Skocz do zawartości

Rtx 2080 - Kopanie krypto w 2021r


Recommended Posts

Policz całość platformy procek i reszta, karta po ustawieniu powinna max 160w brać i kopać 42 mh/s, czyli gdzies 450zl.lna miesiąc Cała platforma nawet zawyżając 300w.  Prąd 130 zł, 320 zysk kopiąc miesiąc 24h/24

Link to post
Share on other sites

Wcześniej pisałem: A kłamią, że w PL prąd najdroższy.

No i daleko nie szukać, portal benchmark.pl też kłamie tworząc fake newsy:

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/gdzie-oplaca-sie-kopac-kryptowaluty-ceny-pradu-w-europie.html

 

Jedna osoba w komentarzu zauważyła, że są to ceny hurtowe, które mają się nijak do cen płaconych przez końcowego odbiorcę. Inni się nabrali i bluzgi na rząd. Autor newsa Paweł Maziarz za żadne skarby oczywiście nie napisze sprostowania, bo fake newsy mają dobre odsłony.

 

W komentarzach jest też link z prawdziwymi cenami dla końcowych odbiorców. Germany mają najdrożej, to dzięki odnawialnym źródłom, które dają "tani" prąd.

  • Dzięki 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jak tak sobie mysle ze komputer musiałby pracowac 24h przez 30 dni żeby zarobić te 300-350zl na czysto to też mi się odechciewa.
Jakbym miał z 5 kart i zrobił z tego mini koparke która leżałaby w rogu pokoju i przy okazji robiłaby za kaloryfer to czemu nie, tylko ze przy obecnych cenach kart graficznych to przez pierwsze 12 miesiecy odrabialbym straty, a dopiero w drugim roku zaczal zarabiac.

Za duza inwestycja jak dla mnie

Link to post
Share on other sites

Sprzęt do kopania jest drogi (zaczynając od zera), kopiąc na aktualnym sprzęcie nie każdy chce go poświęcać na wyżyłowaną eksploatację. Można jednak grać na giełdzie według zasady: kupić taniej, sprzedać drożej.

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, wodego napisał:

Sprzęt do kopania jest drogi (zaczynając od zera), kopiąc na aktualnym sprzęcie nie każdy chce go poświęcać na wyżyłowaną eksploatację. Można jednak grać na giełdzie według zasady: kupić taniej, sprzedać drożej.

 

Do pierwszej kwestii się nie ustosunkuję, choć mam odmienne zdanie. 

Nie mając pojęcia o giełdzie, to bym położył kapitał na WIG20, da większy zwrot niż konto oszczędnościowe. Na zwyżki to sobie grają mili Panowie trzymające fundusze i duzi gracze. 

 

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

WIG20, da większy zwrot niż konto oszczędnościowe

No super, kupując równe 2 lata temu zwrot wynosi ok. -15% :D Sam stoję teraz przed dylematem bo uzbierało się trochę gotówki, wydatków większych brak więc trzeba w coś zainwestować. Nie chcę wszystkiego pakować w krypto i zastanawiam się czy kupić pół na pół złota i srebra, tylko fizyczne sztabki a nie jakieś papierki czy wirtualne cyferki. 

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, pawelox01 napisał:

Jak tak sobie mysle ze komputer musiałby pracowac 24h przez 30 dni żeby zarobić te 300-350zl na czysto to też mi się odechciewa

Ale czego ci się odechciewa? Jakiego wysiłku z twojej strony wymaga kopiący komputer? Karmić go musisz i przewijać? To bierny dochód, który generuje się prawie "sam". Wiadomo, że z 1 karty złotych gór nie będzie, ale jeśli spojrzysz na to długofalowo, to po roku może uzbierać się fajna sumka. W sam raz na jakiś upgrade :-)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wodego napisał:

Jak ktoś nie ma zaufania do operacjach na krypto, to może dać pieniądze na lokatę do banku

Dokładnie! Ja mam lokatę, a na niej 5 tys. i już po chyba 6 miesiącach mam zysku jakieś 6 ziko, także grubo. Dla porównania w lutym kupiłem trochę BTC i ETH, łącznie za 1700 zł. Po 2-3 tygodniach miałem ok. 300 zł zysku. I żeby nie było: równie dobrze mogłem być pod kreską na 300 zł a gdybym przetrzymał BTC do dziś, to zyskałbym więcej, także tu zawsze jest "ryzyk-fizyk".

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, zbiku90 napisał:

No super, kupując równe 2 lata temu zwrot wynosi ok. -15% :D Sam stoję teraz przed dylematem bo uzbierało się trochę gotówki, wydatków większych brak więc trzeba w coś zainwestować. Nie chcę wszystkiego pakować w krypto i zastanawiam się czy kupić pół na pół złota i srebra, tylko fizyczne sztabki a nie jakieś papierki czy wirtualne cyferki. 

... ale ja nigdy takiej sztabki pół złota/pół srebra nie widziałem :rotfl::rotfl: Choć może w dzisiejszych czasach ktoś Ci wytopi takie cudo :rotfl:

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Ale czego ci się odechciewa? Jakiego wysiłku z twojej strony wymaga kopiący komputer? Karmić go musisz i przewijać? To bierny dochód, który generuje się prawie "sam". Wiadomo, że z 1 karty złotych gór nie będzie, ale jeśli spojrzysz na to długofalowo, to po roku może uzbierać się fajna sumka. W sam raz na jakiś upgrade :-)
Chodzi o to że kopal bym w czasie kiedy jestem w pracy, raczej kopanie i granie jednocześnie mija się z celem. Druga sprawa slyszalem ze na linuxie wydajniej kopac niz na windows, to prawda?

Ile by kosztowalo zlozenie platformy typowo pod kopanie? Czyli jakis maly monitorek, plyta, zasilacz, procek, ram i stelaz na powiedzmy 5 kart? Orientacyjna cena bez kart graficznych
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, pawelox01 napisał:

Chodzi o to że kopal bym w czasie kiedy jestem w pracy, raczej kopanie i granie jednocześnie mija się z celem. Druga sprawa slyszalem ze na linuxie wydajniej kopac niz na windows, to prawda?

Ile by kosztowalo zlozenie platformy typowo pod kopanie? Czyli jakis maly monitorek, plyta, zasilacz, procek, ram i stelaz na powiedzmy 5 kart? Orientacyjna cena bez kart graficznych

Odpowiem Ci, na to pytanie. Aby "nie zatruwać" topiców, założę nowy temat stricte o kopaniu.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...