Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

od jakiegoś czasu wyskakuje mi BlueScreen, powoduje go coś ze zdjęcia w załączniku. Jakieś pomysły co to może być? 

 

Co już zrobiłem?

1) Przywróciłem system do ustawień początkowych z zachowaniem plików własnych

2) Mam dwa dyski, HDD z plikami oraz SSD z Windows oraz sterownikami. Sformatowałem dysk HDD

3) Zrobiłem test pamięci RAM

4) Zaktualizowałem wszystkie sterowniki za pomocą DRIVER BOOSTER

5) Odinstalowałem kartę graficzną z poziomu Menadzera Urządzeń

6) Odinstalowałem oprogramowanie Karty graficzne za pomocą programu Display Driver Unistall (czy jakoś tak)



Nic to nie dało, błąd nadal występuje.


Jakieś pomysły co to może być? Z góry dziękuje za pomoc.


Komputer mojego ojca do przeglądania internetu:

- I5 2500k

- gtx 550 ti

- 4GB RAM 1600

 

Pozdrawiam

A tutaj załącznik!

BlueScreen.jpg

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, już załączam czytelną wersję. Liczę na to, że uda się coś zrobić... 

Dodatkowe rzeczy, które wykonałem:

 

- sprawdziłem na innej karcie graficznej

- sprawdziłem z innym RAM

- sprawdziłem z innym zasilaczem



Nadal wysypuje ten błąd. Problem leży w płycie głównej/procku? Jesli tak, to szykuję się wymiana... Chyba, że macie jeszcze jakieś pomysły?


Pozdrawiam

Błąd.jpg

Zostawiłem go dziś na noc w trybie awaryjnym, ani razu nie wyskoczył błąd. Co to może oznaczać?

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.02.2021 o 16:19, pawel1ek napisał:

4) Zaktualizowałem wszystkie sterowniki za pomocą DRIVER BOOSTER

Nigdy nie używaj tego programu, on powoduje więcej problemów niż ma zalet, dodatkowo potrafi sobie coś dościągać. 

 

Ściągnij Eusing Free Registry Cleaner [gdy pojawi się okienko z pytaniem o kod aktywacyjny kliknij Skip albo Przewiń], wybierz Skanuj Rejestr a potem Napraw Rejestr. 

Link to post
Share on other sites

Witam,

pobrałem, wykonałem również skan. Program znalazł 260 błędów, po ich naprawieniu minęło 30s i znów wyskoczył BlueScreen. Rozumiem, że powoli wyczerpuje nam się pula możliwości...? :D


Jakieś jeszcze sugestie?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy. Płyta główna zasilana jest 4 pinowym kablem (zamiast pełnych 8 - lub 8 zamiast 16, nie pamiętam dokladnie), a procesor jest podkręcony do 4,2. Może tutaj jest problem? Spróbuję zmniejszyć taktowanie do fabrycznego, oby to coś dało. 

 

Wciąż jestem otwarty na sugestie.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nieee, procesor był podkręcony od zawsze (kiedyś ja z niego korzystałem, głównie do grania). Aczkolwiek widzę, że wszystko jest na ustawieniach "default", czyli podkręcony nie jest. Prawdopodobnie mój ojciec robił reset poprzez wyjęcie baterii z płyty głównej, możliwe, że wtedy przywróciło wszystko do ustawień początkowych?

 

Link to post
Share on other sites

Reset zrobił za pierwszym razem kiedy wyskoczył mu błąd, czyli jakos w październiku. Wtedy nie pomógł reset płyty głównej, ale pomogło przywrócenie systemu do stanu sprzed błędu. Teraz niestety nic do nie daje. :/

Link to post
Share on other sites

W przypadku dysku D,E masz 1 przy parametrze C7, sprawdzaj to, jak się będzie powiększać zmień gniazdo SATA. Dysk SSD wygląda ok choć nie dałeś dołu okna CrystalDiskInfo, musisz suwakiem przesunąć w dół.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, wyjmij swoją grafę, podłącz monitor do gniazda na płycie głównej i spróbuj użyć ten program co dałam wyżej gdy będziesz pracował na integrze. Możliwe, że jakiś sterownik Ci miesza w systemie.

Link to post
Share on other sites

Wiele z punktów, które zrobiłem inne tutaj opisałem wziąłem właśnie stamtąd. :) Ale możliwości podobno jest dużo, wydaje mi się, że wyeliminowałem parę z nich sprawdzając cała jednostkę z inną karta graficzna, z innym RAM oraz innym zasilaczem. Szukam porady, czy to może być coś jeszcze oprócz procka/płyty głównej, bo tego wolałbym nie ruszać i jak już to wymienić na nowe, ale tego też raczej wolałbym uniknąć...

Link to post
Share on other sites
W dniu 27.02.2021 o 12:39, BlackCoffe napisał:

Nigdy nie używaj tego programu, on powoduje więcej problemów niż ma zalet, dodatkowo potrafi sobie coś dościągać. 

 

Ściągnij Eusing Free Registry Cleaner [gdy pojawi się okienko z pytaniem o kod aktywacyjny kliknij Skip albo Przewiń], wybierz Skanuj Rejestr a potem Napraw Rejestr. 

Nie zgadzam się. Program jest bardzo dobry (Drive Booster), o ile używa się go z głową. Instalacja na tzw. pałę jak leci może oczywiście doprowadzić do problemów. Sam z reguły robię wszystko "na piechotę", a jak mi się nie chce, to odpalam to, sprawdzam po nr wersji i albo ściągam nim, albo szukam na Station Drivers.

 

23 godziny temu, pawel1ek napisał:

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy. Płyta główna zasilana jest 4 pinowym kablem (zamiast pełnych 8 - lub 8 zamiast 16, nie pamiętam dokladnie), a procesor jest podkręcony do 4,2. Może tutaj jest problem? Spróbuję zmniejszyć taktowanie do fabrycznego, oby to coś dało. 

 

Wciąż jestem otwarty na sugestie.

 

 

Pozdrawiam

Tzn? Masz wpiętą tylko wtyczkę 4-pin zamiast 8? Podaj model tej płyty. Zerknę do instrukcji.

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...