Skocz do zawartości

maryaChi

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  181
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

22 OK

O maryaChi

 • Tytuł
  Dyskutant

Kontakt

 • GG:
  4351114

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  Gdańsk

Osiągnięcia

 • 3DMark 06:
  27200
 1. Tyle rzeczy naraz sugeruje raczej problem z kartą, a nie chłodzeniem, czy sterownikiem. Nie miałeś na to gwarancji? Wymiana chłodzenia poskutkowała raczej zerwaniem gwarancji, jeśli ta jeszcze była...
 2. Myślę, że on nie słucha tego co wklepujesz w klawiaturę, ale może mieć dostęp do tego co masz na dysku lub słucha ruchu na karcie sieciowej.I robi to jakimś programem uruchomionym u ciebie. Dlatego przydałaby się lista połączeń TCPView. Zresztą podałes nam mało danych. Samo podanie danych logowania do bezużytecznego konta e-mail i gg wiele nie da oprócz tego, że się tam ten gość zaloguje. Jeśli nie czujesz się na siłach aby namierzyć podejrzane aplikacje i połączenia zgłoś się do jakiegoś kolegi, który się na tym zna. Im szybciej tym lepiej.
 3. Strzelam że łączy się przy pomocy jakiegoś programu który masz u siebie. Lista aktywnych połączeń powinna go wyszczególnić, nawet jeśli antywirusy tego nie wyłapują.
 4. Jak będzie się to ponownie działo to uruchom program TCPView. Jest do ściągnięcia z MS Technet. Powyłączaj wszystkie programy, przeglądarki i w momencie gdy będziesz widział coś niepokojącego zrób zrzut ekranu. Powinieneś widzieć tam wszystkie aktywne połączenia TCP.
 5. Niestety nie mam pojęcia czego używa intruz do podsłuchu. Zastanawiam się w jaki sposób "przez głupotę" podałeś gdzieś dane gg i maila. Skąd taki pomysł? Czy gdy wyłączysz GG to problem występuje?
 6. Włamanie "za router" to nie jest taka prosta sprawa w związku z NAT, który w praktyce uniemożliwia dostanie się do komputerów. Widzę dwie opcje w takiej sytuacji: - to Ty musisz nawiązać połączenie z "hakierem" np. przy pomocy jakiegoś złośliwego programu - router został skonfigurowany aby na jakimś porcie przekierowywać hakiera do twojego komputera Biorąc pod uwagę, że masz problem z zalogowaniem się włamanie na router jest najbardziej prawdopodobne (być może to nie jest zwykłe zapomnienie hasła). Aby wyeliminować router wypnij go i wepnij się bezpośrednio komputerem do dostawcy.Upewnij
 7. Moim zdaniem problem tkwi nie w modelu karty, ale w ustawieniach sieciowych. Skoro połączył się z ruterem, być może jedynie otrzymał od niego jakieś złe ustawienia IP. Kup zwykłą kartę sieciową Ethernet, podłącz ją do komputera, zainstaluj sterowniki, podłącz kabel. Następnie w windowsie wybierz Start >> uruchom >> cmd Wpisz "ipconfig /all", skopiuj co wypluwa i pokaż tutaj Następnie odepnij kabel sieciowy, włóż tą działającą kartę usb WiFi i powtórz "ipconfig /all". Skopiuj wyniki komend ipconfig i myślę że coś zaradzimy.
 8. Tak. Dopóki się z tym nie uporasz, internet nie będzie chodził dobrze. Opisz trochę konfigurację swojej sieci, być może da się to naprawić bez interwencji u operatora.
 9. Z tego co piszesz głównym problemem jest za słaby sygnał. Dodatkowo zanieczyszczenie powietrza sieciami wifi jest z tego co piszesz gigantyczne, a sygnał chcesz prowadzić przez 1-2 ściany. Dlatego jeden router wifi moim zdaniem jest tu niewystarczający i musisz poszukać innego rozwiązania. Nawet jeśli to jakoś zadziała, jakość pozostawi wiele do życzenia. Swoją drogą, co to za akademik co na przełomie 2013/2014 wymusza prowadzenie wi-fi przez 3 kondygnacje?
 10. To prawda. Najlepszym rozwiązaniem, aby uniknąć strat byłoby okablowanie budynku i umieszczenie access pointów z niezależnymi sieciami WiFi. To jednak prawdopodobnie nie jest wskazane w tym przypadku. Jeśli nie ma się łącza szybszego niż 20Mbps to różnicy nie powinno się odczuć.
 11. Sama zmiana routera, lub podłączenie anteny może niewiele dać. Standard WiFi tak po prostu ma, że zasięg jest ograniczony. Musisz pamiętać, że nawet jeśli router będzie megawypasiony pod kątem siły sygnału, transmisja jest dwukierunkowa, więc potrzeba będzie zwiększyć siłę WiFi w laptopie. Jest to zwykle nieopłacalne i często nieskuteczne. Zamiast wydawać pieniądze na rozwiązania, które mogą niewiele pomóc proponuję zastosowanie jednego/dwóch repeaterów Wifi: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=repeater+wifi&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y Działa on tak, że umieszczasz
 12. Wystarczy router z WiFi. Zakładając, że 2x PC + 2 inne urządzenia będą łączyć się kablowo, potrzebny będzie router z jednym wejściem WAN i 4 LAN. Wybierając urządzenie, pamiętaj jednak, że: - wejścia WAN i LAN w najtańszych routerach będą miały 100Mbps - ograniczą więc możliwości twojego łącza, przy czym: * koniecznie zadbaj o to, żeby WAN był w wersji Ethernetu 1Gbps. W przeciwnym razie "utniesz" swoje łącze do 40% możliwości. Zostanie ono potem podzielone na wszystkie urządzenia * przy tak dużej liczbie urządzeń w sieci, nie musisz już dbać o zapewnienie najszybszej wersji LAN
 13. Możliwości podziału łącza to raczej domena drogiego sprzętu sieciowego. Nie spotkałem się z tym w żadnym mainstreamowym switchu/routerze, nie mówiąc już o modemach. Poza tym, jedyne opcje jakie znam to: - QoS - dostępny w droższych switchach, pozwala na ustawianie priorytetów dla określonych typów ruchu. I tak np. można by pokombinować, aby określone programy miały ten priorytet zamiast np. youtuba, torrentów, ftp (z których korzysta laptop). Zabawy z tym jednak co niemiara i jak mówiłem potrzebny jest do tego sprzęt. - Dzielenie łącza tj 384kbps na jedno wyjście, 128 na drugie. Również
 14. Znam dwie osoby z HD7950, które są przezadowolone z karty. Nie mają żadnych problemów. Pozbawiony jakichkolwiek wad nie jest żaden z układów. GTX670 będzie wprawdzie nieco szybszy (parę-paręnaście procent), ale przycięcia i błędy na HD7950 to raczej plotka. Równie łatwo możesz trafić na wadliwy egzemplarz Geforce. Tu reguły nie ma. Jeśli ta dopłata 500zł robi ci różnicę w portfelu - nie dopłacaj, jeśli nie robi - GTX670 będzie nieco szybsze.
 15. Jeśli się nie spóźniłem to zaklepuję. Wysłałem PW.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...