Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wystarczy przejżeć fora MSi/gigabyte/asus i ogólne nvidii o problemach z gtx560/570/580. Coś jest nie tak, skoro wielu ludzi zgłasza podobne problemy z dx11, dx10.

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites
Gość D.A.K

śledzę Twoje posty i chyba masz na myśli Alicję :) nie wiem jak daleko doszedłeś ale pod koniec jak ona robi się wielka, właśnie dzięki physx jest po prostu czaddddd :D

 

Zgadza się - przeszedłem dopiero pierwszy akt - ocknąłem się w porcie przy jakiś dwóch sporej postury ludziach. Zrobiłem test - ustawiłem physx na najniższe - gra traci bardzo dużo, tak dużo, że nie chciało mi się dalej grać. No ale rzecz gustu.

 

Wszyscy wypisują tylko o CUDA, jakby nie wiedzieli że AMD ma ATI Stream... Za Radkami przemawia też lepsza jakość obrazu i mniejsze zużycie CPU przy odtwarzaniu materiału w wysokiej rozdzielczości. Btw, co Ci po PhysX jeśli GPU rzuca artami? :)

 

Tylko cuda jest wykładane na uczelniach, jest świetne zaplecze wiedzy na dev, do tego robi się na tym naprawdę dużo - nic tylko pisać, a technologia ati - jest, nie wiem, czy jest lepsza - ale niepopularna.

 

Jak "rzuca artami" - wytłumaczcie, bo chyba przykimałem na warcie i coś mnie ominęło. U mojej 470 nie ma żadnych błędów w wyświetlanym obrazie. Miałem kiedyś trochę w OCCT, ale po wymianie bios, ustawieniu napięcia i poprawieniu timingów pamięci (trzy dni nad tym siedziałem (sic!)) test error w occt nie pokazuje już nawet jednej kropki.

Link to post
Share on other sites

Bo się zaraz rozmyśle z do kupna GTX 580

ale i tak wolę NV

 

Wystarczy przejżeć fora MSi/gigabyte/asus i ogólne nvidii o problemach z gtx560/570/580. Coś jest nie tak, skoro wielu ludzi zgłasza podobne problemy z dx11, dx10.

 

Ja mam teraz GTX 560Ti i nie mam żadnych problemów. Wszystko śmiga w DX11, czy DX10
Link to post
Share on other sites

blablablablabla - to pokaż jakiś filmik z gry, na którym widać faktycznie zastosowanie tych technologii;

 

Ja tam widzę o wiele więcej zastosowań GPU aniżeli bezmyślne "tyranie" w kolejny wątpliwej jakości port z konsoli. Jeśli sprawiłeś sobie PC tylko do gier, to moim zdaniem lepiej było zaopatrzyć się w konsolę. Przykładowo podczas łamania hasła metodą brute-force przy wykorzystaniu akceleracji procesora graficznego Radeon 6970 dosłownie rozkłada na łopatki GTX 580.

Link to post
Share on other sites

Radeon 6970 dosłownie rozkłada na łopatki GTX 580.

 

GTX 580 w wersji 1.5GB, a np. ktoś weżnie wersje z 3GB.

 

ogólnie GTX 580 jest lepszy od HD 6970.

GTX 580 nie ma narazie konkurenta. HD 6970 ma konkurenta GTX 570 i o to który lepszy to możemy się kłócić, ale nie o wydajność GTXA 580 i HD 6970.

 

Po prostu ułomny fanoboj @gtxxor

Edytowane przez TurnToTomorrow
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

to moim zdaniem lepiej było zaopatrzyć się w konsolę

 

źle trafiłeś - mam obie konsole :D

 

Przykładowo podczas łamania hasła metodą brute-force przy wykorzystaniu akceleracji procesora graficznego Radeon 6970 dosłownie rozkłada na łopatki GTX 580.

 

Aleś przykład podał. Rękę sobie dam uciąć, że akurat takie zastosowanie katy graficznej 99.999% użytkowników tego forum ma głęboko w D***E.

 

Po prostu ułomny fanoboj @gtxxor

 

popieram - on jest tak zapatrzony w swoje ati jak kulig i wulfen w ps3 - żadne argumenty do nich nie docierają

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Człowieku nazywanie mnie fanbojem jest śmieszne... Fanbojem to jest taki cyrix co to twierdzi że GTX 460 rozkłada dosłownie każde GPU obozu AMD/ATI i na dodatek wierzy w to co mówi.... Ja wcale nie stwierdziłem że Radeon 6970 jest kartą lepszą od GTX 580. Każda ma swoje wady i zalety, w grach zdecydowanie lepiej wypada druga z nich, natomiast należy pamiętać że gry dla niektórych nie są głównym zastosowaniem procesora graficznego. Prawdę mówiąc dziwię się ludziom którzy układy pokroju GTX 570/580/590, czy 6970/6990 kupują za grubą gotówkę tylko po to żeby im teksturki w jakimś nowym katastrofalnie zoptymalizowanym gniocie wyglądały ładniej. Dla gracza z powodzeniem wystarcza coś pokroju GTX 460/560 lub Radosława 6850/6870.

 

Co do tej kwestii pamięci mogę się i zgodzić i nie zgodzić. Owszem podwojenie pamięci w GTX 580 z pewnością podniosłoby jego osiągi w poruszonej kwestii. Natomiast tutaj główna część przewagi AMD wynika z architektury VLIW4.

Link to post
Share on other sites

A pierwsza część zdania? Panie detalisto...

 

Patrz, w Bad Company 2 GTX 580 i 570 deklasują konkurenta w postaci karty 6970.

-jestem fanboyem nV

W pracy wielomonitorowej produkty AMD są niezastąpione.

-i znów AMD :)

Edytowane przez gtxxor
Link to post
Share on other sites

GTX 570 ma konkurenta HD 6970, a HD 6970 GTX 570.

 

Dlaczego porównujemy kartę graficzną wartą 1300zł do karty graficznej wartej od 1600zł do 2400zł :)

 

Człowieku nazywanie mnie fanbojem jest śmieszne...

 

Może i fanobojem nie jesteś, ale (zgodzę się z @effendi360) argumenty cięźko do cb docierają. AMD ma Efenity do wielu monitorów :P, nvidia ma CUDA i PhysyX.

Zwykłemu kowalskiemu nie będzie potrzebne kilka monitorów do grania, dlatego bardziej przydatne technologie to np. PhysyX

Link to post
Share on other sites

Jeśli już się czepiać to PhysX jest jednym z przykładów zastosowania CUDA. Tutaj akurat znalazł swoje zadanie w grach. Aczkolwiek ostatnia gra którą przeszedłem to sequel Portala, a ten z powodzeniem hula na kartach za 300zł. Osobiście akurat często korzystam z kilku monitorów i karta Radeon w większym stopniu spełnia moje wymagania. Tak więc z mojego własnego całkowicie subiektywnego punktu widzenia jest ona dla mnie lepszym wyborem. Jeśli ktoś jest zapalonym maniakiem rozrywki na pewno powinien brać GF (właśnie ze względu na PhysX i ewentualnie 3D Vision).

 

Oczywiście najlepszy byłby produkt posiadający CUDA, z dużą ilością pamięci. Ale jednocześnie posiadający zalety płynące z Eyefinity i VLIW4, No a to wszystko za rozsądną cenę. No, ale nie istnieje i trzeba rozważyć co dla kogo stanowi priorytet.

Link to post
Share on other sites

HD 6970 to niezła grafa jednak wyszła deczko za późno i wydajnościowo jest poniżej GTXa 480 tak samo jak i GTxa 570.Różnice te są jeszcze większe w momencie gdy podkręcimy takiego GeForca.Po prostu po OC karta zielonych zyskuje więcej na wydajności niż każdy inny HD 6970 :o

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/palit_geforce_gtx_570_sonic_platinum_pogromca_hd_6970

 

 

http://www.overclockers.com.au/article.php?id=926364&P=2

Link to post
Share on other sites

http://www.guru3d.com/article/asus-radeon-6970-directcu-ii-review/20

 

Akurat o ile GTX 580 jest ewidentnie wydajniejszy, o tyle 480/570 są równorzędnymi rywalami dla 6970. Między bajki można też włożyć stwierdzenie o tym że 480, czy 570 mają większy potencjał O/C. Bo pierwsze, referencyjne egzemplarze 570-tki szły maks 820-830MHz na rdzeniu. Nie mówię już o "grzałce" 480, gdzie jej OC bez porządnego nadmuchu nie miało sensu.

Edytowane przez gtxxor
Link to post
Share on other sites

na korzysc nvidii: PhysX, brak problemow ze sterownikami, cuda(open cl nie jest wspierany tak jak cuda np iray, octane dziala tylko na cuda, a vray rt na open cl jest wolny).

 

radeon: mlaa- przydaje sie gdy gra nie wspiera aa

 

gdybym ja mial wybierac to wybralbym raczej 570

Link to post
Share on other sites

Brak problemów ze sterownikami? Może i ATI w czasach serii X1xxx i starszych rzeczywiście owe problemy miało, ale obecnie to już jest inna jakość. Sterowniki "zielonych" to niby takie idealne, a tu proszę:

-niska wydajność graficzna przy platformach opartych o procesory 2-rdzeniowe

-problemy ze skalowaniem SLI w przypadku najnowszego chipsetu AMD (chociaż to może być zagrywka celowa)

-znana sprawa z zabugowanym sterownikiem "palącym" grafiki

 

Teraz pewien użytkownik ma problemy właśnie z HD Audio przy GTX 590. Gdyby była mowa o Radku 6990 od razu ktoś by wyrzucił że to sterowniki i w ogóle bubel kupił, a tak po prostu ma pecha bo stał się tym wyjątkiem potwierdzającym wspaniałość nV.

Edytowane przez gtxxor
Link to post
Share on other sites

Brak problemów ze sterownikami? Może i ATI w czasach serii X1xxx i starszych rzeczywiście owe problemy miało, ale obecnie to już jest inna jakość. Sterowniki "zielonych" to niby takie idealne, a tu proszę:

-niska wydajność graficzna przy platformach opartych o procesory 2-rdzeniowe

-problemy ze skalowaniem SLI w przypadku najnowszego chipsetu AMD (chociaż to może być zagrywka celowa)

-znana sprawa z zabugowanym sterownikiem "palącym" grafiki

 

Teraz pewien użytkownik ma problemy właśnie z HD Audio przy GTX 590. Gdyby była mowa o Radku 6990 od razu ktoś by wyrzucił że to sterowniki i w ogóle bubel kupił, a tak po prostu ma pecha bo stał się tym wyjątkiem potwierdzającym wspaniałość nV.

 

Po co się produkujesz? Dla mnie i tak jesteś fanobojem ...
Link to post
Share on other sites

-niska wydajność graficzna przy platformach opartych o procesory 2-rdzeniowe

 

Może i ten problem jest, ale trudno to wytłumaczyć.

-problemy ze skalowaniem SLI w przypadku najnowszego chipsetu AMD (chociaż to może być zagrywka celowa)

 

Są problemy, ponieważ SLi nigdy na AMD nie było, ale może być to zagrywka celowa.

 

-znana sprawa z zabugowanym sterownikiem "palącym" grafiki

 

Każdej firmie może się zdarzyć.
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

więc trzeba podsumować "fanboj"

 

człowieku bo ty jesteś fanbojem a żadne argumenty i tak do ciebie nie dotrą; stanie się to wtedy gdy za 1-2-3 lata zmienisz front i się sam przekonasz w jakim gównie byłeś

Link to post
Share on other sites

Póki co to ty ukazujesz prostactwo rzucając właśnie epitetami typu "gó**o". I swoje ślepe zapatrzenie w nV. Jakie argumenty? Jeśli twój argument to podsumowanie "gó**o", to na takim poziomie dyskusji prowadzić nie zamierzam. Jeśli "wasza" nV jest tak wspaniała, czemu są problemy z 2-rdzeniowymi prockami? No tak, bo "trudno to wytłumaczyć". Jakie argumenty? Że jaśnie pan akurat ma kartę "zielonych", więc jest lepsza i to ma być ten argument? I nie jesteś w stanie zrozumieć. że z wspaniałymi GeForce'ami mogą być w ogóle jakieś problemy? No tak, "zielone" logo przed co drugą grą, a my w to uwierzmy!

 

Jeśli te całe Radeony są takie "gówniane", to czemu AMD powoli zaczyna "odgryzać" kolejne części rynku? Czemu ktokolwiek kupuje te Radki... ano chociażby dlatego że najwydajniejsze rozwiązanie graficzne na jednym laminacie należy do "czerwonych", patrz Radeon 6990.

Edytowane przez gtxxor
Link to post
Share on other sites

AMD Radeon nigdy nie miałem, więc się nie wypowiadam czy to "gó**o itd ... ". Jestem wobec nich neutralny, tak jak szwajcaria podczas II Wojny Światowej ;) .Od zawsze mam Nvidie, więc się do niej przystosowałem i na razie nie ciągnie mnie do Radeonów, ponieważ Nvidia spełnia moje wymagania.

Edytowane przez TurnToTomorrow
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...