Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, czy tym programem idzie wyzerować dysk ssd ? muszę wyzerować 1 dysk był na nim system a chce go zapisać zerami i będzie na gry komputerowe, diskpartem, zerowałem wcześniej ale nie wiem który dysk jest tym którym chce skasować bo mam 2 dysk po 500gb a nie chce przez pomyłkę skasować dysku z systemem Windows, 1 dysk to samsung evo 860 a drugi to samsung 870 evo i ten drugi dzisiaj instalowałem na system, a ten 860 chce na gry tylko który jest który ? dmde bezpiecznie to zrobię ?

 

Bez-tytu-u.jpg

 

który to dysk C żebym go nie zamazał danymi ? a który to dysk 860 aktualnie wygląda to tak 

 

Bez-tytu-u1.jpg

 

Czy dobrze myślę że dysk w list disk w programie 0 to ten system z literą dysku c a dysk 3 z nazwą 2 to ten dysk z nieprzydzielonym miejscem ?

Link to post
Share on other sites

Używając diskpart spróbuj sprawdzić który dysk ma jakie partycje.

cmd

diskpart

select disk (i tutaj numer dysku który chcesz sprawdzić, to jest 0,1,2)

list partition

i pokaże się lista partycji która jest na tym dysku, każdy można tak sprawdzić po prostu wpisując "select disk ..." każdy po kolei i w każdym "list partition". To powinno ci pomóc określić który dysk jest który. i wtedy kiedy będziesz wiedział który jest do czyszczenia, to nie trzeba używać DMDE, bo diskpart też jest w stanie wyzerować dysk:

select disk ...

clean all

 

zdaje mi się że na screenach widać dysk 0 jako ten systemowy na którym aktualnie siedzisz, dysk 1 to jest ten nowy na którym robiłeś system na nowo, a disk 2 to ten który chcesz wyczyścić, ale mogę nie mieć racji, najlepiej sam spróbuj.

 

i tyle, mam nadzieję że pomogłem ;)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Zerowanie dysku, na którym będą gry...

 

Autor po prostu chce chronić dane (system tam był) przed samym sobą. A co, jeśli zapragnie odzyskać skasowane dane i włosy mu się zjeżą jak zobaczy, co trzymał na tym dysku w dokumentach?

 

Dzięki takiemu zerowaniu głupie myśli do głowy mu nie przyjdą, a SSD zyska większy TBW.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 11.08.2021 o 20:22, lukasz272015 napisał:

Czy dobrze myślę że dysk w list disk w programie 0 to ten system z literą dysku c a dysk 3 z nazwą 2 to ten dysk z nieprzydzielonym miejscem ?

tak, ale zerowanie to nie jest prawidłowy i najlepszy sposób na usunięcie danych z SSD. Do tego używa się komendy secure erase. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...