Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupuję komputer głównie przeznaczony do gier. Dlaczego wszyscy polecacie 570gtx jak w zestawieniu gpu jest ona gorsza ? Dlaczego przechylacie szale na gtx?

Nie chodzi mi tu o oc. Bo wiem ze w oc gtx wygra ale czy nie oplaca sie bardziej radka 6970?

Link to post
Share on other sites

W dx 9 i 10 gtx 570 ma lekka przewage ale w dx 11 to radeon 6970 jest wydajniejszy poza tym ostatnio sa problemy z kartami gtx 570 zwłaszcza wersje oc wyświetlają artefakty i zawieszają komputer w dx 9 i 10 karty działają bezbłędnie ale w dx 11 już nie czasami ppomaga wgranie nowego biosu a czasami karta jest do wymiany co do potencjału oc gtx 570 ma troszkę większy ale co z tego jak nie działa stabilnie w dx 11,natomiast radek 6970 z dobrym chłodzeniem np asus direct 2 to niezła sztuka bardzo wysokie oc na rdzeniu można bez większych problemów uzyskać 1000mhz a dla pamięci 6000mhz ,więc potencjał oc jest całkiem spory

Link to post
Share on other sites

poza tym ostatnio sa problemy z kartami gtx 570 zwłaszcza wersje oc wyświetlają artefakty i zawieszają komputer

 

Mowa tu o paru przypadkach kart od MSI ktore pojawily sie na forum... litosci...
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

ogolnie AMD jest o pare % mocniejszy w ogolnym rozrachunku

 

Przez te parę % na wykresie, swego czasu kupiłem R4890 zamiast GTX 260 i potem tylko sobie w brodę plułem.

Dajcie spokój z tym czerwonym chłamem.

Link to post
Share on other sites

A ja mam czerwony chłam hd6870 i ani myślę zamieniać na 560 (kilka % słabszy). Z kolei 560ti chętnie przygarnę :) to kto się zamienia?

Edytowane przez D.A.K
reg - 2j
Link to post
Share on other sites

Znowu fanboyowskie gadki, panowie...

 

Już nie wspominając, że nV jest droższa to jeszcze troszkę słabsza od konkurenta(570). Ja bym brał 6970, można go jeszcze ładnie podkręcić i w dodatku jest tańszy.

Link to post
Share on other sites

Bez przesady z tymi padającymi 570/580, to jedynie kilka przypadków. Chociaż z drugiej strony swego czasu przez parę takich "przypadków" utarł się mit o dziadowskich sterownikach kart Radeon. Mój "czerwony chłam" idzie na miękko 1GHz na rdzeniu i "rozprawi się" w ten sposób z dosłownie KAŻDYM GTX'em 570 (wyjątek: gry pisane ewidentnie pod karty "zielonych" vide Crysis 2, ale i tu jest całkowicie płynnie).

 

Fenomen nV utarł się w sieci przez czysty marketing. W Polsce firma ta jest zwyczajnie popularniejsza (nawet patrząc na zestawy z marketów). A niektórzy tak mają że co ich, to bezapelacyjnie najlepsze. I takim oto sposobem słyszy się o "magicznych" podkręconych GTX-ach 460 na łopatki rozkładających 6970-tki i inne(...)

 

No bo nV r0x i koniec.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

przez parę takich "przypadków" utarł się mit o dziadowskich sterownikach kart Radeon

 

Chciałbym zauważyć, że to było więcej niż "parę" przypadków, zresztą i do dzisiaj jest.

Zastanowiłbym się też nad nazywaniem kogoś fanbojem (to akurat nie do Ciebie) przez to, że woli tą a nie inną markę.

Ja rozumiem, że na tym forum jest wielu "łebków", którzy po prostu nie zarabiają jeszcze na siebie i mają ograniczony przez starych budżet przy zakupie. Biorą takie a nie inne podzespoły bo nie mają większego wyboru, i potem faktycznie bronią swego jak lwy.

Jednakże chciałbym zauważyć, że jest tu wiele osób (w tym ja), które zarabiają na siebie i same kupują sobie zabawki i to, że wybrałem NV a nie ATI nie było kwestią finansową tylko taką, że zawiodłem się na tych kartach (a bardziej właśnie na sterownikach) i straciłem zaufanie do tej firmy. I nawet iż było to dwie generacje kart temu to nadal słyszę od użytkowników dzisiejszych radków narzekania na te same problemy, które ja wtedy miałem co skutecznie utwierdza mnie w przekonaniu, że jednak NV jest lepsza. A te pretensje, że gry są sygnowane przez zielonych... Litości... broni wam ktoś geforce kupować ?

Link to post
Share on other sites

Przecież nie oznacza to że nie ma gier które bardziej "lubią się" Z Radkami (ot taki STALKER chociażby). Sterowniki obu producentów pozostawiają nieco do życzenia, chociaż w moim akurat przypadku bardziej ufam AMD. Znany jest problem awersji kart "zielonych" do 2-rdzeniowych procesorów, do tego kiedyś tam do sieci trafił zabugowany driver "palący" GPU.

Link to post
Share on other sites

Jeśli za taką jakość jaką prezentowały karty na chipie GF100 (480/470/465), czy kilkakrotnie odświeżane produkty z nową nazwą to podziękuję. Jeśli sypiące artefaktami referenty (580/570) to ta słynna jakość, to wolę mój "czerwony chłam".

Link to post
Share on other sites
Gość D.A.K

Tak się zastanawiam, że temat chyba należałoby zamknąć, bo i tak nie dojdziecie do porozumienia.

 

 

Nie będę wypowiadał się o tej części pro, gdyż wydaje się ona być zdominowana przez cuda, ale o takim niepozornym szczególe. Mianowicie wczoraj zainstalowałem sobie gierkę (tak, tak - to u mnie niepodobne :P) i w tej wykorzystywany jest physx (praktycznie na każdym kroku) - nie wiem, jak źle musi wyglądać ta gra bez tego szczegółu. Dla tych gier, co potrafią skorzystać z tego drobiazgu opłaca się kupić właśnie nV i to bez względu na różnicę tych kilku % (o których piszecie powyżej).

To takie moje skromne zdanie.

 

//pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wszyscy wypisują tylko o CUDA, jakby nie wiedzieli że AMD ma ATI Stream... Za Radkami przemawia też lepsza jakość obrazu i mniejsze zużycie CPU przy odtwarzaniu materiału w wysokiej rozdzielczości. Btw, co Ci po PhysX jeśli GPU rzuca artami? :)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Btw, co Ci po PhysX jeśli GPU rzuca artami?

 

ale ty pieprzysz...

 

i w tej wykorzystywany jest physx

 

śledzę Twoje posty i chyba masz na myśli Alicję :) nie wiem jak daleko doszedłeś ale pod koniec jak ona robi się wielka, właśnie dzięki physx jest po prostu czaddddd :D

 

Wszyscy wypisują tylko o CUDA, jakby nie wiedzieli że AMD ma ATI Stream...

 

blablablablabla - to pokaż jakiś filmik z gry, na którym widać faktycznie zastosowanie tych technologii;

 

odemnie filmik z Batman AA i pokaz tego co robi z gry PhysX

 

http://www.youtube.com/watch?v=6GyKCM-Bpuw

Link to post
Share on other sites

Nvidia: The Way It's Meant to Be Played

 

Ja wlasnie kilka dni temu wybralem jednak geforca, benchmarki sa podobne raz na kozysc jednej karty raz na drugiej niby ten radeon wydajeniejszy ale wiekszosc gier preferuje niby te geforce + ten psyhX i cuda, do tego 320 bitowa magistrala, na chwile obecna crysis 2 z ultra texturami wszystko na maxa dziala bez problemow nawet z wlaczonym frapsem, gta 4 wszystko na maxa oprocz View Distance 75% (wiecej nie moge dac bo pisze, ze karta ma za malo pamieci : ( a gra chodzi chyba na 60 fps)

 

No i 570 zdecydowanie lepiej sie kreci

Link to post
Share on other sites

Ja mam podobne preferencje co do kart powiedzmy 60%nvidia/40%ATI/AMD, ale skoro się ostatnio nvidii powinęła noga, bo jak nawzać setki tematów o probelamch z kartami z serii 5... co dziwne czemu niektórym ludziom działają, a część ma podobne do moich problemów. Jeden gość pisał, że ma sli z gtx580 i jednak karta jest ok, a druga nie :/ Nie wiem czy to wina producentów, podwykonawców, podkręcane karty mogą coś dziwaczyć, ale czemu zwykłe referenty. Mam w drugim kompie radeona 5850 i oprócz drobnych akcji "sterownik rzestał działać, ale odzyskał sprawność" nic od strony technicznej karcie nigdy nie było... Liczę, że może odzyskam sprawną kartę i zostane przy gtx580, jak nie no to czeka mnie kupno 6970tki. Jak mi serwis msi odda kartę z notką że działa, a nie działa to ich tam rozedre.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...