Skocz do zawartości

Recommended Posts

Stary Browar Kościerzyna lager. Wypiłem jedno i już mi się kręci w głowie :D 5,9%. Było bardzo dobre, 9/10, wypiłem prawie na raz.
Mam jeszcze takie [kiedyś już piłem i dobrze wspominam]:

 

IMG_20211203_173735.jpg

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Otworzyłem Three Hills Beer. Bardzo mocny smak. Po pierwszym łyku myślałem że zepsute, ale po drugiej szklance 0.33 czuję że smakuje szlachetnie i tradycyjnie. Z drugiej strony nie wiem czy się jakoś wyróżnia na tle innych piw, tego typu. Prawdziwe piwo- okiem laika. Nie podejdzie każdemu.
Pojemeność 1L, i butelka, to prawdziwy sztos. Lepiej byłoby tylko gdyby było wykonane z kamionki i byłby ceramiczny korek.  Szeroka szyjka, ucho, świetnie się nalewa. Wygląda elegancko, chociaż etykieta mogłaby być bardziej tradycyjna.
Smak 7/10, butelka 9/10.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Jeszcze napisz jakie dokładnie.

 

Ja dzisiaj dałem nura do piwniczki i przytargałem sobie kilka butelek.

Na pierwszy ogień poszedł RIS Konstancin (z browaru Czarnków) z datą do grudnia 2020. Pierwsze wrażenie raczej marne, bo syknęło przy otwieraniu ale na szczęście nie było gejzeru. Potem zapach... taki sobie, bardziej porter bałtycki niż imperialny stout, a do tego w pierwszym niuchnięciu wydawał mi się kwaśny. Na szczęście nic takiego nie ma miejsca. Może i pachnie dosyć słodko czerwonymi owocami ale smakuje już risowo, jest dalej mocno palone, goryczkowe. Jest czekolada, spore utlenienie właśnie w postaci czerwonych owoców, może lekkiego suszu. Do tego jest bardzo gładkie, mega pijalne. 8,3%, a walnąłem jak soczek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@up piłem chyba we wrześniu . Ale jakoś mi nie podpasowało .

Dziś sobie otworzyłem SMOKY JOE , i powiem , że dawno tak innego piwa nie piłem . Super stout rzeczywiście jest bardzo "smoky" jak bym dym z ogniska wypił .

@buszi jak tam kormorany , bo widzę że trochę kosztują . Warto spróbować ?  np zestaw degustacyjny kormorana ?

W tle guano  do zwrotu , podziałało miesiąc i to z przygodami . 

 

 

 

browar.jpg

Link to post
Share on other sites

Jak podszedł Smoky to teraz stoi podobne - torfowy RIS Big Game #3. Aczkolwiek jest przeciętne do bólu ale dosyć blisko podstawowego Smoky jeśli chodzi o torf.

 

Zależy o które pytasz? Zestaw się na pewno opłacał, ja brałem za 99zł, a w tym były 2 kieliszki. Butelki luzem były bodaj od 24zł wtedy więc szkło gratis wychodziło. Nie wiem czy zestaw znów wypuścili czy tylko pojedycze butelki w tubach, bo takowe widziałem.

Mój zestaw jest z zeszłego roku i Imperium piłem wcześniej, jak zawsze bardzo dobre.

Barlow Sorbus też piłem wcześniej i dalej był bardzo dobry ale raczej nie nadawał się już do leżakowania.

Astus Malum jeśli ktoś lubi cydry to fajny eksperyment aczkolwiek nie zostanę tego fanem.

Terra Donum zbyt mocno się utleniło i zbyt mocno dawało miodem, dodatki gdzieś zniknęły, zdecydowanie nie opłacało się leżakować choć nie ukrywam, że nie jestem fanem braggotów, bo nie lubię miodu w piwie.

 

Dobra opcja to też Are you freaking nuts?, nawet znajomy co nie lubi ciemnych (kawowych) piw stwierdził, że z kokosem to od teraz będzie pił ciemne, bo mu podeszło.

Mi osobiście też bardzo smakowało, na 5 kuponów w sumie chyba 20 butelek wjechało jak robiliśmy zakupy z innym kumplem.

Trzeci dzień 2022 i jeszcze nic mi nie zepsuło humoru. Trzeba to uczćić.

 

dsc083482ek2o.jpg

Edytowane przez buszi
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Hyped Art z Hopito na HBC586 i Stracie, fajna trauskawka i mango dające ciekawą słodycz. Chyba z 5 minut rozkminiałem czym mi to smakuje i pachnie. Jak na DIPA całkiem lekkie.

Three Stupid Chesses takie sobie, Nelsona prawie nie czuć, Citra zdominowała całość.

Link to post
Share on other sites

Dziś sobie sączę znany zamiennik wina , bo żona winko  zabrała .

 

Ogólnie zakochałem się w "smoky joe"  jak ktoś spotka niech da znać bo nie mogę dostać .

Chyba że w necie ale to 10-20 zł  i pewnie połowa potłuczona przyjdzie jak koledze  .   

 

IMG_20220109_000540.jpg

O kieliszek wyszedł niezbyt czysty  będzie reklamacja :D  

Link to post
Share on other sites

 

Lidl:

Browar Kormoran - Imperium Prunum - Porter Bałtycki leżakowany z suską sechlońską - butelka 0,375l - 28,99zł
Browar Maryensztadt - Porter Bałtycki - butelka 0,5l - 6,99zł
Browar Bojanowo - Porter Bałtycki - butelka 0,5l - 5,99zł
Perła - Porter Bałtycki - butelka 0,33l - 3,99zł
Argus Porter - puszka 0,5l - 2,39zł za puszkę przy zakupie 4
Bojan - Ciacho lub Muscovado - butelka 0,5l - 5,99zł

 

Niby grubo, bo rzucą IP ale wypiłem ich już dosyć sporo więc hype zerowy. Nawet gdyby dali cenę 19,99 to nie wiem czy bym kupił. Wielki minus za brak Komesów na promo. Reszta w sumie niewarta ceny, Komes będzie lepszy i tak pewnie :P No chyba, że Argus i wrzucić na leżak kilka puszek.

 

Polo (sobota):

Browar Fortuna - Komes Porter - różne rodzaje - butelka 0,5l - 7,99zł
Komes Porter Bałtycki - butelka 0,5l - 5,99zł
Browar Amber - Grand Imperial Porter - butelka 0,5l - 4,99zł
Perła - Porter Bałtycki - butelka 0,33l - 3,99zł

 

Słabo w sumie ale Amber za piątaka dobra opcja, szkoda, że Komes w cenie regularnej choć w ulotce jest niby Sherry Oloroso więc jak ktoś nie pił to polecam.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...