Skocz do zawartości

Budujesz,remontujesz?


Recommended Posts

34 minuty temu, leto87 napisał:

wąskie okno

To do mojej prywatnej męskiej łazienki :D Będzie jeszcze szła na to folia wenecka od zewnątrz. Na froncie mam doświetle weneckie przy drzwiach i weneckie garażowe po prawej od wejścia. Na frontowe lewe też pójdzie folia. Jak się samemu wszystko planuje i działa to ma się za dużo czasu na przemyślenie zmian i zawsze za dużo pomysłów xD

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, leto87 napisał:

Może ktoś słyszał coś na temat dachówek płaskich? czy to się opłaca?

Akurat jestem z branży konstrukcji dachowych i temat to wygląda tak: pod dachówkę masz mocniejszą więźbę (wyższe krokwie - przynajmniej 16/7, 16,8) oraz określony minimalny kąt dachu dlatego, że ta konstrukcja jest cięższa. Dodatkowo łata nie 5/3,5 albo 5/4 tylko 6/4. Dachówki nie są przykręcane tylko wiązane (każda z osobna oplotem stalowym).

Jeśli chodzi o opłacalność to kwestia tylko i wyłącznie konkretnego modelu dachówki w porównaniu do konkretnego modelu blachodachówki, jednak średnio koszt pokrycia dachówką jest wyższy. Do tego pamiętać trzeba o nośności więźby.

Panel mojej blachy ma 0,83 m2 i kosztuje 87,90 zł/panel co daje za 1m2 cenę 105.90/m2. (Ja płaciłem 30 zł/panel jak kupowałem i teraz to jest jakaś masakra.)

https://allegro.pl/oferta/laguna-blacha-panelowa-svrt-elite-mat-1-222-0-715-11154897320

 

Taka prostsza modułowa ma 0,82 m2 i kosztuje 43,65 zł/panel co daje 53,23 zł/m2

https://allegro.pl/oferta/blachodachowka-modulowa-bratex-horizon-10587269448

 

Dla porównania ten model dachówki kosztuje 6,51zł/za sztukę i wymaga 14,5 szt/m2 czyli 94,40 zł/m2.

https://allegro.pl/oferta/dachowka-plaska-meyer-holsen-piano-angoba-11552462158

 

Ten model dachówki kosztuje 9,5 zł/sztuka i wymaga 9,6 szt/m2 co daje 91,20 zł/m2

https://allegro.pl/oferta/dachowka-ceramiczna-plaska-koramic-orea-9-antracyt-8974517202

 

Mam nadzieję, że wszystko dobrze policzyłem.

Ceny i modele przykładowe i wiadomo, że możesz gdzieś dostać mordeczko taniej dany model. Ogólnie nie daj sobie powiedzieć, że ceny są zbliżone. Krycie dachówką ceramiczną to także wyższa usługa.

 

Ogólnie oceniałbym, że typowa dachówka ze względu na koszt materiału, mocniejszy dach, usługę wypada +50% względem typowej blachodachówki.

Jak ktoś ma inne doświadczenia to proszę piszcie, bo nie chcę, aby autor się opierał tylko na moim zdaniu ;) Tymczasem ja idę kłaść płytki w kotłowni. POZDRO!!!

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, bonuz napisał:

blachodachówki

A ta twoja to czarna czy antracyt? U mnie bedą wiązary, okna już zamówione- czarne. Okna mam czarne to i dach chyba wezmę czarny.
Powiedz proszę, czy masz strop lany czy lekki? U mnie to będzie lekki, płyty podwieszane pod wiązary.

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, leto87 napisał:

A ta twoja to czarna czy antracyt? U mnie bedą wiązary, okna już zamówione- czarne. Okna mam czarne to i dach chyba wezmę czarny.
Powiedz proszę, czy masz strop lany czy lekki? U mnie to będzie lekki, płyty podwieszane pod wiązary.

Czarna.

Ja mam strop lany, taki wybrałem bo u mnie aż trzy komplety okien narożnych i dwa wypusty stropu (zadaszenie wejścia i tarasu). Wszystko mocno zbrojone. MOCNO.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Wybrane drzwi zewnętrzne.  Wydaje mi się że cena świetna, 5.6k za 72mm i wypełnienie pianką. Można było pewnie coś lepszego znaleźć, ale raczej nie w tej cenie.. (kolor ma być cały czarny, tutaj antracyt)
Ale co mnie bardziej zainteresowało, drzwi wewnętrzne bez ościeżnicy.. ale sztos. Oczywiście cena, wysoka, ale chyba warto.

doors.jpg

Screen Shot 10-27-22 at 02.23 PM.JPG

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites
39 minut temu, raiders napisał:

wewnętrzne

Żonie tłumaczyłem że to kwintesencja europejskiego, w domyśle skandynawskiego, stylu. Zobaczymy jak będzie hajs, na mnie te drzwi zrobiły ogromne wrażenie. Czegoś takiego się nie widzi na co dzień.
Drzwi wejściowe, opcja budżetowa, w wikendzie podobne ale przyznać trzeba że dużo ładniejsze, jednak o zdaje się gorszych właściwościach termicznych wychodziły coś koło 8k netto.
Szukałem tych wejściowych 2 dni, musiały być w czarnym kolorze i uczciwej cenie, nie spodziewałem się że będzie tak trudno znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc, ja bym się obawiał drzwi wejściowych z przeszkleniami. Stoi to w kontrze do ich zastosowania, IMHO. Słabsza konstrukcja i wygląd do wewnątrz. Na to drugie coś może jeszcze pomóc lustro weneckie, ale mimo wszystko wolałbym lite.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Macie jakiś sposób na ukosowanie gresu? 45+ stopni. Oglądam slidery, ale nie budzą mojego zaufania. Wydaje mi się że lepiej by było przykręcić szlifierkę kątową, pod kątem, do stołu, dorobić jakieś szyny, i jechać z płytką.
Zaczynam od kotłowni, gdzie dam listwy, ale jak mi się spodoba to może zabiorę się za łazienki.
[mam na myśli rozwiązania budżetowe]

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Chcesz być bohaterem w swoim domu?
Gres jest bardzo twardy.
Jak nie slider, a stołu szlifierskiego pewnie nie masz, to tylko ręcznie.
Pytanie, czy nie robiąc tego wcześniej zrobisz to równo?



Może w okolicy masz firmę, która Ci to zrobi?
Link to post
Share on other sites

Ręcznie nawet się nie podejmę, może na sliderze się skończy. Chociaż łatwiej byłoby właśnie ze stołem, na którym przesówa się płytkę, i do którego jest przymocowana szlifierka.
Coś tego typu, tylko pod kątem 45 stopni, przykręcane do stołu, na stole kłądzie się płytkę, i się jedzie z nią. po obu stronach jeszcze ograniczniki..
Musiałbym chyba coś takiego zaprojektować, to ze zdjęcia wydaje się zbyt delikatne.

Screen Shot 02-08-23 at 05.23 PM.JPG

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No już chyba wątki o wszystkim są na bmk...

Ale skoro jest i taki o remontach, to polećcie proszę listwę led zasilaną na baterie z pilotem, żeby można było ją przykleić (chyba) do maskownicy zamontowanej na kołki montażowe do sufitu, jako oświetlenie ambientowe od sypialni. Nie musi być RGB, choć też byłoby spoko.

 

Link to post
Share on other sites

Nie RGB to:
- np. z Ikea Myrvarv (2mb, elastyczna, można ściemniać, nie pojedyncze ledy, tylko świeci jednorodnym strumieniem, docinasz na potrzebną długość https://www.ikea.com/pl/pl/p/myrvarv-elastyczna-listwa-oswietleniowa-led-mozna-przyciemniac-30528665/),
+ do tego zasilacz Tradfri,
+ do tego jakiś kabelek 230V (np. Fornimma)
+ oczywiscie włącznik/ściemniacz Tradfri.
To będę dopiero montował, więc nie wiem jak z awaryjnością

Albo RGB,
- np. taki zestaw (mam od 2 lat i działa, choć raz był wymieniony sterownik na gwarancji - kupiłem na tej aukcji) https://allegro.pl/oferta/zestaw-16m-tasma-960-led-rgb-5050-pilot-dotyk-zas-7526978845?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=f9f02f44-fa66-4650-bf65-e179b5135400#
O ile pamiętam, to 8mb to najdłuższy możliwy odcinek.
Ale też i dłuższych nie warto, bo wraz z odległością ledy świecą słabiej. Na 8 mb widać już różnice między początkiem a końcem.



  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, drVanSteiner napisał:

np. z Ikea Myrvarv (2mb

+ do tego zasilacz Tradfri

Bardzo dobra opcja, żeby wydać masę kasy - 260zł za 2m tasiemki (z zasilaczem):menda:

 

Kontroler z pilotem na podczerwień do taśmy 44 przyciski ~4€

Taśma RGB 5050 12V - na metry się kupuje, np. 5m 10€

 

Link to post
Share on other sites




Kontroler z pilotem na podczerwień
Taśma RGB


Zapomniałeś o zasilaczu.

Kontroler może być i na podczerwień, ale bluetooth lepszy, bo nie musisz go mieć przed pilotem.

Ikea jest droga, ale nic nie musisz przy tym robić. Wpinasz i działa.
No i jak sam napisałeś to opcja, a nie jedynie słuszny wybór
Link to post
Share on other sites

Zasilacz też z 10€ (5A 60W) albo wygrzebać jakiś z szafy. Moc zasilacza dobrana do długości taśmy (ilości LED). Kontroler tylko przykładowy podałem, bo można na BT, WiFi, co kto sobie wybierze.

 

Są gotowe zestawy też działające na zasadzie: kupujesz, podpinasz i działa. Można wybrać RGB, RGBW, ARGB (ostatnie na 5V).

 

Elastyczna taśma z Ikei też mi się podobała (przez ten dyfuzor), ale jak zobaczyłem cenę, to przestała mi się podobać. Można kupić dyfuzor na Ali i samemu skonstruować co się chce.

 

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem, policzyłem i wybrałem jednak tańszą opcję zestawu składającego się z 3m taśmy białych ledów z opcją ściemniania na pilota zasilanych 3xAA za ok 100 zł, IKEA faktycznie dosyć droga jak na taki dodatek do sypialni...

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Mam zlew z konglomeratu, ale umywalki bym nie kupił. Więc w łazienkach jest ceramika.
Dla mnie łazienka nierozerwalnie wiąże się z większą higiena i czystością, a ceramika jest bezsprzecznie łatwiejsza w utrzymaniu czystości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...