Skocz do zawartości

Budujesz,remontujesz?


Recommended Posts

Też poproszę o pomoc kogoś kto już to przerabiał i ma doświadczenie

- Jak zabezpieczyć ościeżnice w łazience przed puchnięciem ? dodam że jest silikon miedzy ościeżnicą a płytkami ale w ilu mieszkaniach bym nie był tam wszędzie ta woda znajdzie sposób.

- Potrzebuje kupić próg drzwiowy między klatka schodową a mieszkaniem ,coś polecacie ?

- no i najgorsze , balkon , jestem totalnym bezguściem, wiem że nie chce płytek ale mam tez problem z drzewem (odświeżać co rok mi sie nie uśmiecha

Link to post
Share on other sites
44 minuty temu, xamarx napisał:

- Jak zabezpieczyć ościeżnice w łazience przed puchnięciem ? dodam że jest silikon miedzy ościeżnicą a płytkami ale w ilu mieszkaniach bym nie był tam wszędzie ta woda znajdzie sposób.

Najlepszym sposobem jest montaż ościeżnic ponad podłogą 1-2mm i silikon (obowiązkowo).

 

45 minut temu, xamarx napisał:

- Potrzebuje kupić próg drzwiowy między klatka schodową a mieszkaniem ,coś polecacie ?

Jak chcesz wrzucić próg bo potrzebujesz uszczelnić to może się pojawić problem z grzybem.

 

46 minut temu, xamarx napisał:

- no i najgorsze , balkon , jestem totalnym bezguściem, wiem że nie chce płytek ale mam tez problem z drzewem (odświeżać co rok mi sie nie uśmiecha

Można wykończyć żywicą.

 

Link to post
Share on other sites

Problem z tym że ościeżnica już jest zamontowana i przylega do płytek, objechana tylko silikonem

 

A próg drzwiowy muszę zamontować no między klatka schodowa a mieszkaniem mam z centymetr prześwitu. (Deweloperska)

 

Z tą żywica muszę pomyśleć, w sumie ten balkon to i tak używany nie będzie. Dzięki

 

Link to post
Share on other sites

Może ościeżnicę przyciąć piłką ręczną, tak kilka milimetrów. Idealnie równo pewnie nie będzie, ale i tak silikon, więc trochę zasłoni.
Poza tym, czy ktoś będzie z miarka na podłodze leżał i sprawdzał?
Mam ten sam problem i tak planowałem zrobić.

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, drVanSteiner napisał:

Ościeżnica regulowana, to taka gdzie zmienia się jej szerokość. Nie można "wyregulować" jej wysokości.
Więc jej wyrwanie nic nie da.

 

Zajmuję się wykończeniami. Tylko w poprzednim roku zamontowałem ok. 60 szt drzwi. Mam podpisane umowy monterskie z DDD i Komfortem, WIĘC:

 

Przy stałej ościeżnicy jak np. w łazience mojego teścia - przy wyrywaniu robisz bałagan więc odradzam. Mogą polecieć płytki i do tego dokładasz dużo obróbki.

rBM8HQZ.jpg

 

Przy regulowanej ościeżnicy jak na tym przykładowym zdjęciu śmiało zdejmujesz nasadzaną ramkę (kątownik). Nikt takich drzwi nie kotwi kołkami. Potem wycinasz pianę (boki i górę). Montujesz wyżej w otworze i tyle. Jeśli Ci brakuje miejsca od góry (w co wątpię bo rozchodzi się o 3 mm) to wycinasz płytki kątówką i podkuwasz.

8-38.png

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Pytanie z innej beczki :

Szykuje się do remontu  (samodzielnego ) łazienki ,pokoi na górze   ,przedpokoju ......  i pewnie się skończy na  remoncie  kuchni dołu :cry::facepalm:.

 

Ale muszę zakupić  trochę elektronarzędzi  np szlifierka kątowa z regulacją obrotów ,lisice ,piłę  tarczową  itp itd .. i zastanawiam się jaką  markę wybrać ?

 

Narzędzia tylko do mojego własnego ,domowego użytku  .

Kolejna kwestia to aku czy kabel ?

 

Rozważam zakup boscha na kablu ,kumpel poleca parkside  którego sam używa zawodowo/zarobkowo .Ktoś inny  bezwzględnie ryobi ...

 

 

Link to post
Share on other sites

Oczywiście najwygodniejsze będą na Aku, ale też i droższe.
No i wtedy musisz iść w jeden system.
Nie mam dobrej opinii o parkside.
Ryobi jest dobre, ale dużo droższe od parkside. Na plus, system mocowania Aku jest od zawsze taki sam.
Jest podobno dobra polska marka Kaltman.
Z innych tańszych do domowego użytku, możesz popatrzeć też na dedrę i einhell.
Bardzo dobre są Bosch, Metabo, Makita czy deWalt, ale też i drogie.

Pooglądaj sobie filmiki np. https://youtube.com/@KrzysiekRaus.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, raiders napisał:

np szlifierka kątowa z regulacją obrotów

Ja kupiłem yato z kablem, pewnie kupiłbym coś lepszego gdyby był hajs, ale w porównaniu z tym co miałem to nie mogę na nią złego słowa powiedzieć.
Lisice kupiłem yato, rozpadła się po tygodniu cięcia bloczków, wtedy kupiłem makitę, i ta dała radę.
U mnie w robocie na produkcji używają np, milwaukee akumulatorowych, polecają jako dobrą relację ceny do jakości.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Obejrzałem trochę porównań na yt, poczytałem fora budowlane i przewija się najczęściej
Ryobi, einhel, dedra do domowego majsterkowania i chyba na tym się skupię.
Usiądę wieczorem i na spokojnie porównam ceny kilu urządzeń i parametrów z tych marek.
Pod uwagę biorę jeszcze bosch tak z sentymentu.


Takie marki jak metabo, dewalt, makita.... to już polprowsjonalny / profesjonalny sprzed do użytku zarobkowego. A nie do zrobienia jednego remontu na 2 lata .

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

jak dajecie płytki do kuchni skuwacie gładź i farbę? Ja np. w miarę możliwości skułem albo porysowałem nożem. Potem zagruntowałem trochę gęstszym gruntem, o konsystencji jogurtu. Potem na cały fragment ściany klej  rozsmarowany, a na płytkach grzebieniem. Nie wiem czy tak się robi ale ja tak zrobiłem :D
Wiem że niektórzy dają tylko specjalny grunt, ale czy to taniej i lepiej to nie wiem. Szybciej na pewno.

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest kwestią czy ta farba/tynk się sypie czy nie. Jeśli jest ok to grunt czepny do śliskich powierzchni i będzie cacy. Za dużo kleju nie można dawać, ewentualnie do wyrównania lini. Wystarczy na płytkach. Na ścianie nie ma potrzeby. Ale czy dobrze zrobiłeś to dowiesz się za kilka lat, lub co zgrozo za kilka dni

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się czy zamiast listw przypodłogowych nie zrobić cokołów z gresu.  W kolorze białym matowym. Alternatywą są listwy mdf.
Cokoły z gresu robiłbym na 5-6cm z fugą 0.5-1mm. Byłoby z tym trochę roboty, ale dam radę. Robiłem takie cokoły w spiżarni i przedpokoju i wyszło to fajnie. Tam robiłem szerokie na 10cm i fuga na 2mm.
 

Link to post
Share on other sites

Czy robić z gresu czy kupić listwy mdf. Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie. Mówią że cokoły z gresu źle wyglądają, jak w suterenie. Nie widziałem też żeby ktoś w kolorze białym robił cokoły. Że niby będzie się brudzić? ale mdfy też prawie zawsze daje się białe :D

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...