gre zaskoczony był, jak ta gra chodzi płynnie przy takiej jakości grafiki. Dziś przy obecnych sterach nv i samym win7 30 fps był by wynikiem niegrywalnym.

Jaki sprzęt?

Link to post
Share on other sites

Na 8800Ultra grałem komforotowo w VH detalach na winXP dzięki tweakowi, odblokowywującemu te detale. Co prawda przy w 1680x1050 było tylko średnio 27-30 fps JEDNAKŻE na xp i uwczesnych sterownikach Nv nie było problemu z inputlagiem, więc tam 30 fps naprawdę starczało do komfortowej gry. Do dziś pamiętam słowa znajomego co grając u mnie w tą gre zaskoczony był, jak ta gra chodzi płynnie przy takiej jakości grafiki. Dziś przy obecnych sterach nv i samym win7 30 fps był by wynikiem niegrywalnym.

8800Ultra kosztowała prawie 3k, zaś 670 kosztuje 1,5... tym samym dzisiaj możesz za ten kesz kupić 2 szt. 670 i spokojnie pograć w Metro przy takiej rozdzielczości. Dodatkowo pieprzysz głupoty, bo 8800Ultra to nic innego jak lekko podkręcony 8800GTX ze zmienionymi pamięciami.

http://www.xbitlabs.com/images/video/msi-nx8800gt/crysis_hdr.gif

 

W przypadku 13.2 FPS ... Ultra zrobił może 15, może 16... 

Link to post
Share on other sites

Gra wygląda wyśmienicie... ze SweetFX jeszcze lepiej :D U mnie w 1680x1050 Wszystko NAJWYŻSZE - bez SSAA (OFF) od 45-90fps

 

Jaki sprzęt?

 

Przeciez w takich ustawieniach to wszystko beznadziejnie wyglada. Jest kosmiczna roznica z 4saa.Jedyne ustawienie przy ktorym robi sie WOW i gra ucieka od konkurencji to wszystko na maks i koniecznie 4saa. Tak dobrej grafiki jeszcze nigdy nie widzialem.

 

W benchmarkach nie sypie mi sie po OC GPU, a w metro co chwile musze korygowac takty na gpu bo wywala arty.

 

Co do sprzetu, nie powinno to wygladac, tak jak obecnie wyglada. Wydawanie na konfig bez monitora do FHD 10tys zeby plynnie pograc w gierke to przesada, skoro w takiej cenie idzie kupic powiedzmy 3x 2 tyg fajne wczasy. 2560x1600 = 20tys pln.

Link to post
Share on other sites

nie wytrzymałem, zassałem to, pograłem i fakt, gra wygląda obłędnie, wymiata w kosmos, do crysisa bym nie porównywał, bo on zostaje w tyle, szkoda tylko że delektowałem się pokazem slajdów, i nieważne jaką konfiguracje ustawień wybrałem to było to samo, niestety nie stać mnie na tą grę, nie w sensie ją kupić, ale nie stać mnie przy domowym budżecie aby zapewnić sobie komputer który pozwoli w to pograć, szkoda, na prawde szkoda

Link to post
Share on other sites

gry już na dysku nie mam, bo zgodnie z przepisami miałem 24 h na usunięcie, nie popieram piractwa i je potępiam, ale wielkie rozczarowanie, mogę tyle powiedzieć, nie grą, bo nie sposó było się wczuć w fabułę skoro wstaję z łóżka i już na dzieńdobry 16 klatek jak patrzę na sufit:) wtf

Link to post
Share on other sites

gry już na dysku nie mam, bo zgodnie z przepisami miałem 24 h na usunięcie, nie popieram piractwa i je potępiam, ale wielkie rozczarowanie, mogę tyle powiedzieć, nie grą, bo nie sposó było się wczuć w fabułę skoro wstaję z łóżka i już na dzieńdobry 16 klatek jak patrzę na sufit:) wtf

 

 

Fakt 16 kl/s na HD 7870 lekko irytuje jednak nie zwalał bym całej winy na producenta gry ;)

Link to post
Share on other sites

Fakt 16 kl/s na HD 7870 lekko irytuje jednak nie zwalał bym całej winy na producenta gry ;)

ja nie zwalałbym także na siebie i mój komp, czyli wina jak zawsze jest nikogo:) umówmy się 7870 to karta midendowa, swojego czasu podbijała pod TOP. dałem za nią 900 zł. minął rok i nie mogę pograć w medium w nową gre? żenujące 

Link to post
Share on other sites

http://www.guru3d.com/articles_pages/metro_last_light_graphics_performance_review_benchmark,6.html

 

Fajny art. Szkoda ze nie ma 660ti ale 660 nieznacznie gorszy od 7950 to faktycznie szok. Amd będzie optymalizowac stery a zieloni bedą grac. Kolejny dowod na to ze nie zawsze liczby mówią wszystko :) szkoda bo liczyłem na bardziej wyrównana walkę a tu po prostu widac brak wspolpracy miedzy producentem gpu i gry :(

 

Inna sprawa ze w 1080p wartosci wydają sie byc grywalne na większości kart

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...