Skocz do zawartości

Budujesz,remontujesz?


Recommended Posts

Pierwszy :), chcę wymienić dach  z eternitu na coś innego , pewnie blacha . Potem będzie fotowoltanika (ewentualnie od razu)  . Może masz jakieś wskazówki ? Jestem w tym zielony . Byłem w jednej firmie dwa dni temu i czekam na telefon . 

Link to post
Share on other sites

Metraż nie wiem za bardzo , czekam aż przyjadą pomierzyć , wiem , że to co jest w dokumentach się nie zgadza bo były zmiany  , dom o bokach 10m na 10m . Mniej więcej . Wiązania mam nadzieję , że zostaną stare , pełne odeskowanie . Od spodu wygląda to bardzo zdrowo , nie było przecieków . 

Link to post
Share on other sites

Nie będziesz zmieniał wiązania to odejdzie Ci koszt drewna,jedynie na deskowanie a to jest gdzieś 5m3,w zależności od cen u Ciebie licząc 600zł za metr sześcienny to wychodzi 3 koła na deskowanie.Jeśli dobrze trafisz to może,może w 30 się zmieścisz.

Link to post
Share on other sites

No to jeszcze drugie pytanie . Będę remontował łazienkę . Na 99% sam . Zrobił bym to porządnie , ale nie mam czasu . Więc płytki będę malował , spotkałeś się z tym ? No i muszę pozbyć się grzyba , ale to będę zrywał tynk i fugi . Wentylacja niby już poprawiona , dam jeszcze większy grzejnik , bo stary ewidentnie nie wyrabia . 

Link to post
Share on other sites

@chudy131080 tak jeszcze a propo,

18 godzin temu, chudy131080 napisał:

Masz rację,źle napisałem,chodziło mi o ilość pobieranej mocy,dla mnie trzyosobowej rodziny jest to zbędny wydatek z tego co mi mówił gość co się tym zajmuje.Ale co nie znaczy że tego nie zrobię,pożyjemy,zobaczymy.
 

 Jeśli lecisz na pellecie i nie zużywasz dużo energii to dobrze Ci mówią, dla przykładu u mnie na tych 250m2, przy średnio dwóch osobach i gorącej wodzie grzanej lato-solar/zima-piec. rachunki za prąd to ok 200zł na dwa miesiące. Przy niewielkim metrażu pompa ciepła wcale nie wyjdzie jakoś korzystniej niż pellet, dobrze Ci tam prawią.

 

Link to post
Share on other sites

Przy starym domu bez podłogówki tj 35 stopni to pompa ciepła będzie droższa. Do pompy do 20 centów styro i podłogówka. Ewentulanie mocna fotowoltaika, ocieplenie i grzejniki. Bo nie narobisz na prąd jak Ci się grzałka w pompie w zimie załączy. Ekogroszek albo pellet i przy tym zostań, dom dociepl, dach wełna i styropian. A pellet z podajnikiem i tak praktycznie bez obsługowy, a od 2024 ceny gazu nie będą już regulowane państwowo, tylko Unia narzuciła wolny rynek od 2024 i gaz ma iść nawet 100% do góry bo ile sobie firma zażąda za gaz tyle masz zapłacić i państwo nie ma słowa.

 

https://luxmal.pl/produkty/farby-wewnetrzne

 

zamów sobie u nich i powiedz że masz grzyba i chcesz farbę z dodatkiem, wydajność dużo lepsza niż tych w markecie. A cena w miarę .

 

 

Link to post
Share on other sites

Sam się zastanawiam nad pompą , bo aktualnie mam węgiel . Ale oglądałem właśnie filmik na YT gdzie autor założył fotowoltanike i zwykłe grzałki z buforem , które kosztują grosze w porównaniu z pompą . I po całym roku grzania jeszcze prądu zostało w zapasie z paneli .

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Chudy, poszuję i informacji o kleju.
Głównie ma zastosowanie w stolarce, ale może łączyć nie tylko drewno.
Po zaschnięciu ma konsystencję lekko elastyczną.
Kolor kawa z mlekiem.

Trochę przypomina coś pośredniego między wikolem a starym butapren, takim z lat '80.
Nie tak twardy jak wikol i nie tak elastyczny jak butapren.

Możesz podpowiedzieć co to za klej?

Link to post
Share on other sites

Chudy, mam pytanko. Jak najlepiej robić łączenia na karton-gipsie? Siatka, flizelina, czy jeszcze coś innego? Pamiętam, że jak jeszcze robiłem w budowlance, to całe sufity kleiliśmy w siatce, takiej elewacyjnej, ale to chyba przesada była. Najpierw na łączenia szła flizelina, a później na cały sufit siatka. Tak w ogóle, to się zastanawiam nad stropem. W projekcie jest drewniany, ale myślę nad jakimś innym, może Teriva? Druga sprawa to posadzki, podłogi. Zwykłe czy pływające? 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko

Będę rozbierał starą podłogę  z desek na legarach (parter budynku)

Chcę  usunąć  wszystko (legary, deski)  ,pokój ma 11m2  1/4  tego pokoju jest nad piwnicą ,reszta na gruncie   ,na całości chcę wylać posadzkę .

 

Jaką folię dać  na izolację  czarna budowlana  3mm czy żółta paroizolacyjna ? i na to styro (jaki? zwykły biały  czy coś lepszego )  5-10cm   

Wylewkę bedę chyba robił sam z worków  1-2 dni i powinno się udać ..jak wyjdzie tak będzie . Docelowo mają tam  być panele.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...